Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus
Jak w temacie. Kiedyś czytałem na jakiejś stronie, że pękają u dołu, nie wiem tylko jakie dalej mogą być skutki. Szukałem na forum, ale bez powodzenia. Rysa nie jest zadymiona, więc chyba nie puszcza spalin. Zapewne miał ktoś z Was taki przypadek. Jakie są skutki niepożądane?
-
[ALL B5] Zakładanie gazu do 2.8 quattro!!
enrike, w Toruniu Auto Gaz Centrum. Mają też warsztat w Bydgoszczy przy rondzie Fordońskim, ale odradzam. Jedź do Torunia - porządny, czysty warsztat i obsługa na miarę naszych czasów. Niecałe 2 lata temu gazowałem tam swoje 1.8T. Żadnych zastrzeżeń nie mam.
-
[B5 AEB] Naprawa głowicy - zerwany gwint świecy
Kumpel dał mi dziś namiary na fachowca, który robi to w sposób proponowany przez Ciebie. Robił to u kumpla, ma specjalny prowadnik, aby gwint był współosiowy do orginału, więc jednak pójdę tą drogą. Ale mam inny problem. Turbina jest pęknięta u dołu. Gdzieś czytałem, że to wada K03. Nie wiem jaki ma to wpływ na jej pracę i czy należy ją wymienić? Jeśli już, to najlepiej na K04.
-
[B5 AEB] Naprawa głowicy - zerwany gwint świecy
marewel, nie zaryzykuję. Przy obróbce wszystkie opiłki spadną na tłok. Jutro głowica zostanie zdjęta. Mam nadzieję, że zaworów nie trzeba docierać. Ponadto zapadła decyzja o wyjęciu silnika. Niedawno nad wodą wyciągałem kolesia z piachu i na wstecznym ślizgnęło się sprzęgło. Pod łączeniem silnik/skrzynia wisi parę kropel oleju. Skutek lania Mobila 5W-50 Przy przebiegu 150kkm. Chociaż pozostałe uszczelniacze trzymają. f*ck ,nie miał się który zrzygać... Przy okazji kata zastąpi rura 2,5" Trochę martwi mnie turbo. Ogólnie O.K. Sucha, w dolocie troszkę oleju (z rur po kilka kropel spadło), ale łapiąc za wirnik można nim troszkę poruszać, w sumie ok. 1mm. Nie wiem, czy jest to luz, czy wirnik jest tak umocowany?
-
[B5 AEB] Naprawa głowicy - zerwany gwint świecy
Witam. Postanowiłem niedawno wymienić świeczki, bo auto ostatnio czasem niechętnie zapalało i czasem trochę opornie ciągnęło. Przystąpiłem więc wczoraj z mocnym kluczem w dłoni i z dużą siłą do pierwszej świecy, a tu... luzik, bez oporu. Ale druga świeca mnie rozbroiła. Częściowo już się wykręciła i rozwaliła gwint. Po jej wykręceniu nie dało już się nic wkręcić. Wokół pełno opiłków. Trzecia i czwarta też lekko, ale gwinty OK. Jakiś osioł we Włoszech nie dokręcił świec. Czeka mnie naprawa głowicy i w związku z tym mam pytanie, czy warto będzie docierać zawory? Zobaczę jeszcze w jakim stanie będą, przebieg na liczniku 185kkm. Jakie macie doświadczenia w tej materii?
-
[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!
Możesz lać SAE 0W-30, 5W-30, 10W-30, 10W-40, 5W-50, 10W-50 i każdy będzie dobry. Norma Vw/Audi dla silnika, który ujeżdżasz to 500 00, 501 01, 502 00. Wybór marki to raczej kwestia indywidualna, zależy od stylu jazdy. Zużycie to norma, 1l/12000km to jest nic. Czym się łamiesz?
-
[B5 1Z] Jakie zaciski, tarcze, klocki do mojej A4 ?
Zobacz, jakie masz zaciski. Teves typ FN-3 czy Lucas C-54? Możesz sobie sprawić tarcze Ate wentyl., nacinane. Cena jak za zwykłe wentyl.
