Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

banshee

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez banshee

  1. Źle wykonane logi, bo gaz nie był do dechy. Poza tym musowo potrzebna jest korekta synchronizacji rozrządu.
  2. Jeżeli odkręcisz tą blachę która trzyma pompę z tyłu to wyciągniesz elektrozawór z pompy. Inaczej nie ma szans, poza tym są tam 2 o-ringi.
  3. Inna waga tłoka lub inna szczelność pierścieni na wymienionym tłoku.
  4. Kolego najpierw sprawdż jaką ustawiłeś dawkę paliwa oraz napięcie na czujniku RSW nastawnika. Jeśli masz złe wartości to autem będzie szarpać i obroty będą falowały...
  5. Ostatnio rozbieraliśmy AHF'a na części. Podobnie jak u ciebie, bez wymiany pierścieni i panewek. Spokojna jazda trwała jakieś 50km później robiliśmy logi sprawdzające. Auto później było użytkowane normalnie (po nagrzaniu silnika gaz na 80% przy rozpędzaniu). Nie ma czego się obawiać, jeśli dobrze złożone to nie ma prawa się coś stać. Aha, po złożeniu silnik lepiej ciągnął niż przed. Było to wyraźnie czuć. Dół był taki sam, ale od momentu doładowania ogień (turbina od ASZ, program seria).
  6. Po pierwsze - śruba M8, nie M6. Moment dokręcenia stopy korbowodu, jak podał Mariusz 30Nm + 90* Jakie rowki były szlifowane?
  7. Przecież jak turbo będziesz miał w ręce to będziesz widział w jakim jest stanie. W domu i tak trzeba je rozebrać i wyczyścić geometrię, bo nie wyobrażam sobie wyjmowania za chwilę drugi raz.
  8. Na 0,6 auto będzie miało więcej mocy z dołu. Ustaw na 0,72V
  9. Od góry. Na moje krzywe oko przycina się geometria
  10. Układ się sam odpowietrza. Na temat wibracji można by pisać książki w silnikach PD, więc możesz zacząć wymieniać wszystko po kolei, ale czy to coś pomoże??? Wymienisz pompki, wymienisz wałek rozrządu, plecionkę, sprzęgiełko alternatora, a wibracje nadal będą. Będziesz przeklinał to auto przez drążenie tematu... Rzucisz się na remont głowicy, w ostateczności winny może być jeden korbowód. Sam zdecyduj czy warto, skoro korekcje nie są złe...
  11. Miała rację, bo na pozostałych biegach nie robi się logów dynamicznych. Zrobiliście logi po 3 kanały na raz i nie wszystkie, bo tylko grupy 003, 010 i 011. Porządnie zrobione logi to logowanie każdego kanału oddzielnie. Opisz dokładniej w jakich okolicznościach auto nie ma mocy i zrób komplet logów, nie tylko dynamicznych. Dobrze byłoby logować auto, gdy występuje problem z mocą.
  12. Czujnik napięcia w nastawniku zostaw - 0,68V jest też poprawnie. Z dołu auto będzie lepiej się zbierało. Koniecznie do wymiany czujnik temp. paliwa pod pokrywką nastawnika (czarne maleństwo na 2 torxy). Wtrysk sterujący świruje lub masz uszkodzony kabelek przy nim - sprawdź dokładnie przewody od niego. EGR zaślepiony lub zatkany syfem. Które błędy powracają?
  13. Nie da się tego odłamka wyjąć malutkim magnesem? Są teraz takie cuda, że wolałbym pobawić się w wyjmowanie tego kawałka niż zdejmować głowicę. Ewentualnie robisz tak: odkręcasz kolektor wydechowy, kręcisz ręcznie wałem aż podniesie się zawór wydechowy, a przez otwór świecy żarowej dmuchasz sprężonym powietrzem z kompresora. Musi wyskoczyć taki kawałek. Ewentualnie cienki wężyk wkładasz przez otwór wtryskiwacza i robisz podciśnienie - zasysasz. Też powinno złapać śmiecia. Jak nie to magnesujesz kawał drutu i tak długo szukasz aż wyciągniesz. Już podałem ci 3 sposoby, a zajęło mi to 2 minuty. Powodzenia!
