Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 ABC] Duże spalanie
Zubożenie składu mieszanki bardzo dużo może dać. Ale bez przesady, zbyt uboga mieszanka powoduje nadmierny wzrost temperatury w głowicy, co na dłuższą metę szkodzi silnikowi. Zmiana opon pomoże, ale w jeździe miejskiej najmniej. Opory stawiane przez tak szerokie lacz najbardziej "hamują" przy większych prędkościach. Radze skupić się na instalacji, szczególnie filtrach gazu i powietrza. Na marginesie - 245mm w zwykłej A4 to jakieś nieporozumienie. Moim zdaniem. Hmm. Nie wiem, kto Ci tak doradził, ale lepiej zmień gazownika. Sekwencje należy regulować min. co 15tys km niezależnie od pory roku. Przecież gaz przechodzi w fazę lotną pod wpływem ogrzania przez ciecz chłodzącą w parowniku/reduktorze. W każdej sekwencji powinien być czujnik temperatury, który pozwala przejście na lpg po osiągnięciu odpowiedniej temperatury cieczy - najlepiej ustawić min. 40 stopni C - i nic ma do tego temperatura otoczenia. Poza tym że zimą więcej jeździmy na Pb. Skład mieszanki propan-butan możesz mieć każdego dnia inny, zależy gdzie tankujesz. Idealne proporcje to 50/50. Ale ponieważ propan jest znacznie droższy, więc często się zdarza że jest go sporo mniej "na korzyść" butanu. Skutkiem jest pogorszenie osiągów silnika. Ponadto, kiedy skończy się gaz ( tzn. wyjeździsz do zera ) i lejesz do pełna, to możesz zatankować mniej litrów niż ostatnio. To "zasługa" butanu, który w fazie płynnej zostaje w butli, gdyż sam nie bardzo chce się rozprężać. To oczywiście nie zdaży się po jednym tankowaniu na najtańszej stacji, ale jeśli ktoś notorycznie leje byle co i dodatkowo prosi serwisanta instalacji o uboższą mieszankę, aby zaoszczędzić, to gratuluję. Ustilago, czas na serwis! Pomijając nawet fakt, że troche dużo chleje. Gdybyś miał quattro, jeżdził mniej delikatnie i z klimą, to zrozumiałe. Zgadzam się z michałem 84 - 16/100 powinno być normą przy spokojnej jeździe. Ile pali na trasie?
-
[B5 AEB] Inny rodzaj wtyku LPG
Polecam umieścić wlew pod klapką. Zazwyczaj mieści to się w cenie montażu, ale nawet 100zł dopłaty moim zdaniem nie podlega dyskusji. Masz zawsze czysto, sucho, nie ma dziury w zderzaku (kiedyś pęknie), a do tankowania wkręcasz odpowiednią końcówkę. :cwaniak1:
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Kazeek, nie pomogę Ci w diagnozie, ale sądzę, że warto po tych 6tys. km od wymiany zmienić olej. Podejrzewam, że kolor ma czarny i, jak sam zauważyłeś, wypłukał syf z silnika. Na pewno nie chroni zgodnie z oczekiwaniami. Obojętnie, czy wlejesz Castrol czy Mobil, półsyntetyk czy pełen, ważne aby był świeży. Zaniedbania angoli pewnie doprowadziły do zużycia silnika i nie naprawisz tego olejem, ale warto go zmienić. Może chociaż uciszysz silnik. P.S. Brytole nie są trochę tępi. Oni są bardzo tępi i bardzo leniwi. Bez urazy. Smutna rzeczywistość.
-
[B5 ADR] Ubytki płynu chłodzącego (?)
Prawda. Jeśli nie masz w okolicy takiej możliwości to podnieś auto na pracującym, rozgrzanym silniku. Ja w ten sposób wykryłem b. mały wyciek z węża nagrzewnicy w seicento.
-
[B5 ADP] czas pomysles o nowym felunku
Witajcie koledzy. Bardzo zależy mi na opinii użytkowników znających firmę robiącą te felgi: Zależy mi na opinii dot. trwałości felg, tzn.: czy nie są miękkie i nie gną się na byle wybojach. Prosze o obiektywne opinie, najlepiej potwierdzone własnym doświadczeniem.
-
[B5 AAH] Zmiana instalacji II generacji na sekwencyjną
Moim zdaniem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że nowa sekwencja to koszt ok 3000zł. Warto popytać w innych warsztatach. Rozumiem że gwarancja jest jak na nową? Jeżeli u konkurencji nie będzie drożej, to należy walczyć u tego montera o zniżkę.
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
Czytając Twoje wcześniejsze posty, mam wrażenie, że masz całe auto do wymiany, a mimo to nadal ładujesz w nie kasę. Przejechałeś 20tyś km, a ile już władowałeś...? All, wymiany, serwis, kombinacje itp. Liczyłeś? I nadal chcesz ładować, a za pół roku sprzedać? Nie kumam.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Musashi Pierwszy człon mojeo posta to cytat z hajdera, a dalsze to odpowiedź na ten cytat. Trudno się zorientować, bo nie zaznaczyłem że cytuję
-
O.Z Rancing
OZ to nie byle fele, ale coś jest podejrzane. 1500max, odbiór osobisty po wyważeniu. Chociaż ostatnio na otomoto były ładne ori 10-cio ramienne za 1000...
