Treść opublikowana przez adams78
-
Czy będzie jakiś klubowy kalendarz na 2009r. ?
Nieco więcej niż koszulka, która kończy żywot po jednym sezonie... :gwizdanie:
-
[ALL] Przepisanie auta osobowego na firmę
Nie musisz przerejstrować, ady skorzystać. Jesteś płatnikiem VAT-u? Odliczysz go od części zamiennych, opon, olejów itp. Od paliwa tylko dochodowy. Musisz dołączyć do dokumentów firmy kopię dowodu rejestracyjnego, umowę kupna ijak jest to fakturę.
-
Czy będzie jakiś klubowy kalendarz na 2009r. ?
No..R8 w kalendzarzu A4 klubu ? :gwizdanie: Tak, wiem, wiem... Ale nie zamieniłbyś się? No dobra, 12 fot klubowych Audi. Gdzie nadsyłamy propozycje? Myśle, że głosowanie na zasadzie "kwalifikacje+wyścig".
-
Czy będzie jakiś klubowy kalendarz na 2009r. ?
Tak, wiem. Jakoś preferuję jednak inną fotkę co miesiąc. Ale jeśli będzie jedna duża strona to oczywiście też super. No to co z tymi fotkami? Jakie propozycje? Jaka forma wyboru? W ogóle zainteresowanie do bani. Może Hugo zareklamowałby temat?
-
Czy będzie jakiś klubowy kalendarz na 2009r. ?
Zgadza się, zostaje zatem wybrać zdjęcie - to może być najtrudniejsze. R8 byłoby Chociaż ja cały czas namawiam na 12 stron/zdjęć.
-
Narodowy Auto Test
Wystarczy spojrzeć na wyniki poprzednich testów - mało kto obiektywnie i szczerze mówi o bolączkach auta. Bardzo subiektywne oceny. Zresztą ten post mówi wszystko: Każdy chwali swoje, nie zawsze słusznie.
-
[B5 AEB] DV
czyli jak podlaczy sie DV odwrotnie bedzie taki sam efekt?przecierz tam jest sprezynka,wiec jak moze dzialac dobrze w druga strone będzie ten sam efekt i będzie działało identycznie Hm... A niby jak powietrze napierające z boku ma pokonać zamkniętą membrankę, miszczu Proszę, wyjaśnij zasadę działania DV.
-
[B5 ACK] JAKAŚ OSŁONA ?
Wiskoza może padać. Normalne, bez obaw.
-
[B5 ADR] Wyciekł cały olej z silnika.
Zgadza się, na ile to możliwe należy uważnie patrzeć na łapska, a jak widać, że jest zielony to uciekać!!! I nie wracać
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
No rewelacja. Zapomniałeś, że silnik w Twoim aucie ma turbosprężarkę. Poczytaj trochę o tym urządzeniu, dowiesz się, że jest bardzo wrażliwe jakość oleju i osadzanie się syfu na łożyskach. Nie wiem, na jakim jeździsz, ale jeśli to coś dobrego, to dolewanie jakiegoś żurku to jak wlanie zwykłego minerala. Pozatym wszelkie te dodatki są przeznaczone do mocno wydymanych silników, które chleją dużo oleju i dlatego dymią. Twój też taki jest?
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Zamierzasz w coś przydzwonić? Szkoda byłoby... Tylko nie mów, że te hamulce też przegrzewasz
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
No trochę daleko mam. Zresztą, masz mocno niestandardowy wydech, spaliny dużo szybciej go opuszczają. P.S. Jak wykres? Dawno Cię tu nie było...
-
[B5 ADR] Kopcenie z rury wydechowej - czy to normalne ?
Bo wtedy układ wydechowy nieco ostygnie. Spaliny widać najbardziej przy zimnym wydechu, im cieplejszy wydech, tym mniej. Latem, kiedy jest ciepło zjawiska nie widać, dopiero kiedy jest chłodno coś się dzieje.
-
[B5 AEB] Szarpie, brak mocy i dużo pali
W orginale do AEB są NGK PFR6Q. Ale to nie przyczyna kłopotów. Nikt nie ma programu w Twoim mieście, czy generalnie nikt? Dobrze szukałeś? Nawiąż kontakt (PW) z Mateuszem mateogda, ma warsztat gdzieś w okolicy. Może być wina kata. Zacznij od rozkręcenia wydechu, odkręć kata tuż za turbiną, przejedź się, jak będzie lepiej to kat out. ABS? - w dziale Układ Hamulcowy, pełno tego. Powodzenia.
