Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. Nadal uważam, że prostsze będzie wywalenie kata i zastąpienie go rurą. Szukaj w temacie "Jak pomóc turbinie?" - to nie takie trudne Wypełnianie puszki, w którą wstawicie rurę nie ma sensu.
  2. Od pewnego czasu oswajam się z myślą wywalenia 4k na turbawę. Zmiana auta w perspektywie 3lat odpada, więc może i warto Może kurs nieco spadnie, a ledwo zipiąca K 03 trochę jeszcze wytrzyma...? Ach, nadzieja...
  3. No cóż, nic tylko respect. Kiedyś już napisałem, że chciałbym mieć tyle czasu co Ty... a kiedyś miałem - jak nie miałem rodziny
  4. Hmm... a pamiętam SID-a jak mówił, że już nie będzie ładował siana w ten projekt. Mało tego, chciał nawet sprzedać swojego bolida Andrzejku, pochwal się zmianami :gwizdanie:
  5. Wg mnie z rurką jest mniej roboty, niż z wstawianiem jej do puszki po kacie. Jeśli koleś jest przekonany, że spawy będą szczelne (przed zamknięciem puszki radzę sprawdzić) - to działaj. Taniej trudno będzie.
  6. Nie będę rozpaczał
  7. Cena mocno promocyjna. Regeneracja faktycznie się nie opłaca, tym bardziej, że mam popękaną muszlę. Chętnie wstawię większą, ale koszty mnie nieco zniechęcają...
  8. Wymiana samych pierścieni pomaga tylko na parę tysięcy km, potem będzie gorzej Szanujący się mechanik wymieniłby tylko uszczelniacze zaworów, odradzając wymianę pierścieni. Teraz to już lipa - nadal będzie brał. Co to znaczy kopci? Ciepły czy zimny? Biały dymek, para z wydechu, czy niebieski dym? Silnik z przebiegiem 165kkm nie ma prawa spalać oleju - tylko w śladowych ilościach. Dokładnie sprawdź przebieg
  9. Zalej układ destylowaną, po kilkudziesięciu km zlej, zalej świeżą, zlej i dopiero płyn. Operacja jest prosta, po każdym płukaniu musisz odpowietrzyć - odsuwasz wąż do nagrzewnicy na włączonym ogrzewaniu przy pracującym silniku. Tego płynu już bym nie wlewał. Warto przepłukać chłodnicę benzyną. To tak jakbyś chciał mieć na cacy - można nic nie robić i też nic się nie stanie.
  10. Jesteś pewien, że wirnik ocierał? Przy takich obrotach powinien się rozsypać... Moja też się kończy, ale słychać ją tylko na zimnym oleju, no i ciężko pali jak zimny - wali olej w dolot. Jak odpali to zadyma Regenerowałeś turbinę, czy kupiłeś inną?
  11. Znosi, uwierz mi że można nad tym zapanować. Silnik wymaga opieki większej niż młodsze konstrukcje, ale dźwięk i kultura pracy silnika - dla mnie rewelacja. Eksploatacja znacznie tańsza od V6, szczególnie rozrząd. Słabym punktem są popychacze - klekocą. Zresztą taka jest idea cabrio - to ma pięknie wyglądać, świetnie brzmieć i szybko jeździć - nigdzie nie słyszałem, że ma być tanio. Tanie jest Seicento...ale chyba nie ma cabrio Więc Audi, BMW, Mietek - chociaż on jest najbardziej ociężały Ale te auta mają styl, duszę Mazda? Honda? Jak ktoś lubi szaleć - wg mnie nie mają klasy
  12. Można to opanować - jeździłem 2 lata coupe 2.3 i silnik jest bajka - elastyczność rewelka i ciągnie równo do końca. Do tego gang R5 jest wspaniałą muzyką Skoro to auto tylko na lato, to można tylko w benzynie latać, jeśli będzie kłopot z gazownią.
