Treść opublikowana przez adams78
-
[B6 AWX] Piski podczas hamowania
Na wewnętrznym klocku (ten w zacisku) jest strzałka wskazująca kierunek obrotu tarczy. Możliwe, że te klocki są zamienione stronami. Ponadto zawnętrzne klocki mają naklejoną specjalną folię zapobiegającą drganiu klocków (objawem jest piszczenie hamulców). Nie należy tej folii usuwać. Proponuję wyjąć klocki (wystarczy przy jednym kole) i obejrzeć. Ewentualnie jechać na serwis i niech poprawią.
-
[B6 AWX] Piski podczas hamowania
Co to tarcz to się nie zgodzę. Przejechałem 15kkm i jest dobrze (klocki TRW). Co prawda dziś kupiłbym klocki ferodo performance, ale TRW do normalnej jazdy nadają się jak najbardziej. N/t klocków ATE wypowiem się wkrótce, jak brat założy zestaw do passka. Najczęściej piszczenie to skutek błędów przy montażu lub ostre hamowanie na nowych klockach. Po przegrzaniu piszczą.
-
[B5 ADR] spalanie lpg, ile palą Wasze audi?
Normalne. Pozatym wątków n/t spalania parę już było. Powinieneś tam pisać, nie zakładać nowego tematu.
-
[B6 AMB] Filtr paliwa
Jak tam wygląda sprawa z mechanikami? Musisz podjechać gdzieś na diagnostykę komputerową i usunąć błędy. Komputer nie wywalał nigdy na wyświetlaczu inspekcji?
-
[ALL] 18 tyś zł za 280 KM czy to duzo?
Czyżby sportmile?
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Przemyśl dokładnie opcję nr 2. Jeśli nie są to renomowane firmy, to je bym nie ryzykował. Chyba, że wkrótce zmieniasz auto. Nawiąż kontakt z gregorym, on wstawia coś większego, może nie potrzebuje swojej K 03?
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Nawet jak to rozkręcisz, to co osiągniesz? Masz dwie możliwości: 1.Tą regenerować. Zapytaj tu: http://www.turbo-tec.pl/ 2.Kupić inną. Jeśli nie planujesz podnosić mocy (powyżej 190KM), kup nową w ASO.
-
[ALL] 18 tyś zł za 280 KM czy to duzo?
Jesteś niesamowity! Poziek, sugeruję przenieść ten post do wątku "Strefa śmiechu" w dziale "Na każdy temat". Chyba, że kolega pominął jedno zero... Powinieneś poszukać innej firmy. Przecież to Ty płacisz, tzn. przepłacisz (jeśli się zgodzisz). Firma z mazowieckiego?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zobacz tu, myślę, że miałbyś sporo frajdy: http://www.allegro.pl/item441413652_manual_boost_control_turbo_boost_mbc.html Pozatym dziwi mnie, że nie podejmujesz większych modów, skoro tak bardzo brakuje Ci mocy.
-
[B5 AEB] Syczące turbo
Mam dokładnie to samo, wyraźnie słychać przy wlocie powietrza podczas schodzenia z obrotów. Gdzieś to było szerzej poruszane na forum, ale nikt nie potrafił jednoznacznie określić skąd się bierze. Przestałem się tym przejmować.
-
o co biega?
Za bardzo wziąłeś sobie do serca moją wypowiedź. Kosztowna przyjemność... Wspominając o 1,9 chcę skłonić gościa do przemyślenia tematu. Tam nie bardzo ma się co posypać, a jeśli już to koszty są znośne.
-
o co biega?
Znalezienie 2,5TDI z przebiegiem rzeczywistym poniżej 300kkm to wielka sztuka, do tego bezwypadkowy? A po tym przebiegu zaczynają się wydatki. Między 300 a 400kkm właśnie wałki padają. Do tego 10l/100km ON. No ale kultera pracy... Jak kolesia stać i się uparł to nic nie zrobisz, ale może warto pomyśleć nad 1,9 + czips. 140KM i 7l/100km. Chyba raczej do 2001r. (150KM) miały wadliwe wałki. Po 2001r. (180KM) nie mają tej wady.
-
mały samochód dla siostry
Za dychę nie wyrwiesz Yarisa. Zobacz Polo/Lupo, może silnik SDI?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Miałem na myśli ogólnie silniki wolnassące, a nie konkretny 1.8 20V. Ale dzięki za poprawkę.
