Treść opublikowana przez banshee
-
Turbina nie załącza się
Sprawdź najpierw wszystkie wężyki podciśnieniowe pod maską oraz ręcznie pracę sztangi przy turbinie.
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
sprzedać trupa
-
Dziwna reakcja na pedał gazu
To samo napisałem w innym temacie tego autora. Winą jest przeładowanie.
-
Więcej mocy gdy odpuszczę pedału gazu
Proponuję sprawdzić ile pompuje turbina, jeśli będzie przeładowywała to mocy będzie mniej.
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
Teraz wszystko gra, aczkolwiek trochę małe wskazania MAF. Tak mi się wydaje. U kogo robiłeś program?
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
Też słabo. Może gdzieś jest nieszczelność w dolocie...
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
A gdzie log 008 na przepływce kolegi? Twoja tnie, jak napisano wyżej.
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
Spankiemu chodziło zapewne bardziej o log 008 niż 003.
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
Właśnie to mi umknęło przy pisaniu posta. również podejrzewam przepływkę, że jest szrot.
-
Prośba o sprawdzenie logów (problem z Notlauf i temperaturą)
Zdejmij zawleczkę z cięgna i odczep samo cięgno od dźwigienki. Zapal auto i włącz 011BS, aby silnik podniósł obroty. Złap za samą dźwigienkę zmiennej geometrii i palcami spróbuj nią poruszać góra-dół. Stawiam na to samo co kolega Spanky
-
Proszę o ocenę logów - problem z mocą
Najlepiej to zrób jeszcze 3 razy loga 011 dynamicznego. Obecnie dziwnie to wygląda, bo w 011 masz przeładowanie, a w 010 już nie. Jeśli masz zapasowy N75 to podmień go i zrób logi. Poza tym dawki bym nie zmieniał, choć silnik nie uzyskał 90st.C (wskazanie wartości jeszcze by spadło).
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
CIśnienie może być niżesz tylko w jednym przypadku - jeżeli turbina nie potrafi podać więcej powietrza na wolnych obrotach niż zasysają tłoki do cylindrów.
-
pomocy z logami mam poprawione
Rozbierałeś kiedyś N75 lub N18? Chyba nie, bo cewka jest pod gumową membranką i jest odizolowana od sekcji wykonawczej. Tak, jak napisałem wyżej wyczyściłeś tym sposobem po prostu zaworek na membranie nie cewkę
-
pomocy z logami mam poprawione
Zapewne było to wd-40 i nie psiknąłeś w cewkę i metalowy trzpień, bo do tego trzeba rozebrać zaworek, a po prostu w membranę do której jestłatwy dostęp przez wystające króćce. Mam racje?
-
pomocy z logami mam poprawione
Czyli co było powodem?
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Może egr się przycina - odłącz od niego węzyk podciśnieniowy na próbę. Oczywiście zaślep wężyk czymś okrągłym, aby podciśnienia nie gubił. Poza tym 2 bieg jest za niski, aby turbina mogła zdążyć się rozkręcić. To samo będzie na 1-ce.
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
W ostatnim logu jest bardzo dobrze - masz już od 1650obr. ciśnienie takie jakie chce ECU i większego kopa tu nie będzie od strony turbo. Zrobiłeś tylko za krótki log - nie wiadomo czy N75ogarnia sterowanie przy 4200obrotach. Poza tym teraz należałoby przypatrzeć się przepływce, czyli zrób logi 003, 008 i 010 na 3 biegu od niskich obrotów. Ogólnie, jak odczucia? Poprawiło się coś?
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Czyli auto nófka ;-) Napiszę jeszcze raz - masz problem z doładowaniem - jest za niskie w dolnych obrotach. Co zrobić to już wszyscy ci napisali, więc czas coś odkręcić... od gadania nic się nie naprawi.
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
może katalizator zapchany
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Różnica wg mnie tkwi w doładowaniu. W ostatnich logach poprawne ciśnienie doładowania masz poniżej 2tys.obr. i tego ci teraz brakuje. Wg mnie przepływka nie powoduje braku mocy z dołu. Moc bierze się z paliwa i powietrza - jak nie ma powietrza to i przepływka nie ma co mierzyć.
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Zrób loga 000BS to zobaczymy jaki masz kąt.
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Jeżeli jest to zamiennik to możliwe Jeśli była dobrze dokręcona kontra to nie.
-
Audi a4 b5 AFN Problem z przyspieszaniem z dolu LOGI
Turbo późno wstaje. Jeżeli układ podciśnienia jest sprawny to należy skrócić cięgno przy gruszce turbiny o 1 obrót i zrobić ponowne logi 011. Nic złego poza tym nie widać.
-
Dymienie po wymianie turbo z AFN na AWX
Moim zdaniem turbina jest wadliwa. Niebieski dym bierze się tylko ze spalonego oleju silnikowego. Żadna pompa nie będzie powodem niebieskiego dymu. Są dwie możliwości: 1. Przedmuchy ze skrzyni korbowej - problem z pierścieniami 2. Turbina puszcza olej. Aby poprawnie sprawdzić luz na wirniku trzeba go złapać z obu stron turbiny palcami - od strony zimnej i gorącej. Wówczas możemy nim właściwie poruszać i sprawdzić luzy. Łapiąc tylko z jednej strony wyczujemy luzy w połowie tego jakie są w rzeczywistości.
-
pomocy z logami mam poprawione
Synchronizację regulujesz kołem na wałku rozrządu i obserwujesz wartość w ostatniej kolumnie na kanale 004. Co i jak znajdziesz na forum. Użyj szukajki.