Treść opublikowana przez fragless1
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Hej, Podaj mi cenę do 1,9tdi afn z 1997r.: - świece żarowe - tarcze i klocki na tył - kompletny rozrząd (rolki ina, pompa ruville, pasek Contitech) - Motul 6100 synergie+ 10w40, filtr oleju i paliwa (obydwa Mann)
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
soulmaster to, co piszesz, to jest w polifcie. W przedlifcie nie ma terminala 58s. Bynajmniej w rozpiskach tego nie ma. Z tego, co widziałem, pod 58s podpina się terminal 58d i tak też podpinalem u siebie. Co do terminalu 58d w polifcie, to go nie ma. Zamiast niego jest terminal 58s. I tu będzie problem, bo 58s jest dezaktywowany czasowo, a 58d nie. Tylko, co go dezaktywuje? Czy licznik czy jakiś przekaźnik?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Powiem Ci, że jak zmieniałem u siebie na fis, to po zapłonie zapalal mi oświetlenie rejestracji i podświetlenie schowka. Dało się je regulować pokrętłem od regulacji natężenia światła deski rozdzielczej. Wg. mnie problemem jest terminal 58s, którego nie ma w przedlifcie, a jest w polifcie. Zresztą, jak przejrzysz rozpiski, to zobaczysz, że terminal 58d przekładasz do pinu o oznaczeniu 58s.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Przy manetce jeszcze nie dłubałem, bo mam innych zajęć sporo. Dodatkowo, to jeszcze nie mam tej manetki, muszę skądś ją skombinować, żeby pobawić się. Na razie przerzucam graty ze starego auta do nowego, bo szkoda sprzedać ze wszystkimi modyfikacjami (fotochrom, kratki podświetlane itp.). Cena auta nie podrośnie, a ja będę musiał sobie szukać nowych gratów. Najszybciej chyba w wakacje to ogarnę, bo będę zmieniał konsolę na poliftową, kratki podłączał i fotochrom, to wtedy też od razu ogarnę manetkę. Tylko muszę znaleźć kogoś, kto będzie chciał sie wymienić na manetki: przedlift za polift i do tego jeszcze poszukać manetki tempomatu. Trochę mam do ogarnięcia, więc póki co odpuszczam jakieś modzenie, bo i czasu brakuje.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
No też się nad tym zastanawiam i nie mogę dojść do tego. Zwłaszcza, że w schematach go nie ma, ale jak kolega to odkrył w PB, to dobrze, bo na przyszłość w benzynie nikt nie będzie miał problemów.
-
Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta
Trochę odświeżę temat. Mam u siebie szyberdach, ale z tego co widzę, to jest on trochę niestandardowy, bo zaraz za lampką jest pokrywka, a po jej zdjęciu chyba silnik od szybra i opcja ręcznego otwarcia/zamknięcia szybra. I moje pytanie jest następujące: Czy uda mi się zmieścić lampkę poliftową w tym miejscu? Czy ktoś, kto też ma tak robił już to? Widziałem, że ktoś tu wstawiał lampkę z szybrem, ale wcześniej nie miał tej pokrywy. Zajrzałem tam, to wydaje mi się, że mało miejsca jest i stąd moja obawa, czy to wszystko się zmieści?
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Być może w tdi jest inaczej. U mnie to śmiga normalnie, ale dla posiadaczy pb to przydatna informacja
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
A skąd wiesz, ze ten zielony jest od pompy paliwa? I po co pompa paliwa miałaby być podpięta pod przekaźnik wycieraczek? Na schematach tego nie ma, a jest tylko masa i to w tym pinie, co ten zielony kabelek. Ja pod niego podpiąłem nową masę i śmigam.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nic nie było namieszane, bo dziś przełożyłem kabelki z powrotem i wszystko śmiga jak należy. Rozpiska pinów też musi być ok, bo w aucie z 1995r. kolory kabelków i numery pinów się zgadzają. Kabelki zatem odpadają.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mam pytanie do obeznanych w temacie. Chciałem sobie podmienić liczniki, bo zakupiłem drugie auto, a stare na sprzedaż idzie. W starym (1995) siedzi poliftowy VDO z białym podświetleniem i pełnym FIS. W nowym (1997) siedzi też pełny FIS VDO, ale przedliftowy (bez cyferek na zegarku). Nasiedziałem się wczoraj i pozmieniałem wtyczki w jednym i w drugim aucie. Podpiąłem do auta z 1997 ten polliftowy licznik i zdumienie, bo przekłamuje poziom paliwa i stan naładowania aku (samo ładowanie też jest przekłamane). Dodatkowo ciągle dochodzi na licznik napięcie, które sprawia, że diody przy wskazówkach i wyświetlaczu ciągle się delikatnie świecą. Nawet po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi diody się świecą. Wszystkie kabelki podpięte właściwie, bo sprawdzone. Obrotomierz, prędkościomierz działają dobrze. I co mnie zdziwiło, to nie palił się AirBag, a zachowywał się, jak w oryginale (zapalał się na kilka sek. i gasł). Czy ktoś spotkał się z czymś takim i to rozwiązał? Kodowanie miałem takie samo, jak przy poprzednim aucie, bo obydwa to 1,9TDI, 4 cyl., więc kodowanie się nie zmienia.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Juz nam avanta, ale ze szczęściem jeszcze poczekam. Jeszcze nie dlubalem przy manetce, bo walcze z licznikiem. Chciałem założyć z białym podświetleniem, ale muszę wszystko odkręcić, bo jakieś chyba były już modyfikacje i ciągle mi podświetla wskazówki i wyświetlacz, wiec przekładam kabelki na nowo. Wczoraj pol dnia siedziałem i dziś muszę to odkręcić. Wiec manetka musi poczekać. A sam patent spoko jest i tak tego nie widać, a ważne żeby działała.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Jeden koniec czarno-fioletowego ze starego przekaźnika podłączasz do nowego przekaźnika, a drugi koniec, ale już z nowego przekaźnika podłączasz do manetki. Czyli de facto jeden koniec ze starego przekaźnika Cię nie interesuje w ogóle. Będzie sobie wisiał.
-
Czasowe wycieraczki z polifta
Poliftowa jest zdecydowanie lepsza. Co prawda trochę zabawy jest, ale efekt super.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W sumie to mi mało zależy, bo chyba przeloze ten licznik do auta na sprzedaz a z tamtego wstawie poliftowy z białym podświetleniem.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A ile wołają za taka usługę?
-
Czasowe wycieraczki z polifta
Kolego, poczytaj watek "czy jest e a4 tryb czasowych wycieraczek" tam opisałem dokładnie, jak to podpiąć w sedanie. i działa to na silniczku z 1995.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czy ktoś zmieniał przebieg w liczniku przedliftowym VDO? Dziś próbowałem tego dokonać i jedyna rzecz jaka się zrobiła, to wyzerowanie całkowite przebiegu. A z tą poduchą, to ktoś mógłby napisać, jak to ogarnąć, bo mam licznik idealny z 2000r, ale przez tę poduchę nie chce go montować zamiast oryginału.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
W kostkę. Z tyłu wypiąłem ją i dorobiłem z męskimi pinami kostkę. ---------- Post dopisany 21-04-2014 at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2014 at 07:49 ---------- Mario możesz opisać, jak przerobić te manetke od avanta? Kupuje avanta z 1997 i tam chyba jest stara manetka, a przyzwyczaiłem się do tej czasowki i będę musiał zmienić w przyszłości.
-
temperatura lub wskaźniki
Według tego, co piszesz, to wychodzi na czujnik. Zegary tu nic nie maja do gadania. Info idzie z czujnika na klimatronik, a z klimatronika na zegary, o ile się nie mylę. Ewentualnie walniety panel Klimy. A czujnik kupiłeś identyczny? Było kilka rodzajów. Czarny z białym paskiem, niebieski i zielony. Trzeba kupić identyczny, jaki był, bo inaczej będzie działał nieprawidłowo.
-
temperatura lub wskaźniki
Na pewno czujnik do wymiany na ori, bo jak są rozbieżności, to innej opcji nie widzę. Silnik się raczej nie grzeje, chociaż biorąc pod uwagę jakość czujnika, to pewności też nie ma. Wymienisz czujnik, zrobisz/wymienisz licznik i będzie wszystko hulać.
-
temperatura lub wskaźniki
Wejdź w sterownik silnika i w jego bloki wartości mierzonych. Poskacz po kanałach, bo nie pamiętam teraz który to i znajdziesz kanał opisany jako coolant temp. To będzie wartość temperatury z czujnika. I porównaj z ta na klimatroniku i na desce. Wtedy będziesz wiedział czy się przegrzewa.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wszyscy piszą, żeby zakleić. AirBag zakleić, immo zakleić, ale chodzi o to, żeby mieć jak ori. Immo już wiadomo, ale AirBag nikt nie napisal. Może zmienić sterownik na taki, jaki siedział w aucie z którego wyjety jest licznik? Tylko czy zagra z resztą sprzętu? Może ktoś to ogarnął i podpowie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Chodziło mi o to, że program. Tylko czy kabel dał radę mu w tym dopomóc? A jak pin będzie niewłaściwy, to wysypie się licznik czy nie? Jak mam sobie spieprzyć licznik, to wolę odpuścić, zwłaszcza, że immo mam poza licznikiem, więc do niczego mi nie jest potrzebny ten PIN. A idealnego fisa za 100zł z manetką szkoda, bo teraz już nie znajdę takiego okazu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Już spróbowałem zmienić przebieg zwykłym KKL. Udało się. Vag K+CAN Commander 1,4 i śmiga aż miło. Licznik VDO z 2000r., białe podświetlenie i cyfrowy zegarek. Ale mam pytanko: Czy to możliwe, żeby ten zwykły kabel zczytał mi PIN licznika? W polu z pinem pojawiły mi się 4 cyferki i zastanawiam się czy faktycznie program zczytał PIN tym kabelkiem. Kabel to zwykły KKL chiński za 40zł.
-
Halogeny w wersji pół-lift
A wie ktoś może, pod który pin przekaźnika 397 (poliftowego) od halo podpięta jest informacja o długich, żeby halo gasły, jak są długie włączone?