Treść opublikowana przez fragless1
-
numer zatrzasku półki tył sedan
Nie wiem, czy w ASO sprzedają to, ale mam jedną sztukę tego zatrzasku, jeśli potrzebujesz. Numeru na nim nie ma, ale to jest oryginał z sedana z wybitym logo oooo. Jak coś, to pisz na pw.
-
Kluczyk, immo, transponder pomocy !
Już ogarnąłem temat. PIN zczytany. Bardzo dobra informacja. Teraz czekam na nowe pastylki i będę kodowal klucze.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Nie mam pojęcia, jak to wygląda, więc wolę się upewnić, żeby nie uwalić sobie czegoś. Lepiej zapytać raz więcej i być pewnym, niż później na forum pisać - pomocy, bo uwaliłem sobie coś tam.... Jak się nie da nic uwalić, to po przyjściu nowych pastylek będę kodował dodatkowe dwa kluczyki. Dzięki za podpowiedzi.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Dzięki za podpowiedź. Możesz jeszcze napisać, co się stanie, jak pin będzie nieprawidłowy i spróbuje zakodować klucze? Rozkoduje mi dotychczasowe klucze czy nie przyjmie żadnej wartości i wyrzuci błąd, a dotychczasowe klucze będą dalej zakodowane?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
To wiem. I pinem też loguję się do 25. Tylko jest kwestia, jak poznać, czy się zalogował czy nie? Na kanale 1 w adaptacji immo mam wartość 3, więc są zakodowane 3 kluczyki. Przy kodowaniu nowych kluczy muszę zmienić wartość na określoną liczbę kluczy do zakodowania (max.4). Wszystko to ogarniam, ale nie wiem, czy program dobrze mi wyciągnął PIN i stąd moje obawy. Jeśli wyciągnął dobrze, to ok, ale jak się pomylił, to mogę mieć problem.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
A po czym poznać, że się loguje? Wpisywałem dziś ten PIN i nie ma żadnej różnicy. Jeśli chodzi o opcje adaptacji, to jest ona też aktywna bez wpisywania PINu. Nie chcę czegoś skopać, bo jak mam zły PIN i mi się klucze nie zalogują, to będę musiał kombinować, żeby auto odpalić. Jest jakaś opcja, żeby poznać, czy się zalogowałem? W liczniku jest prosta sprawa, bynajmniej u mie. Po wpisaniu błędnego PINu, nie można się połączyć ze sterownikiem do czasu odpięcia klemy od aku. Tu nic takiego nie ma, poza komunikatem, którego nie bardzo rozumiem.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Tu nie wyciąga się z zegarów, a z puszki immo. Z zegarów da się ogarnąć nawet zwykłym KKL, ale przy puszce wyczytałem, że tylko wylutowanie pamięci. I teraz szukam kogoś, kto ogarniał taki temat, bo może się pomylili i bez wylutowania pamięci się uda. Dobra.... Pin już wyciągnięty. Tak bynajmniej mi się wydaje. Info dla posiadaczy przedliftów. Żeby wyciągnąć PIN z białej puszki, potrzebny jest zwykły kabelek KKL i programik VAG EEPROM Programmer v1,9g (dostępny na necie). Wystarczy się podpiąć pod złącze, w opcjach programiku zaznaczyć opcję komunikacji przez USB i zczytać EEPROM ImmoBox. Po chwili program zczyta EEPROM Immo i wynajdzie PIN. Tylko teraz pojawia się kwestia, czy ten pin jest poprawny? Wpisywałem odczytany PIN i w zasadzie nie mam w sterowniku żadnej informacji, czy jest on poprawny. Po wpisaniu przypadkowego ciągu liczb, pojawił się komuinikat: "Warning! Login lost due to dropped session.." Po wpisaniu PINu, takiego komunikatu nie było. Czy mogę mieć pewność, że odczytany PIN jest prawidłowy? Czy jeśli PIN jest niewłaściwy i będę chciał zakodować kluczyki, to coś się możę spiep.... (rozkodują mi się kluczyki i nie odpalę auta?)
-
Kluczyk, immo, transponder pomocy !
