Treść opublikowana przez adams78
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Nadal uważam, że prostsze będzie wywalenie kata i zastąpienie go rurą. Szukaj w temacie "Jak pomóc turbinie?" - to nie takie trudne Wypełnianie puszki, w którą wstawicie rurę nie ma sensu.
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Od pewnego czasu oswajam się z myślą wywalenia 4k na turbawę. Zmiana auta w perspektywie 3lat odpada, więc może i warto Może kurs nieco spadnie, a ledwo zipiąca K 03 trochę jeszcze wytrzyma...? Ach, nadzieja...
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
No cóż, nic tylko respect. Kiedyś już napisałem, że chciałbym mieć tyle czasu co Ty... a kiedyś miałem - jak nie miałem rodziny
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Hmm... a pamiętam SID-a jak mówił, że już nie będzie ładował siana w ten projekt. Mało tego, chciał nawet sprzedać swojego bolida Andrzejku, pochwal się zmianami :gwizdanie:
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Wg mnie z rurką jest mniej roboty, niż z wstawianiem jej do puszki po kacie. Jeśli koleś jest przekonany, że spawy będą szczelne (przed zamknięciem puszki radzę sprawdzić) - to działaj. Taniej trudno będzie.
-
[B5 AEB] Jaki olej silnikowy po remoncie silnika ?
Nie będę rozpaczał
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Cena mocno promocyjna. Regeneracja faktycznie się nie opłaca, tym bardziej, że mam popękaną muszlę. Chętnie wstawię większą, ale koszty mnie nieco zniechęcają...
-
[B5 AEB] Jaki olej silnikowy po remoncie silnika ?
Wymiana samych pierścieni pomaga tylko na parę tysięcy km, potem będzie gorzej Szanujący się mechanik wymieniłby tylko uszczelniacze zaworów, odradzając wymianę pierścieni. Teraz to już lipa - nadal będzie brał. Co to znaczy kopci? Ciepły czy zimny? Biały dymek, para z wydechu, czy niebieski dym? Silnik z przebiegiem 165kkm nie ma prawa spalać oleju - tylko w śladowych ilościach. Dokładnie sprawdź przebieg
-
[B5 AEB] Gęsta piana w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy
Zalej układ destylowaną, po kilkudziesięciu km zlej, zalej świeżą, zlej i dopiero płyn. Operacja jest prosta, po każdym płukaniu musisz odpowietrzyć - odsuwasz wąż do nagrzewnicy na włączonym ogrzewaniu przy pracującym silniku. Tego płynu już bym nie wlewał. Warto przepłukać chłodnicę benzyną. To tak jakbyś chciał mieć na cacy - można nic nie robić i też nic się nie stanie.
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Jesteś pewien, że wirnik ocierał? Przy takich obrotach powinien się rozsypać... Moja też się kończy, ale słychać ją tylko na zimnym oleju, no i ciężko pali jak zimny - wali olej w dolot. Jak odpali to zadyma Regenerowałeś turbinę, czy kupiłeś inną?
-
[ALL] tanie cabrio, a moze coupe??
Znosi, uwierz mi że można nad tym zapanować. Silnik wymaga opieki większej niż młodsze konstrukcje, ale dźwięk i kultura pracy silnika - dla mnie rewelacja. Eksploatacja znacznie tańsza od V6, szczególnie rozrząd. Słabym punktem są popychacze - klekocą. Zresztą taka jest idea cabrio - to ma pięknie wyglądać, świetnie brzmieć i szybko jeździć - nigdzie nie słyszałem, że ma być tanio. Tanie jest Seicento...ale chyba nie ma cabrio Więc Audi, BMW, Mietek - chociaż on jest najbardziej ociężały Ale te auta mają styl, duszę Mazda? Honda? Jak ktoś lubi szaleć - wg mnie nie mają klasy
-
[ALL] tanie cabrio, a moze coupe??
Można to opanować - jeździłem 2 lata coupe 2.3 i silnik jest bajka - elastyczność rewelka i ciągnie równo do końca. Do tego gang R5 jest wspaniałą muzyką Skoro to auto tylko na lato, to można tylko w benzynie latać, jeśli będzie kłopot z gazownią.