-
[B5 ADR] problemy z mocą
Sorry Kaziu , ale opcje zarabiania na starym kacie przedstawiłeś chyba zbyt optymistyczne (w tym konkretnym przypadku). Jeżeli grzechoce, to oznacza że dużo już tam nie ma, bo obijając się o puszkę robi się coraz mniej. Proszek jest wdmuchiwany w tłumik. W seicento mi grzechotał, to wydłubałem ledwo 0,2kg. Tom - jak najszybciej usuń to co jeszcze zostało, bo możesz stracić uszczelkę pod głowicą. Twoja fura się "dusi", tzn. nie może swobodnie wypluć spalin. A potem wstaw rurkę.Wdziale tuning "Jak pomóc turbinie" Gregory ładnie opisał i zilustrował temat. :th:
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
A co ma piernik do wiatraka? Generalnie np. makaroniarze to leniuchy i cwaniaki, a widziałeś jak przebiega produkcja Ferrari? :gwizdanie: Motul produkuje oleje bardziej z przeznaczeniem dla sportu wyczynowego, niż dla przeciętnych Kowalskich. Jeżdże na Mobilu 5W50 i jest OK. Jak zrobię na 190KM, to chyba zmienię na Motula. Kiedyś do Coupe lałem Lotos półsyntetyk, ale nie dawał rady, więc nie polecam nawet do wolnossaka, a tym bardziej do turbo. Wszystko zależy od stylu jazdy. Im wyższe obroty tym lepszy olej. poprawiony cytat [Musashi]
-
[B5 AFN] Obniżenie zawieszenia - problem
Podobno. A ja wiem że to samo. Braszka ma passata 99. Zawieszenie przednie niczym w tych autach się nie różni niezależnie od napędu.
-
[B5 AHL] Bierze olej
Taki remont to może po 500-700kkm. Nawet wtedy by się nie kalkulował. Lepiej wstawić 1.8. Opisany przez Ciebie przypadek to jakaś awaria, a nie zużycie eksploatacyjne. Nie przegrzałeś silnika?
-
[B6 AVF] Turbo padło, nowe z srodkiem ARL + wykres
Swięta prawda. Po to wprowadzasz wszelkie mody, aby czerpać przyjemność z jazdy. Z ostrej jazdy. Ktoś może powiedzieć, że ze 100KM i 90km/h też można mieć frajdę, ale do tego właśnie nudny "pasek" nadaje się idealnie. I wtedy turbina dłuugo polata.
-
Jak wygląda audi na tych felach ???
Jak widzisz, opinie powyżej raczej raczej wykluczają ich zakup. Uznania wśród klubowiczów nie zyskały, ale jeśli Ciebie to kręci... Do "malucha" O.K. Wg mnie.
-
[B5 AFN] Obniżenie zawieszenia - problem
Przód taki sam w ośce i quattro. Co do amorów to nie ma pewności czy masz serię przód i tył. Są przecież sportowe amory, które mogą być twardsze i mieć krótszy skok. Dokładnie oczyść sprężyny i amory i zobacz czy różnią się oznakowaniem (kolory). U mnie w serii tył jest nieco nadsterowny i na szybkich łukach trzeba uważać, troche zarzuca mimo sprawnych amorów. Obniżenie całości pewnie zredukowałoby to zjawisko. Ty pewnie nie masz tego problemu. W Twojej sytuacji obniżyłbym nieco przód. Oczywiście warto sprawdzić stan wszystkich amorów. Może przód ktoś zmieniał, a tył pada. Na padniętych amorach troche niżej stoi każde auto.
-
[ALL B6] Przelałem olej - co zrobić ?
Jeśli masz możliwość to odessaj, lub zlej i zalej ponownie. Nadmiar zmniejsza objętość skrzyni korbowej, może wyrzucać np. simmeringiem lub uszczelką.
-
[B5 ADR] Przegrzewanie się silnika, czy ktoś oceni usterkę ?
Mogłoby pomóc. Podobnie jak zamontowanie natrysku np. ciekłym azotem na głowe nadmiernie zgrzanego kolegi Ronina. Pablos szuka pomocy, a nie "fachowych" komentarzy. Jeżeli ubywa płynu, to skąd? Obejrzyj pompę wody, może być źródłem wycieku i hałasować. I wymień termostat.
-
[B5 1Z] Piszczenie
Przy jakich prędkościach to słyszysz? Jeśli przy ruszaniu i niskich prędkościach to klocki.
-
[B5 ADR] Hałasujące łożysko wiska
Kolego, widziałeś jak mechanior zdiagnozował usterkę, a zrobił to poprawnie, więc na co czekasz? Zniszczona chłodnica to już poważniejszy kłopot, nie sądzisz?
-
1.8T vs. 1.8 który lepszy??
Kolega szuka oszczędności, więc sorry, ale V6 odpada, szczególnie 18v. 1.8T może spalać tyle co 1.8, może też spalić 20/100(LPG), ale taka jazda tylko na najlepszej sekwencji - np Prins. Lub na Pb. Do normalnej jazdy styka np BRC sequent24. Mnie wyniosła 3300zł, spalanie Srednie na trasie do Pragi (góry) 13/100 przy prędkościach 120-160/h. Po 40tys km gazownia pracuje bez zarzutu. Turbawka też. wymaga opieki i dobrego oleju. Który motor jest bardziej awaryjny? Generalnie mniej wysilone jednostki są trwalsze, ale to zależy od egzemplarza. Jeżeli preferujesz spokojną jazde i boisz się awarii turbinki (kosztów) to bierz 1.8. Dla mnie turbo.
-
1.8T vs. 1.8 który lepszy??
No to chyba nigdy nie jechałeś 1.8T. Powyżej 3000rpm gwizd suszarki jest słyszalny. Oczywiście nie tak natarczywy jak w tdi.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Od 04 do 06 Coupe 2.3NG, aktualnie 1.8TQ Avant 150PS.