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Spoko. Sam kiedyś lakierowałem koło pasowe w maluchu i parę innych rzeczy. Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Zawsze kręciła mnie czerwona głowica. Poza tym uwielbiam czysto pod maską.
-
Alternatywa dla katalizatora
Spokojnie, bez paniki. Niepotrzebnie straszych chcących usunąć kata. Prawdopodobnie masz jakieś inne przeróbki, może pusty tłumik środkowy? Lub przeloty? Nie wiesz co poprzednik wydumał. Sebring generalnie nie ryczy, ale może dotknęły go jakieś przeróbki lub się przepalił? Żaden z kolegów, którzy usunęli kata nie skarżył się tu jeszcze na hałas, bo wydech nie jest głośniejszy po wstawieniu rury.
-
Jak Wam się podoba nowy - Saab 9-X Air
Mi się nie podoba. W ogóle współczesna motoryzacja rzadko generuje coś pięknego. Poza A5 i R8
-
nokia 6500 slider - co o niej sadzicie?
W temacie 6500 slide - użytkuję ponad pół roku i od początku mam problemy z baterią. Przy 30-40 połączeniach dziennie wytrzymuje 2 dni. Nie wiem czy to norma, ale wkórza. Od około miesiąca zaczęła się wyłączać, np. po rozsunięciu i coś ją strasznie muli. Otwarcie kalkulatora trwa wieki, nie widzi niektórych plików i jakby się wieszała. W poniedziałek ląduje w serwisie. Poza tym ładny, elegancki i funkcjonalny telefon. Szyna działa bez problemu, przeciwnie niż w innych modelach. Bardzo odporny na upadki, 6230i potrafiła czasem sie rozsypać po kontakcie z betonem. Dobra optyka, kiepskie cyfrówki nie robią lepszych zdjęć. Zależy do czego ma służyć. Super gadżet to nie jest, ale ładniejszą Nokię w tej cenie chyba trudno trafić. Brak Symbiana jest wg. wielu opinii zaletą. Jeśli akceptujesz tylko Nokię to mimo wad polecam.
-
[B5 ANB] Zagazowana niunia - pytanie laika
Ja po montażu nie miałem żadnych problemów (po 3 miesiącach padł czujnik ciśnienia gazu - gwarancja) . Przejechałem na tej instalacji 50kkm i nie mam nadal. Przed montażem też nie miałem. Możliwe,że tu jest pies pogrzebany, że masz jakieś usterki. Szkoda, że warsztat nie wykrył tego przed montażem. Ja jednak nie zgodziłbym się na zostawienie auta zanim nie sprawdziłbym błędów. Mógłbyś łatwo zweryfikować wiedzę i uczciwość speca od gazu.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przeciwwskazaniem (lub źródłem problemów) jest turbosprężarka. Wydaje mi się. W wolnossaku nie ma żadnych przeszkód. Prawda?
-
[B5 AEB] Turbina czerwona od gorąca
Tak, to miałem na myśli. A ujmując to dokładniej: o schłodzenie turbosprężarki i usunięcie żaru z komory silnika przez jazdę spacerową, która nie obciąża jednostki napędowej, tj. z prędkością 60-80 km/h na odcinku o długości 1-2km. Coś pominąłem?
-
[B5 ANB] Zagazowana niunia - pytanie laika
Bzdura. W odpowiednio dobranej, sekwencyjnej instalacji nie powinno być żadnych problemów. Jedź na reklamację. Koniecznie przewieź faceta, który to zamontował, jeśli będzie miał jakieś obiekcje.
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Skoro masz wybite AEB, to o co come on? Z której strony oglądałeś zawory w swoim, a zktórej w kupionym? Po odpaleniu szukałeś błędów?
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
Kupiłeś silnik z kolektorem i turbiną czy golasa? Obawiam się, że to nędzny 1.6... P.S. greg, a to czerwone to co? Lakierowałeś komorę silnika?
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Nie wszystko się na niego zwala. Ale nie mamy powodu, aby nie wierzyć koledze. Pisze, że auto grzało przed montażem. Luźne opaski świadczą jak najgorzej o warsztacie. Mniej świadomy użytkownik wyjeżdżając takim autem może rozpieprzyć silnik. Postaw się po stronie klienta w takiej sytuacji... Dobra, nigdzie nie dojdziemy tą dyskusją. Reasumując, nie wolno ufać nieznanym warsztatom, a mechanicy niech rzetelnie wykonują swoją pracę. I to wystarczy.