Odgrzeję kotleta. Również potrzebuję pinu, zapisanego w immo boxie. Cala procedura wygląda prosto, tylko jakim programem zczytać eprom?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Panowie, wyciągał ktoś z Was Pin z puszki immo w przedlifcie? Nie mam pinu, a chcę dorobić komplet kluczy. Za jedną sztukę krzyczą u mnie 150zl, to trochę przesada. Klucze mam, tylko pastylki muszę dokodowac. Jak się dostać domowym sposobem do tego pinu?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Z tą anteną to ogarniam. Ale pewnie długość i przekrój przewodu ma znaczenie przy zasięgu pilota. Ale już chyba udało mi się znaleźć ori antenkę.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Coś widziałem, ale nie było nic o przekroju i długości kabla, a to pewnie ma wpływ na zasięg. Do tego nie doczytałem też jak zakończyć ten kabel. Czy połączyć oba kable czy zostawić niepołączone?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Dzięki za podpowiedź. Jutro spróbuję jeszcze zakodować od 00000 i zobaczę, co wyjdzie z tego. I sprawa się rozwiązała. Nie mam doprowadzonych przewodów od kierunków do pompki i dlatego nie migają mi. Jak się cieplej zrobi, to poprawię tą niedoskonałość. Teraz jeszcze jedna rzecz mi wyszła - słaby zasięg. Doczytałem tu o antence, ale już nie dopatrzyłem się, jak ona jest skonstruowana. Trzeba dokupić tę antenkę czy można ją dorobić samemu?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Alarmu nie zakładałem. Tylko pompkę podmieniłem. Nie mogę wyrzucić z kodowania tego: +00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji alarmu, zamknięcia drzwi (DWA - to fabryczny alarm), +00008 - DWA - aktywacja alarmu (Da się dodać jeśli jest zamontowany), Po odjęciu tych wartości, nie przyjmuje nowej liczby, a powraca do tej, która była. Domyślam się, że w pierwotnym kodowaniu musiało to być, bo pompka obsługuje alarm, więc fabrycznie kodowanie musi uwzględniać ten moduł. Chyba, że ktoś w fabryce wstawił pompkę, obsługującą alarm, a samego alarmu już nie. Jeszcze jutro spróbuję wyzerować kodowanie, bo dziś tego nie zrobiłem i wtedy zakodować na nowo, według tych opcji, które chcę. Tylko nasunęło mi się pytanie: czy muszę mieć włączone +00002? To jest od alarmu, którego nie mam, więc chyba to powinno być wyłączone.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Jutro zerknę, bo tu Marcin umieścił rozpiskę pinów pompki, to porównam, czy u mnie te przewody. Jak będą, to znaczy, że trzeba grzebać przy kodowaniu. Jutro już na to zerknę, bo ciemno, jak w d...
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Auto to przedlift z 1997r. Pierwotnie brak sterowania pilotem, teraz zamontowana pompka, jak wyżej z pilotem i obsługą alarmu. Wszystkie opcje w kodowaniu włączone. Pierwotne kodowanie pompki to: 13130, ale trochę je okroiłem, żeby nie było kodowania na kierownicę z prawej strony itd. Domykanie szyb z pilota i otwierania śmiga. Kierunki nie migają ani przy zamykaniu, ani przy otwieraniu. Jak nie ma kabli, to sobie pociągnę, ale jak są, to co tu dalej myśleć, żeby to uruchomić?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
No niestety taką ubogą mam wersję autka pod tym względem, ale już niedługo się to zmieni, bo kręcenie kluczem męczy Dzięki za szybką odpowiedź. I już pompka zmieniona. 8L0... "G". Wszystko śmiga. Powinna jeszcze tylko sygnalizować kierunkami otwarcie i zamknięcie drzwi, a nie robi tego. Kombinowałem na różne sposoby, ale nie chce chodzić. Możliwe jest, że brakuje przewodów od kierunków do pompki?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Mam pytanko. Chcę sobie "dołożyć" pilota do swojego avanta, bo firmowo go nie było. Mam pompkę o oznaczeniu 8L0.862.257 E. W pierwszym poście jest informacja, że pompka 8L0.862.257 G jest zamiennikiem do wszystkich 8L0. I teraz pytanie. Czy mogę zamiast swojej pompki wstawić tę i wszystko będzie chodziło, jak trzeba? I czy są jeszcze jakieś inne pompki, które mógłbym wstawić zamiast swojej?
