Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sowiq

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sowiq

  1. Źle, tzn nie do końca dobrze [-] podłączasz do jakiegoś punktu masy ( http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/bezpieczniki-przekazniki-punkty-masy-umiejscowienie-sterownikow-284465/ ). [+12] dla oświetlenia nóg z przodu bierzesz z modułu według schematu załączonego przez WRC, T32a/17. Dla nóg z tyłu T17l/14 Tak jak pisał WRC w pierwszym poście - 0.35mm jest w sam raz.
  2. sowiq odpowiedział(a) na tomekhxc temat w Audi A4 B6
    Jak już znajdziesz jakieś zamienniki, dopisz jakie i gdzie: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/ Będziemy powoli tworzyć bazę, żeby nie dać się zdzierać w ASO na jakieś chore pieniądze
  3. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Pytałem o to kilka dni temu i dostałem wyczerpującą odpowiedź. Zerknij pod linka: http://a4-klub.pl/b8-troooop-171/troooop-b8-201181/index298.html#post3921998
  4. sowiq odpowiedział(a) na tomekhxc temat w Audi A4 B6
    Spróbuj poszukać na Konektory samochodowe e-connectors Jak czegoś nie ma, to pisz maila. Mi w ten sposób dopasowali dwa piny
  5. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Za jeden boczek ze wszystkimi tymi gratami.
  6. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja kupowałem całe boczki drzwi, z oświetleniem, instalacją, klamką, pokrętłem składanych lusterek i wszystkimi przyciskami za 120 zł na Allegro
  7. Przede wszystkim radzę zacząć od strony bardziej nakierunkowanej na zwiedzanie Chorwacji, np. Cro.pl - Chorwacja Online. Jest tam na prawdę masę bardzo pożytecznych informacji. Jeśli chodzi o cieszę i spokój, to przede wszystkich należy trzymać się z dala od większych miejscowości. Ja ze swojego doświadczenia polecam cały półwysep Pelješac (np. przepiękna miejscowość Dingac Borak) i miejscowości na południe od Dubrownika - Mlini, Soline.
  8. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jakbyś napisał 2 tygodnie wcześniej, to bym wziął z pocałowaniem w rękę, bo szukałem stalówek na zimę. Kupiłem za 500 zł na Allegro.
  9. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    W lampce siedzi coś więcej niż tylko przyciski homelinka? One mają zintegrowany jakiś moduł, czy coś? Pytam, bo strasznie drogi ten przełącznik, nawet bez lampki (~190 zł), a zamierzam się pobawić w wyrezanie...
  10. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zawsze możesz za ~120 zł kupić na Allegro niekompletną lampkę (np. TUTAJ) i przełożyć.
  11. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ładnie Ci to wyszło. Jeśli chodzi o same przyciski, to obawiam się, że może być trudno. ETKA pokazuje lampkę jako całość.
  12. Właśnie wymieniłem cewkę i autko śmiga aż miło Więc wielkie podziękowania dla @_Gabriel_ za naprowadzenie na przyczynę awarii Ze cewkę zapłaciłem 105 zł łącznie z wysyłką. Kupiłem 06H 905 115 B. Wersja ta zastąpiła wycofaną 06H 905 115 A, która z kolei zastąpiła 06H 905 115. Więc ta z literką B to najnowszy i obecnie stosowany model. Nowe świece NGK w drodze, wymienię sobie przy okazji jakoś niedługo. Tak czy siak awaria usunięta, cała robota to 5 minut, a zaoszczędziłem pewnie kilka stówek na mechaniku Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie.
  13. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jakiś czas temu, jak doświetlanie zakrętów nie było takie popularne, kumpel mówi do mnie oburzony: "Kur#@, co ludzie mają z tymi halogenami, że albo świeci im się jeden albo migają na zmianę?!"
  14. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Koledzy widzieli nowy sposób na kradzież lamp? A reflektory z BMW X5 kradnie się tnąc błotnik - Pokazywarka.pl
  15. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Inna sprawa, że w razie jakby cokolwiek wyszło z autem nie tak (czego Ci oczywiście nie życzę), to Twój sąsiad jest czysty jak łza. Oficjalnie załatwiałeś wszystko z komisem w DE i ewentualne roszczenia możesz kierować tylko tam. Handlarz z Polski na papierze nie ma z całą transakcją nic wspólnego. A poza tym - jeśli na umowie są Twoje dane, to kto ją podpisywał? Może i trochę czepiam się szczegółów, ale podrobienie podpisu to przestępstwo. Nie chcę generalizować że każdy handlarz to kombinator, ale lepiej być zbyt ostrożnym na początku niż później pluć sobie w brodę. Tak jak napisał @NYNA - to nie są kwoty rzędu 2k zł.
  16. Zgadza się, na tych ori jest też logo Bosch. Do ASO nie zamierzałem, chociaż cena nie ścina z nóg - 200 zł. Na Allegro ceny za 06H 905 115 (bez litery, jak u mnie) od 35 do 100 zł + KW. ---------- Post dopisany 28-11-2013 at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2013 at 22:52 ---------- Tak teraz zacząłem się zastanawiać. Jaka jest żywotność świec zapłonowych? Może warto je od razu "prewencyjnie" wymienić? Jeśli wymiana, to będę potrzebował np. klucza dynamometrycznego, czy robi się to na przysłowiową pałę?
  17. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jeśli potrzebujesz pełną listę kodów, to tutaj jest chyba kompletna: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat Dekoder dla listy kodów: Kody wyposażenia ť Audi Klub Polska Co do gniazda diagnostycznego, to jest nad lewą nogą kierowcy.
