Treść opublikowana przez adams78
-
F1, Rajdy i Motorsport
Dotychczasowe doświadczenia z KERS-em (również u szybszej konkurencji jak McLaren i Ferrari) pokazują, że system przydaje się bardziej do obrony pozycji niż do jej zdobycia. Zdaje się że pierwotne założenie było nieco odmienne Z tego powodu należy wypieprzyć na złom to ustrojstwo - nie ma zespołu który by dostrzegał jakieś nieznaczne chociaż korzyści z tego wynikające. Zupełnie inaczej z dyfuzorami - nikt nie ma wątpliwości, że dają lepsze czasy.
-
Alternatywa dla katalizatora
Myślę że łatwiej i taniej byłoby spawać rurę w miejsce starego kata zostawiając flansze. Wtedy cała operacja zajmuje pół dnia. Należy kupić nowe uszczelki - uszczelka turbiny tylko w ASO! Za 30zł.
-
[ALL B6] Prawdopodobnie uszkodzone łożysko podczas wjazdu na krawężnik
O.K. Dzięki.
-
[ALL B6] Prawdopodobnie uszkodzone łożysko podczas wjazdu na krawężnik
Ja znalazłem nr 4 B0 498 625 A, więc pewnie będzie dobrze. Dzięki za podpowiedź.
-
[ALL B6] Prawdopodobnie uszkodzone łożysko podczas wjazdu na krawężnik
Dobre rady zawsze w cenie... jednak spodziewałem się nieco innej odpowiedzi, bo szukaczka nie podaje dwóch numerów.
-
[ALL B6] Prawdopodobnie uszkodzone łożysko podczas wjazdu na krawężnik
Witam. Czy ktoś z Was wie jakie łożysko siedzi z przodu w B5 AEB? W hurtowni mówią, że były dwa rodzaje - trzeba wyjąć i wtedy wiadomo. Tył też padł - też zaliczyłem krawężnik zimą i dopiero teraz dostało luzu. O.K. Tył już mam - nie wiem co z tym przodem.
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
Mój nie był zapchany - wyraźnie widać strukturę plastra miodu. Aale nie żałuję, że się go pozbyłem - gwizd turbinki jest całkiem przyjemny
-
F1, Rajdy i Motorsport
Pod warunkiem, że mechanicy przestaną popełniać głupie błędy i "złożą te puzzle jakimi jest bolid" nieco staranniej niż bywało ostatnio...
-
F1, Rajdy i Motorsport
Tor jest wymagający, prawda - ale tak szczerze to dziś za ciekawe uważam pierwsze 20-30 okrążeń. Dalej to już była procesja... No, warto odnotować, że "japoński samuraj" dał o sobie znać. I to na sam koniec - chyba widział, że przycinam komara. Jest niesamowity! Co do BMW - ostrożnie z komentarzami że tak już będzie do końca itp. W ten weekend to rzeczywiście porażka mechaników/inżynierów - takie cuda nie mają prawa się dziać na tym poziomie rywalizacji. Ale wierzę, że dopracują wreszcie tego trupa i Robert da nam satysfakcję. Tyle, że to już będzie musztarda po obiedzie...
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nakajima. Co nie zmienia faktu że to nazwisko "japońskiego samuraja" wzbudza uśmiech. No ale ma czym jechać... Robert wściekły - chyba padł ofiarą błędu Glocka, ale fakt - szybkość BMW nia zachwyca. Brawo Kimi
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Zmiana zacisków jest baz sensu - zmienisz na takie same. Na 312mm klocki są te same.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nudna prcesja. Takie tory powinny wypadać z cyklu GP W Ferrari pełne portki . Żenada - tak doświadczony team za mało tankuje.
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Jeśli nie miał chipa to nie powinno być kłopotu z objechaniem. Masz rację - 200km/h to zdecydowanie za dużo na seryjnych heblach i zawieszeniu... Dlatego nadal będę się tego czepiał - i z tego powodu nie możesz tak zakończyć projektu
-
[B5 AGA] Nowe hamulce
Nie. Piasty zostają obojętnie jakie tarcze chcesz zapodać. Na 312mm musisz zmienić tylko tarcze i jarzma. Poszukaj w tym dziale - jest temat dot. takiej zmiany.
