Treść opublikowana przez adams78
-
[ALL] Zapasówka w sprayu
Ajmax, praktyka nieco różni się od teorii. Tak naprawdę leżące w bagażniku koło rzadko przeszkadza - przynajmniej mi, chyba że zamierzasz ciągle coś wozić - a jeśli już musisz je wyciągnąć, to wtedy można się tym ratować. Na przebite koło może pomóc, na pękniętą oponę nie ma innej recepty jak wymiana.
-
[B5 ADR] Czy dobrze wybrałem ?
Bądź spokojny, dbaj o regularny serwis (szczególnie po okresie gwarancyjnym - co dla wielu nie jest już tak oczywiste), a będziesz zadowolony. Przejechałem 40tys km i wszystko gra jak przed montażem. Co prawda Prins jest dokładniejszy, ale cena też z innej półki.
-
[B6 ASN] Dystanse a napęd quattro
Dystanse 20mm i będzie git. cuber ma zawias -20mm i na takich dystansach nic nie ociera. Nie wiem jakie ma ET, zapytaj.
-
[ALL] Jakie felgi
waskipl, widzisz chyba pod nr 2 inne fele... Spójż jeszcze raz.
-
[ALL] Jakie felgi
AndyN, nr 2 jest teraz dostępny z polerowanym frontem z grafitowym/szarym lakierem, więc na szarej myszce powinny ładnie leżeć. Nie ma jeszcze zdjęć, bo pierwszy komplet kupiłem w sobotę Zdjęcia zrobili, ale chyba jeszcze ich nie wystawili na aukcji. Cena wyższa o 250zł.
-
[B5 AEB] Nie działa wskaźnik temperatury cieczy
U mnie czasem leży, czasem wskazuje ok 70, a czasem 90 stopni. Oczywiście w każdym przypadku przy dobrze rozgrzanym silniku, więc nie jest to "zasługa" termostatu. Nie ma reguły, obstawiam wskaźnik temperatury na desce. Wiecie jak to się naprawia, czy wymiana?
-
[B5 ALG] Wymieniać sondy lambda czy nie?
Błędy występują przy pracy na LPG i na Pb?
-
[B6 AVF] Co sądzicie o tych felgach ? Czy warto to brać ?
Wszystko można. W starciu z dużą dziurą - a takich jest mnóstwo - czy to nowa czy używana markowa opona pęknie. Wolę mieć "tylko" pękniętą oponę i skrzywioną felgę niż pękniętą oponę i pękniętą felgę. IMO - dobre felgi są najważniejsze. Chińskie się nie kwalifikują...
-
[ALL B5] Poraz kolejny które felgi wybrac... Zobaczcie, ocencie.
Cena - wszystkie z jednej półki. Jakość - aluett przerabiałem w coupe. Śmiało polecam. Pozostałe - ???? Wygląd - rzecz gustu. Sam wiesz lepiej.
-
[B6 AVF] Co sądzicie o tych felgach ? Czy warto to brać ?
Taak...W sobotę chcę je kupić. Ale zanim to uczynię usiłuję się dowiedzieć czegoś nt wytrzymałości tych felg. Nikt nic nie słyszał o jednych bądź drugich? Wierzę że są mocne, szczególnie TSW, ale mogę się mylić.
-
[B6 AVF] Co sądzicie o tych felgach ? Czy warto to brać ?
Moim zdaniem jakaś chińszczyzna i wolałbym dołożyć na fele kosztem opon. Dobre używane opony zniosą więcej niż jakaś nowa tanizna. Felgi najlepiej europejskich producentów - mają chyba wszelkie możliwe atesty. Zna ktoś może z doświadczenia te marki? Ciężko mi się czegoś dowiedzieć od użytkowników. Te drugie wzbudzają chyba większe zaufanie. http://www.allegro.pl/item337195106_nowe_felgi_dezent_v_dark_7_0x17_super_f_vat.html http://www.bazafelg.pl/oferta.php?op=pro&id=1183
-
[B5 ABC] Szarpanie na LPG
Zbyt niska temperatura powoduje nie prawidłową pracę reduktora, gaz nie w pełni przechodzi z fazy ciekłej w lotną. Podnieś temperaturę przełączania z Pb na LPG o 10 stopni. Powinno pomóc. Jaka to instalacja? Sprawdż poziom cieczy chłodzącej. Zbyt niski też zakłóca pracę reduktora.
-
[ALL B6] Auto z pakietem sport/s-line - opony 235/45/17 czy 225/45/17 ?
Jeśli lubisz ostrą jazdę po zakrętach to lepiej 235mm. Poza tym trochę lepiej wyglądają, spalanie niezauważalnie wyższe, za to cena pewnie już bardziej odczuwalna. Do normalnej jazdy wystarczą 225mm. I nikt się nie doczepi, chyba że zmienisz średnicę koła.
-
[B6 AVF] Czy te felgi są ori ?
Replika. W ofercie nie ma nawet słowa, że ori, napisano tylko, że wzór A4. Jeśli już replika, to może takie? http://www.allegro.pl/item336380384_17_felgi_audi_r8_5x112_a4_a6_a8_s4_s6_s8_rs4.html http://www.allegro.pl/item336398613_17_felgi_audi_rs4_5x112_a4_a6_a8_s4_s6_s8.html Jakoś pewniejsza ta oferta...
-
[B5 AEB] Zbyt duże zużycie paliwa
Kaziu, jestem ostatnio trochę nie w formie , więc wybacz, ale pytasz mnie czy autora tematu? Normalnie nie kumam...