  18. @_Gabriel_, dzięki za odpowiedź. Chyba masz rację. Zamieniłem miejscami cewki z cylindrów 1 i 2 i zalogowało mi ten sam błąd na cylindrze 1. Czyli cewka do wymiany. Ciekawe, że cewki 1 i 2 mam ori Audi, a 3 i 4 mają logo Beru... Ktoś już musiał wymieniać? I jeszcze pytanie - lepiej kupić ori używkę, czy nowy zamiennik?
  19. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dwie sprawy. @miodzio, dzięki za opis "programowania" szyb. Wystarczyło przytrzymać przycisk i wszystko wróciło do normy Druga - nie minął miesiąc od wizyty w warsztacie z wymianą łożysk, a już mam kolejny problem Zerknijcie, proszę, swoimi fachowymi oczami co to może być - http://a4-klub.pl/1-8t-228/silnik-przerywa-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow-306511/
  20. Jadąc dzisiaj na zakupy, po rozgrzaniu silnika depnąłem sobie trochę mocniej. Samochód zaczął drżeć jakby przerywał silnik. Spróbowałem jeszcze raz i to samo, a na desce zaczęło migać Check Engine. Dojechałem do sklepu i zgasiłem auto. Po odpaleniu depnąłem kilka razy na postoju gaz i wszystko było OK - obroty rosły i malały w normie, Check Engine się nie zapalił ponownie. Ale wracając spróbowałem dać trochę więcej gazu i sytuacja się powtórzyła Zrobiłem skanowanie VCDS i wyszło to: Adres 01: Silnik Plik etykiet: 06H-907-115-CAB.clb Oznaczenie elementu: 8K1 907 115 D HW: 8K1 907 115 Komponent i/lub wersja: 1.8l R4/4V TF H07 0002 Kodowanie: 010C000C02070158 Kod serwisu: WSC 99999 1023 2097151 Zbiór danych ASAM: EV_ECM18TFS8K1907115D A01003 (AU48) VCID: 2F6DF20176891560891 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 4057 - Cylinder 2 P0302 00 [101] - rozpoznane wypadanie zapłonów Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Przebieg: 86837 km Data: 2013.11.27 Czas: 18:19:32 4051 - Rozpoznano wypadanie zapłonów w jednym/wielu cylindrach P0300 00 [101] - - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Kody gotowości: 0000 0000 Co to może być? Silnik jak w opisie - 1.8 TFSI, 160 KM, oznaczenie CDHB. Rozrząd na łańcuszku.
  21. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dzięki! Będę próbował wieczorem.
  22. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Mam 2 pytania dotyczące elektrycznych szyb. Po wymianie sterowników drzwi przestały mi działać 2 rzeczy: 1. Nie działa domykanie szyb przy zamykaniu z pilota i przytrzymaniu przycisku przez kilka sekund 2. Przycisk otwierania szyby na drzwiach ma dwa "tryby", ale na obu działa tak samo. Jestem przekonany, że przed wymianą sterownika szyba opuszczała się do końca po naciśnięciu przycisku do końca. Teraz zatrzymuje się od razu jak puszczę przycisk. Jak naprawić?
  23. Podałem linka do użytkownika Gelson_Mandela (który jest powiązany z tym sklepem) przy okazji pinów 000 979 009 E (ma najtańsze z tej wersji). Pytałem go również o piny 000 979 034 E, ale nie posiadał takich.
  24. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jakby ktoś szukał (dużo) tańszych zamienników pinów elektrycznych, to zrobiłem krótką listę. Liczę, że niedługo się rozwinie http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-schematy-ukladow-elektrycznych-zlacza-wiazki-piny-dane-151516/#post3918068
  25. Jako, że oryginalne piny z ASO to często spory wydatek przy modyfikacjach, postanowiłem zrobić listę zamienników, które udało mi się znaleźć w internecie. Liczę, że wspólnie uda nam się ją poszerzyć. - 000 979 009 E - chyba najczęściej stosowane w B8. Do kupienia: w ASO ~15 zł / 2 sztuki na Allegro od użytkownika Gelson_Mandela w cenie 1 zł / sztukę (tutaj lista aukcji). Z mojego doświadczenia piny pasują idealnie. Przesyłka bardzo szybka. w sklepie e-connectors.pl w cenie 1,80 zł za sztukę (sprzedawane po 10 szt.) - być może trzeba napisać maila z zamówieniem po numerze oznaczenia. Sprzedawca ma dwie wersje - taką jak na Allegro (pasującą idealnie), lub identyczną z oryginałem. Różnią się one trochę, tej drugiej jeszcze nie miałem okazji przetestować. - 000 979 034 E - Stosowane np. w wiązce drzwi przednich, lusterku fotochrom z 8-pinową wtyczką itp. Do kupienia: w ASO ~45 zł / 2 sztuki w sklepie e-connectors.pl w cenie 1,80 zł za sztukę (sprzedawane po 10 szt.). Pasują idealnie. Być może trzeba zamawiać mailowo, bo online nie da się znaleźć po numerze katalogowym. - 000 979 035 E - Męska wersja 000 979 034 E Do kupienia: w ASO ~40 zł / 2 sztuki w sklepie e-connectors.pl w cenie 1,80 zł za sztukę (sprzedawane po 10 szt.). Są trochę węższe niż oryginał, ale pasują. Może ten post wygląda na reklamę sklepu, ale nie miało tak być. Próbując dopasować jakieś zamienniki wymieniłem kilkanaście maili z właścicielem. Ja przesyłałem zdjęcia, a właściciel darmowe i płatne próbki. Zrobiłem to "dla potomnych", żeby taniej i przyjemniej im się rezało Jeśli macie jakieś sprawdzone miejsca z tanimi zamiennikami pinów, to piszcie - będziemy dodawać do listy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.