Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adams78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adams78

  1. WG do regulacji. Kiepski ten mechanik. Wystarczy wymienić łańcuszek i napinacz napędu drugiego wałka. Minimalne 7,5 dopuszczalna różnica między cylindrami to 0,3. Pomiar na ciepłem silniku z wciśniętym pedałem gazu. To cofające się powietrze przez zwalony DV - za 100zł kupisz nowy w ASO od TT . Poszukaj na forum nr katalogowy. Generalnie mniej histeryzuj, więcej szukaj - jest taka opcja, próbowałeś? Łączem diagnostycznym wykryjesz tylko błędy zapisane w pamięci sterownika, mechanicznych usterek osprzętu turbiny (a takie masz) nie pokaże. Życzę powodzenia.
  2. Z TT wyjdzie o połowę taniej. Niedawno było na forum.
  3. A chipa wgrywa się do kilku aut, czy do jednego ? Jakoś nie słyszałem o tej firmie. Co fachowcy wiedzą o niej? Zresztą, nawet jeśli ma jakąś renomę, to nie bardzo widzę w tym sens. Taniej wgrać program u tunera, wiarygodne, no i masz wykres Ponadto n/t chipów z allegro było na forum sporo, wniosek zawsze ten sam . Poszukaj.
  4. Trudno będzie wyrwać za to jakiekolwiek pieniądze, seryjny wydech baz problemu wytrzyma 10-12 lat. Niedawno kupiłem tłumiki od S4 2000r za 100zł + 50zł przesyłka.
  5. Przecież Poziek pomoże w imporcie - prowizja jedyne 150$ + koszt zakupu i przesyłki z USA
  6. I znów zaczyna toczyć się jałowa dyskusja, że gaz w turbo to wiocha, kuchenki, zapalniczki itp bzdety, nie stać Cię na Pb? Kup lepiej TDi . Niektórzy nie trawią diesla, z wielu powodów. Pomimo wielu jego zalet. Niektórym LPG bardzo się opłaca. Tak trudno to pojąć...? Można zagazować 2,7bT i nie wymaga to wielkiego zachodu. Warto jednak zainwestować w instalację z jak najwyższej półki, bo rozumiem, ża auto sporo będzie jeździć i nie prędko zmieni właściciela .
  7. Po 3. jedno i drugie to shit, biorąc pod uwagę ofertę Radzikowskiego. Po co nowy temat? Tu wszystko jest: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_jakie_sprzeglo_do_quattrodocelowo_180km-t53896.0.html
  8. Mam wrażenie, że pytanie dotyczy sytuacji, kiedy faktycznie jeżdżąc na gazie (wg wskazań diody) ubywa nieco benzyny. Przełączenie na Pb z powodu spadku ciśnienia na wtryskiwaczach może wystąpić przy chwilowym, dużym odciążeniu (np. pałowanie na 1-2 biegu) i słabym reduktorze, ale w dobrze zrobionej insalacji to nie ma miejsca - u mnie jeszcze się nie zdażyło. 140-150 km/h przy stałej prędkości nie obciąża zbytnio wtrysków. Gdzieś czytałem n/t "podkradania" Pb przez instalację LPG, ale generalnie temat jest mało poznany . Moż ktoś wie więcej?
  9. Jakie udziwnienia z katem?
  10. Jestem pod wrażeniem, mam bardzo małe doświadczenie w spawaniu, ale trudno zrobić to gorzej. Należało dospawać tuż za gniazdem sondy rurę i podcinając ją, stopniowo doginać na gorąco, a dalej dospawać do drugiej flanszy redukcję z 2,5">>>2" i na koniec połączyć to kawałkiem rurki. Wtedy masz łagodny kąt i przyjemny gwizd turbiny, a nie jakieś pierdzenie. Mogę wysłoć Ci foto MMS-em, pokażesz flejtuchom jak powinno to wyglądać, podkreślając, że robił to amator. Chyba wyrezam jeszcze jedną, materiał mi został. Jak widzę, za co dałeś tyle kasy, to chyba nie będzie problemu ze zbytem. Aaa, uszczelki na bank są stare, dlatego użyli pasty. Uszczelka turbiny do nabycia tylko w ASO (ok. 25zł),raczej nie leży na półce - na zamówienie, uszczelka za katem ok. 7-8zł ogólnie dostępna. Mam nadzieję, że nie zostawiłeś im kata... Koniecznie sprawdź szczelność spawu, zatkaj wydech szmatą. Szkoda, że nie przeszukałeś forum co i jak ma być, ale to kolejny dowód na to, że należy patrzeć na brudne łapska podejrzanym "fachowcom"... i dokładnie określać, czego oczekujemy.
