Treść opublikowana przez fireman tom
-
[A6 4B AYM] Dźwięk skrzypiącej "gumy" przy kręceniu kierownicą
U mnie tak skrzypiały wachacze, wstrzyknij w sworznie jakiś smar albo WD 40.
-
[B5 AFN] Pęknięte gumowa osłona maglownicy
Koszt tej dłuższej ok 30zł, krótsza 15zł.
-
[ALL B7] Dziwne zachowanie auta
Dla własnej spokojności podskocz na sprawdzenie zbieżności. Nie kosztuje to dużo, a ty będziesz spokojniejszy a przede wszystkim bezpieczniejszy.
-
[B5 ANB] Wycie wspomagania przy max skręcie kół
A czy przypadkiem wycie pompy wspomagania przy max skręcie to nie jest normalny objaw?
-
[ALL B5] Uczucie bujania przodu
Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swoje i rodziny to wymieniaj jak najszybciej. Ja jak zobaczyłem swoje wachacze po wymianie to aż się przeraziłem. Do tego doszła wymiana drążków i końcówek. Potem koniecznie na zbieżność trzeba jechać.
-
[B5 ADR] Złe prowadzenie auta. Prośba o pomoc.
Ja wyminiłbym drążki z końcówkami, a potem koniecznie na zbieżność. Ja miałem luz na drążkach, co prawda auto dobrze się prowadziło ale i tak czuć teraz różnicę.
-
[ALL B7] Jaki płyn do wspomagania?
A możecie napisać w jaki sposób wyminić ten płyn od wspomagania?
-
[B5 AHU] Jak sprawnie zniwelować luz na maglownicy?
Podjedź sobie na pierwszą lepszą stację diagnostyczną.
-
[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling
W związku z problemem w doborze klocków jeżdżę na klockach Girling choć miały być Lucasa. Odczucia? Poztytywne, ładnie i cicho pracują, raz miałem okazję je sprawdzić w sytuacji awaryjnej i dały radę. Uchroniły mnie przed pocałowaniem tyłka czubka, który przede mną ostro zachamował.
-
[B5 ADP] Problem z wrzuceniem 2 Biegu
Jeśli zgrzytałby cały czas to na 100% synchronizator ale piszesz że nie zawsze tak jest więc zacznij od wymiany oleju tak jak koledzy piszą.
-
[B5 ADP] Odpowietrzenie sprzęgła
U mnie to nie pomogło więc mechanik zrobił to tak: jeden popuszcza zaworek odpowietrzający a drugi wali sprężarką w zbiorniczek płynu hamulcowego. Musisz sobie tylko zrobić takie kółeczko gumowe z dziurką żeby zasłonić wlew zbiorniczka a powietrze idzie przez dziurkę w środku kółka. U mnie to pomogło i do tej pory mam spokój. Oczywiście mówię tu o zaworku odpowietrzającym przy skrzyni biegów.
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Fajna czerwonka, też mam taką tylko że AHU z 1996.
-
Polecane opony zimowe
Miałem kupić właśnie Sava Eskimo S3 ale ostatecznie po wnikliwej analizie a przede wszystkim po zapoznaniu się z testami ADAC zdecydowałem się na oponki Goodyear Ultra Grip 7+ w rozmiarze 195/65 R15. Oponki jutro odbieram więc więcej o wrażeniach napiszę po przejechaniu paru kilometrów
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
W komplecie były zarówno łączniki stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych i komplet śrub. Cenę wysyłam na priva.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Dzisiaj został założony w mojej A4 komplet wahaczy Lemfordera (oczywiście kupione od kolegi z forum ). Stare wahacze były tak wybite, że strach pomyśleć, że tyle na nich jeździłem. W aucie zrobiło się cichutko, że hoho. Oby jak najdłużeuj służyły. Przebieg w momencie założenia 209 675km, mam nadzieję, że na naszysz drogach parę dyszek na nich zrobię
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dzisiaj został założony w mojej A4 komplet wahaczy Lemfordera. Stare wahacze były tak wybite, że strach pomyśleć, że tyle na nich jeździłem. W aucie zrobiło się cichutko, że hoho. Oby jak najdłużeuj służyły. Przebieg w momencie założenia 209 675km, mam nadzieję, że na naszysh drogach parę dyszek na nich zrobię :>
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
Skręcając wszystko od razu na pewno za jakiś czas pójdą tuleje wachacza. Wachacze dziś zostałe wymienione, cisze że hoho, a stare były tak wyrąbane że dziwię się że nie powyskakiwaly sworznie. Od dziś jeżdże na nowiuśkich Lemforderach
-
[B5 AVG] Moja nowa laleczka 1,9 TDI
Przede wszystkim fajny kolorek, miałem golfa 4 w takim kupić ale ostatecznie czerwona A4. Będę musiał w końcu wstawić tu jakieś fotki :>
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
Zmiana mechanika W sobotę jadę na wymianę - już do normalnego mechanika Zaczeło coś strasznie skrzypieć w lewym przednim kole, jak stary tapczan. Z tego co czytałem na forum może być to wina właśnie wahaczy więc ewidentnie do wymiany. Skrzypi przy wojlnej jeżdzie i przy skręcaniu w lewo - masakra. Skrzypienie wyeliminowane: górny przedni wahacz przy sworzniu terkotał. Zapodałem smaru strzykawką i jak ręką odjął, zresztą jutro i tak wszystko do wymiany na Lemfordera. Ciekawe ile wytrzymają. Mam nadzieję że trochę na nich pojeżdżę.
-
Wymiana wahaczy dolnych
A propos: co mam powiedzieć gościowi z warsztatu, który powiedział że od razu przykręca śruby bez opuszczania na koła? Miałem jutro wymieniać ale już rozmawiałem z innym mechaniorem. 200 stówki za wymianę kompletu wachaczy i końcówek drążków kierowniczych. Ten mi powiedział że dokręcenie śrub od razu skraca żywotność wachaczy o jakieś 60%.
-
[ B5] sedan listwy chromowe
a możesz napisać ile dałeś za telistwy bo też chcę sobie sprawić.
-
[B6 AKE] Słabe hamulce
spsikaj to jakimś preparatem odtłuszczającym bo może być nie wesoło
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
Ale musiałbym zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia bo braki u mnie że hoho. Wiem że są potrzebne dwie 16 i dwie 18, a jakich wy kluczy używaliście? zwykłe płaskie czy jakieś nasadki/grzechotki?. Dzięki waszym wypowiedziom chyba nie pojadę jutro do tego warsztatu. Spróbuję poszukać prawdziwych fachowców, a jeśli nie znajdę to sam się wezmę do roboty. W garażu mam taką atrapę kanału : dziura w podłodze o wymiarach mniej więcej 1,10m*60cm*1m PS. w którym miejscu podłożyć te podkładki pod samochód żeby był wyżej i nie poleciał?
-
[B5 AHU] Problem z doborem klocków hamulcowych
Bo człowiek jest głupi i polega na tych tępakach w sklepie Ale mam nauczkę na przyszłość
-
[B5 AHU] Sposób montażu wachaczy
hehe dzięki sam spróbuję mu to wytłumaczyć. Najchętniej zrobiłbym to sam bo miałbym wtedy pewność że jest ok ale niestety nie mam ani kluczy ani kanału