-
[B5 AEB] Kompletny rozrząd
W AEB pompę wody napędza zwykły, krótki pasek klinowy. Nie ma potrzeby jej wymiany wraz z rozrzędem. Odpuść sobie pompę i zainwestuj w graty SKF.
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Chyba się mylisz ! http://www.elpigaz.com/?p=/pl/menu/5/11/index Tak, ale sam przyznajesz, że wiedza gazowników w tym temacie jest znikoma i choćby pod tym względem potrzeba jeszcze sporo czasu na zmiany. Ja przynajmniej nie zaryzykowałbym takiego eksperymentu w aucie za ok. 70tys. zł. Pozatym, podejrzewam że koszty takiej instalki nie zachęcają do montażu. Jak to wygląda cenowo, orientujesz się?
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Jeśli rodzaj paliwa nie ma dla Ciebie szczególnego znaczenia i chcesz nowszą budę i niskie spalanie, to ja doradzam 2.0 TDI 140 KM + lekki wirusek i masz więcej ciągu niż w 1.8T, chociaż osobiście wybrałbym V6 TDI. Spali więcej, ale kultura pracy i power... Bez porównania z jakimkolwiek benzynowym R4. Zapomnij. Przez najbliższe kilka lat LPG to marzenie w FSI.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Dokładnie tak. Zwiększanie dawki gazu nijak ma się do lepszych osiągów. LPG to paliwo, którego źle wyregulowane auto potrafi wciągać niewyobrażalne ilości. W sytuacji odwrotnej, czyli moc wyższa od serii, wydajniejszy reduktor może być konieczny. cosmos7, jeśli nie wyginasz na trasie pełną parą przy dużych prądkościach, to nie powinno dziać się nic złego.
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Brak mi słów. Porównanie do osiołka w tym wypadku tyczy zarówno samochodu, jak i właściciela. Prezentujesz niespotykany na tym forum poziom... A słyszałeś co to hamownia?
-
[B5 ADR] Silnik przerywa
Nie tylko w temacie gazu kolega jest zielony. Przykład: Powinieneś dodać: wymontuj tłoki, oszlifuj kątówką i będzie Wybacz, stary, ale to co najmniej prymitywne. Jakie wnioski dla kogoś, kto ma problemy z autem płyną z bezsensownego filmiku, na którym ktoś popisuje się na mieście? Zawsze doradzasz to samo: Przepustnica, świece, przewody, olej, bla bla bla. Zapomniałeś o ciśnieniu w oponach, bo to też powoduje, że auto nie jedzie. Przemyśl to sam. Wiedzy o silnikach nie nabywa się dużo jeżdżąc. skorpion80, czy auto od dołu dobrze ciągnie, czy od początku jest muł, a przy 4,5tys obrotomierz staje? Możesz mieć zatkanego kata, wtedy jazda wygląda jak na zaciągniętym ręcznym, silnik wyraźnie się dusi i czuć lekki smrodek grzejącego się silnika. Tzn. cieczy może nie gotować, ale nadmiernie rozgrzany kolektor po otwarciu maski poczujesz. Wtryski nie zapieką się, jeśli zawsze masz w zbiorniku benzynę. To dzięki niej układ paliwowy ma chłodzenie (pompa i wtryski), bo kiedy jeździsz na LPG, to układ paliwowy też pracuje. Często oszczędzanie 20zł na kilka litrów benzyny kończy się spaloną pompą za kilkaset zł. Poza tym, warto kupić sobie VAG. Koszt 115zł. Tyle wydałeś u mechaniora i nadal nic nie wiesz.
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
one more time: dokładnie Sprawdziłem. Rzeczywiście, 2.4 wycofano w momencie wprowadzenia 2.0 FSI/TFSI. Został 3.0 230KM. Nie zmienia to faktu, że w B7 bez żadnej filozofii gazownia zadziała. wiolea, jak Twoje cabrio? Na faktach równie ciekawe jak w ofercie?