  11. No właśnie, dlaczego nie masz? Na lato polecam Uniroyal Rainsport2, nie ma lepszej opony na mokre, bardzo wysokie noty na suchym, dobrze wygląda i dobra cena
  12. Miałem na myśli kręcenie licznika...
  13. Twardziel. Byle do przodu Też nie mogę rozstać się z letnim zestawem i jeszcze nie zmieniłem w nadziei, że sypnie w weekend i da radę się pobawić. Spadło ledwo ze 3cm, za mało aby poszaleć . Jutro zestaw zimowy, o hamowaniu i prowadzeniu w zakręcie na letnich nie ma mowy.
  14. Nie wiem, co Ci się polepszy. Skąd wziąłeś taką informację? Jeśli auto w krótkim czasie nie stało się ociężałym mułem, to nic nie osiągniesz. Pomijam ten "mały" przebieg w 14-sto letnim aucie... Każdy widzi to co chce zobaczyć.
  15. adams78 odpowiedział(a) na IREK-P temat w 1.8T
    Mógłbyś nam to jakoś logicznie wytłumaczyć? Nie do końca, to że auto może być żwawsze, nie znaczy że wywalenie kata doda mocy. Ten zabieg to raczej wyeliminowanie zbędnej przeszkody na drodze gazów spalinowych. Czasem przywraca zagubione parę koników :gwizdanie:
  16. Jjjaki zajeb... Nie mogę się tego doczekać
  17. Z torami jest różnie, ja np. płaciłem ostatnio 80zł - śmieszna suma, ale najgorsze jest to, że torów po prostu NIE MA! Trzeba gnać kawał drogi, aby zaznać tej przyjemności . Przekroczenie o 30km/h to pikuś, ilu kierowców przegina o 80-100km/h? W tym samym odcinku programu zatrzymano gówniarza w Calibrze, który wyskoczył zza łuku na ciągłej na czołówkę z radiowozem - gliniarze się wkór...ili, zawrócili i kolesia zatrzymali. Nie widział nic złego w tym co zrobił i jeszcze się stawiał! Dostał 1000zł mandatu i jakieś pkt, odmówił przyjęcia. Prawo jazdy miał od 2 miesięcy... To dopiero kozak! W porównaniu z nim ten koleś w A4 to dżentelmen - i ja sądzę, że teraz będzie już myślał. W przeciwieństwie do tamtego głąba...
  18. Zgadza się Powtarzam: ten typ tak ma i dalsze dywagacje w tym temacie to strata czasu, nie pomoże NIC. No, może zmiana turbiny :gwizdanie:
  19. Każdy olej będzie lepszy od tego żurku, który masz teraz w silniku. Wg normy VW/Audi 500 00, 501 01 lub 502 00. Szukaj na etykiecie. Jeśli silnik nie ma wycieków to możesz nalać syntetyku, silnik z czasem sam się umyje. Jak ma wycieki, to dobrze będzie je usunąć i nalać syntetyku Jak wolisz, powodzenia.
  20. Spoko, przecież możesz to odkręcić - zmień olej na półsyntetyk. Czy silnik był suchy zanim dolałeś tego cuda? I ile brał oleju? Możesz zaryzykować syntetyk, ma duże właściwości myjące i szybciej oczyści silnik. :gwizdanie:
  21. Zaworka nie usłyszysz podczas jazdy, tym bardziej przy deptaniu.
  22. Zgadza się, sugerowałem koledze parę postów wyżej, że to poroniony pomysł, no ale co tam, widać ważniejsze jest to ,że nie bierze oleju. Jakim kosztem...? :gwizdanie:
  23. Nie, nie. Kończy żywot, bo czas na nowy model. Najlepiej niebieska Wracamy do tematu. To co z tym głosowaniem? Przy takim zainteresowaniu to każdy wrzuci fotę swojej fury i jeszcze będzie mijsce na laski...
  24. Bez urazy. Kończy żywot, bo czas na nową

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.