Treść opublikowana przez Maestro_86
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
Od strony kolektora też założyłeś z blaszki od piwa? Ciekawe czy tam jeszcze coś jest Radziłbym szybko wyjąć zanim resztki wpadną w wirnik turba
-
Od kiedy montowano ksenony w b6?
Od początku produkcji były dostępne w opcji. Na samym allegro masz dwie strony tych aut tylko z 2001 roku.
-
wymiana oleju
Z tego co się orientuje jeśli jest za dużo to tak samo szkodzi silnikowi jakby było go za mało. Osobiście też mi wlali około 3mm ponad maxa to odciągnąłem przewodem ze strzykawką do poziomu milimetr poniżej maxa i Tobie też to polecam
-
Zassało olej?? Padniete turbo?
Dokładnie. Jeśli nie da się zgasić z kluczyka to tylko to pozostaje. Trzeba silnik zdusić. W najgorszym wypadku sprzęgło do wymiany. Ale może silnik się uda uratować.
-
Jakie CB Radio i antena do Audi?
Z antenek polecam Sirio Turbo 800. Długość 82cm łamana, do osobówki w sam raz. To moja trzecia taka antena (poprzednie dwie ktoś się nie bał ) do tego mam radyjko President Harry II i wsio śmiga świetnie. Szumów mało a i zasięg wystarczający.
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
strukture mam inną ale równie szorstkie. Nic się nie brudzi. znaczyyy... ja co sobota czyszczę auto także nawet by sie chyba nie zdążyły ubrudzić ---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ---------- jaki koszt oklejenia oraz ile czasu potrzebujesz ? ---------- Post dopisany at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany at 13:01 ---------- siemian ma świeżutkie Potwierdzam... w czasie upałów klej poprostu puszcza. Mowa tu o 3M. Odtłuszczone bardzo dobre rozpuszczalnikiem a i tak musiałem ostatnio porawiać... na szczęście wystarczy tylko ponownie podgrzać i ponaciągać
-
Stickerbomb czy carbon?
Stickerbomb czy jak to się pisze.... Zawsze mi się pojawia banan na twarzy jak widzę u kogoś to na aucie... Do tego jeszcze felgi zielone czy różowe i PGR-owskie dyskoteki można podbijać Wiem ze o gustach się dyskutuje ale jak już pytasz to ja oddam swoje zdecydowane i głośne "z daleka z tym od auta" Ale to ma sie kierownikowi podoba a nie mnie
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Ja też to miałem po kupnie. Strasznie wkurr.... kilka tras mocniejszy bucik (w między czasie wymiana N75 i przepływki na oryginały) i przestało
-
Kontrolka CHECK ENGINE na zaplonie
W Dieslu nie ma takowej kontrolki "Check engine". Za to odpowiada kontrolka świec żarowych - spiralka
-
Zassało olej?? Padniete turbo?
Jak długo pracował na max obr? Dziwie się że mimo ostrzeżeń kolegów jak już dawał olej wydechem to jeszcze nim jeździłeś Turbo do wymiany, może unikniesz płukania wydechu (choć przez pierwsze dni będziesz ładnie dymił zanim olej z wydechu się wypali Może miałeś duuuuużo szczęścia i zdążyłeś uratować silnik. bo o tym akurat decydują sekundy
-
Test poduszki silnika
sprawna powinna mieć
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
ja mam oklejone alu szczotkowane od lutego i nic się nie brudzi. także nic się nie bojaj
-
Prośba o analizę logów 1,9 TDI AWX
Przepływka kupiona nowa Pierburg + nowy N75 profilaktycznie tez Pierburg i rezultaty? Auto ciągnie już dobrze powyżej 3 tys. obr/min. Po zmianie biegu na wyższy często z 1700 obr/min już jest muł. Zauważyłem ze jeśli złapie muła przy powiedzmy 1700 obr/min wystarczy ze zdejmę nogę z gazu i dam gaz jeszcze raz i już się ładnie zbierze. Jestem prawie pewien że to coś z podciśnieniem. Mierzyłem przy pompie i zaraz za pompą pokazuje po odpaleniu auta po jakichś 4-5 sekundach około -0,9 - -1bar. Powinno od razu nabić tyle czy jest oki? Przy sztandze turbo pokazuje około -0,5. Martwi mnie jeszcze to że jak auto postoi ponad godzinę pedał hamulca robi się twardy, po odpaleniu natychmiast mięknie, dziś kupie dodatkowy zaworek zwrotny i założę przy serwie na przewodzie zobaczymy czy coś pomoże. Panowie jakieś pomysły? ---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ---------- Dziś jeszcze raz podpięty Vacuometr i zaraz za Vacu podciśnienie w granicach -1 po podpięciu samego Vacuometra. A gdy już wepne zegar za pomocą trójnika w instalacje wskazuje niecałe -0,8. Natomiast dziwny przypadek jest przy samej turbinie. po wpięciu w instalację wskazówka skacze od -0,5 do -0,75. Przejrzałem wszystkie przewody, i są szczelne. Obok N18 jest taki mały zaworek z kostką elektryczną. Jak dmuchne w wężyk co idzie to gruszki turba to z tego zaworka ucieka powietrze. Musi tak być?
