Treść opublikowana przez radko123
-
Błąd P0113 audi a4b6 1,8t BFB
w kolektorze zaraz za przepustnicą
-
Błąd P0113
w kolektorze zaraz za przepustnicą
-
Jakie macie przebiegi w swoich 1.8t ?
279k 2002r
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Co do tabelki to mieszczę się dolnej granicy normalnego ciśnienia a do minimum jeszcze trochę a że wyznaję zasadę "lepsze wrogiem dobrego" nie widzę powodu rozgrzebywania silnika.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Miałem to ok 40 tyś temu terkotało mi jak się rozgrzał a ciśnienie też było 1,2 wtedy to wszystko sprawdzałem, miska w dół i tam tak czystko że aż mechanik się dziwił. Wymieniłem napinacz na używany a łańcuch nowy i wszystkie odgłosy zniknęły. Teraz mam dalej 1,2 i odpukać nic się nie dzieje. Zagłębiałem się w temat ciśnienia na wolnych i w asso mi pokazywali dokumentacje techniczną i w niej nie ma info na temat jego wysokości na wolnych tylko z tego co pamiętam przy 1500 jak silnik ma do 60 stopni a potem jak ma 90 to przy 2000 tyś i chyba przy 3000. U mnie było książkowo. Powiedzieli mi jeszcze że jak zarosną mi kanały mułem w silniku to wtedy będę miał większe ciśnienie
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ja mam na wolnych przy temp. oleju 90st. ciśnienie 1.2 bar i nic nie terkocze
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ustawiane w fabryce tak aby były małe wibracje silnika, z tego co pamiętam można zmienić vagiem.
-
Błąd 16514 Lambda Sensor B1S1
Rozumiem, nie wnikaj w moją wiedzę tylko podsuwaj pomysły rozwiązania problemu. Ja swój podałem i nie chcę z Tobą o tym dyskutować, oczywiście nie twierdzę że to nie sonda ale zanim bym zabrał się za wymianę sprawdziłbym jak napisałem wyżej.
-
Błąd 16514 Lambda Sensor B1S1
Jeśli mieszanka będzie zła może być taki błąd, druga sprawa podmiana to mogą być koszta (trzeba mieć drugą sondę, może się uszkodzić podczas wykręcania) Przy złej mieszance powinny też towarzyszyć inne błędy ale może zbyt krótko pojeździł aby się pojawiły.
-
Błąd 16514 Lambda Sensor B1S1
Ten błąd może być spowodowany złym składem mieszanki, nieszczelnością. Skasuj i pojeździj na samej benzynie. Przed kasowaniem podaj jakie masz wartości w kanale 32. Sprawdź też czy w okolicach zaworu dv nie ma jakiejś nieszczelności. pozdrawiam
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Dzisiaj po nocy sprawdziłem u siebie, auto w garażu temperatura -6 otoczenia i silnika. Odpaliłem poczekałem 5 sekund i w drogę, przełączenie na gaz nastąpiło po 0,9km. W sterowniku ustawione przełączanie przy temperaturze reduktora 36 stopni.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ja przed wymianą napinacza i łańcuszka miałem 3 po wymianie 0
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
czy odkręcałeś koło pasowe od wałka wydechowego? Jeśli tak to podobno można je odwrotnie założyć a z drugiej strony też jest znak i wtedy jest przesunięcie.
-
a4 b6 1.8t BFB co ile wymiana paska wielorowkowego?
U mnie wymieniany 4 lata temu przy 180tyś teraz jest 270tyś wizualnie jest ok nie zauważyłem też pęknięć, nigdy nie piszczał. Jak myślicie może wymienić profilaktycznie?
-
a4 b6 1.8t BFB co ile wymiana paska wielorowkowego?
Witam, czy ktoś się orientuje co ile km/lat producent zaleca wymianę paska napędzającego osprzęt i czy przy tej wymianie należy również wymienić jego napinacz? pozdrawiam
-
Sterownik Stag Qbox czy Optima Nano?
Czyli co twin nie pociągnie 250hp?
-
Sterownik Stag Qbox czy Optima Nano?
Jeszcze seria, zbieram graty i celuję w ok 220-250.
-
Sterownik Stag Qbox czy Optima Nano?
Ja u siebie mam takie i sterownik Qbox plus, wszystko śmiga jak trzeba.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Podobno serwis potrafi ale i tak trzeba łańcuszek wyjąć. Ja bym zrobił tak: Wymiana łańcuszka i testy. Jeśli dalej problem to wymiana napinacza.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Jest pewny że wymieniał ten napinacz? może chodziło mu o ten od paska rozrządu? Może tylko łańcuszek rozciągnięty?
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Po czasie pojawi się check na desce innych objawów nie zaobserwowałem (podobno może ciut więcej palić) Jeszcze tylko dodam że po oględzinach i porównaniu napinaczy który był u mnie a tym co zamontowałem bardzo możliwe że w moim przypadku pomogła by jedynie wymiana samego łańcuszka.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
O tym zapomniałem napisać i u mnie też tak było, po zmianie już nie występuje.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Odpuść temat, u mnie bzykało głośno i praktycznie za każdym razem i było tak od momentu kupna auta, i ja z tym jeździłem ok 10 tyś. Co więcej klekotało trochę na wolnych po rozgrzaniu auta. W miedzy czasie sprawdziłem ciśnienie oleju i zajrzałem pod pokrywę zaworów. W miedzy czasie śledziłem portale aukcyjne w poszukiwaniu używki, trafiła się to wymieniłem i jest ok.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
ehhh co tu gdybać odpiąć wtyczkę i sprawa się rozjaśni. nie nie trzeba, tylko że łańcuszek pewnie też jet rozciągnięty. niestety bez wyciągania nie sprawdzisz czy nie jest rozciągnięty
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Ja wymieniłem łańcuszek i napinacz bez rozpinania rozrządu jedynie uniosłem wałek wydechowy. Koszt w moim przypadku to: łańcuszek 110zł (stary był rozciągnięty względem nowego) napinacz używany oryginalny 300zł (ciężko trafić na taki w dobrym stanie) Od wymiany zrobiłem 45tyś i wszystko OK