Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Panowie kilka pytań mam. RNS-e mam dokładane bez gali. 1.) Czy da się zmienić poziom głośności RNS-e po starcie? dla mnie jest zbyt głośno. 2.) Po podłączeniu Can i K-line nic nie musiałem kodować. od razu wszystko zaczęło działać, Fis, podświetlenie, wyłączanie po 30 minutach nie używania itp. Navi tylko jeszcze nie sprawdzałem. 3.) Czy RNS-e odczyta płytę Audio-DVD? Na Audio jest o niebo lepszy dźwięk niż z kart SD MP3.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
T-Rox całą wiązkę z kostką wraz z kablem zmieniarki i anteną radiową. Nic tylko szukać i upolować... Slawek którędy poprowadziłeś przewody do głośniczka centralnego?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Ja kupiłem od A6 za 80 zł szukaj żeby tylko pasowała kostka wzmaka, piny w każdej chwili możesz przełożyć jeśli coś bedzie inne. T-Rox Wiązka idzie od wzmacniacza, rozchodzi się do tylnych drzwi przy słupkach B, a do przednich drzwi masz przewody przy radiu i tu możesz połączyć. Do tego masa i plus.
-
2.0 TDI BPW zgasło i nie odpala
Bzdury piszecie. Oczywiście ze przez EGR może zgasnąć i nie odpalić, A jak będzię kręcił to ewentualnie załapie na sekunde i zgaśnie. Czyszczenie pomoże jedynie gdy jest zawalona mechanika. A jeśli Ci poszła elektronika to raczej sam tego nie "pokombinujesz" żeby jechał. Tymbardziej z dala od domu bez własnego zaplecza warsztatowego.
-
2.0 TDI BPW zgasło i nie odpala
Może błachostka ale czy próbowałeś zdjąć przewód podciśnienia z EGR i próbować zapalić?
-
Nowe zawieszenie, jak założyć ?
maniekaudia4 a przy których wahaczach dokładnie używałeś tego ściągacza? bo pierwszy raz taki widzę a u siebie zmieniałem i nie był mi potrzebny.
-
Montaż modułu coming home - nie ori
Ja mam taki zamontowany już pół roku i działa rewelacyjnie. Dodatkowo jeszcze mam to przepuszczone przez ori włącznik CLH
-
Stuk w przednim zawieszeniu prosze o pomoc
Przetrzepane na trzepakach czy na podnośniku brechą??
-
[AVF] "Dziura" przy przyspieszaniu ze stalej predkosci
Ja mam u siebie podobnie. Tak jakby turbo chwilę pomyślało po dodaniu gazu. Przeważnie odczuwalne jest to jak butuje i zmieniam bieg na wyższy i gaz. wtedy potrzebuje około 2 sekund i zaczyna rwać. Dziwna sprawa że dzieje sie to tylko jak temp. na dworze jest na plusie. I to nie zawsze. jak jest na minusie rwie od razu. i jak odepnę wężyk od klapy gaszącej i go zaślepie śrubką to wsio wraca do normy. Już cudów próbowałem i nie mam pomysłu. EGR zaślepiony, z logów nic nie wyszło. Turbo ładuje pięknie. ktoś ma pomysly? Obstawiałem Vacum ale sprawdzałem podciśnienie i daje ładnie -0,9. na serwie chyba jest neiszczelność bo po zgaszeniu i małym postoju pedał hamulca twardy, Ale to raz po 5 minutach postoju a raz dopiero po pół godziny.
-
Ustawienie rozrządu czy dobre ?
z tego koła to nic nie wyczytamy, Zapnij Vaga i będzie wiadomo jaka jest synchronizacja.
-
Głośna praca silnika
normalne ze w pd-kach będzie rzucało korkiem. W Vp zasysa a w PD wyrzuca. Pompowtryski sa smarowane chmurą olejową wiec to normalne zjwisko.
