Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. Zastanawiasz się, czy chcesz sprzedać...?
  2. adams78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Zazwyczaj wykaże, jeśli to czujnik. Chociaż prościej i taniej zacząć od wymiany czujnika, niż termostatu. Suli, za zimny silnik na bank za dużo chleje, ECU podaje wzbogaconą mieszankę. I turbiny dostają po d...e
  3. Wybacz, ale w dalszym ciągu nie wierzę w to...
  4. Te pierścienie można przełożyć ze starych tarcz, było o tym niedawno na forum, poszukaj.
  5. Stary, pomyśl nad zmianą auta na 1.8T manual quattro. Naprawdę, automat odbiera największą część z całej przyjemności ujeżdżania 1.8T. Kupno samego silnika i podmiana to koszty i ryzyko, które lepiej ponieść na zmianę auta. Pomyśl nad tym spokojnie, jestem przekonany, że nie pożałujesz...
  6. Trzeba, nie trzeba, kwestia indywidualna. Na jaką będziesz zmieniał?
  7. 1. Wypadałoby najpierw poszukać tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/dobrzy_chiptunerzy-t9450.0.html 2. Bez hamowni jaki sens? Czego się dowiesz o programie? 3. Ludzie pół Polski wyginają w pogoni za mocą, a Ty masz problem przejechać kilkadziesiąt km? Odwiedź jakiegoś dobrego tunera, zhamuje Ci auto, obejrzy, podpowie coś. Nawet nie wiesz na czym stoisz.
  8. Hm... Nie widzę tego na swoich, zmieniłem rok temu (około 25kkm). Wiesz po jakim przebiegu są te objawy? Ptyś, chyba jeszcze mam używane tarcze 280mm i klocki Lucas od Passka 1.9Tdi. Leżą na złomie, ale jeszcze sporo polatają. Oczywiście, jak masz zaciski.
  9. A potem zmieniasz pompę, bo zassie powietrza i powie: Pa! Pa! Typowy objaw źle pojmowanej oszczędności użytkownika LPG - jazda na oparach Pb...
  10. Słabo czytasz. Odpowiedź masz przecież w wątku, w którym piszesz... O co Come On? http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_aeb_jak_pomoc_turbinie-t25445.0.html
  11. Ten bulgot to raczej czynnik krążący w układzie klimatyzacji. Po zgaszeniu też powinnieneś to słyszeć.
  12. A co ten tłumikarz wie o 1.8T? Może myśli tak: "komp wywali, że turbina świeci, skasujemy błąd i przestanie?" Daj spokój, Pan niech dalej robi to, w czym jest dobry, a Ty słuchaj rad popartych doświadczeniem. Ja nie mam żadnych błędów, a suszara po szybkie jeździe świeci. Co ciekawe, tydzień temu skorygowaliśmy program w BRC podczas próby drogowej, bo chciałem się upewnić, że mieszanka nie jest za uboga. I o dziwo, okazało się, że po korekcie dawka gazu zastała zmniejszona o 10% - mieszanka była zbyt bogata. :gwizdanie: Turbina nadal świeci - i jest to normalne.
  13. Dziwny pomysł. Chyba, że masz dawcę i sam umiesz to zrobić - wtedy ma to sens. Ładowanie 4 koła w gaz do tego silnika też wg mnie odpada. Jeśli auto nie jest wybajerzone, to pozbądź się i kup z lepszym silnikiem. 2.6V6 to już inna epoka, fajnie jeździ, ale chleje. 2.8 193KM albo 1.8T z gazem lub 1.9/2.5TDi. Co wolisz, pierwsz i ostatni jest najdroższy w utrzymaniu.
  14. Witam. Czytam i myślę, że chyba się zagalopowaliście. Polerowanie lakieru a woskowanie to dwa różne pojęcia. :gwizdanie: Do woskowania wystarczy szmatka i wosk. Ten zabieg można powtarzać np. co 2 miesiące, zależy jak często myjecie. Do polerowania potrzeba specjalnej pasty, narzędzia i dużego wyczucia. I ten zabieg wystarcz raz na kilka lat. Jaki jest sens wydawać kilka stówek i ryzykować, że spalicie lakier? Nie lepiej jechać do porządnej lakierni??? Będzie lepiej, szybciej i taniej. Po polerce wystarczy czasem nawoskować. Zwykłą szmatką...
  15. Po 5tysi w 1.8T masz max. moc, a moment poniżej 2000rpm, więc przesunięcie o 1000 to możesz mieć chyba w górę. Poza tym poprawiając dolot wypada poprawić wydech, wtedy możesz spodziewać się jakiegoś sensownego efektu - silnik będzie szybciej "oddychał". Nie napisano tego na stronie, gdzie znalazłeś strumienicę?
  16. Fis wyświetla spalanie benzyny, czerpie dane z wtryskiwaczy. Pod wtryski LPG nie da się podłączyć. Zgadza się. Przy pałowaniu dojdziesz do 20/100. Tzn. na sekwencji.
  17. Niesprawna wiskoza powoduje gotowanie cieczy. Grzej silnik na postoju i obserwuj temperaturę. Jak odpowietrzałeś układ? Zdjąłeś wąż do nagrzewnicy?
  18. Nareszcie założyliście te nieszczęsne kolektory, na które auto czekało u Was od miesiąca :gwizdanie:
  19. Należy dokładnie obejżeć kolektor i turbinę, któryś z tych elementów mógł pęknąć od mocnego uderzenia. Odkręć wydech tuż za turbiną i wtedy odpalaj.
  20. Choćby z faktu, że mają więcej cylindrów - każdy silnik spala minimalne ilości oleju, różne w zależności od jego zużycia, liczby cylindrów i stylu jazdy. Ostro traktowane V-ki (szczególnie V8) potrafią zaskoczyć apetytem na olej :gwizdanie:
  21. Po ostrej jeździe to normalne. Każde 1.8T tak ma, ale nie każdy jego posiadacz o tym wie. Podstawa to olej wysokiej jakości.
  22. Zgadza się. Udowodniłeś teorię, którą kilka razy głosiłem już na forum. Niestety, wielu użytkowników 1.8T nie zdaje sobie z tego sprawy. Ten post powinien być dodawany jako instrukcja obsługi 1.8T.
  23. Nie wiem, niewiele. Na 15kkm ubywa około 1-1,5 litra. Troszkę puszcza turbiną, ale chyba więcej gubi z pokrywy zaworów. 2 razy już zmieniałem uszczelkę, mocno mnie to wkur...ia. Ty masz 2.8 V6,tak? One zazwyczaj biorą sporo oleju i to jest normalne.
  24. Witam. Od wczoraj mam podobne objawy. Suli, szarpnięcie podczas jazdy jest objawem chwilowego zgaśnięcia silnika. Wczoraj dwa razy zgasł mi na postoju i 2-3 razy podczas jazdy (szarpnięcie). Każde zgaśnięcie silnika następuje w momencie zapalenia się kontrolki ABS, po czym świeci lampka ostrzegawcza o niskim poziomie płenu i ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Poza tym kontrolka ABS sporadycznie miga/ledwo się zapala, ale to nie powoduje gaśnięcia silnika. Zobaczę dziś, co ze stykami, bo objawy wystąpiły po deszczu, może to jest powodem. Błędy też pewnie wywalił, w poniedziałek zobaczę. ABS działa poprawnie, akumulator też sprawny. Ustaliłeś, w czym problem?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.