-
[B5 AEB] Tłoczki do zacisków
A co im się stało, że chcesz zmienić? Musisz kupić zaciski na allegro, najlepiej większe, od mocniejszego Audi. Skoro już musisz wydać kasę na hamulce, to może warto je poprawić? Po zmianie tarcz skuteczność wzrośnie
-
[B5 ADP] Wymiana silnika
Tak. Ale raczej mało opłacalne, nie lepiej dołożyć parę koła i kupić mocniejsze auto? Quattro
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
Zdaje się, że w AEB nie można zrobić porządnych logów. Nie jest wszystko o.k., bo nie dmucha, usterka mechaniczna.
-
a4 do ślubu
Płytkie stereotypy - jakby w miastach nie było ludzi ubogich. Proponuję częściej zaglądać na prowincję - zdziwiłbyś się. A8 to nie sedan? Zresztą temat dotyczy A4. Na różnym poziomie ludzie mają różne oczekiwania - sztuka polega na uszanowaniu tego. Dla części społeczeństwa 10-letnie A4 to szał-pał i Oni marzą, aby wozić się takim autem. Ale nie za 300 za kurs
-
[B5 ABC] Wymiana napinacza paska wielorowkowego...
1. Zdjąć osłonę paska - odkręcić kluczem 10mm dwie śrubki 2. Odciągnąć kluczem 17 napinacz i zablokować jakimś sworzniem 6mm (np. wiertło) 3. Zdjąć pasek 4. Odkręcić rolkę Roboty niewiele, pomijając przód
-
Czy będzie jakiś klubowy kalendarz na 2009r. ?
No raczej nie najlepiej. Czekamy na głos władz klubu - chętni do zrealizowania projektu przecież są. Pozostaje zdecydować, gdzie kierować kandydatów i w jakiej formie zrobić głosowanie.
-
[ALL] I czego wymagać od zwykłego obywatela ?
Poczekaj, Komorowski mu nie daruje. Drogówka przesłała materiały do Marszałka, więc kundel Jarka straci więcej niż 100zł
-
[B5 AJM] Czy po wymianie tarczy hamulcowych trzeba jechać na komputer???
Ja pi...dolę, tragedia! Właśnie dlatego jestem gorącym zwolennikiem patrzenia mechanikom na ręce, a najlepiej samodzielnie naprawiać auto. Nie rozumiem, dlaczego się z tym godzisz - po naprawie odbywasz jazdę próbną, coś nie działa, więc wracasz i flejtuchy poprawiają.
-
[B5 ADR] Wyciekł cały olej z silnika.
Proponuję zabrać jak najszybciej samochód od tego mechanika i zdiagnozować wyciek w taki sposób: 1. Umyć cilnik wodą pod ciśnieniem - ale tylko silnik, nie zalewaj instalacji. Przyda się jakiś środek do mycia, np.Arva lub inny. 2. Kupić 4l najtańszego oleju, lub zalać silnik jakimś zużytym - posłuży tylko na max 1min pracy. 3. Ktoś w miarę obeznany obserwuje silnik po uruchomieniu - ktoś zostaje w kabinie, aby w razie czego natychmiast wyłączyć silnik. Z której strony silnik się zrzygał? Mechanik wg mnie ściemnia, chyba, że jest tak kiepski i naprawdę nie wie gdzie leci. Kiedy zmieniałeś olej i kto to robił ? - możliwe, że odkręcił się filtr.
-
[B5 AGB] S4 Pierd... tarcze ATE
Tak, zgadza się, szkoda tylko, że lukaszr zapomniał o tym wspomnieć. Myślę, że Norbi już podjął decyzję i temat został wyczerpany - każdy ma swoje zdanie i jakieś doświadczenia, więc nie przekonujmy się na siłę.
-
BOKS: WALKA GOŁOTA - AUSTIN Wytrzymał jedną rundę
Zapowiedzi trenera przed walką były bardziej ambitne. Nie bardzo mnie to emocjonowało, ale spodziewałem się walki. Tym sposobem facet, który wg mnie miał szansę coś jeszcze osiągnąć, odebrał sobie szanse na walki ze znaczącymi bokserami o duże pieniądze. :gwizdanie: