Treść opublikowana przez radko123
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
.....035 103 245 G ...tak to ten ale kupuj w aso a koszt oryginału to 42zł miałem u siebie takie błędy i winny był własnie ten zaworek
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
Zaworek odmy ten pod kolektorem do sprawdzenia. Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
czy jest różnica przy wciśniętym sprzęgle?
-
1.8t BEX problem z synchronizacją rozrządu i nastawnikiem zmiennych faz
002 +033 031+020 115+118 020+115 Ale nie jestem guru w temacie logów więc poczekaj co "Dev" napisze w kwestii logów
-
1.8t BEX problem z synchronizacją rozrządu i nastawnikiem zmiennych faz
na razie lepiej nie rób żadnych logów do odcinki do czasu aż ogarniesz problem rozrządu.
-
1.8t BEX problem z synchronizacją rozrządu i nastawnikiem zmiennych faz
Coś mi się kojarzy że któreś z kół zębatych można odwrotnie założyć i wtedy jest przesunięcie a znaki są chyba po obu stronach. Ale mogę się mylić. jednak dobrze mi się skojarzyło: http://forum-mechanika.pl/threads/audi-a4-1-8t-aeb-problem.12468/ zerknij na 14 post w powyższym wątku.
-
1.8t BEX problem z synchronizacją rozrządu i nastawnikiem zmiennych faz
w 093 powinnno być cały czas w okolicach 0 a w 091 powinno mieć dwa stany przed zmianą fazy około 0 a po zmianie ok 24 dopuszczane odchyły to +-4, u Ciebie zmiana fazy nie występuje podejrzewam że przyczyną jest złe ustawienie rozrządu. tak to wygląda u mnie: http://vaglog.pl/log_207879.html
-
1.8t BEX problem z synchronizacją rozrządu i nastawnikiem zmiennych faz
W pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić ustawienie rozrządu, jeśli chcesz sprawdzić czy nie ścięło klina to zdejmij pokrywę zaworów ustaw zębatki łańcucha na znaki i wtedy zdejmujesz pokrywę paska i powinieneś zobaczyć czy koło paska jest na znaku.
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
Nie zapomnij o wymianie łańcuszka u mnie przy 230tyś był mocno wyciągnięty i bardzo luźny.
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
Witam, I mnie dopadł problem z podwyższonymi obrotami biegu jałowego oraz błąd zbyt ubogiej mieszanki 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean P1136 - 001 - Upper Limit Exceeded Problemem oczywiście okazał się zaworek odmy 035103245G Jako że problem dopadł mnie w sobotę i w niedzielę szykuje się wyjazd a nie lubię jeździć autem niesprawnym to przedstawiam jak na szybko można naprawić ten zaworek. na samum łączeniu zrobiłem nacięcie głębokości ok 1mm wokół zaworka I zaworek rozebrany Uszkodzeniu uległa plastikowa membranka zaworka Po dokładnym odtłuszczeniu izopropanolem skleiłem ją klejem do plastiku Po dokładnym odtłuszczeniu poskładałem wszystko i skleiłem tym samym klejem Miejsce cięcia wypełniłem masą uszczelniającą Zaworek zamontowany i problemu nie ma, oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe do momentu zakupu nowego zaworka. Pozdrawiam
-
Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?
Ja tak robiłem przy okazji ostatniej wymiany oleju i 235tyś przebiegu. To było pierwsze zdjęcie miski w tym aucie. Mechanik który to robił był w szoku wszystko czyste zero szlamu nagaru itd. a w sitku smoka nawet jedno oczko nie było zatkane. Dodam że przez 200 tyś auto jeździło na castrolu z tym wyjątkiem że pierwszy właściciel wymieniał olej co 15 tyś a nie jak zaleca producent co 30 tyś.
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
porównując zużycie ślizgów względem mego starego napinacza to te wyglądają na min. 300tyś
-
Niebieski dym podczas postoju pod gorke
Na pewno nie jest to normalne, trzeba by było odkręcić dolną rurę od IC i zobaczyć czy i ile tam oleju się zebrało. Jeśli po jej odkręceniu będzie kapał olej to turbo do roboty.
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
Jeszcze co do ciśnienia to u mnie na wolnych jest 1.2bara i po wymianie napinacza i łańcucha jest cisza (napinacz to używany oryginał). Mierzyłeś ciśnienie przy 2tyś obrotów, u mnie jest 3bar. Jeszcze jedno sprawdź stan zębatek na wałkach podobno lubią się wytrzeć jak się długo jeździ z "grzechotnikiem"
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
Czy łańcuch wymieniłeś? Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
-
Wyciek oleju po prawej stronie silnika (strona pasażera)
Mi po wymianie uszczelki (oryginał asso) przykręcane odpowiednim momentem dalej ciekło i dopiero po dodatkowym uszczelnieniu masą jest ok
-
Instalacja LPG a wskaźnik paliwa.
Witam, Czy po zamontowaniu gazu wskaźnik PB na desce rozdzielczej prawidłowo pokazuje stan benzyny w baku? pozdrawiam
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Podróba.
-
Wyciek oleju po prawej stronie silnika (strona pasażera)
u mnie ten przewód był mokry i wisiały kropelki a okazało się że winna była uszczelka pod pokrywą zaworów i olej ściekał własnie po tym przewodzie.
-
Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów
aktywne nie ale jeśli sam zawór został dalej przy silniku to może to on hałasuje trzeba by było go odkręcić a otwór w głowicy zaślepić widziałem do kupienia gotowe blaszki do przykręcenia w miejsce zaworu.
-
Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów
Czy zawór SAI został usunięty z silnika?
-
Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów
to fakt ale jeszcze dla wszystkiego sprawdź ciśnienie oleju manometrem, a następnie zawór SAI - na początek może dotknij go i sprawdź czy w momencie terkotania niema drgań. I jak możesz to nagraj ten dźwięk i umieść na forum.
-
Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów
U mnie ślizgi były w super stanie na pokrywie nic nie widać a terkotało po wymianie łańcucha i napinacz cisza a podejrzewam że to była wina tylko łańcucha, był rozciągnięty i miał luzy.
-
Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów
A może to z napinacza i łańcuszka rozrządu ten dźwięk dochodzi?
-
Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?
ja do bfb kupowałem: 06B 133 555 H