Treść opublikowana przez adams78
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
S24 MY07 to nowa wersja, montowana chyba od około roku. Ponad dwa lata temu, kiedy zakładałem instalację, nie było jeszcze tej wersji. Uzyskanie poniżej 10/100 - to musi być baaardzo oszczędna jazda... :gwizdanie: może na trasie, ale nie w mieście. Temat dotyczy świecącej turbiny. Rozumiem, że też tak masz?
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
mam wpaść z hederem i "kosić stonkę" czy tylko solówką (czyli samym kombajnem) ? [br]Dopisany: 09 Grudzień 2008, 23:34_________________________________________________o kurde jak by pytali to ja nie jestem z po mo rza ! No, Alvaro, gdybyś zajechał Deutzem - nawet bez hedera - zostałbyś dozgonnym przyjacielem naszego syna. Z kombajnów ujeżdżał tylko Bizonka... Ewentualnie może być jakiś traktor... Czym tam orasz?
-
[B5 AEB] syczące turbo w Tbenzynie - czy to normalne zachowanie ?
Olej jest O.K., to nie jest przyczyna. Zresztą spełnia normę VW/Audi. Realna cena nowej K04 to min 3000zł. Koszt znacznie wyższy niż K03 lub hybrydy :gwizdanie: Kupienie jej w PL jest prawie nierealne - import. Zagadaj z Poziem, przerabiałem z Nim ten temat. Jeśli nie chcesz inwestować, to Gregory dopiero co wywalał swoją K 03 - dmuchała do końca, prawda?
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Łukasz 4l, Zuzia 2l. Na dwóch pryczach się mieścimy pod warunkiem, że szerokie chociaż na 1,2m i jeśli da radę złączyć. Choć oczywiście trójka pewnie będzie lepszejsza... :gwizdanie:
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
adams78 + Ania + Łukasz i Zuzia - pokój 2-os czy 3?
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
Właśnie w tym względzie mam pewne obawy. Załóżmy, że kupisz shit, chinola. Reklamujesz. Przecież mogą nie odesłać. I co, pojedziesz tam??? Co prawda nie słyszałem jeszcze na tym forum, aby wysrała się komuś nowa z importu, ale to kwestia czasu. Chyba, że komuś się to przytrafiło i siedzi cicho.
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
No dobra. To inaczej - jak wyobrażasz sobie ewentualną reklamację? Oczywiście czepiam się szczegółów; domyślam się, że masz sprawdzone źródło, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Czysto teoretycznie - wolałbym jednak reklamować turbawę kupioną w PL - większe szanse na sukces, choć ryzyko kupienia shitu pewnie większe.
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Hm... ciekawe. A czy źródło, z którego masz tą wiadomość, podaje w jakim celu owija się dolot ?
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
Być może, ale nie ma to żadnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie auta, więc nie warto zawracać sobie tym głowy - na Pb i tak prawie nie jeździsz.
-
[B5 ADR] Hałasujące łożysko wiska
Poluzować i zdjąć pasek, zobaczysz czy hałas ustanie. Jak nie to chyba masz sporo roboty...
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
Zmierzam do tego, że kupując w PL nowy towar siłą rzeczy dostajesz gwarancję - sprzedawca bierze odpowiedzialność za towar, którym handluje. Prawa konsumenta Dlatego czasem lepiej nieco przepłacić, ale ryzykiem obarczyć sprzedawcę, szczególnie wtedy, gdy można dostać fakturę i wrzucić graty w koszty na auto firmowe. W sumie wyjdzie taniej.
-
Alternatywa dla katalizatora
Nie chce się szukać na tym dziadoskim forum? Sam wyrezaj, będzie 5 razy taniej i 3 razy szybciej . Nie dowiesz się jak jest u nas, bo użytkownicy tego forum nie używają shitu pt strumienica
-
[B5 ADR] Hałasujące łożysko wiska
Nie wiem, nie zmieniałem tego jeszcze. Z tyłu jest śruba, ale czy jej odkręcenie wystarczy? Sprawdź napinacz paska sprężarki klimy - prosta czynność. Chyba, że nie masz klimy.
