Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Zamulenie AWX
No właśnie nie koniecznie. Ja nieraz mam to u siebie. Po zmianie biegu i depnęciu auto chwile pomyśli i zaczyna przyspieszać. Podciśnienie oki, przepływka nowa, N75 też, turbo wyjęte sztanga lata luźno, a nieraz takie kwiatki. Logi nic nie pokazują...
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
I Ja jestem świeżo po wymianie Vacum. Wsadziłem Bosch z literką M V140. Wsio pasuje. Pierwszy raz wymieniałem Vacum i zajęło mi to niecałe pół godziny. Auto lepiej się zbiera. Wcześniej miałem momenty zasłabnięć w okolicach 3tys. obrotów. Hamulce takie jak były. Przy około 5 razie szybkiego wciśnięcia pedał twardnieje. Czy lepiej zapala nie wiem. Po wymianie przekręciłem kluczyk 3-4 razy w odstępach żeby pompka w baku dobiła paliwa i odpalił od strzała, podrżał z 3 sekundy i się wyrównało. Czy ta uszczelka metalowa będzie dobrze trzymała? nie trzeba tego smarować silikonem czy czymś? nie wiem ale jakoś nie mam zaufania do uszczelek metalowych...
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Chyba B6, chodź diabli wiedzą bo naklejka zerwana. Jaki tam powinien iść kolor diody? to się dokupi i wymieni
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Siemka. Panowie szybkie pytanko. Miałem zwykły włącznik świateł i moduł "E". Wpadł mi w ręce włącznik Auto. Wpiąłem i wszystko od razu działa (oczywiście Auto światła nie:decayed:). Żadnych pinów nie przepinałem i tak: -Dioda Auto świeci cały czas na czerwono (chyba powinna zmieniać kolor) -Nie podświetla diody "postojówek" spalona? czy trzeba pozamieniać piny dopiero się podświetli? Pzdr
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
No normalne że się poprawia kultura pracy jak przymkniesz klapę. Jak zaślepisz EGR nic Ci się nie zmieni w kulturze pracy, a napewno buczenie nie zniknie. Marynarz nie "targa łacha" z Ciebie tylko Ci dobrze radzi zaślepiaj Ale tylko dlatego żeby silniczek lepiej "oddychał"
-
Czym zmyć wosk?
Ja od siebie polece Zymol HDC. Maskuje drobne rysy, mega wydajny, efekt na czarnym KOX ten zapach . Rewelacyjnie nakłada się polerką orbitalną.
-
Przymulenie po zmianie biegow?
Sprawdź Vacum. Może nie nadąża nabijac podciśnienia. Nie masz problemów z twardym hamulcem?
-
Drgania podczas przyspieszania dziwny dzwiek silnika
Wsłuchaj się dobrze. Czy dudni z filtra powietrza czy może cykliczne pukanie w okolicach skrzyni. Jeśli w okolicach skrzyni to dwumas. A jeśli "pufa" z filtra powietrza to niestety... masz tu wątek poczytaj : http://a4-klub.pl/1-9-194/walek-rozrzadu-wymiana-304314/
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Wszystko pospinałm na ori wiązkach i ruszyło bez problemu Miałem moduł AJ i jak przekodowałem na 4 szybki w prądzie + pakiet światło to się pozmieniał na AH
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Ale ja mam całą elektrykę drzwi aż po słubek B z B7. Pytanie czy mi się to złączy z moją kostką co idzie do słupka A.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
kdawid Ale kolega serfin pisze że piny w B7 są inne niż w B6 i się nie da przełożyć. To jak to jest?
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Podejdą. Tylko będizesz potrzebował jeszcze takich adapterków płaskich żeby wszystko wyglądało ori. Masz na pierwszej stronie opis.
-
odkrecenie śrub jarzma
No ja też próbowałem odkręcić porządnymi imbusami Kennedy Proffesional ale nie szło ruszyć. Tylne tarcze da się ściągnąć bez odkręcania jarzem także działaj
-
Fiat 126p w Ameryce.
