Treść opublikowana przez fireman tom
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
Witam! Ostatnio pojawił się u mnie taki oto problem. Jak chcę zredukować bieg z 4 na 3 mniej więcej przy predkości 50km/h to bieg nnie chce wskoczyć i słychać zgrzytanie. Jeśli zwolnię poniżej 40km/h to z reguły nie ma tego problemu. Zaznaczam, że do tej pory było wszystko ok i że przy normalnym wrzucaniu biegów od 1 w górę nie ma żadnych niepokojących objawów. Czy wg Was co się dzieje ze skrzynią lub sprzęgłem?? Podkreślę tylko fakt, że moja Adela to 1996 rocznik a skrzynię posiada od Passata z 1998r. Jeżdże nią 1,5 roku i do tej pory nic się nie działo.
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji
Jest tu gdzieś opis jak naciągnąć tą rolkę bo nigdzie nie widzę. W warsztacie zawołali 50zł. Złodzieje - rozbój w biały dzień.
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji
u mnie piszczy przy włączonej klimie, jak klimę wyłączam to cisza jak makiem zasiał. czy to też może być ta rolka napinająca, pasek wydaje sie nie być luźny?
-
[B5 AHU] Jak odczytać datę produkcji wahaczy ?
na aluminium nic nie ma. po za tym tutaj są piokazane lata od 93
-
[B5 AHU] Czy można wymienić prowadnik zacisku hamulca
A więc razem z prowadnikami trzeba zakupić specjalny smar?? Rozumiem że nakłada się go na prowadniki. W jakiej ilości, tak mniej więej
-
[B5 AHU] Jak odczytać datę produkcji wahaczy ?
Witam! Mam pytanko, a mianowicie jak odczytać datę produkcji wahaczy, gdzie się ona znajduje?? Na gumach są różne cyfry - co one oznaczają? Dla ułatwienia zrobiłem parę fotek z tymi cyferkami. Czekam na pomoc
-
[B5 AHU] Czy można wymienić prowadnik zacisku hamulca
Jarzmo jest dokręcone ale prowadniki już są chyba wyrobione. Co do klocka to jest jeszcze dobry ale sprężynka się ułamała i dzwoni.
-
[B5 AHU] Czy można wymienić prowadnik zacisku hamulca
Dzieki za szybką odp. A czy jarzmo też można wymienić. Cały problem objawia się tym że jak odkręcę koło to czuć duży luz na zaciskach. Dotyczy to prawej przedniej strony. Dodatkowo jak jadę i naciskam pedał hamulca to czuć takie bicie, czasem lekkie puknięcie. No i jeszcze jedno pytanie: czy od tego może się coś stać np. zawiodą hamulce itp.?
-
[B5 AHU] Czy można wymienić prowadnik zacisku hamulca
Jak w temacie. Mam luz na zacisku, podobno wyrobione są już prowadniki. Czy można dostać taki zestaw naprawczym samych prowadników? Z góry dziekuję za pomoc.
-
[B5 AHU] Wymiana rury odmy
Świetny opis! Też nie dawno wymieniałem rurę odmy w moim AHU ale obyło się bez odkręcania tych wszystkich elementów i też dało radę bez większych problemów. Z dojściem też było ok.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wyglądają na ORI
-
[B5 AHU] Wymiana rury odmy
Toż to łatwizna z takim opisem. Lada dzień biorę się do roboty. Tosik - chylę czoła
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
Ja rurkę mam już od miesiąca i nie wiem jak się za to zabrać a na razie nie chcę kombinować bo żona jutro rodzi
-
[B5 AFN] Wymiana tylnych amortyzatorów - jak, jakie itp
Misior Ty fachowiec jesteś - jakie amorki polecasz? Widzę, że Sachs i KYB są najczęściej wymieniane ale które są lepsze z tych dwóch firm? Mam tył do wymiany a przód mam na 49% i 48%. Czy na tych przednich mogę jeszcze jeżdzić? Pozdrawiam
-
[B5 1Z] Stukają zaciski
Byłem na stacji diagnostycznej - prowadniki zacisków do wymiany . Pytanie: ile kosztuje taki zestaw naprawczy prowadników i jakiej firmy kupić??
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
No ja też już nie mogę się doczekać bo mam silnik zażygany olejem
-
[B5 1Z] Dziwne drgania silnika
A więc trzeba rozbierać sprzęgło. Może się coś wyjaśni [br]Dopisany: 07 Wrzesień 2008, 15:33_________________________________________________A więc trzeba rozbierać sprzęgło. Może się coś wyjaśni
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
W cyklu mieszanym TDI 5,5l/100
-
[B7 BKN] Ile można przejechać od komunikatu wymiany klocków ?
Panowie orientujecie się czy w a4 z 96r. jest czujnik zużycia klocków?
-
[B5 1Z] Stukają zaciski
No dzwonią mi na dziurach - znaczy się prawy przedni mi dzwoni. Jak jadę po równej nawierzchni to jest cisza.
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
Ale mi chodzi tylko o wymianę bo mi pekł plastik przy śrubie tam gdzie jest przykręcana do bloku silnika i olej mi się stamtąd sączy.
-
[B5 1Z] Dziwne drgania silnika
Ja mam podobny problem w silniku AHU tyle że przy ruszaniu nic się nie dzieje - jedynie drgania w zakresie obrotów 1800-2100. Dodam że jak kupiłem autko to było wszytko ok. Znajomy mi powiedział że to może być wina naszego paliwa, bo jak kupiłem autko to było na niemieckich oparach i było ok dopiero po kilku tankowaniach u nas zaczeły sie drgania na 4 i 5. :thumbdo: banshee ile Cię te sprzęgło kosztowało?
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Mi z kolei skrzypi tylna zawiecha. Miałem wymieniane tarcze i klocki no i czasem (nie zawsze ) jak siadam do autka to skrzypi . Zaznaczam że podczas jazdy jest spoko.
-
[ALL] Problem z tylną osią A4 Avant
Lepiej podjedź do jakiegoś porządnego mechanika a nie jakiegoś papudroka co mówi że nie wie od czego to
-
[B5 1Z] Stukają zaciski
Czy zaciski mogą się ruszać? U mnie są jakieś luźne i nie wiem czy tak ma być?