Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Maestro_86

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maestro_86

  1. A gdzie to sprawdzić? Dziś spiralka zapaliła mi się na niecałą sekunde, tak jak w lato. Nie odpalałem, cofnąłem jeszcze dwa razy zapłon i zapalił od strzała, zero trzęsienia autem i żadnego dymku z tyłu Czyli dwie możliwości są: 1.) zbyt krótko grzeją świece 2.) nie domaga układ paliwowy. Obstawiam Vacum. Ktoś podpowie jak zdiagnozować poprawnie Vacum?
  2. Dolot ściągasz wirnik w łapy i sprawdź czy nie ma luzów poprzeczny minimalnie wyczuwalny jest oki ale wzdłużnego nie powinno być.
  3. No i u mnie zaczęły się problemy z porannym odpalaniem. Muszę pokręcić około 2-3 sekundy żeby załapał po czym targa budą z 2 sekundy przy czym puści niebieską chmurkę dymu. Pompki sprawdzałem Vagiem i wsio jak najbardziej w normie. Jedna pokazuje około 1,4 max. reszta w zakresie <-3;+3> nie przekracza <-1;1> w bipach wsio poniżej 15. Chyba nie domaga mi troche Vacum bo po odpaleniu schodzi około 4-5 sekund zanim dobije do -0,8 nie wiem czy tak powinno być czy w chwili powinno zbić podciśnienie do -0,8,-0,9??? Czy wałek wytarty? po zdjęciu pokrywy jedna krzywka wydaje się być lekko przytarta, a reszta w idealnym stanie. Pukanie jest ledwo wyczuwalne, trzeba się dobrze wsłuchać. Kąt synchronizacji rozrządu 0,0 w chwilach skoczy na -0,6 (rozrząd świeżo wymieniony) Świece wymieniane w zeszłym roku. po przekręceniu zapłonu spiralka zapala się tylko na sekunde. Czy nie powinno troche dłużej pogrzać gdy 0 stopni na zewnątrz? Jeśli ktoś miał takie objawy chętnie wysłucham spostrzeżeń. Dodam że w rurce z odmy delikatnie olej spływa. Na ciepłym zero problemów z odpaleniem. Jeśli po nocy pochodzi silnik chwile to następnym razem już pali od strzała i zero dymu:hi: A jeszcze mi powiedzcie ile u Was grzeją swiece przy temp. 0 stopni? U mnie spirala zapala sie na sekunde może nawet nie.
  4. Sprężyna sportowa ma całkiem inną charakterystykę pracy. Nie "zgniata" się przy obciążeniu aż tyle co zwykła z zawiechy 1BA. Więc takie mierzenie miarką i tak Ci nic nie da. Musisz założyć na auto i dopiero zobaczysz. i to komplet na jedną oś.
  5. ja powiem tak. Nawet najtańszy wosk twardy za 20zł nakładany ręcznie, dobrze dopastowany na pewno przyniesie żadany efekt. Woda musi spływać. Nie trzeba tu się kosztować na kosmetyki po 100 zł. Należy tylko systematycznie powtarzać nakładanie wosku i będzie GIT A Tak jak koledzy piszą. Woski właśnie powodują "kropelkowanie" a jeśli po deszczu na całym aucie nie ma kropel wody tylko całe auto mokre to znaczy że już dawno nie widziało wosków...
  6. Szkoły raczej mam więcej od Ciebie, a posty się każdemu mogą pomylić za co przepraszam:hi:. Nie musisz odrazu dogryzać. Kultury forum wymaga... i nie piszemy z capsem. sebul Przepraszam mój błąd
  7. No śruby od serwa to masz od strony silnika w podszybiu. Z tego co wiem to Torx - y tam są.
  8. Pierwsze co to bym sprawdził poduchy silnika i skrzyni. Może się coś przestawiło na poduszkach jeśli szroty i dlatego biegi chaczą.
  9. U mnie po wymianie kompletnego rozrządu z napinaczem hydraulicznym również kat skacze od 0 do -0,6. przed wymianą skakał do -1,7
  10. No to masz przyczyne. Walnięty czujnik hamulca, właśnie takie są objawy. Kupuj czujnik a wymiana? 1.) Odkręcasz plastik pod kierownicą 2.) wyciągasz czujnik przekręcając, odpinasz kostke 3.) Wkładasz nowy blokujesz przekręcając, podpinasz kostkę elektryczną i po kłopocie. Błędy prawdopodobnie same zgasną.