  14. To ja może obalę teorię lejących wtrysków, które są tu podejrzane... Mam założone nowe kompletne wtryski z serwisu w swoim asv, a turbinę czyściłem przed sylwestrem. Korekcje w okolicach 0,00-0,02 Tydzień temu pojawiły się problemy - sprawdzona sztanga i co? Nie cofa się już na maksa. Codziennie pokonuje odcinki 8km, jak napisał kolega wyżej, przy takich odcinkach nie da się przegonić auta, bo wskazówka temperatury podnosi się dopiero po 2km, a reszta trasy to prosta, więc albo 4 albo 5 bieg. Ogólnie twierdzę, że szkoda diesla na takie kawałki, ale co zrobić...Chciało się to się cierpi
  15. Kup sprawną pompę i sam ją wymień.
  16. Również przyłączam się do powyższych ocen.
  17. Zrób loga 004 dynamicznego.
  18. Ciężko mi coś doradzić... Sprawdziłbym najpierw, czy grzeją się koła w czasie jazdy po przejechaniu 15km... Później sprawdziłbym któreś koło - zacisk, itp. Z drugiej strony, jak jest rdza z rana to hamowanie będzie gorsze.... pytanie o ile. Moje z rana słychać że trochę szorują, ale skuteczność jest bardzo dobra, a może i taka sama jak po przejechaniu tych 8km, które pokonuje codziennie.
  19. Na czarnej powierzchni? Ja mam TRW i mam siwą. Zobacz jak wyglądają u mnie (widać że farba cały czas się trzyma, a km mam znacznie więcej już przejechanych). Dziś przejechałem na nich 8km - rdzy raczej nie widać, a powierzchnie gdzie klocki nie dotykają nadal w ori farbie. Nie mam też żadnych wyczuwalnych rantów, poza tym małym nalotem. Myślę, że można by zajrzeć do tych zacisków i zobaczyć jak chodzi tłoczek i jak pływa sam zacisk w jarzmach. Może klocki jakieś do d... ciężko powiedzieć
  20. Ok, na obwodzie tarczy powinny być jeszcze dobrze wyraźne oznaczenia i nazwa producenta.
  21. Ja bym powiedział, że one mają już jakieś 20 000km (patrząc na wielkość korozji). Piasta tarczy i zewnętrzna część (obwód) tarcz roboczych strasznie skorodowane... Powierzchnia ma wżery korozji i dlatego auto ci nie hamuje, jak powinno. Przeważnie na tylnych robią się takie problemy, ale nie na przednich... Czy na tych tarczach jest wybity producent? Ogólnie to powierzchnia robocza powinna być srebrna (koloru metalu) po przejechaniu kilku km. http://avensis.info/ayrsen/Tarcze_nowe_2.jpg ewentualnie tak: http://postimage.org/image/lqcbm5rxj/ A nie tak: http://imageshack.us/f/29/20120220844.jpg/ Jutro zrobię ci fotkę moich, jak będzie jeszcze jasno i coś zobaczę przez otwór w feldze.
  22. Ile zrobiłeś na tych tarczach km?
  23. TRW i już ranty? Może mechanik założył coś innego, albo faktycznie jakiś zacisk trzyma. Ja miałem też założone TRW i teraz po około 8tys.km nie widać jeszcze żadnego rantu - są gładkie i bez rys. Czujnik jest sprawny, można by go jeszcze raz zlogować, jak wrócą mrozy i zobaczyć co pokaże na ujemnych temperaturach. 003 nie pokaże mniej niż 30'C - są i takie co nie pokażą mniej jak 50'C i też takie co nie pokażą mniej niż 0'C (nie zależy to od czujnika).
  24. Wydaje mi się, że należałoby zajrzeć do zacisków i tłoczków. Przy takiej "brudnej" pogodzie jarzma mogą być zabrudzone na tulejkach pływających (jeśli gumki są uszkodzone) lub same tłoczki nie zostały nasmarowane przez mechanika. Mi nawet po tygodniu tarcze nie rdzewieją, jeśli auto stoi w garażu - chyba, że masz wilgotny garaż.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.