Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
A gdzie to sprawdzić? Dziś spiralka zapaliła mi się na niecałą sekunde, tak jak w lato. Nie odpalałem, cofnąłem jeszcze dwa razy zapłon i zapalił od strzała, zero trzęsienia autem i żadnego dymku z tyłu Czyli dwie możliwości są: 1.) zbyt krótko grzeją świece 2.) nie domaga układ paliwowy. Obstawiam Vacum. Ktoś podpowie jak zdiagnozować poprawnie Vacum?
-
Dziwny dźwięk z okolic silnika
Dolot ściągasz wirnik w łapy i sprawdź czy nie ma luzów poprzeczny minimalnie wyczuwalny jest oki ale wzdłużnego nie powinno być.
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
No i u mnie zaczęły się problemy z porannym odpalaniem. Muszę pokręcić około 2-3 sekundy żeby załapał po czym targa budą z 2 sekundy przy czym puści niebieską chmurkę dymu. Pompki sprawdzałem Vagiem i wsio jak najbardziej w normie. Jedna pokazuje około 1,4 max. reszta w zakresie <-3;+3> nie przekracza <-1;1> w bipach wsio poniżej 15. Chyba nie domaga mi troche Vacum bo po odpaleniu schodzi około 4-5 sekund zanim dobije do -0,8 nie wiem czy tak powinno być czy w chwili powinno zbić podciśnienie do -0,8,-0,9??? Czy wałek wytarty? po zdjęciu pokrywy jedna krzywka wydaje się być lekko przytarta, a reszta w idealnym stanie. Pukanie jest ledwo wyczuwalne, trzeba się dobrze wsłuchać. Kąt synchronizacji rozrządu 0,0 w chwilach skoczy na -0,6 (rozrząd świeżo wymieniony) Świece wymieniane w zeszłym roku. po przekręceniu zapłonu spiralka zapala się tylko na sekunde. Czy nie powinno troche dłużej pogrzać gdy 0 stopni na zewnątrz? Jeśli ktoś miał takie objawy chętnie wysłucham spostrzeżeń. Dodam że w rurce z odmy delikatnie olej spływa. Na ciepłym zero problemów z odpaleniem. Jeśli po nocy pochodzi silnik chwile to następnym razem już pali od strzała i zero dymu:hi: A jeszcze mi powiedzcie ile u Was grzeją swiece przy temp. 0 stopni? U mnie spirala zapala sie na sekunde może nawet nie.
-
Długość sprężyn a4 b6 tdi
Sprężyna sportowa ma całkiem inną charakterystykę pracy. Nie "zgniata" się przy obciążeniu aż tyle co zwykła z zawiechy 1BA. Więc takie mierzenie miarką i tak Ci nic nie da. Musisz założyć na auto i dopiero zobaczysz. i to komplet na jedną oś.
-
Deszczowka nie chce splywac
ja powiem tak. Nawet najtańszy wosk twardy za 20zł nakładany ręcznie, dobrze dopastowany na pewno przyniesie żadany efekt. Woda musi spływać. Nie trzeba tu się kosztować na kosmetyki po 100 zł. Należy tylko systematycznie powtarzać nakładanie wosku i będzie GIT A Tak jak koledzy piszą. Woski właśnie powodują "kropelkowanie" a jeśli po deszczu na całym aucie nie ma kropel wody tylko całe auto mokre to znaczy że już dawno nie widziało wosków...
-
Nie wchodzą wszystkie biegi.
Szkoły raczej mam więcej od Ciebie, a posty się każdemu mogą pomylić za co przepraszam:hi:. Nie musisz odrazu dogryzać. Kultury forum wymaga... i nie piszemy z capsem. sebul Przepraszam mój błąd
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
tak pasuje. działaj
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Tak podejdzie bez problemu.
-
Wyjęcie pompy i Serwa pomoc
No śruby od serwa to masz od strony silnika w podszybiu. Z tego co wiem to Torx - y tam są.
-
Nie wchodzą wszystkie biegi.
Pierwsze co to bym sprawdził poduchy silnika i skrzyni. Może się coś przestawiło na poduszkach jeśli szroty i dlatego biegi chaczą.
-
Dziwne trzęsienie się auta...
U mnie po wymianie kompletnego rozrządu z napinaczem hydraulicznym również kat skacze od 0 do -0,6. przed wymianą skakał do -1,7
-
Wymiana czujnika światła stopu
No to masz przyczyne. Walnięty czujnik hamulca, właśnie takie są objawy. Kupuj czujnik a wymiana? 1.) Odkręcasz plastik pod kierownicą 2.) wyciągasz czujnik przekręcając, odpinasz kostke 3.) Wkładasz nowy blokujesz przekręcając, podpinasz kostkę elektryczną i po kłopocie. Błędy prawdopodobnie same zgasną.
