Treść opublikowana przez Litai
-
Lewy pobór prądu
Witam, Po zamknięciu samochodu i uśpieniu wszystkich systemów mam pobór 0,100 A. Pobór maleje do 0,02 A po wyjęciu bezpiecznika nr 15, czyli opisanego jako zestaw wskaźników. Gdzie szukać przyczyny? Rozbierać licznik?
-
Mega problem
To jest ten zawór na zdjęciu? Jeśli nie to co to za zawór?
-
Mega problem
Witam, Mam mega problem z samochodem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Mianowicie samochód po serwisie u BartS'a - zrobione parę rzeczy. Teraz w aucie wymieniona turbosprężarka, przewód zasilający turbo w olej, DV'ka, olej, filtr oleju, filtr powietrza, płyn chłodniczy. Samochód ma buta ale tutaj zaczyna się problem. Po krótce opiszę. Jak jechałem do Bartka to na wysokich obrotach samochód szarpał (2800+). Bartek zrobił swoje i też Mu szarpał na wysokich i miał tendencje do gwałtownego podwyższania obrotów podczas jazdy. Bartek zasugerował turbosprężarkę, ponieważ w wężach do dolotu i IC był olej (spora ilość). Turbo faktycznie do wymiany, co zostało zrobione. Zanim wymieniliśmy turbo - stojąc samochodem na światłach, pozycja D i wciśnięty hamulec > samochód podbija sobie obroty do 1500 (falowanie) a prędkościomierz lata aż do 50 km/h - ja stoję w miejscu. Myśleliśmy, że to przez turbo itp. Wszystko zrobione. Dzisiaj jazda testowa i to samo, nawet na P się dwa razy zdarzyło, że auto podrzuciło obroty do 1500 i prędkość do 70 km/h a ja w miejscu. Jak jechaliśmy to obroty poszły do końca obrotomierza więc szybki zgas na kluczyku i na bok. Dodam, że na P jak przycisnę gazu to tak od 2800 obrotów skrzynia odblokowuje wrzucanie biegów (efekt jakby wciśnięcia pedału hamulca). Szukaliśmy pod maską czy coś gdzieś źle nie działa i znalazłem przerwany przewód który idzie to tego zaworka (nie wiem co to jest). Przewód http://zapodaj.net/e91dbfccd34b7.jpg.html Zawór http://zapodaj.net/75668528991b3.jpg.html Będę wdzięczny za choćby minimalną pomoc, bo nie mam pomysłu.
-
Passat B5 1.8T AWT logi do analizy
Manualna skrzynia biegów. Klimatyzacja była włączona, radio wyłączone. Nic więcej. Przepływka podobno wymieniana przez poprzedniego właściciela, ale nie ustaliliśmy jeszcze jakiej marki. Dynamicznych logów nie jestem w stanie zrobić, bo pluje z pod klawiatury. Logi dynamiczne: - 002 + 033 http://vaglog.pl/log_196164.html - 020 + 115 http://vaglog.pl/log_196168.html - 003 + 118 http://vaglog.pl/log_196166.html Logi statyczne: - 002 + 003 http://vaglog.pl/log_196170.html - 003 + 032 + 001 http://vaglog.pl/log_196169.html Błędy jakie wyrzucił to: Ktoś coś podpowie?
-
Mocna kierunkowa antena WIFI
Jaki budżet przewidujesz? Osobiście kupiłbym 2 sztuki Ubiquiti Loco M5 2,4 GHz i sparował ze sobą. Do tego router, żeby rozprowadzał sygnał bezprzewodowo. Do Loco masz zasilacz PoE, gdzie do portu PoE wpinasz kabel, który idzie do anteny, a do portu LAN wpinasz kabel z portu WAN w routerze. W odległości 500 m bez przeszkód sygnał będziesz miał jak żyleta.
