Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sowiq

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sowiq

  1. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Idealnych - nie. Ale są samochody lepsze i gorsze. Tak samo jak różne silniki. Jedne są mniej dopracowane od innych i masz przykład tych łożysk - co najmniej dwie osoby z 2.0 TDI na tym forum miały z tym problem. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie kwestia jakiejś wady fabrycznej. Tak czy siak coś w tym chyba jest...?
  2. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Kilka stron wcześniej @cool506 i @mxzibi pisali coś na ten temat. Co prawda nie wiem jakie oznaczenie silnika, ale objawy wyglądają podobnie Panowei znalazłem Łożysko w które wchodzi półośkla do skrzyni , wywaliło gniazdo na 1mm, aż niedowierzam w top co widze, podobno wada fabryczna, wiec sprawdzajcie za wczasu, pozniej rozwine wątek dalej wkleje foto, narazie mysle co tu zrobić, bo skrzyni nie zamierzam kupowacć
  3. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Właśnie po przeczytaniu tego artykułu postanowiłem zapytać
  4. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Kurde, w życiu bym na to nie wpadł Dzięki za poradę
  5. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Musiałeś nacisnąć przycisk na pilocie. Same to one się nie zablokują. Same blokują się tylko jak odblokujesz z pilota i przez 30 sekund nie otworzysz drzwi. No tak, to pewnie prawda, bo otwierałem i zamykałem kilka razy drzwi z pilota siedząc w środku auta. Nie mniej jednak uważam, że nawet zablokowane z zewnątrz za pomocą pilota drzwi powinny dać się otworzyć od środka. IMO jest to trochę niebezpieczne
  6. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Kilka dni temu siedziałem sobie w aucie z wyjętym kluczykiem. Po kilku minutach drzwi samoczynnie się zablokowały - to chyba dobrze. Ale... czy to normalne, że zaryglowanych drzwi nie da się otworzyć od środka? Nie działają ani klamki, ani włącznik blokowania na drzwiach kierowcy. Przecież jakby ktoś został w aucie bez kluczyka, to jedyną opcją na awaryjne wyjście z samochodu jest wybicie szyby
  7. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dołączam się do pytanie też mam strasznie opiaskowane i polerka nic nie da można ze zwykłych lamp tych żarówkowych przełożyć do bixa? Ja kiedyś robiłem polerkę w VW Bora i efekt przerósł moje oczekiwania. Serio macie aż tak zjechane klosze, żeby nie dało się ich spolerować? Tak to wyglądało przed: A tak po: Jakby ktoś był ciekaw, to całość opisałem tutaj: Forum.auto.com.pl | motoryzacyjne forum dyskusyjne | forum samochodowe
  8. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    d*pa z tym. Podłączałem na 3 różne sposoby i za każdym razem wydawało mi się, że teraz będzie dobrze. Ale za napięciem w kostce idącej do lampki oświetlenia nie nadążysz - raz jest, a za chwilę go nie ma Mało tego, +12V jest cały czas, a oświetlenie (np. po otwarciu drzwi) sterowane jest minusem. Podłączyłem się do zasilania lusterka fotochrom i teraz wszystko działa jak należy
  9. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Panowie, jest poza lusterkiem fotochrom jakieś miejsce w okolicy lampki oświetlenia wnętrza, gdzie zasilanie pojawia się po włączeniu zapłonu? Wczoraj podłączyłem sobie kamerkę pod dwa piny od lampki i wszystko było cacy, ale nie pomyślałem, że lampka gaśnie po właczniu zapłonu
  10. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    No właśnie znalazłem jak @jedrekx pytał, bo kojarzyłem że było o tym w tym wątku. Zerknij na odpowiedzi: http://a4-klub.pl/b8-troooop-171/troooop-b8-201181/index266.html#post3817480
  11. Koszty sprawdzisz mniej-więcej tutaj: sklep.gajos.com.pl Ja ze swojej strony polecam kupić na Allegro całe wiązki kabli, tudzież całe boczki ze wszystkimi częściami jak znajdziesz w miarę tanio. Ja zakupiłem całe boczki, bo wyszło taniej niż zakup przełącznika do składania lusterek bocznych, który był mi potrzebny Jeśli masz trochę smykałki, to bez problemu to wyrezasz Roboty nie jest dużo, a satysfakcja będzie
  12. Na początek zaopatrz się w kabelek VCDS, bo bez zakodowania sterownika nic nie zdziałasz
  13. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Cena za sztukę
  14. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Tak z czystej ciekawości. Ile może kosztować założenie Webasto do 1.8 TFSI?
