Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania i problem z obrotami
Brak zapłonu na jednym garze wystąpił niedawno, czy jak byłeś u gazownika już to miałeś? To raczej problem ze strony instalacji LPG.
-
[B5 AEB] Brak mocy, huk, głośna praca i brak możliwości uruchomienia silnika
Faktycznie żaden z Ciebie mechanik. Ale to nic, nauczysz się trochę. A więc za kolektorem wydechowym masz turbosprężarkę, która składa się z części gorącej (turbina, którą napędzają spaliny) i zimnej (sprężarka, która jest napędzana turbiną i tłoczy powietrze do kolektora ssącego). W skrócie. Tuż za turbiną masz katalizator (w rurę kata jest wkręcona sonda lambda), przykręcony do turbiny trzema nakrętkami. Jak mógł się odłączyć kat? A nawet jeśli, to nie wyobrażam sobie, aby: Jesteś pewien, że o to Ci chodziło? Przecież to musi być doj*b..., tam jest uszczelka i to ma trzymać. Zresztą, nie zmienia to faktu, że musisz odłączyć kata, zwykły klucz 17 nie wystarczy, musisz mieć podnośnik i przegubową nasadkę. Wirnik turbosprężarki musi lekko się obracać i nie mić luzu. Skoro czułeś spaliny, tzn., że miałeś nieszczelność. Koniecznie musisz ją zlikwidować. Jak nie czujesz się na siłach, to jedź do mechanika.
-
Alternatywa dla katalizatora
Bez sondy nic nie sprawdzisz, ECU nie otrzyma danych od sondy ile jest tlenu w spalinach, przez co nie dostosuje składu mieszanki. Auto będzie słabe. Możesz spróbować ją trochę wykręcić, tak aby puszczała nieco spalin. A najlepiej od razu wywal kata. Zostało mi kawał rury i kolanka, gdybyś był zainteresowany, daj znać.
-
[B5 AEB] Brak mocy, huk, głośna praca i brak możliwości uruchomienia silnika
Napisz jeszcze raz poprawnie, bo nic nie rozumiem. Co się odłączyło, kiedy i kto Ci to naprawiał?
-
[B5 AEB] Brak mocy, huk, głośna praca i brak możliwości uruchomienia silnika
Znajdź kogoś kumatego, sprawdź ustawienie rozrządu, jeśli gra, to szukałbym usterki ze strony turbo. Konieczny dostęp od spodu. Czy wcześniej auto dobrze ciągnęło, nie muliło?
-
[B5 AEB] Brak mocy, huk, głośna praca i brak możliwości uruchomienia silnika
Masz w ogóle dostęp do jakichś kluczy, podnośnika lub garażu? Ta "nagrzana do czerwoności część" to gorąca strona turbiny. Przy spokojnej jeździe nie ma prawa być czerwona - tylko przy pałowaniu lub zatkanym wydechu. Musiałbyś na początek odkręcić kata i zajrzeć do turbiny.
-
[B5 ADR] Zapalająca się lampka smarowania oleju
Ciśnienia oleju. Jeśli poziom w normie, to na Twoim miejscu zaprzestałbym użytkowania auta do czasu sprawdzenia ciśnienia oleju. Możesz zatrzeć silnik.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Pytałeś w Koszlinie Giziński? Nie wiem co za jeden, ale ma autoryzację CZAKRAM i serwis gwarancyjny BRC. Bliżej nic chyba nie masz. Montaż trwa max 5 godz, po 1000km pierwszy przegląd bezpłatny, kolejne co 15000km.
-
[B6 AMB] Przygotowanie samochodu do montażu zbiornika w wersji USA
Wymiana platynówek co15tyś km to co najnmiej rozrzutność.
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
Bliżej prawy będzie pewnie 1/5000. Rura wstawiona, turbina ładnie gwiżdże. Na razie tak zostawiam, przypuszczam, że pęknięcie jest skutkiem braku osłony pod silnikiem. Jak w praktyce wygląda jazda na K 04? Podobno muli z dołu. Po usunięciu kata i wstawieniu FMIC będzie lepiej? Powinna się szybciej wkręcać.
-
[B5 AEB] problem z mocą i obrotami silnika
Jedź do porządnego warsztatu lub serwisu na diagnostykę komputerową, jeśli nie masz możliwości sprawdzenia błędów we własnym zakresie. Zapisz kody błędów.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
201ty, szukałbym jednak innego warsztatu. Gadanie, że coś tam przychodzi tylko w takiej konfiguracji i nie da się inaczej uszłoby w PRL-u. Ty płacisz, więc masz prawo wymagać. Ja mam reduktor BRC GENIUS 1500mbar, pomarańczowe wtryski, zasilanie 8mm. O nic nie pytałem przed montażem, bo byłem jeszcze zielony w temacie. Jak widać, warsztat stanął na wysokości zadania. W jakim mieście mieszkasz?