  13. wytnij kata i po kłopocie Delikatnie nazywając - mijasz się z prawdą Nie mam kata i turbina świeci po każdej szybszej jeździe. W tych silnikach to normalne zjawisko. K03 jest małą turbiną i musi się napocić, aby mocniej dmuchnąć. Poszukaj na forum, wielu użytkowników potwierdzi. Reszta nawet nie wie, że tak jest. Nie wymieniaj kata, bo tak piszą na forum - to nic nie zmieni. Na kata może wskazać analiza spalin oraz fakt, że auto jest muł, nie wchodzi na obroty i silnik się nadmiernie nagrzewa - wyraźnie odczujesz te objawy.
  14. No miły, zaszalałeś z tym rozrządem :gwizdanie: 650 za wymianę z częściami pompą wody i napinaczem ? fajnie ale trudno uwierzyć filozofii może żadnej jak koś to robił jak nie to nie łatwo a zderzak na szczęście nie mam na 2 śrubach bo inaczej bałbym się że zgubię 650zł w B5 bez pompy to realna cena jak na nie autoryzowany zakład (ja płaciłem 600, faktura tylko na graty), ale kto wie, może w tamtejszym ASO nie znają rynkowych stawek? miły, z tym zderzakiem na 2 śrubki nie ma ściemy. Ale nie wyginaj za mocno na wstecznym, bo wtedy możesz go zgubić
  15. Mam na myśli drgania z dizla przenoszące się na całe nadwozie
  16. Masz pod maską 1Z-a? Przecież to normalne
  17. Ten błąd z czegoś wynika - powinnieneś drążyć ten temat. Możesz skasować inspekcję pokrętłami na liczniku. Jest na forum,
  18. Hebel to strug stolarski. Potocznie też hamulec. Połącz przerwany przewód kawałkiem rurki na opaski zaciskowe, a jak jest dziurawy, to wytnij ten kawałek i połącz - będzie dobrze. Nowy kosztuje furę siana (czyt. dużo pieniędzy, znaczy drogi).
  19. Na jałowym powinno być 1 do 3,5bara. 0,88 to już mało. Przy 3000rpm - 5 do 7barów. Olej powinien mieć mieć około 80 stopni, czyli dobrze nagrzany silnik.
  20. Te przewody powinny być szczelnie połączone - wydaje się, że heble są słabe bo jest słabe wspomaganie podciśnieniem, ale jak bardzo mocno depniesz to działają.
  21. Nie pojeździ. Z czasem sprzęgło dostanie oilu i będzie na złom - warto czekać? Trafna uwaga. Zwłaszcza jak się jeździ bez kata mocno tuningowanym 1.8T Podłączałeś pod analizator? Myślę, że nieco by zwariował
  22. To mało realne. Proponuję spokojnie, ale zdecydowanie umówić się na ponowną wymianę uszczelniaczy w Twojej obecności. Wcześniej dowiedz się w ASO jakie powinny być, a najlepiej jakbyś miał taki. Można to zrobić bez zwalania głowicy, jednak trzeba nieco doświadczenia. Sądzę, że jakiś błąd wyjdzie - wtedy mechanik nie ma prawa żądać kasy.
  23. Zapłaciłeś już za usługę? To jedź i koniecznie i zdecydowanie domagaj się reklamacji !!!- niech przy okazji pokażą stare uszczelniacze.
  24. Tak. To bez sensu. Ubytki płynu i oleju + białe spaliny (para - spala płyn) to typowe objawy wyplutej uszczelki. Zajrzyj pod korek wlewu oleju - pewnie będzie "masełko" - osad po zmieszanym oleju z płynem. W V-kach to normalne. Proponuję przejść na olej mineralny - silnik nie jest mocno obciążony i nie ma turbiny, więc nic mu to nie zaszkodzi.
  25. Jeśli nie bardzo zależy Ci na silniku i nie chce Ci się wywalać skrzyni, to wlej do oleju jakiegoś kleidła pt. Moto Doktor. Może zalepi uszczelniacz, a przy okazji zasyfi cały silnik Co wybierasz?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.