O widzisz To chyba o Tobie czytałem kiedyś na Interii artykuł Gratuluje samozaparcia przy ściąganiu go do stanów
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Tak właśnie wszystko bym wziął od B7. całe boczki tył + wiązki z boczków, wiązki z boczka do słupka B i z B do A.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
No mi również średnia z 1,5 roku na drugim fisie 5,8l/100km a lubię przycisnąć. Jak się bardzo spieszyłem do KRK ostatnio to mi wyszedł 6,7 ale to naprawdę go ganiałem. Synchro bardzo mi skakało przed wymianą rozrządu. 0,6/1,1/1,5 i tak w kółko. Wymieniłem rozrząd i ustawiłem na 0,0 ale co jakiś czas przeskakuje na 0,6. Spalanie na VAG 0,6l/h. Jak miałem wcześniej rozjechane nie zauważyłem mniejszego czy większego spalania. Na wolnych obrotach czuję delikatne mrowienie na kierownicy i fotelu, ale to chyba normalne w Dieslu. A tu jak kolega ma synchro grubo ponad normę to zastanowiłbym się czy rozrząd nie przestawiony.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Tak patrze na te schematy i się zastanawiam czy jakbym kupił cały komplet z A4 B7 to dało by się to w miarę bezinwazyjnie zamontować to A4 B6 2001rok? Chodzi mi o komplet silniczki + wiązki boczków + wiązki słupka B do A. Jest to opłacalne? Czy lepiej szukać do B6?
-
Twardy pedal hamulca ! Ktoś coś wie ?
A czy zaworkiem zwrotnym a Dieslu nie jest przypadkiem ten pierwszy plastik co wchodzi do serwa? Bo jeśli tak to u mnie nie działa. Z drugiej strony po zgaszeniu ucieka mi podciśnienie nawet gdy Vacuometr wepnę w samą Vacum pompe. Zastanawiam się czy nie wsadzić zaworka zwrotnego zaraz za wyjściem pompy Vacum. Jak myslicie?
-
Twardy pedal hamulca ! Ktoś coś wie ?
muszę chyba zalożyć i zobaczyć czy się hamulce poprawią. Dziwne że pompa daje -0,9 a hamulec robi się twardy i jak zgaszę auto to już po paru minutach hamulec jest twardy. Po odpaleniu oczywiście opada.
-
Twardy pedal hamulca ! Ktoś coś wie ?
Ja mam to samo. Vacuometr wpinałem już chyba wszędzie. Pompa Vacum pięknie daje -0,9. Ale po zgaszeniu auta podciśnienie odrazu spada, nawet przy samej Vacum pompie. Czy ona powinna trzymać podciśnienie? Z przyspieszaniem nie mam żadnego problemu. Ale przy czwartym piątym hamowaniu na odpalonym aucie z większych prędkości pedał robi się twardy. Guma w grodzi wymieniona, króciec Vacum sztywny. Druga sprawa to zaworek zwrotny na serwo (ten plastik na końcu przewodu co wchodzi do serwa) z tego co wiem to właśnie zaworek zwrotny. U mnie jak sprawdze ustami to nie działa jak zaworek zwrotny tylko przepuszcza w obie strony. Ktoś ma jego numer? Czy wogóle można go kupić? W Etce nie umiem odnaleźć numeru. Poniżej zdjęcie zapożyczone. Czy zaworek nr.2 U Nas powinien występować? U mnie go nie ma,
-
wymieniłem płyn hamulcowy i pedał ucieka do podłogi
Ale po odpaleniu pedał hamulca całkiem wpada do podłogi czy mięknie i gdzieś w połowie się stabilizuje i hamulce normalnie działają?
-
Natężenie dźwięku po włączeniu RNS E
U mnie też głośno startuje. już pytałem w poście "RNS-E od A do Z" i chyba nei da się tego przestawić.
-
Schowek pasażera
3 minuty roboty. Tylko uważaj żeby nic nie połamać bo wszystko plastikowe i na wcisk.
-
Brak reakcji na jakikolwiek bieg...
Tak od razu padł? Nic nie stukało przed tym przy skręcie ??
-
szarpanie przy przyspieszaniu + skok obrotów. <filmik>
Witam, Panowie pacjent A4 B6 AWX jak w temacie: Przy gwałtownym dodaniu i puszczeniu gazu autem szarpnie, ruszy gałką biegów i co dziwne widoczny jest bardzo szybki ruch wskazówki obrotomierza o około 2mm. tak jak na zaporzyczonym filmiku poniżej, gdy dodaje lub puszczam gaz delikatnie wszystko jest ok. Poduszka pod skrzynią do wymiany bo płyn się wylał (już kupiona nowa LM) Zastanawia mnie co może być spowodowane ruchem wskazówki obrotomierza, czy może być aż taki luz na dwumasie żeby powodował szybki wzrost obrotów bez przyspieszenia? Logi raczej w normie, Pompki w stanie bdb w grupie 13 nie przekracza "1" a w 23 "15" Dodatkowo na 4 i 5 biegu drży (buczy) przy obrotach 1700-2100 obr. Nie wibruje, a drży i tylko przy nagłym mocnym przyspieszaniu. Przy gaszeniu auta nie ma żadnych niepokojących dźwięków, autem nie rzuca. Mógłbym wymienić dwumas a jeśli nie pomoże wymieniać dalej i sypać full kasy mechanikom, więc najpierw radzę się Was. Może jakieś pomysły? Dzięki