Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kompletny rozrząd


lookhash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie wiem czy dobrze szukalem ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania:

1. czy do silnika aeb trzeba wymienic pompe wody(podobno nie jest na rozrzadzie)

2. czy trzeba napinacz z tlumikiem drgan czy moze byc bez (w sklepie doradzili mi dwie opcje z tlumikiem drgan lub bez).

Prosze o pomoc bo naprawde nie wiem co kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wymiany pompy, napędza ją zwykły, krótki pasek klinowy. W razie potrzeby sam pewnie się z tym uporasz. Zerknij od spodu, z góry też da radę. Na napinaczu nie oszczędzaj, może być SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wymiany pompy, napędza ją zwykły, krótki pasek klinowy. W razie potrzeby sam pewnie się z tym uporasz. Zerknij od spodu, z góry też da radę. Na napinaczu nie oszczędzaj, może być SKF.

a probowales wymienic sama pompe wody? Bo u mnie zaczela wlasnie cieknąc i po ogledzinach doszlismy do wniosku ze nie uda sie jej wyjac bez "otwierania" przodu tak jak do rozrządu. Tak wiec przy wymianie rorzadu według mnie niema co oszczedzac tych 100zl tylko wymienic odrazu pompe i problem z głowy.

p.s.lokhash - jakbys chcial czesci to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales wymienic sama pompe wody? Bo u mnie zaczela wlasnie cieknąc i po ogledzinach doszlismy do wniosku ze nie uda sie jej wyjac bez "otwierania" przodu tak jak do rozrządu.

Pompę wody w AEB można wymienić bez demontażu przodu. Jest trochę ciasno, ale po odkręceniu alternatora i odłożeniu go na bok, da radę wyjąć pompę wody. Robiłem tak już dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiki wymianiaja rozrzad bez demontazu przodu,wiec co taka wymiana samej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wody w AEB można wymienić bez demontażu przodu. Jest trochę ciasno, ale po odkręceniu alternatora i odłożeniu go na bok, da radę wyjąć pompę wody. Robiłem tak już dwa razy.

no widzisz. To dobrze wiedziec. W takim razie bede tez probowal bez odkrecania przodu.

Napisz jeszcze bo moze sie komus przydac na przyszlosc, wykreciles najpierw alternator i tylko to i potem pompe? Czy cos jeszcze? Trzeba cos z rozrzadem robic zeby ją wydostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanie jakich firm najlepiej kupowac czesci do rozrzadu bo nie wiem na allegro sa takie kuszace oferty z paskiem contitecha i rolkami ruvilla a nie wiem czy to dobre. doradzcie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze bo moze sie komus przydac na przyszlosc, wykreciles najpierw alternator i tylko to i potem pompe? Czy cos jeszcze? Trzeba cos z rozrzadem robic zeby ją wydostac?

Musisz jeszcze odkręcić wiatrak od wiskozy i go wyjąć, oraz łapę, która jest pod alternatorem i na której jest łożysko wiskozy. Jest ona przykręcona do bloku śrubami o różnej długości, więc musisz pamiętać aby je odpowiednio zamontować. Niestety więcej szczegółów nie pamiętam, bo już to dawno temu robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu jako,ze dzisiaj zmieniałem sama pompe wody u mnie silnik ADR no i tak moi drodzy,istnieje mozliwosc wymiany pompy bez demontazu przodu,jzezli wymieniamy cała pompe z obudową,natomiast jezeli chcecie wymienic sama pompe wody to niestety nie ma szans wymiany bez rozebrania przodu.. Trzeba zderzak zrzucic,u mnie 2 chlodnice klima i normalna,oprzyrzadowanie.no i wiatrak prawy,napinacz odkrecic zdjąc głowne koło od rozrzadu...za ktorym jest srubka od zdjecia pokrywy,pozniej mniejsze kolo za ktorym jest sruba od pompy no i dalej widzimy pompe :) reszta łatwa,Calosc robił mi mechanik godny naprawde polecenia,ale bacznie sie temu przyglądałem,Jezeli ktos mi powie ze sama pompe mozna wymienic bez rozbierania przodu to nie uwierze,,,,nie ma opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezli wymieniamy cała pompe z obudową,natomiast jezeli chcecie wymienic sama pompe wody to niestety nie ma szans wymiany bez rozebrania przodu

To wykrecasz z obudowa i zakladasz nowa pompe i zakrecasz z obudowa. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykrecasz z obudowa i zakladasz nowa pompe i zakrecasz z obudowa. :th:

Dokładnie tak, potwierdzam. Rozkręcasz obudowę, zakładasz nową pompę i uszczelkę smarując ją dla pewności silikonem. Dwa razy wymieniał mi mechanik pompę beż demontażu przodu, więc wiem, że jest to możliwe. Mam nadzieje, że założyłeś pompę dobrej firmy, bo moja pierwsza pompa pociekła po 10 tys. i musiałem zainwestować w SKF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja załozyłem dzisiaj kagera i moj mechanik mowi,pompa jak kazda inna najwazniejsze jest to,co musi

Jakby mi mechanik zalozyl kagera to wiecej by mnie nie zobaczyl,uwierz mi ze nie ma gorszej firmy,nie wiem czy wytrzyma 1/10 oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze kager to syf jak hart i ad?

A to co mowi mechanik to najwieksza brednia jaką slyszalem. No chyba ze umie sobie naganiac robote i niedługo bedzie Ci znowu wymienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze umie sobie naganiac robote i niedługo bedzie Ci znowu wymienial.

Jeszcze doda ze to nie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...