Treść opublikowana przez banshee
-
[B6 AWX] Audi A4 B6 1.9 TDI 130KM problem z odpaleniem, logi i bloki
Drugi wtrysk leje, bo zdejmowana jest z niego dawka - chyba, że sekcja tego cylindra jest w najlepszym stanie (szczelność). Kąt synchronizacji do poprawy i coś niska temperatura silnika w logach... Ogólnie to te wtryski trzeba było dać na stół do serwisu, wiedziałbyś co kupiłeś, a tak to będziesz teraz gmerał i szukał dlaczego takie korekcje...
-
[INNE] ASV - proszę o analizę czujników temperatury
Właśnie zastanawiał mnie ten brak wartości ujemnej idący na liczniki. Dziękuję
-
[B5 AFN] Pompa 10 vs 11 spalanie
Mam dawkę 5,4 (na serii miałem 3,2) i kąt wtrysku 52. Elastyczność na 3 biegu od 1500-4000obr. wzrosła średnio o 1,2s. Może to mało, ale fale mam ori, a wiadomo że DE143 z pompy 107J byłaby znacznie lepsza Próbowałem też na dawce 4 i chyba było ciszej, ale znawcy od hybryd nie polecają takich dawek bez korekty softu. A jeśli chodzi o głośność to sam ASV już jest głośniejszy od AFN, więc nie ma co porównywać.
-
[INNE] Prosze o sprawdzenie logów pod kątem przyszłęgo czipowania
Jak chcesz możesz logować 007 podczas jazdy i zobaczyć po ilu kilometrach do jakiej maksymalnie temperatury nagrzejesz silnik. Przy obecnym mrozie (-10) na postoju może trochę spaść.
-
[B5 AFN] NOTLAUF przy 3200/min - Logi do oceny, błagam o POMOC!
Do momentu złapania trybu awaryjnego. Po każdym pojawieniu się trybu skasuj błąd i loguj kolejny kanał.
-
[B5 AFN] Pompa 10 vs 11 spalanie
Dodam jeszcze, że u mnie fis przekłamuje (nie wiem, jak u was) i realnie wychodzi więcej. Na serii w trasie wychodziło powtarzalnie 4,2 (przeważnie 100-110km/h), w mieście 5,8-6,5 (fis), na hybrydzie trasa 5,4 (ale przeważnie 140km/h, czasem więcej), a miasto teraz w niższych temp. powyżej 6. Mój z kolei zaczął pracować ciszej i bardziej miękko na '11 wyraźnie to odczułem od pierwszego odpalenia.
-
[INNE] ASV - proszę o analizę czujników temperatury
Witam. Proszę o fachową ocenę czujników temperatury. Logi wykonane w 3 różnych warunkach (opisane przy konkretnym logu). Pomijam fakt niedogrzania auta - mam z pracy do domu 7km, a dziś było -7 na zewnątrz. Zastanawiają mnie te różnice... Czy czujnik G2 jest uwalony, a może w instruments nie pokaże wartości ujemnej?
-
[B5 AFN] Pompa 10 vs 11 spalanie
Mam u siebie pompę 10/11 na wtryskach seryjnych (ASV) - spalanie jest na podobnym poziomie z lekkim +
-
[B6 AVF] Proszę o analize logów
...no to znasz już przyczynę drgań
-
[B6 AVF] Proszę o analize logów
Może wlej inne paliwo. Ja ostatnio zmieniłem stacje (na Schell'a) i poczułem znaczną różnicę - silnik pracuje lżej, na lewarku nie czuć wibracji, spalanie spadło o 1,3l, a dynamika o niebo lepsza! Ciekawe co kupowałem do tej pory? Sam jestem w szoku.
-
[B6 AWX] Mój pierwszy log
Na postoju (auto musi mieć przynajmniej te 85st.C na kanale 007 ostatnia kolumna) robisz: 1. Logi statyczne: 001, 003 (po uprzednim przegazowaniu do 3500obr.), 004, 007, 010, 013, 018, 023 2. Logi BS (wchodzisz w dany kanał i klikasz przycisk na vagu BS) i logujesz: 003, 011 3. Logi dynamiczne (na 3 biegu od 1500obr. wciskasz start na danym logu, aby zapisać i wciskasz gaz do dechy - do 4200obr.) i logujesz: 003, 004, 008, 010, 011 Tyle wystarczy :>
-
[B6 AWX] Mój pierwszy log
Nikt nie ma czarodziejskiej kuli, aby z 3 logów statycznych, z których jeden jest źle wykonany, ocenić stan podzespołów w twoim aucie. Potrzebny jest komplet logów.
-
[B5 AJM] PROSZĘ O ANALIZĘ LOGÓW !!! DODANE LOGI DYNAMICZNE DO OCENY
EGR nadal nie działa. Gdzie jest log 004, w którym widać poprawioną synchronizację?
-
[B5 AFN] Znów tryb awaryjny - prośba o analizę logów - NAWRÓT CHOROBY
Tak, to jest to co pompuje turbina.
