Treść opublikowana przez fireman tom
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
Kurde, więc co mu powiedzieć żeby jednak skręcił po opuszczeniu auta?
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
Jutro odstawiam samochód na warsztat w celu wymiany kompletu wachaczy i końcówek drążków kierowniczych. Teraz pytanie bo wszyscy tu piszą, że przed skręceniem wszystkich śrub trzeba postawić auto na kołach i dopiero wtedy dokręcać śruby. Już pomijam fakt, że dojście do śrub przy aucie na kołach jest masakryczne ale nie o tym chciałem. Jak zapytałem mechanika czy dokręci śruby na kołach to się zdziwił i powiedział że od razu dokręca. Z doświadczenia wiem że facet jest dobrym mechanikiem ponieważ sam wiele razy u niego naprawiałem auto a i znajomym nie raz poprawiał samochody po innych warsztatach. CZy jeśli faktycznie od razu dokręci śruby to faktycznie wachacze szybko polecą?
-
[B5 AGB] S4
Ładne autko, parę modów na pewno się przyda choć osobiście avant nie przypadł mi do gustu.
-
[B5 AHU] Problem z doborem klocków hamulcowych
Dzięki chłopaki sprawdzę to.
-
[B5 AFN] Audi A4 Sedan 1.9 Tdi 110km - moja audiola :)
Piękny kolorek :>. Tak jak koledzy mówią większy felunek i bedzie spoko.
-
[B5 AHU] Problem z doborem klocków hamulcowych
Zabrałem się za wymianę klocków. Częściowo swój problem opisałem tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_pytanie_o_klocki_hamulcowe_firmy_gerling-t95309.0.html Problem dotyczy tego, iż nie znalazłem pasujących klocków do mojego auta. Miały pasować klocki Lucasa GDB1266 URL=http://img376.imageshack.us/i/klocki018z.jpg/][/url] Liniami oznaczone są długości, które się nie zgadzają i podałem o ile są za długie. Tutaj zamieszczam stare klocki hamulcowe i ich wymiary mierzone suwmiarką: Ostatecznie za duże klocki spiłowałem pilnikiem ale męczy mnie to że nie dobrano mi właściwych klocków i chciałbym w przyszłości uniknąć piłowania. Stąd moje pytanie: jakie klocki powinny u mnie być zamontowane. Auto: A4 1.9 TDI 90KM silnik AHU, dokładna data produkcji: 27 wrzesień 1996r.
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
Z tego co się orientuję (tak na oko) to zacisk jest żeliwny. Specjalnie jedziłem do ASO żeby określić dopkładną datę produkcji. Auto jest dokładnie z 27 września 1996r. Mówiłem to przy kupnie klocków i tak mi właśnie dobrali, że musiałem piłować ranty.
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
I zonk Kupiłem klocki Lucasa, okazało się że są o 2 mm za długie i nie wchodzi w jarzmo. Pojechałem ze starymi klockami, te oddalem ale okazało się że nie ma już krótszych. Nie wiem o co chodzi - niby dobrane do modelu auta a tu zonk. Wobec tego kupiłem GIRLING które teżbyły o 2mm za długie i spiłowałem ranty. Klocki chodzą ładnie ale czemu nie mogą mi dobrać takich co by wchodziły bez żadnego problemu??
-
[ALL B5] Potrzebne jest foto, zamontowanego kompletnego jarzma (zacisku)
A jak sprawdzić czy prowadniki nie są zatarte? CZy po nich to widać?
-
[B5 AHU] Lakier LY3H laser red - czy to metalic?
A co to zanczy UNI? Uniwersalny?
-
[B5 AHU] Lakier LY3H laser red - czy to metalic?
Dzięki za podpowiedzi, faktycznie jest to akryl.
-
[B5 AHU] Lakier LY3H laser red - czy to metalic?
Dzięki wielkie zaraz sprawdzę.
-
[B5 AHU] Lakier LY3H laser red - czy to metalic?
Czy lakier oznaczony LY3H to metalik czy akryl, jak to rozpoznać?
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
Płyn był wymieniony 1,5 roku temu. Nie miałem żadnych problemów i nie mam. Auto trzyma po rozgrzaniu temp. 90 stopni. Czyli powinienem zminić na różowy?
-
[B5 AHU] Jaki płyn do chłodnicy
Chcę rozwiać swoje wątpliwości. Jak kupiłem autko A4 1.9 TDI 90KM silnik AHU z 1996 roku to między innymi wyminiłem ciecz chłodzącą. Mechanik zalał zielony płyn. Teraz słyszałem opinię że powinien być różowy. Jaki ma być zielony czy różowy, jakiej firmy polecacie?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Kupuj lemfordery ewentualnie TRW. Ja mam zestaw lemfordera, któy czeka na wymianę
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
To fakt, ale z racji, że mam w dostepnej cenie klocki Lucasa to właśnie na nie się zdecydowałem. CZy śruby mocujące zacisk muszą być każdorazowo nowe??
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
No chyba tak zrobię bo autkiem jeżdże ponad 1,5 roku a wcześniej to nie wiem kiedy był wymieniany. P.S. można dostać prowadniki do zacisku?
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
Dzięki wielkie za podpowiedzi - chyba w 100% zdecydowany jestem na klocki firmy Lukas. Mam jeszcze jedno pytanie: czy można kupić prowadniki do zacisku?
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
Za taką cenę to albo Lucas albo TRW. Wymienić muszę bo urwała mi się sprężynka i klocek tłucze się po zacisku jak stara ... pani z najstarszym zawodem świata
-
[B5 AHU] Blokująca się 5
Spoko, ja też na mechaniora się nie nadaję. Ja mechaniora już przestraszyłem że ma mmi na reklamację robić. Chłopina prawie zaczął włosy z głowy rwać Nawiasem mówiąc całe szczęście że to tylko to ale ten łącznik jest chyba już wyrobiony i trza będzie wymienić.
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
Mam zniżkę w dakolu - 85zł ale właśnie dzwoniłem do IC gdzie też mam zniżkę: Ferodo 92zł, Lucas 108zł, ATE 130zł.
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
Czeka mnie wymiana przednich klocków hamulcowych i w związku z tym mam pytanie: czy klocki hamulcowe firmy Gerling są dobre, czy ktoś może miał z nimi do czynienia? Z góry dziękuję za pomoc. Ewentualnie proszę o sugestie jakie klocki polecacie.
-
[B5 AHU] Blokująca się 5
Drogi pawel1985 czy ty jesteś mechanikiem?? Jeśli tak to współczuję twoim klientom A teraz już na serio: Skrzynia jest ok. okazało się że luz miał mechanizm zmiany biegów na łączniku, który znajduje się pod spodem samochodu, tak więc to nie synchronizator tylko łącznik blokował 5 gdyż niemożna jej było dopchnąć do końca. Pozdrawiam.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
:kox:Podpoweim że gość zwie się TOM77