Treść opublikowana przez radko123
-
Prawidłowy poziom oleju i prawidłowe jego sprawdzanie.
Ja bym się sugerował tym co jest w instrukcji w końcu po coś ona jest.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
instrukcja nie podaje lepkości tylko normy, nie informuje również co ile wymieniać tylko w jakim trybie to ja sam zdecydowałem że przejdę na w40 mimo że serwis zaleca 5w30 ale raczej ze względu na ekologie i normy emisji a nie ochronę silnika.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
nie miałem takiego zamiaru chodziło mi o dyskusję w temacie. Ja swoją opinie poparłem artykułem i instrukcją i chciałem abyś też podał dlaczego uważasz że warto zostać przy 5w30.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Znajdz mi jeden olej 5w40 z norma 503.01 a stawiam piwo idac tym tokiem myslenia ze na wysokie temperatury szukamy oleju o wyzszej lepkosci zaraz bedzie sie tu polecac 10W60 tylko dlaczego norma 503, ja wymieniam co 15 tyś a w instrukcji od mego auta i dla silnika 1.8t widnieje taki oto wpis
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja przed ostatnią zmianą też zgłębiałem temat i zacytuje tu fragment artykuł z portalu "Auto Świat" cyt. ".....Warto wiedzieć, że oleje 0W-30 i 5W-30, które coraz częściej zalecane są przez producentów aut, mają stosunkowo słabe właściwości ochronne. Są to oleje tworzące w temperaturze roboczej cienki film olejowy, który wytwarza bardzo małe opory, pozwala zmniejszyć spalanie i teoretyczną emisję dwutlenku węgla (normy Euro!), ale coś za coś. W sytuacji gdy silnik z powodu wyeksploatowania zaczyna mieć nieco większe luzy i spala olej, zasadne staje się zastosowanie takiego środka, który w temperaturze roboczej ma nieco większą lepkość." Link do artykułu poniżej http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/olej-silnikowy-radzimy-kiedy-wymienic-i-jak-wybrac/02v0d To mnie też skłoniło do zmiany lepkości z dotychczasowej 5w30 na 0w40
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jest oooobszerny wątek na ten temat, myślę że powinieneś go prześledzić.... Ja też jeździłem na 5w30 i to było Motul po lekturze na następną wymianę poszedł 0w40 tej samej firmy, za wcześnie na opinię bo dopiero 3tyś ale mogę zapewnić że spalanie oleju nie wzrosło. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4014-all-jaki-olej-silnikowy/
-
Gdzie Podpiąć Manometr Ciśnienia Oleju W Adr 1.8?
Jak spadało ci do 1,2 to miałeś jakieś objawy niskiego ciśnienia, hałas łańcucha, kontrolka?
-
Pęknięta Rurka Bagnetu Oleju
Uważaj przy wyjmowaniu może popękać a kawałki mogą polecieć do miski. Jeśli pęknie w miejscu gdzie łączy się z metalową rurką (u mnie tak było) to włóż w środek kawałek szmatki wtedy bezpiecznie wydłubiesz pozostałości Jak będziesz montował nową to wciśnij do momentu aż poczujesz klik i zwróć uwagę żeby weszła do końca inaczej wiadomo - zaniżone wskazania oleju na miarce. pozdrawiam
-
Problem Z Klimą...
Możliwe że silniczki chodzą ale czy klapy razem z nimi, może jakieś cięgno spadło lub ułamało? Trzeba by było rozebrać i przejżeć zaczynając od strony pasażera bo łatwiejszy dostęp.
-
Cofanie zapłonów, proszę o pomoc.
W pierwszym poście jest link do logu jest w nim cofanie i temperatura jak możesz przeanalizuj go. Dziękuję.
-
Cofanie zapłonów, proszę o pomoc.