-
[B5 AFN] Znów tryb awaryjny - prośba o analizę logów - NAWRÓT CHOROBY
Trochę później wstanie co zbije ciśnienie na dole. Reszta będzie bez zmian. Nie raz ustawiałem i nie tylko u siebie i wiem co się stanie. Czekamy na 3 osobę :>
-
[ALL] Proszę o poradę w sprawie 1,4 tdi
Sprawny 1.9 w trasie łyknie średnio 4,6 a może i mniej. W mieście 90-konna spali maks.6,5 pod nogą kobiety (VP). Nie ma co się rozpisywać, bo temat rzeka. Szukajcie zdrowego 1.4 tdi. Na autocentrum można się dużo dowiedzieć od użytkowników tego silnika.
-
[B5 AFN] Znów tryb awaryjny - prośba o analizę logów - NAWRÓT CHOROBY
To nie jest PD, że ma 1bar doładowania przy 1700obr./min. Zrobi jak zechce, ja bym nie krzywdził jednostki napędowej poniżej 1900 obr.
-
[ALL] Proszę o poradę w sprawie 1,4 tdi
1,4 tdi to podobno masakra. Dlaczego taki silnik szwagierka wybrała? Dla kobiety wydaje mi się, że lepsza byłaby zagazowana benzyna przy dzisiejszych cenach ropy.
-
[B5 AFN] Znów tryb awaryjny - prośba o analizę logów - NAWRÓT CHOROBY
To fakt, szybko pompuje. Jednak jest małe przeładowanie na samym początku. Można by uzyskać prawie ideał wydłużając sztangę o 1 obrót, aby początek był ciut słabszy.
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Ale mój mod jest średni i każdy awx taki z palcem w ... uzyska. Nie chciałem jakiejś kosy - pierwszy pomiar wyszedł 175km i 389Nm, ale nie chciałem tak mocno.Bardzo przyjemnie się na tym jeździło, a czas dla mnie nie jest ważny, bo przecież ważniejsza jest elastyczność, a nie czas do setki.
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Tu jest mój były AWX po sofcie Na 3 biegu od 1428 obr. do 4053 obr. wykręcił czas 7,98. (skrzynia 5).
-
[INNE] Proszę o pomoc! GOLF MK3 SDI
Zrób log 001 na biegu jałowym. Jeśli szarpania są na biegu jałowym i przy zatrzymywaniu się na luzie to pewnie zbyt duża dawka. Czekam na log 001
-
[B6 AWX] Audi A4 B6 1.9 TDI 130KM problem z odpaleniem, logi i bloki
logować po ok.20 sekund kanały 013, 018 i 023 na rozgrzanym silniku.
-
[B6 AWX] Proszę o sprawdzenie logów (leje EGR)
Musze cię zmartwić. Twoje turbo jest do wymiany. Wirnik nie może mieć luzów osiowych - ŻADNYCH. Luzy promieniowe mogą być. Twój ubytek oleju i wyciek z egr są powodem zużytej turbiny. Oczywiście egr też ma nieszczelność, ale w porównaniu do stanu turbiny to pikuś. Priorytet w tym wypadku jest jeden - wymiana turbiny. Jeżeli będziesz myślał o regeneracji to zastanów sie dobrze i poczytaj najpierw - dużo użytkowników narzeka na regenerowane turbiny, bo się rozlatują po 2000km. Moje zdanie jest takie, że lepiej znaleźć dobrą używkę w kwocie 700-900 niż dawać 900 za regenerowaną i się tylko denerwować. Do ciebie będzie jednak należeć ostatnie zdanie w tym temacie. Nie jest wskazane, aby silnik otrzymywał dodatkową porcję oleju, dlatego nowy egr nic nie pomoże na olej w dolocie - puszcza turbina. Rozrząd ma podobne odchyłki, jak stary - na wyższych obrotach tak będzie zawsze. Masło pod korkiem to nie to co myślisz - robi się wówczas, gdy płyn chłodzący dostaje się do oleju lub w niskich temperaturach otoczenia pokonujesz krótkie trasy (rzadziej występujące).
-
[ALL TDI] Audi A3 L8 1.9 Tdi ASV problem z sensorem
00562 czujnik znajduje się u dołu miski olejowej, przykręcony na 3 śruby na klucz imbus chyba nr. 5 lub 6. możesz sprawdzić podłączenie tzn. kostkę przy samym czujniku i dalej kable, lub spróbować wyczyścić czujnik (może to coś da (takie gdybanie jak czyszczenie przepływki)). 18062- "prosi" osprawdzenie bledow zapisanych w liczniku, jedna z przyczyn MOZE byc uszkodzony czujnik oleju( moze wystapic rowniez podczas braku komunikacji zegarow z ECU lub problemach z masa w okolicach akumulatora). Z logów wynikałoby, że czujnik temperatury płynu chłodzącego szwankuje - wartość skacze w dół i w górę. Należy skasować wszystkie błędy, najlepiej połączyć się z każdym modułem i wykasować. Jeśli powrócą to wrzuć listę co zostało. Błąd 17965 może świadczyć o chwilowym przeładowaniu turbiny - należy zrobić logi dynamiczne (011) - przynajmniej 3 razy logować na 3 biegu od 1500-4200 obr.