Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. Na wewnętrznym klocku (ten w zacisku) jest strzałka wskazująca kierunek obrotu tarczy. Możliwe, że te klocki są zamienione stronami. Ponadto zawnętrzne klocki mają naklejoną specjalną folię zapobiegającą drganiu klocków (objawem jest piszczenie hamulców). Nie należy tej folii usuwać. Proponuję wyjąć klocki (wystarczy przy jednym kole) i obejrzeć. Ewentualnie jechać na serwis i niech poprawią.
  2. Co to tarcz to się nie zgodzę. Przejechałem 15kkm i jest dobrze (klocki TRW). Co prawda dziś kupiłbym klocki ferodo performance, ale TRW do normalnej jazdy nadają się jak najbardziej. N/t klocków ATE wypowiem się wkrótce, jak brat założy zestaw do passka. Najczęściej piszczenie to skutek błędów przy montażu lub ostre hamowanie na nowych klockach. Po przegrzaniu piszczą.
  3. Normalne. Pozatym wątków n/t spalania parę już było. Powinieneś tam pisać, nie zakładać nowego tematu.
  4. adams78 odpowiedział(a) na tommar temat w Audi A4 B6/B7
    Jak tam wygląda sprawa z mechanikami? Musisz podjechać gdzieś na diagnostykę komputerową i usunąć błędy. Komputer nie wywalał nigdy na wyświetlaczu inspekcji?
  5. Przemyśl dokładnie opcję nr 2. Jeśli nie są to renomowane firmy, to je bym nie ryzykował. Chyba, że wkrótce zmieniasz auto. Nawiąż kontakt z gregorym, on wstawia coś większego, może nie potrzebuje swojej K 03?
  6. Nawet jak to rozkręcisz, to co osiągniesz? Masz dwie możliwości: 1.Tą regenerować. Zapytaj tu: http://www.turbo-tec.pl/ 2.Kupić inną. Jeśli nie planujesz podnosić mocy (powyżej 190KM), kup nową w ASO.
  7. Jesteś niesamowity! Poziek, sugeruję przenieść ten post do wątku "Strefa śmiechu" w dziale "Na każdy temat". Chyba, że kolega pominął jedno zero... Powinieneś poszukać innej firmy. Przecież to Ty płacisz, tzn. przepłacisz (jeśli się zgodzisz). Firma z mazowieckiego?
  8. Zobacz tu, myślę, że miałbyś sporo frajdy: http://www.allegro.pl/item441413652_manual_boost_control_turbo_boost_mbc.html Pozatym dziwi mnie, że nie podejmujesz większych modów, skoro tak bardzo brakuje Ci mocy.
  9. Mam dokładnie to samo, wyraźnie słychać przy wlocie powietrza podczas schodzenia z obrotów. Gdzieś to było szerzej poruszane na forum, ale nikt nie potrafił jednoznacznie określić skąd się bierze. Przestałem się tym przejmować.
  10. adams78 odpowiedział(a) na tito29 temat w Lifestyle i Hydepark
    Za bardzo wziąłeś sobie do serca moją wypowiedź. Kosztowna przyjemność... Wspominając o 1,9 chcę skłonić gościa do przemyślenia tematu. Tam nie bardzo ma się co posypać, a jeśli już to koszty są znośne.
  11. adams78 odpowiedział(a) na tito29 temat w Lifestyle i Hydepark
    Znalezienie 2,5TDI z przebiegiem rzeczywistym poniżej 300kkm to wielka sztuka, do tego bezwypadkowy? A po tym przebiegu zaczynają się wydatki. Między 300 a 400kkm właśnie wałki padają. Do tego 10l/100km ON. No ale kultera pracy... Jak kolesia stać i się uparł to nic nie zrobisz, ale może warto pomyśleć nad 1,9 + czips. 140KM i 7l/100km. Chyba raczej do 2001r. (150KM) miały wadliwe wałki. Po 2001r. (180KM) nie mają tej wady.
  12. Za dychę nie wyrwiesz Yarisa. Zobacz Polo/Lupo, może silnik SDI?
  13. Miałem na myśli ogólnie silniki wolnassące, a nie konkretny 1.8 20V. Ale dzięki za poprawkę.
  14. Spoko. Sam kiedyś lakierowałem koło pasowe w maluchu i parę innych rzeczy. Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Zawsze kręciła mnie czerwona głowica. Poza tym uwielbiam czysto pod maską.
  15. Spokojnie, bez paniki. Niepotrzebnie straszych chcących usunąć kata. Prawdopodobnie masz jakieś inne przeróbki, może pusty tłumik środkowy? Lub przeloty? Nie wiesz co poprzednik wydumał. Sebring generalnie nie ryczy, ale może dotknęły go jakieś przeróbki lub się przepalił? Żaden z kolegów, którzy usunęli kata nie skarżył się tu jeszcze na hałas, bo wydech nie jest głośniejszy po wstawieniu rury.
  16. Mi się nie podoba. W ogóle współczesna motoryzacja rzadko generuje coś pięknego. Poza A5 i R8
  17. W temacie 6500 slide - użytkuję ponad pół roku i od początku mam problemy z baterią. Przy 30-40 połączeniach dziennie wytrzymuje 2 dni. Nie wiem czy to norma, ale wkórza. Od około miesiąca zaczęła się wyłączać, np. po rozsunięciu i coś ją strasznie muli. Otwarcie kalkulatora trwa wieki, nie widzi niektórych plików i jakby się wieszała. W poniedziałek ląduje w serwisie. Poza tym ładny, elegancki i funkcjonalny telefon. Szyna działa bez problemu, przeciwnie niż w innych modelach. Bardzo odporny na upadki, 6230i potrafiła czasem sie rozsypać po kontakcie z betonem. Dobra optyka, kiepskie cyfrówki nie robią lepszych zdjęć. Zależy do czego ma służyć. Super gadżet to nie jest, ale ładniejszą Nokię w tej cenie chyba trudno trafić. Brak Symbiana jest wg. wielu opinii zaletą. Jeśli akceptujesz tylko Nokię to mimo wad polecam.
  18. Ja po montażu nie miałem żadnych problemów (po 3 miesiącach padł czujnik ciśnienia gazu - gwarancja) . Przejechałem na tej instalacji 50kkm i nie mam nadal. Przed montażem też nie miałem. Możliwe,że tu jest pies pogrzebany, że masz jakieś usterki. Szkoda, że warsztat nie wykrył tego przed montażem. Ja jednak nie zgodziłbym się na zostawienie auta zanim nie sprawdziłbym błędów. Mógłbyś łatwo zweryfikować wiedzę i uczciwość speca od gazu.
  19. Przeciwwskazaniem (lub źródłem problemów) jest turbosprężarka. Wydaje mi się. W wolnossaku nie ma żadnych przeszkód. Prawda?
  20. Tak, to miałem na myśli. A ujmując to dokładniej: o schłodzenie turbosprężarki i usunięcie żaru z komory silnika przez jazdę spacerową, która nie obciąża jednostki napędowej, tj. z prędkością 60-80 km/h na odcinku o długości 1-2km. Coś pominąłem?
  21. Bzdura. W odpowiednio dobranej, sekwencyjnej instalacji nie powinno być żadnych problemów. Jedź na reklamację. Koniecznie przewieź faceta, który to zamontował, jeśli będzie miał jakieś obiekcje.
  22. Skoro masz wybite AEB, to o co come on? Z której strony oglądałeś zawory w swoim, a zktórej w kupionym? Po odpaleniu szukałeś błędów?
  23. Kupiłeś silnik z kolektorem i turbiną czy golasa? Obawiam się, że to nędzny 1.6... P.S. greg, a to czerwone to co? Lakierowałeś komorę silnika?
  24. Nie wszystko się na niego zwala. Ale nie mamy powodu, aby nie wierzyć koledze. Pisze, że auto grzało przed montażem. Luźne opaski świadczą jak najgorzej o warsztacie. Mniej świadomy użytkownik wyjeżdżając takim autem może rozpieprzyć silnik. Postaw się po stronie klienta w takiej sytuacji... Dobra, nigdzie nie dojdziemy tą dyskusją. Reasumując, nie wolno ufać nieznanym warsztatom, a mechanicy niech rzetelnie wykonują swoją pracę. I to wystarczy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.