-
[B5 AEB] Naprawa głowicy - zerwany gwint świecy
Głowica naprawiona. Gość, który to robił ma doświadczenie, szło mu naprawdę sprawnie. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to polecam ten sposób, kluczem do sukcesu jest tak naprawdę odpowiedniej średnicy tulejka. I narzędzia. Czyli dobry fachowiec. Można zamykać.
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
A co mu się stało? Chyba jakaś totalna katastrofa. Skoro tak to kup AEB z osprzętem, tylko po co, przecież osprzęt masz. Jeśli jesteś mało zaznajomiony z tematem, to przez przypadkowy zakup możesz napytać sobie jeszcze większej biedy lub/i niepotrzebnie wywalić kupę kasy.
-
[B6 AMB] Przygotowanie samochodu do montażu zbiornika w wersji USA
Nie wiem, czy miałbyś takie samo zdanie w tej kwestii, gdyby ktoś wsypał Ci odrobinę piasku do kolektora. Lekko przesadzam, ale problem polega na tym, że generalnie warsztaty wszyskich klientów traktują wg jednej miary: szybko montujemy, a Ty płać, za wiele nie pytaj i spadaj do domu. Oczywiście są wyjątki. Ja np. wolałbym dopłacić 50zeta. Gdyby ktoś zapytał. Wystarczy zamontować pod klapką tylko wyprowadzenie z gwintem M10, w które wkręcasz właściwy wlew gazu. Zwyczajnie wozisz go w schowku, a wkręcasz ręką tylko do tankowania. Możesz nawet wybrać długość. Ja mam 9cm i ryzyko porysowania lakieru nie istnieje. Polecam każdemu. Odradzam jednocześnie wlew u dołu zderzaka. Wilgoć, korozja i kupa syfu pomimo zaślepki. Zdjęcie zderzaka po 2-3 sezonach to prawdziwe wyzwanie. Gwity nie do ruszenia.
-
[B6 AMB] Przygotowanie samochodu do montażu zbiornika w wersji USA
Mam na myśli wiercenie, a potem gwintowanie otworów dla wtrysków. Mam obawy, że opiłki (może nie wszystkie, nie wiem jakich urządzeń używa monter) zostaną zassane do cylindrów. U mnie zrobiono to również bez demontażu, ale wtedy nie wiedziałem jeszcze, że należy na to zwracać uwagę.
-
[B6 AMB] Przygotowanie samochodu do montażu zbiornika w wersji USA
O tym pewnie nie, ale warto zapytać o sposób monażu wtrysków. Daję bank, że bez demontażu kolektora. Osobiście polecam nieco większą butlę, u mnie nic nie siadło - z tyłu wozimy tylko dzieci.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W tym przypadku pewnie tak uczynię, natomiast generalnie wolę dopłacić za wyższą jakość. Jednak 500zł za orurowanie? Można to wykonać samodzielnie, satysfakcja gwarantowana. Jakiej rury używasz?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie lubię przepłacać, wolałbym chyba kupić puszkę i orurowanie sam zmajstrować. Chętnie skorzystam z doświadczeń. Poziu, greg, co Wy na to? Pewnego dnia pojadę na program, ale najpierw zmiany mechaniczne. Trzeba na coś zwracać szczególną uwagę przy FMIC w AEB?
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
Przy ostatnio panujących temperaturach... Co najmniej wskazane Nie wiedziałem, że na tym forum popiera się zanieczyszczenie środowiska A u Was ktoś to sprawdza?
-
[B5 AGB] Czy opłacalna była taka zamiana ?
Mam duuuże wątpliwości, że zrobił to tak poprostu. A może ten znajomy ma jeszcze jedną K03?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Naczytałem się, jak chłopaki rezają FMIC w AFN i myśle, że do AEB też chyba podejdzie. Co Wy na to? Ktoś to przerabiał?
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
Nie sprawdzałem, fakt, ale turbina wewnątrz wygląda normalnie, kat też. Tylko po ostrzejszej jeździe robi się czerwona. Docelowo zamierzam zamontować zegary ciśnienia ładowania i temp. spalin. Narazie wywalam kata i czekam na sprzęgło. Dzięki za podpowiedzi.
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
OK. Dzięki, zacznę już szukać. Szkoda, bo niedawno cieszyłem się, że mam bardzo bezawaryjne Audi.
-
[B5 AEB] Dziwny dźwięk z okolicy zaworów
Wymień olej, najlepiej na zachodni markowy, co najmniej półsyntetyk. Miałem niedawno podobny problem. Hydraulika klekotała, bo wywaliło uszczelniacz i kilka dni jeździłem na zbyt niskim stanie. Po dolewce (Mobil1)problem minął. Sprawdź też przy wymianie rozrządu, w jakim stanie jast napęd drugiego wałka.