Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Dym po odpaleniu
Mogę się mylić ale może sprężarka klimy już na wykończeniu i mocno obciąża silnik dlatego on wchodzi na obroty?? Nie wiem. u mnie nawet nie czuje że właczam klime. Wskazówka obrotomierza idealnie wskazuje dwa milimetry poniżej 1000obr/min. Z zewnątrz natomiast słychać minimalne obciążenie silnika przez około sekunde, po czym wszystko wraca do normy.
-
Dym po odpaleniu
Nic dziwnego. Nasze Audiczki nie mają spalania L/h więc jakoś to kumuluje i jak długo pracuje w miejscu to się uzbiera
-
Zaolejony czujnik N75
To raczej znalazłeś N18 jak pod lampą a nie N75. Nie wierzę że olej dostał się do środka podciśnienia. Przyjżałbym się bardziej EGR czy nie kapie z niego olej, ale w sumie że aż pod N18 by się dostał??
-
Gdzie znajduje się N75
Może napisz jaki to silnik?? nie wiem jak w innych Dieslach ale w AWX, AVF znajduje się z przodu między chłodnicą a silnikiem obok turbiny przymocowany do bloku, na wysokosci turbawki. i popraw temat bo E75 to raczej model Nokii niż Czujnik
-
Dekory A4 B6 Jaka jest różnica ???
1NK mają dużo wyraźniejszą fakturę niż Q88
-
Dym po odpaleniu
Nie ma co szukać po omacku. Jak pisali przyczyn może być bardzo dużo, a eleminacja metodą prób i błędów chyba mija się z celem. Ja miałem takie samo dymienie i u mnie pomaga delikatnie dłuższe przytrzymanie na rozruszniku. Nie tylko cyknąć i cofnąć tylko z sekundę potrzymać i dymienia nie ma. Spróbuj nie zaboli
-
Dziwne trzęsienie się auta...
a mi właśnie bujnie budą jak dodam energicznie dodam i puszcze gaz. tak jakby silnik się na boki ruszał. zużyty dwumas??
-
AWX czy AVF???
I tu błąd. Akurat "szóstka" w silnikach 130KM PD nie jest biegiem dodatkowym (tak jak ma to miejsce w 2.0 TDI). Te same obroty i ta sama prędkośc na 5 biegu w AWX przy tych samych obrotach co w 6 biegowej na szóstym biegu przy tych samych obrotach. w AWX 3000obr/min na piątce około 160km/h i w AVF na 6 biegu 3000obr/min i też 160km/h, przy czym trzeba się nawachlować Przy szukaniu Audi z 6 skrzynią po przejażdżce zacząłem szukać ze skrzynią 5-biegową.
-
bose czy inny zestaw
Bose gra wg mnie bardzo ładnie. A ja osobiście polecam Głośniki Hertz + wygłuszenie drzwi + na tył wzmacniacz 4 kanałowy i pod dwa kanały spinasz głosniki w tylnych drzwiach a 2 pozostałe kanały mostkujesz pod suba i efekt napewno Cię zadowoli.
-
Montaż radia Alpine CDA-117ri
o ile wiem niefabryczne radio w B5 jest mniejsze i potrzebuje obok ramki z malymi zaślepkami. Moze w tych zaślepkach? do tego pendrive micro i jest Git. Ewentualnie przedłużka USB i gdzieś obok ręcznego, czy w podłokietniku. Można też tak jak napisałeś w schowku. Miejsc jest milion i pewnie dlatego nikt Ci na tą błachostkę nie odpisuje
-
Miejsce na sub w sedanie?
Ale w Bose jednak słychać... Mimo że nie ma skrzyni, to dość ładnie słychać basik. i zalezy mi na takim dźwięku. Nie ma sensu pakować się w ori wzmacniacz bo to koszty duże. Możena kupić przecież wzmaka Blaupunkta GT400 za tanie pieniądze i do tego jakiś głośnik parametrami odpowiadający Bose i zyskujemy jeszcze regulację subwoofera na radiu jeśli takowe mamy Będę takie coś działał tylko zastanawiam się czy ktoś mozę już to przerabiał żeby nie robić na marne
-
Miejsce na sub w sedanie?
a ja nie wiem czemu prawie nie słysze tylnego suba... Jak otworze bagażnik to słychać ze gra ale mizernie. W środku nie śłychać go wcale. Głośniki w drzwiach grają lepiej. Nagłośnienie standard nie Bose. Czy gdybym wymienił sam głośnik w subie i podpiął to pod jakiś lepszy wzmacniacz grało by porównywalnie do Bose? Bo taki dźwięk już by mnie satysfakcjonował nie wymagam żeby waliło basem nie wiadomo jak. A znów nie chce zagracać bagażnika skrzynią. Da się to jakoś pogodzić? moze rozwiazanie takie jak tu?? DIY: B6/B7 Replacing stock sub woofer da to podobny efekt do Bose?