-
[B5 AEB] Grzanie Muszli Turbosprezarki
wytnij kata i po kłopocie Delikatnie nazywając - mijasz się z prawdą Nie mam kata i turbina świeci po każdej szybszej jeździe. W tych silnikach to normalne zjawisko. K03 jest małą turbiną i musi się napocić, aby mocniej dmuchnąć. Poszukaj na forum, wielu użytkowników potwierdzi. Reszta nawet nie wie, że tak jest. Nie wymieniaj kata, bo tak piszą na forum - to nic nie zmieni. Na kata może wskazać analiza spalin oraz fakt, że auto jest muł, nie wchodzi na obroty i silnik się nadmiernie nagrzewa - wyraźnie odczujesz te objawy.
-
[B6 BFB] Wymiana rozrządu - kilka pytań
No miły, zaszalałeś z tym rozrządem :gwizdanie: 650 za wymianę z częściami pompą wody i napinaczem ? fajnie ale trudno uwierzyć filozofii może żadnej jak koś to robił jak nie to nie łatwo a zderzak na szczęście nie mam na 2 śrubach bo inaczej bałbym się że zgubię 650zł w B5 bez pompy to realna cena jak na nie autoryzowany zakład (ja płaciłem 600, faktura tylko na graty), ale kto wie, może w tamtejszym ASO nie znają rynkowych stawek? miły, z tym zderzakiem na 2 śrubki nie ma ściemy. Ale nie wyginaj za mocno na wstecznym, bo wtedy możesz go zgubić
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Mam na myśli drgania z dizla przenoszące się na całe nadwozie
-
[B5 ANB] "Wycie" z turbiny
Masz pod maską 1Z-a? Przecież to normalne
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
Ten błąd z czegoś wynika - powinnieneś drążyć ten temat. Możesz skasować inspekcję pokrętłami na liczniku. Jest na forum,
-
[B5 ACK] Czy odma na coś wspólnego z hamulcami ?
Hebel to strug stolarski. Potocznie też hamulec. Połącz przerwany przewód kawałkiem rurki na opaski zaciskowe, a jak jest dziurawy, to wytnij ten kawałek i połącz - będzie dobrze. Nowy kosztuje furę siana (czyt. dużo pieniędzy, znaczy drogi).
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Na jałowym powinno być 1 do 3,5bara. 0,88 to już mało. Przy 3000rpm - 5 do 7barów. Olej powinien mieć mieć około 80 stopni, czyli dobrze nagrzany silnik.
-
[B5 ACK] Czy odma na coś wspólnego z hamulcami ?
Te przewody powinny być szczelnie połączone - wydaje się, że heble są słabe bo jest słabe wspomaganie podciśnieniem, ale jak bardzo mocno depniesz to działają.
-
[INNE] Jak usunąć wycieki oleju z silnika (Renault Laguna)
Nie pojeździ. Z czasem sprzęgło dostanie oilu i będzie na złom - warto czekać? Trafna uwaga. Zwłaszcza jak się jeździ bez kata mocno tuningowanym 1.8T Podłączałeś pod analizator? Myślę, że nieco by zwariował
-
[INNE] Wymiana uszczelniaczy zaworów - co mogło pójść nie tak ?
To mało realne. Proponuję spokojnie, ale zdecydowanie umówić się na ponowną wymianę uszczelniaczy w Twojej obecności. Wcześniej dowiedz się w ASO jakie powinny być, a najlepiej jakbyś miał taki. Można to zrobić bez zwalania głowicy, jednak trzeba nieco doświadczenia. Sądzę, że jakiś błąd wyjdzie - wtedy mechanik nie ma prawa żądać kasy.
-
[INNE] Wymiana uszczelniaczy zaworów - co mogło pójść nie tak ?
Zapłaciłeś już za usługę? To jedź i koniecznie i zdecydowanie domagaj się reklamacji !!!- niech przy okazji pokażą stare uszczelniacze.
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Tak. To bez sensu. Ubytki płynu i oleju + białe spaliny (para - spala płyn) to typowe objawy wyplutej uszczelki. Zajrzyj pod korek wlewu oleju - pewnie będzie "masełko" - osad po zmieszanym oleju z płynem. W V-kach to normalne. Proponuję przejść na olej mineralny - silnik nie jest mocno obciążony i nie ma turbiny, więc nic mu to nie zaszkodzi.
-
[INNE] Jak usunąć wycieki oleju z silnika (Renault Laguna)
Jeśli nie bardzo zależy Ci na silniku i nie chce Ci się wywalać skrzyni, to wlej do oleju jakiegoś kleidła pt. Moto Doktor. Może zalepi uszczelniacz, a przy okazji zasyfi cały silnik Co wybierasz?