-
Ile folii na decory
Ja kupowałem kawałek 60x100. i pasek mały został
-
Rozrząd
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/all-kompletny-rozrzad-oryginal-220985/
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
Z puszki od piwa?? z puszki to bym nawet rurki od strony EGR nie zaślepił. Przecież ona ma około 0,1mm grubości. Blachy na allegro mają odpowiedno od strony EGR 1mm grubości a od kolektora wydechowego 3mm grubości.
-
Audi A4 B6 2001 1,9 TDI nie odpala
Skasowałeś te błędy? Jak teraz odpala to pierwsze co wepnij Vaga i zobacz czy się pojawiły. Możliwe że zawilgotniał ECU. Nie myłeś go przed awarią? lub czy nie stał na deszczu? Faktem jest że do ECU zajrzyj i zobacz czy przypadkiem nic złego tam się nie dzieje.
-
Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu
Wpadło mi w ręce lustro z Q7 prawdopodobnie S-line czarne 6 pin w dobrej cenie tylko wydaje mi się ze ma sporo większy uchwyt do szyby niż te z B7. Może ktoś zmierzyć u siebie? bo jeśli będzie duża róznica to to sprzedam a będę szukał czarnego z B7. Moje wygląda tak: Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Proszę o analize logów
IMO wsio w normie. sprzęgła Vag-iem nie sprawdzisz
-
Prośba o analizę logów 1,9 TDI AWX
Przepływka podmieniona i to samo ;/ jak teraz jest chłodniej to ciągnie od 1800 obr. to już mnie satysfakcjonuje ale przy około 3000obr już są przerwy w doładowaniu. Tak jakby chciał jechać a nie jedzie... Oki nastepnym razem skorzystam z tej stronki. Dzięki.
-
Prośba o analizę logów 1,9 TDI AWX
Filtr powietrza zmieniany dwa miesiące temu. dolot rozbierałem cały bo właśnie szukałem dziury i wszystko szczelne. f*ck nie mam skąd podmienić przepływki ;/ a koszt nowej nie mały i pewnie tylko Ori brać??
-
Zwykłe fotele podejdą pod elektryczne?
Zwykłe to zwykłe a S-line to kubełki. Wg. mnie nie podziałasz z przekładką pełnej elektryki bo musiałbyś przełożyć tapicerkę z S-line na stelaż zwykły a nie przypasuje tapicerka z S-line z wysuwanym podkolannikiem do naleśników.
-
Roleta elektryczna sedan
Ja u siebie zamontowałem zwykłą nie elektryczną i też jest Git Elektryczną ostatnio widziałem na allegro: ROLETA ELEKTRYCZNA PÓŁKA TYLNA AUDI A4 B6 B7 (3385257978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Nie zamieniłbym się kosztem schowka na monety
-
Prośba o analizę logów 1,9 TDI AWX
EGR zaślepiony, kata mam. Oki postaram się poprawić logi ---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ---------- mowa tu o N75 i przewodach??
-
Prośba o analizę logów 1,9 TDI AWX
Witam, Panowie problem - autko ciągnie dopiero od 2200 obrotów i przy 2800obr/min już moc słabnie. od około 3000ob/min na sekunde załapie moc i znów zamuła. Przy niskich temperaturach wydaje się być lepiej ale też szału nie ma. Turba nie odłącza całkiem tylko czuć że nagle cięgnie o wiele słabiej. Dziś logi robione przy upałach 32 stopnie C Intercooler czyściutki, więc nie jest winowajcą. Sztanga turba wydaje się pracować dość lekko. Przed robieniem logów zczytałem błędy i to wyszkoczyło: VCDS-Lite Version: Release 1.2 Sunday, 04 August 2013, 12:29:51. Control Module Part Number: 038 906 019 CG Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 1366 Software Coding: 00002 Work Shop Code: WSC 63351 VCID: 5ECF1D7BC92F Additional Info: WAUZZZ8EZ1A038306 AUZ6Z0A0019504 4 Faults Found: 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-00 - - 17564 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1156 - 35-00 - Please Register/Activate 17569 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1161 - 35-00 - Please Register/Activate 17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Open Circuit P1588 - 35-10 - - - Intermittent Po skasowaniu i przegonieniu auta pozostał tylko błąd poduszki silnika a tez o przeładowaniu zgasł. Bardzo proszę o zerknięcie w logi. Przepraszam za naciupciane małe fotki ale nie mogłem powiększyć, mam nadzieje że da sie z tego coś wyczytać... Dzięki i pozdrawiam Dynamiczne są normalnej wielkości. Static Basic Statyczne Dynamiczne ---------- Post dopisany 05-08-2013 at 11:34 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2013 at 17:33 ---------- Panowie nie da się nic z tego wyczytać??