Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Idealnych - nie. Ale są samochody lepsze i gorsze. Tak samo jak różne silniki. Jedne są mniej dopracowane od innych i masz przykład tych łożysk - co najmniej dwie osoby z 2.0 TDI na tym forum miały z tym problem. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie kwestia jakiejś wady fabrycznej. Tak czy siak coś w tym chyba jest...?
-
B8 TrOOOOp
Kilka stron wcześniej @cool506 i @mxzibi pisali coś na ten temat. Co prawda nie wiem jakie oznaczenie silnika, ale objawy wyglądają podobnie Panowei znalazłem Łożysko w które wchodzi półośkla do skrzyni , wywaliło gniazdo na 1mm, aż niedowierzam w top co widze, podobno wada fabryczna, wiec sprawdzajcie za wczasu, pozniej rozwine wątek dalej wkleje foto, narazie mysle co tu zrobić, bo skrzyni nie zamierzam kupowacć
-
B8 TrOOOOp
Właśnie po przeczytaniu tego artykułu postanowiłem zapytać
-
B8 TrOOOOp
Kurde, w życiu bym na to nie wpadł Dzięki za poradę
-
B8 TrOOOOp
Musiałeś nacisnąć przycisk na pilocie. Same to one się nie zablokują. Same blokują się tylko jak odblokujesz z pilota i przez 30 sekund nie otworzysz drzwi. No tak, to pewnie prawda, bo otwierałem i zamykałem kilka razy drzwi z pilota siedząc w środku auta. Nie mniej jednak uważam, że nawet zablokowane z zewnątrz za pomocą pilota drzwi powinny dać się otworzyć od środka. IMO jest to trochę niebezpieczne
-
B8 TrOOOOp
Kilka dni temu siedziałem sobie w aucie z wyjętym kluczykiem. Po kilku minutach drzwi samoczynnie się zablokowały - to chyba dobrze. Ale... czy to normalne, że zaryglowanych drzwi nie da się otworzyć od środka? Nie działają ani klamki, ani włącznik blokowania na drzwiach kierowcy. Przecież jakby ktoś został w aucie bez kluczyka, to jedyną opcją na awaryjne wyjście z samochodu jest wybicie szyby
-
B8 TrOOOOp
Dołączam się do pytanie też mam strasznie opiaskowane i polerka nic nie da można ze zwykłych lamp tych żarówkowych przełożyć do bixa? Ja kiedyś robiłem polerkę w VW Bora i efekt przerósł moje oczekiwania. Serio macie aż tak zjechane klosze, żeby nie dało się ich spolerować? Tak to wyglądało przed: A tak po: Jakby ktoś był ciekaw, to całość opisałem tutaj: Forum.auto.com.pl | motoryzacyjne forum dyskusyjne | forum samochodowe
-
B8 TrOOOOp
d*pa z tym. Podłączałem na 3 różne sposoby i za każdym razem wydawało mi się, że teraz będzie dobrze. Ale za napięciem w kostce idącej do lampki oświetlenia nie nadążysz - raz jest, a za chwilę go nie ma Mało tego, +12V jest cały czas, a oświetlenie (np. po otwarciu drzwi) sterowane jest minusem. Podłączyłem się do zasilania lusterka fotochrom i teraz wszystko działa jak należy
-
B8 TrOOOOp
Panowie, jest poza lusterkiem fotochrom jakieś miejsce w okolicy lampki oświetlenia wnętrza, gdzie zasilanie pojawia się po włączeniu zapłonu? Wczoraj podłączyłem sobie kamerkę pod dwa piny od lampki i wszystko było cacy, ale nie pomyślałem, że lampka gaśnie po właczniu zapłonu
-
B8 TrOOOOp
No właśnie znalazłem jak @jedrekx pytał, bo kojarzyłem że było o tym w tym wątku. Zerknij na odpowiedzi: http://a4-klub.pl/b8-troooop-171/troooop-b8-201181/index266.html#post3817480
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Koszty sprawdzisz mniej-więcej tutaj: sklep.gajos.com.pl Ja ze swojej strony polecam kupić na Allegro całe wiązki kabli, tudzież całe boczki ze wszystkimi częściami jak znajdziesz w miarę tanio. Ja zakupiłem całe boczki, bo wyszło taniej niż zakup przełącznika do składania lusterek bocznych, który był mi potrzebny Jeśli masz trochę smykałki, to bez problemu to wyrezasz Roboty nie jest dużo, a satysfakcja będzie
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
Na początek zaopatrz się w kabelek VCDS, bo bez zakodowania sterownika nic nie zdziałasz
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Tak z czystej ciekawości. Ile może kosztować założenie Webasto do 1.8 TFSI?
