Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Zastanawiasz się, czy chcesz sprzedać...?
-
[B5 AAH] czy to jest normalne....
Zazwyczaj wykaże, jeśli to czujnik. Chociaż prościej i taniej zacząć od wymiany czujnika, niż termostatu. Suli, za zimny silnik na bank za dużo chleje, ECU podaje wzbogaconą mieszankę. I turbiny dostają po d...e
-
[B5 AEB] Syczące turbo
Wybacz, ale w dalszym ciągu nie wierzę w to...
-
[ALL B5] Migająca kontrolka ABS i ( ! )
Te pierścienie można przełożyć ze starych tarcz, było o tym niedawno na forum, poszukaj.
-
Swap silnika z 1.8 20v na 2,8 V6
Stary, pomyśl nad zmianą auta na 1.8T manual quattro. Naprawdę, automat odbiera największą część z całej przyjemności ujeżdżania 1.8T. Kupno samego silnika i podmiana to koszty i ryzyko, które lepiej ponieść na zmianę auta. Pomyśl nad tym spokojnie, jestem przekonany, że nie pożałujesz...
-
[B5 AEB] Syczące turbo
Trzeba, nie trzeba, kwestia indywidualna. Na jaką będziesz zmieniał?
-
[B6 AMB] robienie chipa w firmie bez hamowni 4WD ?
1. Wypadałoby najpierw poszukać tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/dobrzy_chiptunerzy-t9450.0.html 2. Bez hamowni jaki sens? Czego się dowiesz o programie? 3. Ludzie pół Polski wyginają w pogoni za mocą, a Ty masz problem przejechać kilkadziesiąt km? Odwiedź jakiegoś dobrego tunera, zhamuje Ci auto, obejrzy, podpowie coś. Nawet nie wiesz na czym stoisz.
-
[B5 1Z] Jakie zaciski, tarcze, klocki do mojej A4 ?
Hm... Nie widzę tego na swoich, zmieniłem rok temu (około 25kkm). Wiesz po jakim przebiegu są te objawy? Ptyś, chyba jeszcze mam używane tarcze 280mm i klocki Lucas od Passka 1.9Tdi. Leżą na złomie, ale jeszcze sporo polatają. Oczywiście, jak masz zaciski.
-
[B5 AEB] Problem z uruchamianiem silnika
A potem zmieniasz pompę, bo zassie powietrza i powie: Pa! Pa! Typowy objaw źle pojmowanej oszczędności użytkownika LPG - jazda na oparach Pb...
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Słabo czytasz. Odpowiedź masz przecież w wątku, w którym piszesz... O co Come On? http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_aeb_jak_pomoc_turbinie-t25445.0.html
-
[B5 1Z] Jakie zaciski, tarcze, klocki do mojej A4 ?
Dlaczego nie?
-
[B5 AEB] Problem z uruchamianiem silnika
Ten bulgot to raczej czynnik krążący w układzie klimatyzacji. Po zgaszeniu też powinnieneś to słyszeć.
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
A co ten tłumikarz wie o 1.8T? Może myśli tak: "komp wywali, że turbina świeci, skasujemy błąd i przestanie?" Daj spokój, Pan niech dalej robi to, w czym jest dobry, a Ty słuchaj rad popartych doświadczeniem. Ja nie mam żadnych błędów, a suszara po szybkie jeździe świeci. Co ciekawe, tydzień temu skorygowaliśmy program w BRC podczas próby drogowej, bo chciałem się upewnić, że mieszanka nie jest za uboga. I o dziwo, okazało się, że po korekcie dawka gazu zastała zmniejszona o 10% - mieszanka była zbyt bogata. :gwizdanie: Turbina nadal świeci - i jest to normalne.
-
[B5 ABC] Wymiana silnika na diesla
Dziwny pomysł. Chyba, że masz dawcę i sam umiesz to zrobić - wtedy ma to sens. Ładowanie 4 koła w gaz do tego silnika też wg mnie odpada. Jeśli auto nie jest wybajerzone, to pozbądź się i kup z lepszym silnikiem. 2.6V6 to już inna epoka, fajnie jeździ, ale chleje. 2.8 193KM albo 1.8T z gazem lub 1.9/2.5TDi. Co wolisz, pierwsz i ostatni jest najdroższy w utrzymaniu.