Co znaczy sprawdzić?, jedyne co było robione to pomiar ciśnienia i jest po 13 Załóżmy że cofanie na jałowym przy klimie było spowodowane 70st. temperaturą powietrza, teraz jak sprawdzam to na jałowym zero ale temp ok 55st. Pod obciążeniem cofanie nie przekracza 5 stopni to czy takie cofanie ma negatywny wpływ na silnik i czy waszym zdaniem warto zdejmować głowice i szukać przyczyny?
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
zrób ok 100km bez kasowania błędów i to najlepiej pod różnym obciążeniem i może z raz jakaś dynamiczniejsza jazda i wtedy odczytaj wartości z bloku 32
-
Q5 Problem Z Braniem Oleju
Niestety ale prawdopodobnie bez remontu się nie obejdzie Przeczytaj poniższy artykuł http://www.spalacz.pl/olej-i-jego-spalanie-w-silniku-audi-20-tfsi
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
wystarczy na zapłonie i nie trzeba logować tylko podać dwie wartości
-
Cofanie zapłonów, proszę o pomoc.
U mnie jakaś Varta 750 czy coś takiego Wracając do cofania to logów jeszcze nie zrobiłem jakoś czasu nie było no i ktoś do pomocy potrzebny. Rozmawiałem z mechanikiem który podobno pracuje w aso i powiedział mi kilka ciekawych wiadomości na temat cofania. Twierdzi że jednostka która pod obciążeniem nie wykazuje cofania w blokach pomiarowych 20 (same 0) nie jest w stanie pracować na pograniczu spalania stukowego i że to oznaka że w związku z innym parametrami zapłon już został cofnięty. Twierdzi też że temperatura powietrza dolotowego ma duży wpływ na spalanie stukowe i że w moim przypadku dlatego takie cofania nawet na jałowym. A co na to szanowne forum?
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Jakie masz wskazania w długoterminowych korektach lambda i kiedy ostatnio kasowałeś błędy (nawet jeśli nie było)? blok chyba 32.
-
Uszkodzony Silnik 1.8T Avj
Przykra sprawa, ja bym szukał silnika na podmianę. Sprzedający dają gwarancję rozruchową a po zakupie można szybko sprawdzić kondycje no i z 4 tyś trzeba liczyć (silnik + nowy rozrząd)
-
A4 B7 1.8T przegląg - ekspoloatacja
W niedzielę był mały wypad na objazd po mazurach, poniżej fotka zrobiona specjalnie dla "niewiernego sąsiada" po powrocie Jazda cały czas klima a na zew. 30st. W tym wypadku jazda totalnie przepisowa nie przekraczałem 100km/h, poza jednym manewrem co zmusił do 140km/h Dystans skasowany rano przed wyjazdem praktycznie trasa postoje w kilku miastach mazurskich. Średnie spalanie jak widać. Dodam tylko że wprowadzałem Vagiem korektę spalania do licznika +5% bo zaniżał spalanie względem rzeczywistego Można wierzyć lub nie.....
-
A4 B7 1.8T przegląg - ekspoloatacja
Ja mam w B6 Sedan tak: trasa: 6,5 / 7 - bez klimy / z klimą - prędkości do 120km/h miasto 10,5 / 11,5 - bez klimy / z klimą pozdrawiam
-
Uszkodzony Silnik 1.8T Avj
Przed awarią pompa dawała jakieś oznaki jej końca? Sprawdź też dokładnie czy nic nie odpadło od termostatu blokując łopatki pompy.
-
[1.8 bfb] Pojawił się dym po odpaleniu.
zapach spalonego plastiku to mi się jakoś kojarzy z płynem z układu chłodzenia, nie ubywa go?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Niestety, a koszta nie małe 2,5tyś . A łańcuch też wstawiłeś hiinol? Może na początek jego sprawdzić ew. zmiana na oryginał.
-
Check engine....
Podjedź do warsztatu niech podepną pod komputer spisz wszystkie błędy i wrzuć na forum i na pewno wtedy ktoś pomoże.
-
[1.8 bfb] Pojawił się dym po odpaleniu.
Jaki kolor jest tego dymu?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jaki napinacz wstawiłeś, jakie dokładnie objawy teraz? pozdrawiam