Jump to content
0
risones

odkrecenie śrub jarzma

Recommended Posts

Witam

Panowie macie jakiś patent na odkręcenie śrub mocujących jarzmo, kroś już tam łapy wkładał i obrobił cały imbus tak że klucz przeskakuje górna to jeszcze pół biedy ale dolna to jest w takim miejscu że masakra, będę próbował przyspawać do niej np nasadkę imbusową, a może macie jakieś doswiadczenia w tym temacie żeby wszystkiego nie demontować :facepalm: będę wdzięczny

sprobuj nabi osmiokatnego inmbusa, opukaj wokol mlotem i wlanij WD a jak nie da rady to bedziesz musial przyspawac

tam jest imbus nr 8 i nedzna sruba

ja zawsze wymieniam na śruby z 6katnym łbem i jest spokój

bedzie z tym troche walki, a jak nie dasz rady to musisz rwac zwrotnice

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

dzieki bede próbował nie chciałem nic kombinowac bo nie mialem zadnej śruby na wymianę, zorganizuje 6katna jak pisze dev. i bede walczyl tylko nie zmierzylem jaka dluga hehe

potrzebujesz śruby

M10x1.25x52.5 i M10x1.25x62.5

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

super dzieki za podpowiedz oszczedze sporo czasu dzieki tobie :hi::banan: pozdrawiam pomocnych

ja poradziłem sobie małym przecinakiem i młotkiem, poszło bez problemów

Ja z tylem kiefys walczylem... do ukreconego imbusa kupilem najtanszy klucz fajkowy znajomy przyspawal i odrazy poszlo

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

jest delfinek... ;)

Kupisz w metalowym ale sam musisz je dociac na wymiar

+48 693 45 66 99

Dodajmy ... w dobrym metalowym bo potrzebne min. Kl. 8.8 a najlepiej kl. 10.9

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

jest delfinek... ;)

dzięki panowie za podpowiedzi śruby zakupione 6 kątny łeb 60mm mam nadzieje że starczą hehe po 1,10zł szt, w sobotę walka.:decayed:

pozdrawiam

wystarczy

+48 693 45 66 99

Witam dzięki wszystkim za rady temat załatwiony choć łatwo nie było. przyspawałem do czoła m10 i poszło, tylko okazało sie ze nie można wyjąć tego zestawu bo za długi :decayed: flexem zero dojścia żeby to obciąć musiałem śrubę upalic spawarką:facepalm: śruby długości 60mm starczają wstawie jutro pare fotek moze się komuś przyda, przy okazji wymieniłem tarcze klocki i zaciski zregenerowałem, poprostu miodek :banan:

powiem szczerze ,myślałem że będzie gorzej ,a poszło gładko i bez większych problemów gdyby nieurwana śruba od czyjnika abs,śruby dałem na sześciokąt, bo ori troszkę za krótkie

Ja mam inny patent na te śruby.Tydzień temu wymieniałem jarzma u siebie (większe tarcze) za chiny nie chciała ruszyć śruba , wiec najpierw zrzuciłem tarcze a potem nawierciłem wiertlem (od strony tarczy) 3-ka na głębokość około 15mm a następnie 7-ka i śruby ruszyły bez problemów.Odkręciłem wszystkie w piętnaście minut z nawiercaniem .Polecam ten patent (tylko potrzebne nowe śruby)

Hej

Dzisiaj chciałem wymienić tarcze tył i zonk, bo poprzedni właściciel już obrobił śruby.

myślę kupić nowe, bo aso mam blisko - no chyba że cena mnie porazi ;p

ale pytanie mam - czym to kręcić ? elsa podaje klucz T40027 - wygląda jak imbus - powyżej pisaliście imbus nr 8 ???

chodzi mi o przykręcenie, bo odkręcę to może qmpla wykrętakami

Feel The Power :)

oki jeszcze zobaczę, ale pytałem się o klucz do tych fabrycznych - bo może pozostałe by się je udało odkręcić bez wykrętaków, spawarek czy wiertarek :)

No ja też próbowałem odkręcić porządnymi imbusami Kennedy Proffesional ale nie szło ruszyć. Tylne tarcze da się ściągnąć bez odkręcania jarzem także działaj :)

hmm da się podmienić tarcze bez odkręcania tego gówna ??? - tarcze 245mm

bo do szczęścia nie potrzebuje ściągać jarzma.

wczoraj próbowałem i za bardzo nie szło wyciągnąć starych, ale nie ciągłem na 'chama' żeby jarzma nie pokrzywić

zmienialem hamulce to starych jarzm nie moglem za ch... odkrecic nie wiem czemu dawali tam sruby imbusowe :facepalm: zaraz sie obrobia....... stare jarzma ueybalem szlifierka i poszlo ..... ale do zmiany samych tarcz nie potrzeba ci ich odkrecac pociagnij lewa str do siebie i ma zejsc

Ja przy wymianie tarcz walczyłem z jarzmami, bo nie wiedziałem, że nie trzeba ich odkręcać. Po tym jak solidny imbus zaczął się obkręcać, z pomocą przyszedł flex. Nowe śruby wkręciłem oczywiście sześciokątne. Je również musiałem dostosować tym samym narzędziem, bo w sklepie nie mieli śrub o odpowiedniej długości.

Ja też miałem problemy z odkręceniem i musiałem dzwonić do Dev-a prosząc o radę (jeszcze raz dzięki) Niestety nie obyło się bez spawania bo porządny imbus zrobił sobie gniazdko w śrubie :). Drugi koło poszło dużo sprawniej bo przed odkręceniem porządnie podgrzałem śrubę i dopiero wtedy odkręcałem. Niestety u mnie tarcza 245 nie chciała zejść bez odkręcenia jarzma.

ja jedną strone żabą jedną śrube a drugą spawarką.

a drugą stronę odrdzewiacz + popukanie młotkiem i poszło ładnie imbusem

ja w sobote w B5 od siostry pół dnia waliłem młotkiem w majzel żeby jedna śrubę wykręcić :facepalm: