Treść opublikowana przez fireman tom
-
[B5 AHU] Blokująca się 5
Witam! Jakiś miesiąc temu wymieniałem synchronizator 3 biegu w skrzyni. Zresztą pisałem tu o tym. Wszystko było ok jak do tej pory. Wczoraj jadąc na zakupy próbuję wrzucić 5 a tu nic - blokada. Wszystkie inne biegi wchodziły i można było zredukować tylko piątki nie mogłem wrzucić. Po za trzymaniu się pod sklepem i zgaszeniu silnika 5 weszła z oporem, a później już nie było problemu i ładnie wchodziła. Zaznaczę tylko, że jeszcze jak jeździłem z tym uszkodzonym synchronizatorem 3 biegu to raz mi się 5 zablokowała i nie mogłem jej wogóle wyrzucić. Z góry dzięki za pomoc
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
:notworthy:dzięki za konkretną odpowiedź rookie.
-
Jednego oszusta mniej
Sam mogłem paść łupem takiego typa. Na oto moto znalazłem pięknego golfa IV, zadzwoniłem. Auto stało podobno w Niemczech, po wpłaceniu 1500zł zaliczki gość miał go przyciągnąć. Podał konto, swoje dane, nr dowodu osobistego. Na szczęście miałem możliwość sprawdzenia jego dowodu i okazało się że w PL nikt nie popsiada takiego nr dowodu osobistego. Gość naciskał bo miał wielu chętnych podobno No i kupiłem ostatecznie moją ADElę
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Napiszcie też jaki syntetyk do AHU z 1996r. 207 tys. przebiegu
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No więc zastanowię się nad pełnym syntetykiem, zresztą jeśli coś będzie nie tak to zawsze można wrócić do półsyntetyku
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No ja nie mam zamiaru robić żadnej płukanki silnik. Pytanie tylko czy jeśli na półsyntetyku jest ok to czy zmieniać na pełen syntetyk, tymbardziej że kolega rookie pisze że mu się na syntetyku bardziej poci. U mnie brak wycieków więc poważnie się zastanawiam czy oby przejście na pełen syntetyk to dobre posunięcie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam pytanko: jeżdżę autkiem ok 1,5 ro :mysli:ku; nie wiem co było lane przed kupnem (autko z Niemiec) od razu wymieniłem olej na półsyntetyk BP. Przy drugiej wymianie zalałem silnik półsyntetykiem Castrola 10W/40 Magnatec Diesel. Niedługo kolejna wymiana i teraz pytanie: Czy lać dalej półsyntetyk Castrola czy przjść na pełen syntetyk jeśli silnik chodzi ładnie, bierze mało oleju. No właśnie ile oleju powinien brać na 1000km? Jakie są + bądź minusy jazdy na pełnym syntetyku. Motor mam 1.9 TDI 90KM kod AHU rocznik 1996. Według licznika przejechane 207 tys. km.
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Co to jest OT?
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
No właśnie ITD nie łapią osobowych mobili
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
No jeśli chodzi o policjantów to różne ewenementy się zdarzają
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
ok, dzieki za pomoc
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Ok. Czyli jak na allegro bym chciał kupić to gośś musi mi z radyjkiem dać homologację, czy tak?
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Dzieki wielkie za pomoc. Tak jak mówiłem nie znam się na rzeczy ale mam pewne uwagi. Co do antenki to nie muszę mieć zasięgu 10km. Wg mnie 2-3 km jest wystarczające. Co do radyjka to podobno unideny nie mają homologacji czy też są na czarnej liście urzędu zajmującego się łącznością. Co wtedy z takim unidenem jak złapie mnie policja - każą go wymontować, czy dadzą mandat??
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Witam! Jestem zielony jeśli chodzi o radyjka, no może nie aż tak bardzo Mam pytanie, a mianowicie: jakie radyjko w miarę przystępnej cenie zmieści się w tej półeczce pod kierownicą tuż obok bezpieczników? Będę wdzięczny za pomoc Co myślicie o tym zestawie? http://allegro.pl/item712303766_cb_radio_alan_109_antena_midland_wtyk_oslona_new.html
-
[B5 AFB] Zgrzyt przy wrzucaniu 4 biegu
Ja pisałem o 3 więc słabo szukałeś. Bankowo synchronizator, do ciebie należy decyzja czy kupować skrzynię czy wymieniać synchronizator. Ja naprawiałem swoją skrzynkę
-
[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej
kolego a gdzie sprzedają tego castrolka za 50zł/litr?