-
[B5 AGA] Nowe hamulce
Skoro czytałeś, to zapewne wiesz, że do jazdy na co dzień, bez wariackich hamowań z bardzo dużych prędkości i bez zagrzewania hamulców do purpury takie tarcze nie są potrzebne - nie spełnią oczekiwań. Kup zwykłe tarcze np. ATE czy Brembo. Wystarczy, że będą większe - to znacznie poprawi skuteczność . Też mam zamiar wstawić 312mm i oczywiście bardzo bym chciał, aby za***iście wyglądały, ale mają przede wszystkim poprawnie działać w normalnej codziennej jeździe.
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Zaciski pasują pod 288 i pod 312, ale jeśli auto jeździło na 288, to jarzma nie podejdą. Takie zakupy najlepiej robić na pobliskim szrocie - zawsze możesz porównać, a nawet przymierzyć.
-
[B5 AEB] Mój projekt - AEB dmuchane przez GT2X
Jak uspokoisz ładowanie to przebiegi będą całkim ładne. Jak przewidywałem - celujesz w min 260KM Martwią mnie tylko seryjne hamulce . Mógłbyś dać chociaż 312mm na przód.
-
[B5 AEB] Nadmiernie grzejące się turbo
Nic to nie zmieni. Z tego względu w 1.8T trzeba zwracać szczególną uwagę na klasę i czystość oleju. Turbinie nic nie grozi zakładając, że przed wyłączeniem silnika ją ochłodzisz jadąc spacerkiem np. 2km przed końcem trasy.
-
F1, Rajdy i Motorsport
dokładnie dzisiaj pierwsza parapetówka klubowa No to zajeb..., gratuluję My właśnie zaczynamy Z wolnych za wiele nie wynika - poczekajmy do jutra.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Brynia, czyżby nowy domek w tle...? :gwizdanie:
-
F1, Rajdy i Motorsport
No chyba nie bardzo - ma w kontrakcie zakaz startów marką inną niż BMW w motorsporcie. Zresztą informacja o zakupie Fabii nie jest oficjalna. Jak już pisałem, zapomnijmy o pudle na koniec sezonu - kontrakt jest na rok, zobaczymy co potem. Podzielam Twoją wiarę w Roberta, ale spójrzmy realnie - skoro nawet Theisen przyznaje, że cele się zmieniły, no to wybacz, ciężko wróżyć wygrane... na tym sprzęcie. Szkoda.
-
[B5 AGA] Nowe hamulce
Cenna wiadomość, przymierzałem się do zakupu. Dzięki
-
F1, Rajdy i Motorsport
No cóż... Był wielką osobowością. Miło było patrzeć, jak ciął krawężniki w McLarenie goniąc Prosta. A potem Williams. To miał być Jego wieli sezon. Szkoda, że tak wielcy odchodzą tak wcześnie...
-
F1, Rajdy i Motorsport
No szczerze, to mam jednak pewne obawy. Zazwyczaj jestem wielkim optymistą, ale realne spojrzenie na sprawę każe nieco wyhamować. BMW pokazało w ubiegłym sezonie, że w trakcie sezonu nie są za mocni w modach, ponadto nie mają symulatora do testowania nowych części - zostają treningi... Strata do czołówki jest bardzo duża, a inni robią widoczne postępy zapowiadając jeszcze większe. już niedługo Będzie lepiej, ale o mistrzostwie lub choćby podium na koniec możemy pomarzyć. Spójrzcie na Red Bulla - dyfuzor doda mu skrzydeł i odleci... :gwizdanie: Jak widzicie Roberta za sterami Ferrari w kolejnym sezonie? Mi by się podobało - zawsze mielibyśmy walkę do końca... No ale dobra, poczekajmy na Hiszpanię.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Gdyby coś takiego trafiało się raz na kilka wyścigów to można by nazwać to niefartem. Przy takich wynikach w czterech kolejnych wyścigach to raczej gorzej przygotowany bolid niż w innych ekipach. BMW chce wprowadzić wiele poważnych zmian na Barcelonę, rezygnując tym samym z drobnych poprawek z wyścigu na wyścig - tym sposobem na razie tracą do pozostałych coraz więcej. Trzeba mieć nadzieję, że plan wypali i zmiany będą skuteczne... i naprawdę radykalne, bo do Hiszpanii wszyscy przygotowują się jakby walczyli o mistrzostwo :gwizdanie: