Treść opublikowana przez Griffe
-
Myjnie na stacjach benzynowych
Mala rada - proponuje zmienic gabki na rekawice i bedzie lepiej.
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
Epoca co pokazales taka. Jesli kupisz Karchera to pianownica PA jaka pokazales bedzie dobrym wyborem. Ja mam dostep dp wpdy tylko na plusie i recznej uzywam w zimie garaz/bezdotyk. Porownania do pianownica karcherowej nie ma, jest znacznie bardziej uciazliwa.
-
Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?
To jest oryskiwacz, niezly odporny na chemie, ale z pianownica nie ma wiele wspolnego. Albo kupujesz opryskiwacz tanszy i go przerabiasz, albo kupujesz gotowa Glorie lub Epoce. Uzywasz tego do nanoszenia aktywnej piany czyli robisz prewash. Bierz dwa litry ze wzgledu na mozliwosc zrobienia cisnienia, mniejsze bedziesz musial znacznie czesciej pompowac. Dobra piana plus odpowiedni sprzet (uzywam tanszej 2litrowej epoca) i piana jest ok. Po pol godziny od naniesienia piana wyglada tak:
-
Polecam sonax
Sonax ogolnie jako firma, to potega. Posiada ogromne zaplecze, labolatoria badawcze, wiedze i doswiadczenie. Nie celuja ze swoimi srodkami w najwyzsza polke. Sa mniej wiecej jak Meguairs. ale, ze tamci pochodza ze stanow to ogolne och i ach. Jedni i drudzy robia dobre srodki, czasem im sie zdarza bardzo dobre. Megs w stanach jest tani jak barsz, znacznie tanszy jak sonax czy zolwik w hipermarkecie, niestety marze, podatki i clo czynia go u nas droga zabawa.
-
Myjnia parowa
To, ze normalne mycie to sporo wody, to jasna sprawa. Wytlumacz zatem nam proces tego mycia, w jaki sposob ma byc tak dobra jak prewash, dekontaminacja i dwa wiaderka z porzadna rekawica?
-
Polecam sonax
VTG o czym Ty piszesz? d*py nie urywa to malo powiedziane. Tego typu preparaty to nic innego jak chwyt marketingowy.
-
Polecam sonax
Wosk koloryzujacy - no comment. Plyn sonaxa zwlaszcza zimowy to jeden z lepszych na rynku. Za jakosc sie placi, ale warto. Kto uzywal ten wie.
-
Polecam sonax
W arsenale QD trzeba miec, a ze rozne to normlane jak ze wszystkim.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Ciezko sie nie zgodzic, w tych pieniadzach 53 bedzie najlepszy. Szajn da oczywiscie odswiezenie lakieru. Jak bedziesz mial mozliwosc zastosowac jako cleaner HDC Zymola, to zrobi robote i bedziesz mega zadowolony. Poza tym wspomniana 53 to juz takie wejscie do klasy woreczkow:wink:
-
Polecam sonax
Oczywiscie masz slusznosc, lakier jest w niezlym stanie, po zimie co prawda przyda sie lekkiej odswiezenie, poza dachem. Kwesita jednak ingow i mniejsze brudzenie to BARDZO mocna storna Sonaxa - pod tym wzgledem moim zdaniem nie ma sobie rownych w QD.
-
Myjnia parowa
Dobrego, porzadnego mycia to nie zastapi, ale skoro zieloni zrobili dym i "pod blokiem" nic nie wolno, trzeba bylo wymyslec alternatywe.
-
Polecam sonax
Jest wlasnie plan zmienic S3 na RS4, ale dosc OT, polecam Sonaxa BSD!
-
Polecam sonax
Przypadkiem nie, to bylo zamierzone
-
Wybór polerki
W tym momencie najtansza majaca stabilizacje obrotow i soft start to K2: Bardzo lekka polerka rotacyjna ze stabilizacją obrotów i płynnym startem k2pro
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Troche sie przez pare lat nazbieralo, porobie fotki wrzuce, ale bez opisu - za dluga litania by byla. Bieniek moj ulubiony wosk
-
Nanotechnologia w środkach do lakieru
Pewnie tak - dokladnie nie powiedzieli. albo kwarc, albo krzemionka albo ceramiczna. Swoje kosztuje ale sie sprawdza - oczywiscie jezeli wiadomo czego oczekiwac.
-
Polecam sonax
Sonax BSD to petarda wsrod QD zwlaszcza jezeli chodzi o trwalosc i ingi, poza tym aplikacja w zimowych warunkach przy ujemnej temperaturze - nie ma problemu. Kwestia malego brudzenia auta - nie jest bez znaczenia. Podepre sie zdjeciami: Na swieta umyelm auto jak nalezy. Mial isc zestaw Zymola HDC i Glasur ale zapomnialem wosku ze soba zabrac. Pod reka byl dobrze znany sonax, wiec co bylo robic. Po zabiegu S3 wyciagniete w sobote rano z garazu wygladalo tak: Po przejechaniu 20km w sobote padajacy snieg i 240km w niedziele snieg i snieg z deszczem Dzis rano wygladala tak:
-
Jaki wosk ? od A do Z
Wszystko zalezy czego oczekujesz od wosku - jest wiele kryteriow. Powiedz na czym Ci zalezy, jaki budzet mozesz przeznaczyc i wtedy bede mogl Ci doradzic.
-
Rękawica do mycia auta. Co polecacie?
Megsa mam do progow i dolnych partii zderzakow, a tak to tylko CarPro:thumbup1:
-
Jaki wosk ? od A do Z
woski typu megs #16, colli 476 czy cytowany FK 1000 to woski polecane na zime, co nie znaczy, ze nie sprawdzaja sie w lecie. wszystko zalezy od tego czego oczekujemy od wosku?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Po pierwsze wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne jak sie zdaje. Lakier Audi ma to do siebie, ze jest twardy (mowa oczywiscie o fabrycznym lakierze). Dobrze zrobiona korekta wcale duzo zabrac nie musi, wiec mozna to powtarzac oczywiscie nie bez konca. Dobrze wykonana korekta spowoduje, ze lakier bedzie wygladal lepiej jak nowy, odpowiednie dbanie o samochod zaprocentuje pieknym wygladem przez dlugi czas. Jako wosk letni polecam woski naturalne.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Jestem milosnikiem marki Audi, marzy mi sie RS4 B5, mam nadzieje, ze uda mi sie nabyc takie auto. Z gory przepraszam za brak polskich znakow - bardzo duzo wspolpracuje i kontaktuje sie z zagranica.