  11. To pozostaje mi tylko przepuszczenie wszystkiego przez Ori włacznik CLH. wydaje mi się ze tu mogę napotkać problemy ale moze się uda A jeszcze jedno pytanie. sygnał to zapalenia się świateł dać przy włączniku świateł, MCE czy w skrzynce bezpieczników?
  12. auto w środku suche jak pieprz. a jak sprawdzić te kanały odwadniające czy drożne? w podszybiu, pod podstawą akumulatora masz odpływ który najczęściej się zapycha.
  13. no właśnie diody już mam. Także no problem. Tylko kupiłem 6A. Nie było 5A a takie były by najlepsze. Chyba to nie będzie problemem.
  14. Maestro_86 odpowiedział(a) na lotus28 temat w 1.9TDI
    simering z firmy Corteco kosztuje 8zł wymieniasz i poproblemie. Przyjrzyj się dokłądnie dociskowi. U mnie komplet był jeszcze w bardzo dobrym stanie jednak docisk był przypalony.
  15. Auto mocno zawilgocone i to przez to. Albo myjesz wrzątkiem kanały odwadniające udrożnione?
  16. Maestro_86 odpowiedział(a) na lotus28 temat w 1.9TDI
    u mnie problem był właśnie w docisku. Takie same objawy. Jak zimny przy ruszaniu targało przodem. Jak się rozgrzało było oki. Okazało że ze simering wałku skrzyni minimalnie się pocił i gdzieś zarzuciło kapkę oleju na docisk i targanie gotowe. Po wymianie tarczy sprzęgła i docisku wszystko chodzi jak nowe.
  17. Masz gdzieś numer tego zastawu albo namiar?
  18. Witam, Na forum doskonale jest opisane CLH w fabrycznej wersji:wink: Jednak dla tych którzy nie chcą lub nie są w stanie zainwestować około 500zł bo tyle kosztują cześci rezania ori CLH (moduł "F" + lustro + przełącznik CLH) postanowiłem zainstalować prosty moduł z czujnikiem światła który będzie pełnił podobną funkcję co ori CLH. W związku z tym kilka pytań: Z modułu wychodzi tylko jeden przewód, który ma podać sygnał na oświetlenie pojazdu po otwarciu/zamknięciu auta (mignięcie kierunkowskazami). z tego co wiem w B6 każde światło przeciwmgielne zasilane jest osobnym przewodem przy włączniku a właśnie pod przednie chciałbym podpiąć CLH. Mam rozdzielić ten jeden przewód z modułu na 4 plusy? 2x przednie przeciwmgielne + 2x tylne mijania? czy może jakoś pod MCE się wpiąć? bo tak chyba wychodzi na przeciwmgielne jeden przewód. Mam MCE w wersji high "E" i drugie pytanie: Czy moge jakoś "przepuścić" plus stały zasilający moduł CLH przez ori włacznik CLH żeby móc w każdej chwili go wyłączyć za pomocą oryginalnego przełącznika?? akurat taki mi się trafił. Rozpiska wiązki dla włącznika CLH: (ukłon w kierunku Bart-S) Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski] Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy] Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały] Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski] Czy mogę zasilanie modułu wpiać w pin 7 CLH? w sobote się biore za robote i bym zrobił małe DIY wraz z fotkami jeśli się wogóle to przeciągnąć przez ori przełącznik CLH. Pozdrawiam:hi:
  19. Trzeba zrzucać skrzynie żeby to wymienić czy jest tam jakoś dojście od góry? Są jakieś zestawy naprawcze czy tylko używka??
  20. Maestro_86 odpowiedział(a) na lotus28 temat w 1.9TDI
    Jak to się dzieje tylko na zimnym to na moje oko docisk sprzęgła .
  21. Powiem Wam z własnego doświadczenia. Jeśli sprawność amorków spada poniżej 65% to już jest złom. Na diagnostyce we wcześniejszym aucie miałem amorki tył po 67% a po wyjęciu tłoczek w amorku latał jak chciał. Zero jakiejkolwiek sprawności. te 65% to chyba sprężyny wskazały. Koleś na diagnostyce mi powiedział że szczerze jeśli auto ma założone twarde sprężyny to amorków nigdy nie pokaże czy są dobre czy złe.
  22. Dokładnie to samo mam tylko ze w TDI. Dwójka drga cały czas a reszta biegów przy puszczaniu i dodawaniu gazu gałka się rusza. Poduchę wrzuciłem nową Lemforder i dalej to samo
  23. Jak byś mi podrzucił kostki i piny to mógłbym Ci taką zrobić. Bo dojścia do ASO niestety nie mam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.