Treść opublikowana przez slawek66
- Skype
-
Skradziono kluczyk i dokumenty
Jak możecie to może napiszcie do koleżanki na GG bo napisała mi, że nie bardzo potrafi poruszać się po forum.
-
Skradziono kluczyk i dokumenty
Naszej koleżance - Dynelka - ukradziono kluczyk z dokumentami. Może ktoś wie gdzie w Tychach może wymienić wkładki w zamkach ?
-
Użytkownicy pokażcie sie..
To ja ze swoją żonką w lipcu 2006, w czasie podróży do domku, zaraz po zakupie niuni.
-
[B5 1Z] Kontrolka ładowania
Miałem taki sam przypadek ale w innym aucie. Elektryk to zdjagnozował jako uszkodzony obwód wzbudzenia alternatora.
-
Jakie wahacze?
trochę źle słyszałeś to Febi jest ostatnio pakowaczem nie Lemforder Swoją wiedzę opieram na informacjach jakie uzyskałm w inter carsie podczas zakupu części. Wahacze Febi były tańsze i zapytałem czy gorsze a usłyszałem j/w [ Dodano: 11-12-2006, 00:43 ] Potwierdzam. Ja po zrobieniu zawieszenia (bez końcówek) pojechałem na diagnostykę. Nie trzeba było nic ustawiać pod warunkiem, że wachacze nie są firmy krzak.
-
Jakie wahacze?
Z tego co mi wiadomo to Febi produkuje dla Lemfordera a ten tylko daje swoje opakowanie i marżę dlatego produkty tych firm są tej samej jakości a cena jest różna
-
Polecane opony zimowe
Ja zakupiłem Fuldę Montero 2 195/65/15 ale nie miałem okazji pomykać po śniegu. Przy wjeździe w duże rozlewisko wody zachowują się wspaniale. Są ciche i miękkie, fajnie tłumią uderzenia po wpadnięciu w wyrwę na naszych drogach. Cena też ok. bo 250 zł. za szt.(plus koszt wymiany)
-
Paliwo (jakie i gdzie)
Ja się zalewam na shelu wcześniej benzynkę a teraz ON ale jak poczytałem Wasze posty o stacjach Neste to chyba kiedyś zobaczę jak pomyka na paliwku z innej stacji
-
[B5 1.9TDI 115KM AJM]Dziwne zachowanie obrotów
moze jak ladnie poprosisz Pikusia to za dobra butle zrobi Ci analize No to ja bardzo ładnie proszę i czekam na propozycję od Pikusia
-
[B5 1.9TDI 115KM AJM]Dziwne zachowanie obrotów
Dzięki za porady. Może będę wyglądał śmiesznie ale nie miałem okazji być z autkiem na dokładnej analizie. Pofatyguję się oczywiście sam aby sprawdzić ceny takiej przyjemności ale może ktoś mi poda choć przybliżony koszt takiej diagnostyki no i może ktoś wie gdzie w Łodzi coś takiego mogę bezpiecznie zrobić aby nie stało się tak, że jedno naprawią a kilka innych uszkodzą. Mam w tym temacie doświadczenia.
-
[B5 1.9TDI 115KM AJM]Dziwne zachowanie obrotów
Musiałem dzisiaj przewietrzyć moją niunię i wyjechać za miasto. Podczas wyprzedzania tira przy około 90km/h przy delikatnym naciskaniu gazu silniczek zbiera się bardzo ładnie (tak mi sie wydaje). Przy następnym wyprzedzaniu kiedy musiałem zrobić to znacznie szybciej i wcisnąłem mu gaz raptownie w podłogę silnik zbierał się tak jak sam chciał czyli dużo wolniej. Jak delikatnie mu odpuściłem nabierał mocy. Sprawdzałem to kilka razy i cały czas się tak dzieje. Może ktoś wie co jest nie tak ?
-
[B5 1Z] Wycieki oleju w komorze silnika
Dzięki ! Pocieszyłeś mnie. O wyciekach już czytałem, że litr na 1 tys. to norma. Korpus silnika mam suchy. Zdejmowałem osłonę dolną i oblukałem go dokładnie ale nigdzie nie cieknie. Byłem uśmiechnięty do czasu jak zobaczyłem tą rurę. Turbina i jej okolice też suchutkie to chyba będę spał spokojnie.
-
[B5 1Z] Wycieki oleju w komorze silnika
Rura jest nachylona więc nie wiem czy jest dużo czy torszkę bo pewnie ścieka do chłodnicy. Mam przejechane od zmiany 8 tys. i poziom oleju zszedł mi z max tak na 1/4 poziomu więc nie wiem czy to jest groźne bo cały silnik jest suchy.
-
[B5 1Z] Wycieki oleju w komorze silnika
A co się dzieje jeśli w rurze od intrcoolera jest olej ? Demontowałem ja przy wymianie filtra paliwa i bardzo mnie to niepokoi.
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
Dzięki śliczne za odpowiedź, poczytalem troche postów na temat zapchanego katalizatora a moja niunia posiada przebieg 220 tys (na liczniku) a z tego co patrzylem to pewnie jeszcze oryginalny katalizator musze zacząć od tego. Są tacy, którzy piszą, że po wywaleniu kata bardzo ładnie słychać świst turbiny.
-
[B5 1.9TDI 1Z]96r Dziwne problemy z turbiną (?)
Witam serdecznie ! Ja swoje autoko mam od 6 miesięcy i w początkowym okresie użytkowania nie zwracałem bacznej uwagi na wszystkie szczegóły. Teraz wydaje mi się, że turbiny nic nie słychać. Nawet przy przyciśnięciu pedału przyśpieszenia na max i rozkręceniu silnika powyżej 3 tys obr/min nie mogę usłyszeć najmniejszego świstu. Silniczek zbiera się przyzwoicie ale nie jestem pewien czy z turbiną wszystko jest ok.