-
Polerka samochodowa z allegro
Witam. Czytam i myślę, że chyba się zagalopowaliście. Polerowanie lakieru a woskowanie to dwa różne pojęcia. :gwizdanie: Do woskowania wystarczy szmatka i wosk. Ten zabieg można powtarzać np. co 2 miesiące, zależy jak często myjecie. Do polerowania potrzeba specjalnej pasty, narzędzia i dużego wyczucia. I ten zabieg wystarcz raz na kilka lat. Jaki jest sens wydawać kilka stówek i ryzykować, że spalicie lakier? Nie lepiej jechać do porządnej lakierni??? Będzie lepiej, szybciej i taniej. Po polerce wystarczy czasem nawoskować. Zwykłą szmatką...
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Po 5tysi w 1.8T masz max. moc, a moment poniżej 2000rpm, więc przesunięcie o 1000 to możesz mieć chyba w górę. Poza tym poprawiając dolot wypada poprawić wydech, wtedy możesz spodziewać się jakiegoś sensownego efektu - silnik będzie szybciej "oddychał". Nie napisano tego na stronie, gdzie znalazłeś strumienicę?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Fis wyświetla spalanie benzyny, czerpie dane z wtryskiwaczy. Pod wtryski LPG nie da się podłączyć. Zgadza się. Przy pałowaniu dojdziesz do 20/100. Tzn. na sekwencji.
-
[B5 ADR] problem z układem chłodzenia
Niesprawna wiskoza powoduje gotowanie cieczy. Grzej silnik na postoju i obserwuj temperaturę. Jak odpowietrzałeś układ? Zdjąłeś wąż do nagrzewnicy?
-
S4 430KM Sida w P&M MOTORSPORT
Nareszcie założyliście te nieszczęsne kolektory, na które auto czekało u Was od miesiąca :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Problem bardzo powazny
Należy dokładnie obejżeć kolektor i turbinę, któryś z tych elementów mógł pęknąć od mocnego uderzenia. Odkręć wydech tuż za turbiną i wtedy odpalaj.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Choćby z faktu, że mają więcej cylindrów - każdy silnik spala minimalne ilości oleju, różne w zależności od jego zużycia, liczby cylindrów i stylu jazdy. Ostro traktowane V-ki (szczególnie V8) potrafią zaskoczyć apetytem na olej :gwizdanie:
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
Po ostrej jeździe to normalne. Każde 1.8T tak ma, ale nie każdy jego posiadacz o tym wie. Podstawa to olej wysokiej jakości.
-
[1.8T] odciecie turbo zamiast turbo timera
Zgadza się. Udowodniłeś teorię, którą kilka razy głosiłem już na forum. Niestety, wielu użytkowników 1.8T nie zdaje sobie z tego sprawy. Ten post powinien być dodawany jako instrukcja obsługi 1.8T.
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Nie wiem, niewiele. Na 15kkm ubywa około 1-1,5 litra. Troszkę puszcza turbiną, ale chyba więcej gubi z pokrywy zaworów. 2 razy już zmieniałem uszczelkę, mocno mnie to wkur...ia. Ty masz 2.8 V6,tak? One zazwyczaj biorą sporo oleju i to jest normalne.
-
[B5 AGB] ABS + ESP poszedł się kochać
Witam. Od wczoraj mam podobne objawy. Suli, szarpnięcie podczas jazdy jest objawem chwilowego zgaśnięcia silnika. Wczoraj dwa razy zgasł mi na postoju i 2-3 razy podczas jazdy (szarpnięcie). Każde zgaśnięcie silnika następuje w momencie zapalenia się kontrolki ABS, po czym świeci lampka ostrzegawcza o niskim poziomie płenu i ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Poza tym kontrolka ABS sporadycznie miga/ledwo się zapala, ale to nie powoduje gaśnięcia silnika. Zobaczę dziś, co ze stykami, bo objawy wystąpiły po deszczu, może to jest powodem. Błędy też pewnie wywalił, w poniedziałek zobaczę. ABS działa poprawnie, akumulator też sprawny. Ustaliłeś, w czym problem?