Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Olej do kontroli powinien mieć temp. ok 80 stopni. Na biegu jałowym AEB powinien osiągać od 1 do 3,5 (ciśnienie włączania czujnika to 1.2-1.6 i jast osiągane już podczas rozruchu, więc trzeba patrzeć jak odpalasz) Obroty kontrolne to 3000rpm i ciśnienie 5-7 Bar. Sprawdź panewki. Ale nie na słuch, tylko odkręć. I tak zwalasz michę, bo zamówiłeś pompę.
-
[B5 AAH] zmiana kierownicy z prawej na lewą stronę
Kumpel robił taki zabieg w Octavii 2001. Koszty to chyba ok 7 koła. Scianę grodziową i kilka dupereli kupił w aso, resztę od złodzieji, wszystko robił sam. Po tej operacji klima nie działała. Obliczył,że jeśli sprzeda to jeszcze ok 8 koła zyska. Jak dasz do mechaniora i dobrze zrobi to raczej nic nie zyskasz.
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Za ostro go nie czyść, bo zdechnie, albo przestanie zionąć ogniem. A na poważnie: na bank nie ma on nic do problemów o których piszesz. Miałbyś za niskie ciśnienie w całym zakresie obrotów. Jedż do elektryka i sprawdż czujnik ciśnienia.
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Normalne. Jak się trochę dokładniej rozejrzysz pod maską to zapewne zauważysz, że wentylator jest napędzany paskiem. Więc musi dmuchać mocniej jak dodasz gazu.
-
[B5 AKN] Wspomaganie hamulców ?
Masz zatarty tłoczek w zacisku lub prowadnice zacisku (dwie szpilki w jarzmie, do których przykręcasz zacisk). Ciągłe tarcie może powodować zagotowanie płynu lub co najmniej przegrzanie hamulca, stąd miękki pedał. Na początek zobacz, czy prowadnice w jarzmie lekko pracują. Często się o nich zapomina, a przytarte nie pozwalają na odbicie zacisku.
-
[B5 ADR] Dzwoniące zawory przy dodawaniu gazu i spadki mocy
Zadałeś chyba ciężkie pytanie Wracając do tematu: co wiesz o przeszłości tego auta? Może silnik jest zamulony jakimś syfem i słabo zaciąga olej?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Rurka 8mm to konieczność w tym silniku, dobry warsztat bez pytania ją zamontuje; co do reduktora - jeśli nie planujesz chipa to wystarczy do 140kW. Przy poprawnym montażu ten problem nie powinien istnieć.
-
[B5 AEB] Hydrauliczne popychacze
IMO: Nie widzę sensu ładowania takiej kasy w zajechany silnik. Wymień silnik, będzie taniej. Ten już ma dość, ktoś nie miał nad nim litości.
-
[B6 AVF] Wyłączona klima a z jednej kratki leci powietrze - w czym problem ??
Ludzie, zaglądacie czasem pod maskę? Włączoną klimę słychać wyraźnie po pracy wentylatora, można to też ocenić wzrokowo. Parowanie szyby przy włączonym nawiewie zazwyczaj oznacza uszkodzoną nagrzewnicę, towarzyszy temu słodkawy zapach płynu. Sprawdzałeś poziom? Od dawna masz to auto?
-
[B5 AEB] Kompletny rozrząd
Nie ma potrzeby wymiany pompy, napędza ją zwykły, krótki pasek klinowy. W razie potrzeby sam pewnie się z tym uporasz. Zerknij od spodu, z góry też da radę. Na napinaczu nie oszczędzaj, może być SKF.
-
[ALL]Huczące opony !!! POMOCY
Co to znaczy ?Przy tej prędkości zagłuszać silnik może tylko kostka terenowa . Lub zajechane łożyska. Ale to powinieneś słyszeć na zimówkach też.
-
[B5 AHU] Czy te fele będą pasowały?
Jak pisze Yelo, musiałbyś zwiększyć pulę lub czekać na okazję... A sezon trwa. Fele od passka pasują do audi. I nie kupuj 15"! To krok do tyłu.
-
[B6 AVF] Które felgi do czarnego Avanta
Jeśli naprawdę chcesz zmienić to szukaj czegoś ze wzoru audi. Mieszanie stylu nijak nie będzie wyglądać. Pomijam gusta, bo te są baaardzo różne. Mnie np. kupione przez Ciebie też nie powalają, trochę już dużo tego wszędzie.
-
[B5 ADR] Zwykły czy sekwencja ?
Spalanie masz w normie. Oczywiście można ustawić mniej, ale to bez sensu, mieszanka nie może być zbyt uboga. Nic podobnego. Na pewno masz sekwencję? Jakiej firmy? Powinnieneś chyba jak najszybciej zmienić fachowca. Dla przykładu: u mnie przy 200km/h w cztery osoby nic nie wyłącza. Tobie wyłącza po przekroczeniu pewnych obrotów czy nie ma to znaczenia?
-
[B5 ADR] Wymiana filtra gazu ?
Przy dobrze przytkanym filtrze gazu wzrost spalania rzędu 20% powyżej normy bardzo łatwo osiągnąć. Zauważyłeś na pewno, że od pewnego czasu auto jest wyraźnie zmulone i słabo wkręca się na obroty, trzeba mocno deptać żeby jechało?
-
[B5 ADR] Zwykły czy sekwencja ?
sikor81, przelicz sobie na spokojnie, ile możesz zaoszczędzić na gazowni przy przebiegach które robisz. Jeśli niezbyt często pokonujesz dłuższe odcinki i masz w perspektywie 2-3 lat zmianę auta, to nie ma sensu. Poza tym o co come on? Pytanie czy zakładać w tym przypadku II czy III generację to tak jak lać olej napędowy czy opałowy do TDI?
-
[B5 AEB] Co myślicie o tym uderzeniu ?
Ponadto łożysko na bank do wymiany. Wkrótce je usłyszysz.
-
[ALL B6] Rozwaliłem Riegera i co teraz????
I ja też poszedłbym tą drogą. Będzie to miało ręce i nogi jednocześnie wyróżni się nieco. A tak naprawdę powininieneś zrobić jak sam uważasz za słuszne. Zawsze będą za i przeciw.
-
[B5 AFN] Czy zbieżność tylnych kół da się ustawić ?
Wartości podawane są w stopniach. Ja bym to zostawił. Przejżyj amory tylne i zwróć uwagę na sprężyny. Jeśli tył siedzi to właśnie tam może być problem. Opony nowe?
-
[B5 AEB] Jak udowodnić oszustwo - rozrząd ?
Jak większość "fachowców", ocenił wzrokowo rolki jako dobre i uznał, że wystarczy wymiana paska. Właśnie to skłania mnie do żądania od mechaniorów zwrotu zużytych, wymienianych części. Trudniej o przekręty.
-
[ALL] Co myślicie na temat tych kompletów ?
Masz rację, przejebka. Im dłużej oglądasz tym większy mętlik. A jaki masz kolor?
-
[B5 AFN] Czy zbieżność tylnych kół da się ustawić ?
Zbierzność tyłu tylko w quattro. Jeśli z tyłu masz nowe kapcie, to chyba jesteś przewrażliwiony, lub tył był walony, np. w koło lub kołem w np. krawężnik. To wystarczy aby belka straciła wymiar. Jeśli odchyłka od normy jest duża (ile %), zostaje wymiana belki.
-
[B5 ADR] Problem z odkręceniem śruby kontroli oleju ?
Dlatego napisałem dobry spawacz. Tzn. taki, który podejdzie "na chłodno" do sprawy, również dosłownie. Konieczne będzie natychmiastowe polewanie wodą spawu w przerwach i niezbyt długie serie spawów.
-
[B5 ADR] Problem z odkręceniem śruby kontroli oleju ?
Dokładnie oczyść/odtłuść śrubę i potraktuj młotkiem, ale z wyczuciem! Łatwo uszkodzić gwint. Podstawa to mocny, twardy klucz. Jeśli nie da rady to dobry spawacz elektryczny i przyspawanie klucza. Brzmi hardcore, ale może być proste i skuteczne.
-
[B5 AEB] Katalizator prawie biały
Koniecznie i jak najszybciej wytnij, na zatkanym zamęczasz silnik i turbinę (!!!) . Szczególnie na gazie turbinka dostaje popalić - dosłownie - znacznie wzrasta temperatura jej pracy, rośnie temperatura w głowicy itd. Im dłużej to trwa tym gorzej .