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Trochę nie tak. Początek produkcji B7 to zwykły, stary, poczciwy 1.8T. Później wprowadzono 2.0 FSI (chyba 160KM, ale nie mam pewności) i 2.0 TFSI 200KM. Zatem z rocznika 2005 można spotkać jeden i drugi motor. Jest jeszcze 2.4 i 3.0, ale to już V6, gazownia kosztuje znacznie więcej. No ale V6... i brak możliwości modów
-
[ALL B7] Gaz do silnika 1.8T
Nie wszystkie. 2.0, owszem. 1.8T w A4 z 2005 roku nie różni się konstrukcyjnie praktycznie niczym od tego, który ja ujeżdżam. Zwykły, starodawny silnik z żeliwnym blokiem i tradycyjnym zasilaniem. Tylko mocniej podziurawiona głowica i turbina wyróżnia go z tłumu. BRC Sequent 24 i wyginasz.
-
[B5 AFN] Wymiana plecionki - kto może pomóc?
Nie wiem co tam było, ale powinna być chyba osłona termiczna. Jakkolwiek, żądałbym od szmaciarza rekompensaty (szkoda, że już mu zapłaciłeś). Zwykły nygus. Nie chciało się odkręcić 2 śrub. Powinieneś mu chociaż powiedzieć co o nim myślisz.
-
Alternatywa dla katalizatora
Ja bym odpisał że nie jestem zainteresowany zakupem. I rezałbym z rurki. Zresztą powoli się za to biorę. Na razie zamawiam rurkę...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dzięki za porady. Zostaję przy swoim, nie trawię cwaniakowania ryczącym wydechem, zresztą nasze audi jest dość intensywnie ujeżdżane przez moją żonę. Miałem kiedyś w coupe kompletny Remus i ten styl mi odpowiada. Cena trochę mniej.
-
[B5 AEB] Podobieństwo konstrukcyjne
Przy silnikach mających bardzo duże przebiegi może tak. W dieslu w zasadzie niewiele słychać, bo klekot dosyć skutecznie zagłusza. W AEB często zapomina się lub lekceważy wymianę łańcucha napędu drugiego wałka. Luz powoduje nieco głośniejszą pracę, zazwyczaj przebiegi powyżej 200kkm kwalifikują ten zestaw do wymiany. LPG Nic dodać, nic ująć. Chyba, że ktoś szczególnie kocha TDI.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Aleś się żachnął. Niestety, nic nie kumasz. Wyobraź sobie, że niektóre auta jeżdżą nieco więcej i dalej niż parę razy tygodniowo 400m. Mało tego, wożą nawet dzieci. I co więcej, 5 dni w tygodniu jeżdżą nimi kobiety...
-
[B5 AEB] Podobieństwo konstrukcyjne
Jeździłeś AFN-em? Będzie dymił, bo niemal każdy ma grubo powyżej 200kkm. Pomijam kulturę pracy, np. drgania na biegu jałowym i ciągnący się smrodek gnojówki. Wystarczy rano odpalić w garażu to poczujesz różnicę. Co do dynamiki, to owszem, jest na 1-2, może 3-ech biegach. Ok. 6,5-7/100 ON vs 11-12/100 LPG. Dolicz ok. 3tys PLN na montaż i sam sobie odpowiedz, co bardziej Ci podchodzi i co bardziej się opłaca.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dzięki, ale nieco za ostro. Nie pasuje do mojej koncepcji. Wolę raczej słynną rurkę i końcowy np. Ulter. Wracając do rurki. Mam na myśli ogólne wskazówki, gdzie szukać kwasówki? Sklepy tuningowe, jakieś inne specjalistyczne sklepy? Czy wszczepić kawał zwykłej rury?
-
[B5 AEB] Zapchany kat, czy problem z turbo ?
Hm. Inteligentny tekst... Tu już bardzo obniżyłeś lot. Co wywnioskujesz z marnej jakości filmu?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Poziu, mam banalne pytanie. Sypie mi się plecionka i przy okazji chciałem usunąć kata "na korzyść" rurki 2,5cala. Tylko nie bardzo wiem gdzie ją dostać. Kwasówkę, naturalnie. Dobrze kombinuję? Bo zwykła rura to jakoś mi nie pasi.