-
[B5 ADR] Hałasujące łożysko wiska
Sprawdzałeś inne łożyska? - napinacz klimy, alternator, pompa wody?
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić ciśnienie doładowania ?
Błagam, popraw ortografię!!! Co to znaczy: dlaczego może lepiej chodzić? Dlaczego lepiej ciągnie to już napisałem. Stawałeś z nim na kresce? DV kupuj w ASO Skoda - pisałem już o tym. Nawet nr Ci podałem. Nie powtarzaj tych samych pytań i wyciągaj wnioski z tego co czytasz - to naprawdę nie jest trudne .
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
Ktoś pośredniczył w imporcie? Chodzi mi o ewentualne reklamacje i okres gwarancji. Bez pośrednika wychodzi taniej, ale jak się zesra... to klops.
-
[B5 AEB] ORI nr zaworu DV do AEB
Nie kombinuj tylko w końcu wymień ten zawór.
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
A skąd rzucali?
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
Co za brednie, jestem pod wrażeniem Twojej idei oszczędności i ekologii :gwizdanie:. Za niska temp. reduktora to często problemy typu przerywanie silnika na LPG, gaśnięcie na wolnych obrotach itd oraz niepoprawny skład mieszanki = dużo szkodliwych związków w spalinach. Dla LPG im cieplej tym lepiej. 40st C ustawia się po to, aby dobrze ogrzać gaz i pozwolić mu w pełni przejść z fazy ciekłej w lotną. Jak chcesz dbać o ekologię - ustaw powyżej 40stC . Jak chcesz oszczędzać - ustaw min 40stC i daruj sobie wypalanie całego zbiornika Pb - nic w silniku nie zaniknie i nie zapomni co to jazda na Pb. Lepiej to paliwo poświęcić do nagrzania zimnego silnika.
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić ciśnienie doładowania ?
To jest oczywiste . TDS tą samą moc osiąga z sześciu cylindrów w dizlu = znacznie wyższy moment = znacznie lepszy ciąg. Doszedłeś do ładu z osprzętem turbiny? To równaj się z innym 1.8T ...i nie wydziwiaj.
-
[B6 AVJ] Pytanie o turbosprężarkę z TT
Logo KKK jest inne niż w oryginale. I tabliczka znamionowa jakaś lipna...
-
[B5 AEB] Dmucha powietrze przy spadku obrotów, czasami szarpie 1.8T
Zaraz, zaraz Poziu. Zawór o tym numerze kosztuje dużo więcej, 170zł. Za 100 kupi lepszy, od TT, nr 06A 145710N. Sugeruję ASO Skoda.
-
[B5 AEB] Zawór koło turbiny
Moderator? Halo! Znowu temat o DV . Co dzień, to DV. Co jeden, to lepszy
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić ciśnienie doładowania ?
Przyzwoite, lepsze od wszelkich "no name" typu Fomar, Icer, czy Mintex, ale lepsze byłyby Ferodo Premier. Sorry za OT. Nr zaworu masz tu: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_ori_nr_zaworu_dv_do_aeb-t55601.0.html
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
lekko się zapętliłeś... Weź pod uwagę fakt, że mocno odciążany silnik spali znacznie więcej LPG, niż Pb przy tym samym stylu jazdy. Dlatego wyraźne oszczędności widać przy normalnym, niezbyt agresywnym stylu jazdy. Przecież jak masz te ok. 10l gazu w butli i normalnie jeździsz, to niemal do końca nie przełączy na Pb, a jak pałujesz i kręcisz do końca, to wtedy widać jaka jest różnica w spalaniu - wciąga tyle, że jest spadek ciśnienia - za mało gazu w butli i przy pełnym otwarciu wtrysków za uboga mieszanka. Weź też pod uwagę chipa. W serii na mniejszym reduktorze przełącza dopiero, jak kończy się gaz. Poza tym sekwencję trudno "skręcić" - skład mieszanki jest zaprogramowany, można przeprogramować podczas próby drogowej.