-
Passat B5 1.8T AWT logi do analizy
Przy mocniejszym przyciśnięciu dusi na 1 i 2. Pluje olejem z pod klawiatury. Samochód gaśnie pod dużym obciążeniem (np., stromy wyjazd ze skrzyżowania) oraz raz na jakiś czas wyrzuca błąd zbyt bogatej mieszanki paliwa. Wklejam 002 + 003 i 032+003+001 http://vaglog.pl/log_193806.html http://vaglog.pl/log_193807.html
-
Passat B5 1.8T AWT logi do analizy
Witam, Może ktoś zerknąć na logi statyczne w passacie od kumpla? http://vaglog.pl/log_193397.html http://vaglog.pl/log_193398.html http://vaglog.pl/log_193399.html http://vaglog.pl/log_193400.html http://vaglog.pl/log_193401.html Będę wdzięczny.
-
Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka?
6XE więc elektrycznie składane i regulowane, ogrzewane. Takie pytanie, czy elektrycznie składane mają inny rozmiar niż te nieposiadające tej funkcji? Potrzebowałbym w sumie wymienić obudowe i lustro tylko. Sam mechanizm składania na szczęście działa.
-
Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka?
Musze kupić nowe, a nie chcę rozbierać drzwi bo do weekendu samochód potrzebuję.
-
Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka?
5PIN Rozumiem, że 7pin jest do ściemniania dodatkowo tak? Dziękuję za odpowiedź.
-
Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka?
Ile pinów powinna mieć wtyczka z grzaniem i elektryką?
-
Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka?
Witam, Jak sprawdzić czy mam grzane lusterka? Jakiś cymbał mi połamał obudowę oraz stłukł szkło i teraz muszę wymienić, ale nie wiem czy kupić tylko elektryczne czy też grzane. Będę wdzięczny za odpowiedzi.
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Bloki poszły na mejla z sygnatury. Niestety nie moge zrobić 065 bo nie ta wersja.
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Spadek obrotów. Po pełnym zatrzymaniu przy próbie zmiany biegów - biegi na FISie się zmieniały, ale niestety autko nie chciało ruszyć. Dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu zadziałało. Jutro postaram się zrobić logi z bloków wg instrukcji z 1-go posta.
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Podobnie jak kolega wyżej - podczas trasy skrzynia weszła mi w tryb awaryjny (migające wszystkie biegi). Po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo, problem ustał na 15 km - byle dojechać do domu. Podpiąłem autko pod kompa i wyrzuciło 3 błędy: 17100, 17106 i 17114. Skrzynia multi FSD, 212 000 przebiegu 2002r. Jakiś pomysł, co może być nie halo. Wolę się upewnić i wiedzieć po części co jest nie tak, zanim oddam samochód w czyjeś ręce.
-
Tryb awaryjny skrzyni
Witam, W czasie jazdy skrzynia przeszła w tryb awaryjny (mruganie PRND). Oczywiście multitronic. Po podpięciu pod kompa wywaliło 3 błędy: - 17100 - 17114 - 17106 Ktoś ma jakiś pomysł, żeby mnie nakierować co może być nie tak? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
-
Poleć swojego mechanika:)
Gdzie na slasku zajmuja sie automatami?
-
Gdzie dobrze regeneruja turbo?
Firma ROTORTECH w Katowicach. http://www.rotortech.com.pl
- Spoty Katowice i okolice
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Jak zawsze szybko, sprawnie i tanio Dzięki
-
Guma na dywaniku
Witam. Tak jak w temacie. Ma ktoś sprawdzony sposób na usunięcie gumy z dywaników?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
dev, dla pewności - jaki system hamulcowy. Oznaczenia z wlepki 1KD i 1LB.
-
Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4
wladi, jaka barwa tych w podświetleniu rejestracji?
-
Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4
Brak homologacji?
-
Moduły oświetlenie LED can bus do naszych Audi A4
Policja się nie czepia o pozycyjne led?