Treść opublikowana przez banshee
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Tylko, ale jest to bardzo intuicyjne. Wpisz wagę, temperaturę, ciśnienie atm. ze swojego regionu z jakiejś pogodynki www i zaimportuj plik. To najprostszy sposób. Są też inne programy do obliczeń, gdzie nawet podaje się typ nadwozia (sedan, kombi, itd), rodzaj asfaltu i normę wg jakiej ma liczyć moc. KPower jest najprostszym z nich.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Trochę własnej inicjatywy.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Od 3200 do 4700 PIK ja nic. Jakaś lipa ten pomiar.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Ciężko powiedzieć. Auto należy zważyć na wadze, jest to wiarygodny pomiar. To co pisze, może ni jak się mieć do stanu realnego - dołożone wyposażenie, graty w bagażniku, ilość paliwa w zbiorniku, ilość szpachli na karoserii :-)))))) Każde kilka kilogramów w tę lub tamtą stronę znacznie wpływa na wyliczony pomiar mocy i momentu. A po co siebie oszukiwać?
-
Logi Leon FR 1.9TDI ARL
Można sprawdzić podciśnienie lub przeczyścić N75. To nic nie kosztuje, a będzie ładnie wyglądać w logu.
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
U mnie tak pisze w workshopdata a tutaj potwierdzenie Jakie powinno byc cisnienie w cylindrach w AWX
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
25-31 Zrób próbę na zimnym silniku (całkowicie zimnym) i na rozgrzanym.
-
Logi Leon FR 1.9TDI ARL
Miałem niedawno przypadek, że korekcje były w okolicach +-0,6 a szklanki dziurawe (6 z 8) + krzywki na wałku ścięte. Silnik jak dodawało się gazu stukał, jakby zawory o tłok waliły. Wg mnie stan popychaczy i wałka nie można oceniać na podstawie VAGa, bo niby jak?
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Auto ważone w skupie złomu. O1 (asv 110HP) 1. soft seria, wtryski nówki ASV, turbo ASZ, dół silnika ASZ, wałek rozrządu SDI, pompa AHH, dawka 5mg, sprzęgło G60,
-
Jak odczytać kod imobilajzera
Masz rację, wypowiedź była oparta na moim przykładzie, aby mieć drugie ecu do modzenia softu (szybka przekładka):-)
-
Jak odczytać kod imobilajzera
Zakup kolejnego kabelka + program EDCSuite i zrobisz, albo zepsujesz ;-) Jak chcesz to 1 kabel MPPS mam na zbycie ;-)
-
Jak odczytać kod imobilajzera
głowy nie dam, ale dać się musi. Jedna oś odpowiada za położenie pedały gazu, druga obroty, a wartości w mapie to dawka (życzenie kierowcy). Wystarczy przesunąć położenie pedału gazu wcześniej, aby przy tym samym położeniu pedału mieć większą dawkę. Wydaje mi się, że w PB jest tak samo.
-
Prośba o analize logów
to masz już winowajcę.
-
Jak odczytać kod imobilajzera
Raczej tylko w mapie sterownika można tak zrobić, bynajmniej w dieslu można zmienić charakterystykę pedału gazu. U siebie zrobiłem bardziej liniowy niż w serii od samego początku, ale można bardziej agresywnie, jak kto woli.
-
Logi Leon FR 1.9TDI ARL
Ciśnienie rzeczywiste w drugim logu nie jest nawet zbliżone do tego z pierwszego loga. Znaczna różnica - zmienna geometria do czyszczenia.
-
Jak odczytać kod imobilajzera
to musisz znać PIN z nowego ecu, inaczej nie zaadaptujesz nowego ecu. PIN z nowego ecu nie zczytasz kablem VAG tacho. Najlepszym wyjściem jest wyłączyć immo w ecu na stole. Sam tak robiłem, kolega zczytał zawartość immo z ecu, ja zrobiłem immo off i później wgrał do pamięci nowy wsad.
-
Jak odczytać kod imobilajzera
Połącz się z licznikiem i wcisnij przycisk Czytaj PIN. Program nie działa z kablem do diagnostyki - może w tym masz problem.
-
Logi Leon FR 1.9TDI ARL
Turbo nie steruje powtarzalnie zmienną geometrią. Pierwszy log jeszcze w miarę, ale drugi już porażka.
-
Prośba o analize logów
Sprawdź, czy WG się otwiera. Jeśli pracuje to stawiam na N75 lub źle podłączone wężyki.
-
Jak odczytać kod imobilajzera
Podpiąć zegary programem VAG Tacho i odczytać PIN IMMO.
-
Prośba o analizę logów
W normie. Nie widać nic niepokojącego. A na przyszłość pamiętaj, że dynamiczne robi się od 1500obr.
-
Prośba o analizę logów
Przepływka i termostat OK, resztę musisz powtórzyć.
-
prosze o analize
W PD nie wykonuje się 000BS. W pozostałych logach widać, że podciśnienie w układzie jest, egr sprawny, gruszka od turbo pracuje w swoim zakresie. Niestety tymi logami nie zweryfikujesz prawidłowej pracy turbiny oraz innych rzeczy. Dlaczego tylko tyle i brak dynamicznych??
-
jaka grucha do gtb1756vk
Odpowiedniej DLugości
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
skoro bierze olej, kompresja nierówna i tyle do zainwestowania to moim zdaniem trzymanie tego auta nie jest rozsądne.