-
Instalacja zamiennika modułu CLH z czujnikiem światła
To pozostaje mi tylko przepuszczenie wszystkiego przez Ori włacznik CLH. wydaje mi się ze tu mogę napotkać problemy ale moze się uda A jeszcze jedno pytanie. sygnał to zapalenia się świateł dać przy włączniku świateł, MCE czy w skrzynce bezpieczników?
-
B6 parujące szyby ( zawsze po myciu )
auto w środku suche jak pieprz. a jak sprawdzić te kanały odwadniające czy drożne? w podszybiu, pod podstawą akumulatora masz odpływ który najczęściej się zapycha.
-
Instalacja zamiennika modułu CLH z czujnikiem światła
no właśnie diody już mam. Także no problem. Tylko kupiłem 6A. Nie było 5A a takie były by najlepsze. Chyba to nie będzie problemem.
-
Szarpie na zimnym silniku
simering z firmy Corteco kosztuje 8zł wymieniasz i poproblemie. Przyjrzyj się dokłądnie dociskowi. U mnie komplet był jeszcze w bardzo dobrym stanie jednak docisk był przypalony.
-
B6 parujące szyby ( zawsze po myciu )
Auto mocno zawilgocone i to przez to. Albo myjesz wrzątkiem kanały odwadniające udrożnione?
-
Szarpie na zimnym silniku
u mnie problem był właśnie w docisku. Takie same objawy. Jak zimny przy ruszaniu targało przodem. Jak się rozgrzało było oki. Okazało że ze simering wałku skrzyni minimalnie się pocił i gdzieś zarzuciło kapkę oleju na docisk i targanie gotowe. Po wymianie tarczy sprzęgła i docisku wszystko chodzi jak nowe.
-
latanie gałki biegów
Masz gdzieś numer tego zastawu albo namiar?
-
Instalacja zamiennika modułu CLH z czujnikiem światła
Witam, Na forum doskonale jest opisane CLH w fabrycznej wersji:wink: Jednak dla tych którzy nie chcą lub nie są w stanie zainwestować około 500zł bo tyle kosztują cześci rezania ori CLH (moduł "F" + lustro + przełącznik CLH) postanowiłem zainstalować prosty moduł z czujnikiem światła który będzie pełnił podobną funkcję co ori CLH. W związku z tym kilka pytań: Z modułu wychodzi tylko jeden przewód, który ma podać sygnał na oświetlenie pojazdu po otwarciu/zamknięciu auta (mignięcie kierunkowskazami). z tego co wiem w B6 każde światło przeciwmgielne zasilane jest osobnym przewodem przy włączniku a właśnie pod przednie chciałbym podpiąć CLH. Mam rozdzielić ten jeden przewód z modułu na 4 plusy? 2x przednie przeciwmgielne + 2x tylne mijania? czy może jakoś pod MCE się wpiąć? bo tak chyba wychodzi na przeciwmgielne jeden przewód. Mam MCE w wersji high "E" i drugie pytanie: Czy moge jakoś "przepuścić" plus stały zasilający moduł CLH przez ori włacznik CLH żeby móc w każdej chwili go wyłączyć za pomocą oryginalnego przełącznika?? akurat taki mi się trafił. Rozpiska wiązki dla włącznika CLH: (ukłon w kierunku Bart-S) Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski] Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy] Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały] Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski] Czy mogę zasilanie modułu wpiać w pin 7 CLH? w sobote się biore za robote i bym zrobił małe DIY wraz z fotkami jeśli się wogóle to przeciągnąć przez ori przełącznik CLH. Pozdrawiam:hi:
-
latanie gałki biegów
Trzeba zrzucać skrzynie żeby to wymienić czy jest tam jakoś dojście od góry? Są jakieś zestawy naprawcze czy tylko używka??
-
Szarpie na zimnym silniku
Jak to się dzieje tylko na zimnym to na moje oko docisk sprzęgła .
-
Dziwne zachowanie auta po wjechaniu w dziure.
Powiem Wam z własnego doświadczenia. Jeśli sprawność amorków spada poniżej 65% to już jest złom. Na diagnostyce we wcześniejszym aucie miałem amorki tył po 67% a po wyjęciu tłoczek w amorku latał jak chciał. Zero jakiejkolwiek sprawności. te 65% to chyba sprężyny wskazały. Koleś na diagnostyce mi powiedział że szczerze jeśli auto ma założone twarde sprężyny to amorków nigdy nie pokaże czy są dobre czy złe.
-
latanie gałki biegów
Dokładnie to samo mam tylko ze w TDI. Dwójka drga cały czas a reszta biegów przy puszczaniu i dodawaniu gazu gałka się rusza. Poduchę wrzuciłem nową Lemforder i dalej to samo
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Jak byś mi podrzucił kostki i piny to mógłbym Ci taką zrobić. Bo dojścia do ASO niestety nie mam