-
[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej
Maxxus 75W 90 to pełny syntetyk. Kupiłem go w inter carsie za 40 zł/ litr. W ASO powiedzieli że obojętnie jaki olej się zaleje - oby był 75W 90. Jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać? Po za tym spełmnia normy wspomniane przez wojan8. No i co najważniejsze: po zalaniu nowego oleju biegi wchodzą płynnie, delikatnie - oby tak dalej
-
[B5 1Z] Zgrzytajaca trójka
Ja na mechanika nie mogę narzekać. W awaryjnej sytuacji podjechał, pomógł żonie. Ja po powrocie z pracy pojechałem do niego i odpowietrzył mi sprzęgło (oczywiście bez ponoszenia kosztów)
-
[B5 1Z] Zgrzytajaca trójka
KOlego miałem to samo z trójką. Właśnie odebrałem auto z warsztatu. KOszty: synchronizator 3 biegu 165zł, łożysko 100zł, robocizna 600zł, olej 75w 90 120zł. Godzinę temu żona dzwoni że stoi na drodze, wcisnęła sprzęgło i już nie odbiło. Mechanior podjechał i okazało się że sprzegło zapowietrzone.
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
O kurde :> to co to może być? G :kwasny:odzinę temu żona dzwoniła że stoi na drodze. Wcisnęła sprzęgło i już nie odbiło. Całe szczęście że mechanior miał do niej jakieś 3 km, podjechał i okazało się że sprzęgło zapowietrzone. Nie wiem o co biega ale żona dojechała do domu, a ja mam do niego podjechać na odpowetrzenie. Problem rozwiązany - sprzęgło odpowietrzone
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
Koledzy! Skrzynia po naprawie. Koszty: -synchronizator ori z ASO 165zł -łożysko SKF 100zł -robocizna 600zł -olej syntetyczny 75W 90 Maxxus ok. 100zł Daje to 965zł. Koszt nie mały ale wiem co mam, a kupować uyżywkę w ciemno za podobne pieniądze to chyba jak wróżenie z fusów. Skrzynia chodzi ładnie, przy okazji zniknęło parę wkurzających dźwięków - może wiązało się to z podejrzanym łożyskiem, które zostało wymienione. Jedyne co to czuję luz na pedale sprzęgła. Jak puszczę sprzęgło i dotknę go nogą to jest jakiś luźny. Czy może to być wina słabo naciągniętej linki?? P.S. Dziekuję wszystkim za porady - to dzięki Wam doszedłem co się dzieje z moją skrzynką i podjąłem decyzję o naprawie.
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
Przy sprzęgle na dwa razy i przygazuwce bieg wchodzi bez zgrzytu - synchronizator kupiony, auto stoi w warsztacie. Koszt wymiany - 600zł Mam tylko jeszcze jedno pytanie: otóż byłem w Poznaniu przed wczoraj (musowy wyjazd a mieszkam w gorzowie). Przy zjeździe do Auchan w drodze powrotnej biegi zblokowały mi się na 5. Nie mogłem wyrzucić biegu na luz ani zmienić na żaden inny. Stanąłem, ruszam wjchą i nic, dopiero ruszyłem na tej 5, autko się zdusiło i bieg wyskoczył. Resztę drogi nie było już takich ekscesów. Czy przy walniętym synchronizatorze 3 biegu biegi mogą się zablokować, czy może jeszcze coś walnęło. Słyszalne teraz jest przy jeździe takie ciche pukanie z dużą częstotliwością, coś jak przegub ale to chyba nie to. Może ktoś wie co się dzieje?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
no właśnie. ja też mogę napisać że jakaś chińszczyzna jest ok, ale jeśli już ktoś pisze że są dobre to niech poda np ile km na nich przejechał. liczą sie cyfry, jakieś przykłady a nie sucha wypowiedź że są ok.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Ludzie zazdroszczę wam cen za litr paliwa. U mnie litr kosztuje 3,95zł.
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
Dzieki za odp., już znalazłem post z tym synchronizatorem. Pytanie tylko czy jest możliwość stwierdzenia na 100% że to faktycznie synchronizator bez rozbierania skrzyni?