Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. Możliwe, że przelewa paliwem, lub nie spala do końca mieszanki. Sprawdź sondę lambda.
  2. No nie ma to jak pomocna dłoń... DV znajdziesz wpięty w wąż przy turbinie - od głównego przewodu od turbo wychodzi do góry cieńszy, ok 30mm średnicy, do grzybka zaworu jest podłączony cienki wężyk biegnący do kolektora ssącego. N75 jest nad turbiną, wpięty w cienki wężyk ok 10mm średnicy, szukaj po przewodzie biegnącym znad filtra powierza w dół, obok gumowej rury, będzie wpięta kostka. WG jest pod turbiną.
  3. adams78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Tak. A dokładniej - sprawcą jest olejek, którym nasącza się filtr. Niestety, sprzedawcy z oczywistych względów nie informują o tym...
  4. Na suchym tak. A na mokrym? lub takim solonym, mokrym błocku jakie teraz jest? trakcja pojawi się od trójki... depnięcie na skręconych kołach zawsze skończy się zerwaniem przyczepności Wg mnie powyżej 200KM w dizlu przy FWD to jakieś nieporozumienie. Nikt mnie nie przekona, że prowadzenie takiego auta na codzień po mieście nie jest męczące. Tylko Q. Co do sprzęgła - w FWD nowa seria powinna dać radę. Zawsze możesz je wzmocnić - powinno być lepiej niż wzmacniany Sachs
  5. Dmuchaj kompresorem w dolot, ok. 0,6 do 1bara i słuchaj czy gdzieś puszcza.
  6. Czytaj ze zrozumieniem. Autor wątku zaczął wymieniać hamulce po tym jak uznał że coś nie tak, a nie odwrotnie. Proponuję nie zabierać głosu nie mając elementarnej wiedzy w temacie. Uważam, że pisanie takich bzdur jest karygodne
  7. DV - czyli zawór sterujący turbiny, powinien właśnie taki dźwięk wydawać - to upuszczane, sprężone powietrze. O DV na forum było już dużo - kup od TT 225KM - tańszy. Twój jest zjebany.
  8. Gdybyś miał za małe ciśnienie, to słyszałbyś brzęczyk, a z czasem zatarłbyś silnik. Po wymianie oleju nadal się zapala? Kiedy zmieniałeś?
  9. To właśnie w komisach sprzedaje się auta, na których kręci się największe wały Oczywiście nie we wszystkich, ale nie wolno wierzyć handlarzowi, który żyje ze sprzedaży aut. No ale nic, wymienisz i będziesz wiedział na czym stoisz
  10. Układ nie potrzebuje takiego sygnału - ty dajesz po heblach, a pompa ABS daje ciśnienie na koła. Sterownik ABS zawiera elektroniczny korektor zwany EBV, który zmniejsza siłę hamowania tylnych kół na zakrętach. Dane bierze z czujników ABS. Na prostej zawsze tył hamuje z pełną siłą, bez względu na obciążenie - pod warunkiem że wystarczająco depniesz :gwizdanie:
  11. To pompa wody. Najpierw wycieki są nieregularne, potem nie leci, ale jak znowu zacznie to nie ujedziesz. Trudno to zlokalizować, bo płyn rozrzucają wirujące koła i paski. Zmień pompę, nie wiem czy u Ciebie jest na pasku rozrządu? Wypada wtedy zmienić cały zestaw Oczywiście nie należy wierzyć sprzedającemu, że rozrząd wymieni przed sprzedażą - chyba że widziałeś. Paski powinny być czarne
  12. Zrozum - ABS zawsze hamuje z max siłą pod warunkiem, że naciskasz na pedał z siłą na tyle dużą, że możesz zablokować koło. Czujnik ABS wysyła sygnał do pompy, że "już dość", bo koło się blokuje. Nawet jak masz max obciążenie, to jeśli odpowiednio mocno depniesz na pedał - pompa da odpowiednie ciśnienie i możesz hamować z max skutecznością - ABS zadecyduje kiedy zmniejszyć ciśnienie na danym kole. Korektor to zwykły zaworek, który otwiera się w miarę obciążenia osi. Jeśli go wywalisz, to tył będzie zawsze hamował na maxa, nawet przy lekkim hamowaniu zablokujesz tylne koła. Sprawdź u siebie - masz tylko rurki do kół - po drodze nie ma żadnych wynalazków.
  13. Dot. tylko tylnej osi, oczywiście w autach bez ABS. Także sorry, to nie ten model...
  14. Dbaj o chłodzenie turbiny i nie oszczędzaj na oleju - będzie dobrze
  15. Bardziej wiarygodna jest wersja Unitronica - emulator skutecznie zgasi check-a. W kwestii wpływu drugiej sondy na pracę motoru w B6 nie pomogę, ale w B5 nie wywala check po takim zabiegu.
  16. Nie, mam sequenta poprzedniej generacji - nie mam tego czujnika.
  17. Standardowo: reduktor Genius 1500mbar, pomarańczowe wtryski, zasilanie 8mm, temp. przejścia ~ 40stC. Chyba, że masz w bliskich planach chipa - wstaw od razu większy reduktor, tzw. cegłę Polecam wlew pod klapką - czasem wymaga dopłaty ~ 50zł. Warto Powinni zapodać Ci model instalki MY 07 - jest tam czujnik ciśnienia doładowania turbiny. To, że w jakimś warsztacie robią klientów w konia - nie świadczy, że jest tak w każdym, ale zawsze powtarzam: w miarę możliwości patrzeć na łapska, chyba że masz zaufany warsztat :gwizdanie:
  18. A pamiętasz jakieś max pół roku temu w profilu? silnik: 4.2 420KM. devastation, dlaczego zamieniłeś taki agregat na skromne 1.8T? Nie daje mi to spokoju...
  19. Trzymaj kciuki, bo się wyłoży...
  20. To wyobraź se że u mnie jest tak normalnie, jak u ciebie kiedy zdjąłeś przewód z WG, tylko że u mnie jest jeszcze do tego podane paliwo A sprzęgło bez uślizgnięcia kleiło 15.000 km, trochę się poślizgało, a teraz znów klei. Dodam, że mam seryjne sprzęgło z 1.8T i to dosyć używane. To jakiś terminator chyba greg, żaden terminator... już się sypie, a w Q klękłoby szybciutko; w ośce sprzęgło ma znacznie mniejsze obciążenie
  21. Odradzam usuwanie/wybebeszanie środkowego bez zmiany końcowego - to gówno daje, poza wkórzającym pierdzeniem/ryczeniem
  22. Nie wiem jak czujesz się finansowo, ale polecam końcowy zmienić na coś porządnego. Ceny nowych odstraszają, ale dźwięk radykalnie się zmienia. Jak na wyspach ze szrotami? Chyba lepiej niż u nas? Można wyrwać przyzwoite graty?
  23. Na początek wywalić kata, usunć środkowy i zapodać końcowy Milltek lub Remus, Sebring itp. Oczywiście takiego dźwięku nie uzyskasz z silnika R4, ale może być ciekawie.
  24. Co VAG? Wykryje nieszczelności? Dmuchaj w dolot ok 1bara, słuchaj czy gdzieś puszcza.
  25. Jeśli wy***iesz tylko środkowy, to znośnie. Ale to nie jest jakiś przyjemny bas, nic co byś chciał. Gra nie warta świeczki. Jeśli zależy Ci na przyjemnym gangu, to zainwestuj w końcowy jakiejś renomowanej firmy. Jak chcesz przyrostu, to przeloty. Idę spać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.