-
Schemat elektryki tylnej wycieraczki przedlift
Chcę podpiąć manetkę poliftową. Problem jest, bo w przedlifcie są spore różnice w stosunku do polifta i chciałem porównać instalki, czy warto ją modyfikować, czy coś innego kombinować. Widziałem, że Ty też coś szukałeś odnośnie tylnym wycieraczki. Ogólnie to chcę wrzucić manetkę poliftową, bo zależy mi na płynnej regulacji częstotliwości wycieraczek. Przód to prosta sprawa, bo ogarnialem to już w sedanie, ale lipa jest z tyłem.
-
Schemat elektryki tylnej wycieraczki przedlift
Panowie poszukuję schematu tylnej wycieraczki do przedlifta. Mam u siebie kilka różnych, ale wszystkie są do sedana przedliftowego i poliftowego, a jak już trafi się avant, to polift. Może ktoś z Was posiada i zechciałby podzielić się.
-
Jak dołożyć piny do gniazda w skrzynce bezpieczników
Na to nie wpadłem. Jutro sprawdzę to i mam nadzieję, ze mi się uda. Dzięki za podpowiedź.
-
Jak dołożyć piny do gniazda w skrzynce bezpieczników
Witam, Panowie, może dla niektórych z Was, to banalna sprawa, ale ja już kilka razy próbowałem i nie udało mi się to. Otóż, mam piny do gniazda bezpieczników i chcę je dołożyć do swojej skrzynki (montaż tempomatu). Za cholerę jednak nie mogę i zmieścić przez tą fioletową kratkę, która ma chyba za zadanie blokować piny przed wypadnięciem. Kabli jest tam cała masa, więc jakiekolwiek operacje są utrudnione, zwłaszcza, że ja nie wiem kompletnie, jak się za to zabrać. Nie chcę nic połamać, ani wyrwać kabli, bo więcej sobie tylko roboty narobię, dlatego pytam. Nie znalazłem nigdzie instrukcji, jak to zrobić. Zazwyczaj jest tylko mowa, że trzeba dodać gniazdo i bezpiecznik. Może ktoś mnie poratuje w tej kwestii.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Udało mi się wszystko zamontować w aucie z 1997r. Mam tylko 1 błąd: Na klimatroniku wyskakuje 50.3. Z Vaga wynika, ze jest jakaś lipa z wyłącznikiem zapłonu. Chodzi tu o kostkę stacyjki? Miał może ktoś taki błąd? Może trzeba wymienić kostkę na poliftową?
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Ten plik, gdzie są rozpisane piny od starej manetki i przyporządkowane do nowej.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Mario82A4 masz może schemat przedliftowej wycieraczki tylnej szyby? Ja u siebie mam mnóstwo tych rysunków, ale przedlifta avanta nie mogę znaleźć. Mam już manetkę i tak sobie pomyślałem, że może najpierw zerknę, jak wygląda instalacja oryginalna, bo może się okaże, że wystarczy jeden kabelek pociągnąć do tyłu i obejdzie się bez rezania manetki. Swoją drogą, to mogli wszystko zrobić, tak jak w przedlifcie, a nie kombinować im się zachciało i teraz tylko problemy są z tego powodu. I jeszcze jedno pytanko: jak podepnę według schematu od Zychu, to jak będzie ta tylna wycieraczka działać? Sprysk mi na na razie nie potrzebny, bo mam wymiany silniczek albo do naprawy sikawkę, więc to jest mały problem, ale chodzi o to czy i jak będzie ramię kręciło?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja tez obecnie mam tak podpiente zegary jak Ty i mam problem bo buczy Mi przekaźnik rózowy o ile dobrze pamiętam 381 jest od chalogenów i długich, po przekręceniu stacyjki.Jak tylko wł swiatła to przestaje lub jak daje krótkie strzały długimi to tez na ta chwile przestaje.Cos jest nie tak.Wydaje mi się ze cos z tymi terminalami. u mnie też trzeszczy. Światła go uciszają albo regulacja pokrętłem. Chociaż jak jest cieplej, to rzadko go słychać. Na bank jest lipa z tymi terminalami, tylko, żeby to ogarnąć trzeba pewnie pogrzebać coś w instalacji.