Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
dziś np odpalił pięknie bez przygaśnięcia.. Ale wymienie czujnik na dniach...
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
hmmm, mechanik to robił ale chyba nie odkręcał vacum. Dziś podpiąłem jeszcze raz pod kompa i wywaliło błąd czujnika temperatury G62. Ciekawe czy to może być przyczyną...
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Przy okazji wymiany rozrządu zdecydowałem się na wymianę wałka rozrządu bo lepszej okazji przez kolejne 90.000km nie będzie. Wałek miałem podtarty na jednej krzywce (brak fazki na wierzchołku, krzywka wyraźnie rozklepana) jak wałek to i szklanki i panewki. Szklanki Ina czarne, panewki GLYCO, a wałek używka w idealnym stanie. Zero śladów zużycia. Przed wymianą z silnika wydobywały się wyraźnie słyszalne bu bu bu... w rytm obracającego się wałka i buczenie w kabinie w granicach 1700-2200 tys obr. Korekcje na jendej pompce ( na tej co była wytarta krzywka w granicach -1,3) po wymianie wałka wynosi tak jak na reszcie w granicach 0,4. Silnik pracuje wyraźnie ciszej. Jedyna zmiana na minus jaką zauważyłem po wymianie to jak odpale po nocy to tak jakby chciał zaraz zgasnąć... Odpala od strzała i po około 2 sekundach jak obroty się normują zatelepie budą i jakby przydusi silnik i po kolejnych 2 sekundach wszystko się normuje. Od czego zacząć szukanie? Synchro ustawione na 0.0
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
przewody ori wzmacniacza chyba są zbyt cienkie zeby pod nie jeszcze podpiąć drugi wzmacniacz...
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
odłączasz ori sub i podłączasz ten lub podłączasz się pod kostkę ori suba ale nie wiem czy wzmak pociągnie oba. Ja mam odpięty ori Bose w półce i podpięty Bang&Olufsen w kole. Wg mnie ten ori za bardzo buczy bo nie daje tylko basem tylko wszystkie dźwięki, a jeśli się to dzieje w kole to w kabinie słychać tylko bas.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
tak tylko żeby Ci się to zmieściło pod wykładzine musisz mieć zapas 17" j6,5" z oponą max 195 szeroką. Wiem bo sam to kompletowałem.
-
Prośba o ocenę logów AWX
po 1. chyba nie powinieneś pytać w moim temacie po 2. kiepska Ci ta seria wyszła.. ja mam taki wykresik:
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Marcin bierz Jacka D. przyjeżdzaj wypierzemy że hoho :D
-
Prośba o ocenę logów AWX
Ok. Map sensor nówka 051C Przepływka nówka Bosch i nowe logi: 003 http://vaglog.pl/log_229911.html 008 http://vaglog.pl/log_229912.html 011 http://vaglog.pl/log_229913.html Coś widać?? Autko nadal lekko przykapca i wyrywa dopiero od około 2200 obr/min i lekko zamula przy zmianie biegów.
-
Prośba o ocenę logów AWX
yyyy... się okazało że mam 051B ...
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Mi nie przesuwał zwykły i LED też nie przewija więc chyba nie ma takiej opcji.
-
Prośba o ocenę logów AWX
Panowie, logi zrobię jak wyeliminuję usterki, które znalazłem przypadkiem oglądając osprzęt auta. 1.) Poci się delikatnie intercooler przy uszczelce u góry (może uda się dogiąć blachę, a jeśli nie to wymiana) 2.) Rura gumowa idąca od turba do rury belki dolnej ma małe nacięcie (5mm) wymiana na nową 3). Przy okazji wymiana filtra powietrza na MANN. Zobaczymy czy po tych zabiegach się poprawi i zrobie logi. Na chwilę obecną zauważyłem że jak jeżdzę max do połowy wciskająć pedał gazu to wszystko jest w porządku i auto nie kopci. A jeśli tylko depnę do oporu to auto dymi na czarno i jak tylko zacznie kopcić jest wyraźnie słabsze. To chyba przez ten nieszczelny dolot... Intercooler wymieniony, rura "S" wymieniona + nowy oring z ASO i zero poprawy. Auto ciągnie nawet nieźle ale kopci na czarno i na 4 i 5 biegu jest wyraźniej słabsze. Nowe logi niżej: 000 - http://vaglog.pl/log_227702.html 001 - http://vaglog.pl/log_227694.html 003 - http://vaglog.pl/log_227698.html 008 - http://vaglog.pl/log_227695.html 010 - http://vaglog.pl/log_227701.html 011 - http://vaglog.pl/log_227697.html 013 - http://vaglog.pl/log_227696.html 018 - http://vaglog.pl/log_227699.html 023 - http://vaglog.pl/log_227700.html Proszę o ocenę. Dzięki z góry. Jeśli możecie z tego wyczytać prośba o info w jakim stanie są pompki i turbo bo było regenerowane i boje się że się już turbawka wysr***
-
[ALL TDI PD] Wąż "S" Turbiny
Spinkę od turbo wysuń 1cm i wysuń węża z turbo, na dole jedna spinka i wąż masz już poza autem
-
[ALL TDI PD] Wąż "S" Turbiny
dzisiaj założyłem bodajże GETZ z allegro. potrebowałem na pilnie i kupiłem. Śmieć. raz że kiepsko spasowany - nie chciał wejść w kielich turbo, po podmianie oringu na ten ze starego węża wszedł ale też jakoś tak nie do końca. i strasznie miękki jest. Mam wrażenie że mi na nim turbo dłużej "myśli" ale to może po prostu dystans do chińskich zamienników.
-
Prośba o ocenę logów AWX
Zły link dałem. teraz ok http://vaglog.pl/log_226229.html
-
Prośba o ocenę logów AWX
Jarol, podmieniłem Mapsensor i moc wróciła. jednak auto przykapca na czarno/brązowo. nowe logi niżej: http://vaglog.pl/log_226201.html
-
Prośba o ocenę logów AWX
****uja
-
Prośba o ocenę logów AWX
Auto wogóle nie ma mocy. raz na jakiś czas załączy się turbo od 3 tys obrotów ale zaraz przeładuje i tryb awaryjny. Przepływkę podmieniałem i też nic nie dało. Proszę o sugestie. http://vaglog.pl/log_226201.html
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jak ustawisz na Auto to przy działającym "Auto" powinno swiećić na żółto
-
RNSE zabezpieczenie przed kradzieżą
PW
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Dopiero teraz skończyliście spota?? To się za wcześnie skończyłem
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
19.30 . Pany zbierać się nie zostwiajcie mnie samego z Marcinem
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ruszaj dupe ja bede tylko o której...
-
brak podcisnienia POMOCY!
Też się zdziwiłem ostatnio jak mi nowy BOSCH się skończył. Nagle brak mocy. Ściągnąłem wężyk z gruszki a tu zero podciśnienia. Przyjechałem do domu założyłem starą przepływkę i turbo ożyło. Też myślałem że jedno z drugim nic nie ma. Może przepływka jest sprzężona jakoś ze sterowaniem N75...
-
brak podcisnienia POMOCY!
Jeśli nie N75 to przepływka.