-
Ktory bank wybrac - konto osobiste ??? jakie i gdzie-cala prawda .
Nawet w "tradycyjnym" banku wypłatę takiej kwoty musisz z reguły zamawiać 2 dni wcześniej
-
Ktory bank wybrac - konto osobiste ??? jakie i gdzie-cala prawda .
A ja polecam nie jedno konto, a zestaw dwóch. To taki mój mały patent. - Bank internetowy - Alior Sync - konto internetowe, darmowe bankomaty i przelewy - kantor.aliorbank.pl - zakładamy konto walutowe (+ w PLN), ale uwaga - bez karty! Tylko wtedy jest darmowe. Co daje takie połączenie? Alior Sync i Alior Bank to ta sama grupa. Przelewy pomiędzy Sync i Kantorem Alior Banku idą kilka sekund. Dzięki temu możemy sobie w placówkach Alior Bank wpłacać i wypłacać kasę (złotówki i walutę) na konto Kantoru i w kilka sekund przenosić kasę pomiędzy kontami. Dzięki temu mamy darmowe konto i dostęp do placówek A i kursy wymiany w Kantorze Aliora są bardzo dobre jeśli ktoś obraca walutami.
-
B8 TrOOOOp
Zerknij do tego tematu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-skladanych-lusterek-283944/ Jest tam ładnie opisane jak wymontować wkłady. Tylko dobrze dobierz narzędzie - najlepiej coś szerokiego. Ja za pierwszym razem użyłem wąskiego wyjmaka i wkład strzelił na pół przez sam środek...
-
B8 TrOOOOp
Ja pisałem. 550 zł za przełożenie łożyska z piastą (łącznie z kosztem części). Podejrzewam, że przy wymianie samego łożyska koszty robocizny byłyby droższe niż kasa zaoszczędzona na piaście Jeśli masz możliwości i chęci, to ja (z perspektywy doświadczenia) na Twoim miejscu porwałbym się na samodzielną wymianę. Łożyska FAG z piastą chodzą poniżej 300 zł na Allegro.
-
B8 TrOOOOp
Zanim kupisz nowe wkłady, sprawdź kodowanie sterownika drzwi. Może przez przypadek (lub nie) ktoś wyłączył funkcję grzania. Inaczej byłyby błędy w sterowniku.
-
B8 TrOOOOp
Potretlo ustaw na srodek i bedzie grzalo Ale będzie grzało cały czas, czy włączy się automatycznie poniżej określonej temperatury? Mi chodzi o to, czy da się ręcznie wymusić grzanie
-
B8 TrOOOOp
Da się w B8 włączyć ręcznie ogrzewane lusterka (np. żeby odparować)? Czy tylko automatycznie od czujnika temperatury?
-
B8 TrOOOOp
Są dwie wersje. Można kupić z piastą i po prostu wymienić, albo kupić samo łożysko i bawić się w prasowanie. Nawet w Elsie jest instrukcja "naprawy" łożyska przy pomocy prasy
-
B8 TrOOOOp
Więc czas się chyba zaopatrzyć w trochę lepsze klucze i następna wymiana samodzielnie Z tego co ELSA mówi, to w mocowaniu drążka kierowniczego występują dwunastokątne nakrętki, a do jednego wahacza trzeba użyć ściągacza. Ale nie zaśmiecajmy już wątku. Chciałem tylko ze swojej strony podziękować Forumowiczom za podzielenie się wiedzą na temat łożysk
-
B8 TrOOOOp
U mnie zaczęło wyć. O ile przebieg jest oryginalny (a wszystko na to wskazuje), to po około 85,000 km.
-
B8 TrOOOOp
Już po ptakach, łożyska założone Mam nadzieję, że tak szybko nie padną. Zresztą znalazłem w necie i bardziej pochlebne opinie U mnie bardziej chodziło o diagnozę, bo nie byłem na 100% pewny czy to łożyska. Ale tak na drugi raz - bardzo ciężko jest to wymienić samemu? Z tego co widziałem to piasta montowana jest na 3 śruby. Skoro za wymianę w ASO liczą 300 zł, to domyślam się, że nie ma z tym jakoś strsznie dużo roboty? Potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, np. jakiś ściągacz?