-
[B5 AVG] Sprężyny s line -20 mm do ori amortyzatorów ?
Nie lipa, pasują, ale TDI ma cięższy silnik i przód siądzie więcej niż 20mm. Chcesz tego?
-
[B5 AEB] Zbyt duże zużycie paliwa
Jeśli nie masz mechaniora z wymienionymi przez Kazia urządzeniami to poszukaj dobrego gazownika. Wszystko powinien mieć i bez problemu zrobisz tam analizę. W razie czego zawsze możesz zagrać, że przymierzasz się do instalacji. Przy quattro i klimie poniżej 10/100 trudno zejść przy normalnej jeżdzie, bez wygłupów.
-
[ALL] Jakie felgi
Voucher, BBS wyglądają "lżej" na aucie, tym bardziej że 17". Ori 16" moim zdaniem zbyt pełne na lato. Idealne na zimę, łatwo umyć. Rzecz gustu. Dla mnie ideałem jest styl jak na stronie głównej, a pod nimi zaje... heble.
-
RS4 (B5) & S4 (B6) - wady & zalety
Chyba musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie, który będzie Ci bardziej odpowiadał. RS to najwyższa półka i prezentuje wszystko co najlepsze w audi, a więc zarówno osiągi jak i koszty. Nie jest to raczej auto do codziennej eksploatacji, raczej jako drugie, a do orki najlepsze służbowe :th: chyba że Cię stać. I nie mówię o spalaniu czy np. rozrządzie, bo koszty będą zbliżone. Ale już hamulce, turbiny..? Gdybym to ja wybierał, to RS. Jak często spotykamy na co dzień takie auto? Każdy z nas wprowadza jakieś mody i próbuje jakoś wyróżnić się w tłumie. Czy ktoś zrobi to lepiej niż firma audi? S4 jakoś skromnie wygląda...
-
[B6 AVF] Świecąca sie kontrolka poduszki powietrznej
No mam. Słyszałem coś o nich, tzn. że sprawiają problemy. Od czego zacząć poszukiwania? Samo skasowanie błędu na dłuższą metę nie stanowi rozwiązania. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.
-
[B6 AVF] Świecąca sie kontrolka poduszki powietrznej
A co powiecie na samoczynnie zapalającą się kontrolkę AIR BAG? Nic nie grzebałem. Pierwszy raz zapaliła się po kilkuminutowym postoju przed sklepem. Mechanior po podłączeniu laptopa stwierdził brak błędów, po czym zgasła, więc jednak coś było na rzeczy. Minęły 3-4 m-ce i po odpaleniu auta rano ok 2 tygodnie temu już nie zgasła. Świeci cały czas. Nie martwi mnie to nadmiernie, ale wolałbym ją zgasić. Tyle że w mojej okolicy ciężko o jakiś spot. Może czyta to ktoś z okolic Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, kto może pomóc? Będę wdzięczny za pomoc.
-
[ALL] Jakie felgi
No to szukaj. Zawsze możesz wydać więcej na fele kosztem opon. Przyzwoite używki 16" można kupić po 80 zeta. 17" po 100, oczywiście w zaufanym serwisie. Przy słabych funduszach jest to jakieś rozwiązanie. Twój wybór.
-
[B5 AHU] Stuknięcie przy naciśnieciu hamulca
Zgadza się. To nie ma związku z hamulcami. Raczej wahacze się odzywają przy zmianie obciążeń. Przy wyższych prędkościach dzieje się to niezauważalnie, chyba że luz będzie już baaardzo duży. Wystarczy podnieść na lewarku i na ogół widać który.
-
[ALL] Jakie felgi
Nr 1 jak najbardziej, pod warunkiem że min 17". W mojej okolicy jeździ A4 na takich 18" i robi wrażenie :th:. Szczególnie na ciemnym nadwoziu. Nr 2 wg mnie odpada . Nawet na Vectrze nie robią wrażenia. A może coś takiego? http://www.allegro.pl/item337195106_nowe_felgi_dezent_v_dark_7_0x17_super_f_vat.html Oczywiście są też mniejsze i srebrne, jeśli wolisz. Lub takie: http://www.bazafelg.pl/oferta.php?op=pro&id=1184 Niestety nie mam pojęcia czym to się je. Jak z trwałością? Pytałem na forum, ale bez echa . Jestem zdania, że fele lepiej kupować nowe. Masz pewność że będą proste. Potem tylko od Ciebie zależy jak długo takie pozostaną...
-
[B5 ABC] Duże spalanie
Gazownia do poprawnego działania potrzebuje sprawnego silnika, szczególnie sekwencyjna. Sprawdź błędy. Zakładam że filry gazu i powietrza masz czyste. Wiesz ile auto przejechało na tej instalacji? Może zwyczajnie reduktor jest już do bani? I przede wszystkim znajdź dobry warsztat znający się na Twojej instalacji, najlepiej mający autoryzację producenta. Ja np. jeżdże 50 km do serwisu, bo bliżej mnie nie znalazłem fachowca. No ale Kraków to nie Kruszwica. Powinno być łatwiej. Jeśli wszystko gra to widocznie ten typ tak ma. W końcu tylko 12v. Ile pali w trasie? Kumplowi A8 2.8 30v (193KM) FWD pali średnio 14/100 z klimą. Tyle samo moje 1.8T quattro przy trochę agresywniejszym stylu jazdy. No ale Ty masz automat...