  15. Nawet w "tradycyjnym" banku wypłatę takiej kwoty musisz z reguły zamawiać 2 dni wcześniej
  16. A ja polecam nie jedno konto, a zestaw dwóch. To taki mój mały patent. - Bank internetowy - Alior Sync - konto internetowe, darmowe bankomaty i przelewy - kantor.aliorbank.pl - zakładamy konto walutowe (+ w PLN), ale uwaga - bez karty! Tylko wtedy jest darmowe. Co daje takie połączenie? Alior Sync i Alior Bank to ta sama grupa. Przelewy pomiędzy Sync i Kantorem Alior Banku idą kilka sekund. Dzięki temu możemy sobie w placówkach Alior Bank wpłacać i wypłacać kasę (złotówki i walutę) na konto Kantoru i w kilka sekund przenosić kasę pomiędzy kontami. Dzięki temu mamy darmowe konto i dostęp do placówek A i kursy wymiany w Kantorze Aliora są bardzo dobre jeśli ktoś obraca walutami.
  17. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zerknij do tego tematu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-skladanych-lusterek-283944/ Jest tam ładnie opisane jak wymontować wkłady. Tylko dobrze dobierz narzędzie - najlepiej coś szerokiego. Ja za pierwszym razem użyłem wąskiego wyjmaka i wkład strzelił na pół przez sam środek...
  18. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja pisałem. 550 zł za przełożenie łożyska z piastą (łącznie z kosztem części). Podejrzewam, że przy wymianie samego łożyska koszty robocizny byłyby droższe niż kasa zaoszczędzona na piaście Jeśli masz możliwości i chęci, to ja (z perspektywy doświadczenia) na Twoim miejscu porwałbym się na samodzielną wymianę. Łożyska FAG z piastą chodzą poniżej 300 zł na Allegro.
  19. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zanim kupisz nowe wkłady, sprawdź kodowanie sterownika drzwi. Może przez przypadek (lub nie) ktoś wyłączył funkcję grzania. Inaczej byłyby błędy w sterowniku.
  20. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Potretlo ustaw na srodek i bedzie grzalo Ale będzie grzało cały czas, czy włączy się automatycznie poniżej określonej temperatury? Mi chodzi o to, czy da się ręcznie wymusić grzanie
  21. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Da się w B8 włączyć ręcznie ogrzewane lusterka (np. żeby odparować)? Czy tylko automatycznie od czujnika temperatury?
  22. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Są dwie wersje. Można kupić z piastą i po prostu wymienić, albo kupić samo łożysko i bawić się w prasowanie. Nawet w Elsie jest instrukcja "naprawy" łożyska przy pomocy prasy
  23. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Więc czas się chyba zaopatrzyć w trochę lepsze klucze i następna wymiana samodzielnie Z tego co ELSA mówi, to w mocowaniu drążka kierowniczego występują dwunastokątne nakrętki, a do jednego wahacza trzeba użyć ściągacza. Ale nie zaśmiecajmy już wątku. Chciałem tylko ze swojej strony podziękować Forumowiczom za podzielenie się wiedzą na temat łożysk
  24. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    U mnie zaczęło wyć. O ile przebieg jest oryginalny (a wszystko na to wskazuje), to po około 85,000 km.
  25. sowiq odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Już po ptakach, łożyska założone Mam nadzieję, że tak szybko nie padną. Zresztą znalazłem w necie i bardziej pochlebne opinie U mnie bardziej chodziło o diagnozę, bo nie byłem na 100% pewny czy to łożyska. Ale tak na drugi raz - bardzo ciężko jest to wymienić samemu? Z tego co widziałem to piasta montowana jest na 3 śruby. Skoro za wymianę w ASO liczą 300 zł, to domyślam się, że nie ma z tym jakoś strsznie dużo roboty? Potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, np. jakiś ściągacz?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.