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
Nie sam EGR tylko klapę gaszącą przy nim. Tą co Ci domyka podczas gaszenia. Sprawdź czy nie przymyka przypadkiem podczas odpalania. (druga osoba Ci potrzebna)
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
A spróbuj kilka razy przekręcić zapłon przed odpaleniem. Żeby pompki mogły dobić paliwo i zobaczysz czy coś pomoże. Sprawdź też klapę gaszącą w EGR czy się przypadkiem nie domyka (może jakiś czujnik walnął) i daj znać
-
Głośna praca silnika
jeśli świece wymieniane to może problem cofającego się paliwa. jak przekręcisz zapłon dwa razy to pompki dopompują paliwo i dlatego nie ma efektu dymienia i trzęsienia przy odpalaniu. zatankuj min. 3/4 baku i postaw auto na noc d*pą do góry. Tak żeby przód stał sporo niżej niż tył i sprawdź efekty. Turbo Surge to szuranie w okolicach turba przy zejściu z obrotów w granicach 2000 rpm. Przy wyższych obrotach to nie występuje. ponad 60 stron o tym na forum i ciężko z jednoznaczną diagnozą. niektórym pomogło czyszczenie turba, innym regeneracja, w moim przypadku jak zacząłem autem jeździć samo ustąpiło A co do kultury pracy. może sprawdź kąt wtrysku. Ale nie wydaje mi się żeby chodził jakoś tragicznie.
-
Czas grzania świec żarowych
Z tego co wiem to właśnie czujnik temp G62 na bloku odpowiada za czas grzania. u mnie jeśli temp. jest koło zera to spiralka swieci około 1 max 2 sekundy. Poniżej -5 może poświeci ze 3sekundy.
-
Zaolejenie części silnika
Ja dopasowałem zwykły o przekroju krągłym tylko jakiś pogrubiany że musiałem użyć siły żeby później wcisnąć jedną rurę w drugą. przynajmniej 100 % pewności że jest szczelnie
-
brak hamowania na trasie
Banalna rzecz. Dwie śruby od strony silnika na nasadkę spline i od pedałów musisz odpiąć. No i oczywiście przewody od pompy hamulcowej. Ja polecam odkręcenie takiej długiej nakrętki regulacyjnej do końca i masz serwo wyjęte. Ogólnie wymiana serwa to około dwie godzinki pracy z przerwą na browara
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
Jakby Ci brał tyle co serwisówka podaje w maksie to byś oleju nie musiał wymieniać bo byś miał non stop świeży:decayed: Biorąc pod uwagę że się wymienia co 10 tys. to 0,8 x 10 to daje 8 litrów a do 1.9 wchodzi max 4
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
aż przyobserwuje jutro czy przy odpalaniu rusza klapą. ale obstawiam że nie.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
Jeżdziłem z odpiętym podciśnieniem od siłownika ponad tydzień. I w tym czasie nigdy nie pracował nie równo po odpaleniu. Z tego co mi wiadomo N239 steruje tylko w momencie gaszenia auta a nie przy odpalaniu.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
Podciśnienie w dieslu a jeszcze w PD ma bardzo ważną rolę. Hamulce turbo a nawet wtrysk paliwa jest częściowo zasilany przez Vacum. ---------- Post dopisany at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany at 10:43 ---------- A czy np spadek podciśnienia w układzie po nocy może mieć wpływ na cofanie się paliwa z układu? może stąd nierówna praca. Może gdzieś minimalnie nieszczelna membrana siłownika? Jeśli już to dziurka musi być naprawde minimalna bo po sprawdzeniu strzykawką klapa domyka się do końca i trzyma.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
zapomniałem dodać. EGR zaślepiony. Dodam że w temperaturach powyżej 10*C nic takiego się nie dzieje. Nie wiem gdzie szukać bo nie widzę powiązania między odpalaniem a klapą. Klapa działa poprawnie po podpięciu. Żadnego bujania przy gaszeniu nie ma. Za to jak odepnę to nieźle trzęsie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny bo nie widzę związku między odpalaniem a klapą gaszącą.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
Witam, Panowie dziwna przypadłość. Powiedzcie mi co ma siłownik klapy gaszącej przy EGR do porannego odpalania. Gdy chwile jeździłem z odpiętym przewodem podciśnienia od siłownika klapy gaszącej i w wężyk wkręciłem śrubkę auto po nocy odpalało od strzała. A gdy tylko podepnę wężyk do siłownika to po nocy odpala od pierwszego razu ale przez 2-3 sekundy chodzi nierówno jakby nie na wszystkie "gary", zatrzęsie całą budą i puści niebieski dym. Co ma wspólnego jedno z drugim??
-
[B6 BKE] Foto po odbudowie przodu
no bez przesady dzwon nie jest duży. Nie szukając po taniości to śmiało cały kompletny przód kupisz za max 4000zł + robota to i tak bedziesz jeszcze do przodu
-
Jak dodam gazu to silnik się dławi i drży kopci i gasnie
spróbuj odpiąć ten wężyk od EGR. Mozliwe że N18 Ci padł i czyszczenie EGR nic wtedy nie da.