-
Podmianka foteli.
Nikt tego nie przerabiał w B6?? Czy sprawa wygląda tak samo jak w B7? Trzeba dorabiać mocowania??
-
Zbyt Duże spalanie
No to ja nie wiem... Ja swoim AWX-em codziennie dojeżdzam do pracy z wioski do "wielkiego miasta" jakim są starachowice (25km) i normalną jazdą odpalając zimnego i sprawdzając pod firmą nie przekraczam nigdy 5,5l/100km. średnio na drugim kompie nigdy nie resetując od zakupu pokazuje 5,8l/100km. Raz zaspałem i non stop but w podłodze pod firmą 6,6l/100km. Po samym mieście nie jeżdze to nie wiem. Ale wracając z Krakowa do Starachowice kilka razy jadąc normalną jazdą z przewagą na dymaniczną spalanie tak samo do 5,5l/100km. Komputer wskazuje dobrze bo za 100zł zawsze robie około 300km, raz więcej raz mniej. To chyba mam coś popsute ze spalaniem patrząc na wasze wyniki
-
Spory wyciek z intercoolera kończy się turbo?foto
harry19-19 czytam i czytam i ni hu hu nie wiem o co Ci chodzi. Jakie podkręcenie mocy w turbinie?? mlodziak22 tak jak koledzy piszą, zdejmuj dolot i patrz czy leje się olej z rury, dobrze jeszcze zdjąć wąż z dolotu turba, wirnik w łapy i wyczuwać czy jest luz.
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
dzis też nic nic?? no miało być "za tydzień" kurcze a myślałem że się zjawie
-
EGR i odłaczenie węzyka
Z tą flanszą to lepiej uważać bo lubi bujać przy gaszeniu. Lepiej klape gaszącą zostawić a tylko wstawić blaszki i kulke z lożyska w wężyk podciśnienia poskładać i dla laika wszystko wygląda ori
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Będę śledził temat w ten poniedziałek odpadam bo akurat jade do DE po autko jakieś ale w następny chętnie zagoszcze
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
ooo Witam Panów Widzę że coś się tutaj dzieje i spociki organizujecie. Jeśli można chętnie się przyłącze i czegoś dowiem jak przygarniecie
-
EGR i odłaczenie węzyka
Stawiam na zaworek N18. U mnie to było przyczyną. Ja jednak zaślepiłem EGR i jest luks
-
Folia 3M identyko jak dekory SOUL ??
podgrzewałem suszarką. Jak pisałem folia zaajjeee*** plastyczna i gruba. ciężko przerwać. naciąga się pięknie. Na początku wziałem w ręce opalarkę ale za gorąco suszarka sprawdziła sie perfekto. Na wszystko wystarczył jeden kawałek 60x100. jeszcze zostało Efekt lepszy niz w 1NK bo "szczotka" jest bardziej wyrazista.
-
Dziwne tarcie w okolicach turbiny. Opóźnione przyspieszanie.
poprzeczny jest. nie duży ale jest. wzdłużnego nie ma.
-
Dziwne tarcie w okolicach turbiny. Opóźnione przyspieszanie.
u mnie słychać szmery przy turbo, najbardziej odczuwalne gdy schodzi z obrotów z około 2000obr/min w dół. gdy ściągne wężyk podciśnienia z gruszki wszystko ustaje. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Turbo pompuje dobrze. auto jest zrywne nie wpada w notlauf. miał ktoś podobny problem? Czy to wina gruszki czy turbiny? Nie wiem na jakiej zasadzie dziala gruszka więc nie mam pojęcia czy to moze być ona.
-
Fotele+kanapa z avanta pasuje do sedana ?
Chyba podpasuje Ci tylko jak masz kanape składaną. Jeśli masz na stałe montowaną w aucie to nie. Chodzi o szerokość. w nie dzielonej masz boczki szerokie zachodzące aż na nadkola. Zerknij w allegro i obczaj zauważysz różnice od razu.
-
Folia 3M identyko jak dekory SOUL ??
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-73/maestro-audi-a4-b6-1-9-tdi-awx-131ps-267390/#post3475643 Masz u mnie oklejone dekory folią szczokowaną 3M. Jak się przyłożysz, świetnie wyjdzie. Folia zaje***** plastyczna w porównaniu do folii carbon.