Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
To kolejna podpowiedź - do sprawdzenia fala w pompie. Fala i jej kołek musi być ustawiona po tej samej stronie co klin na kole pasowym. Jeśli nie będzie to auto nie odpali. Może tam zaszła pomyłka przy składaniu pompy... pozdrawiam
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Jeśli nadal nie leci ropa to szukaj przyczyny w pompie - napisałem powyżej. Każda zmiana położenia nastawnika powinna objawiać się zmianą reakcji pracy silnika. Jesteś pewny, że głowiczka nastawnika weszła ci w otwór tulejki przestawnej tłokorozdzielacza?
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
No jaha! Kolego zdejmowałeś nastawnik! Poluzuj na śrubach lekko, a następnie drewniany młoteczek, druga osoba za kierownicę. Jak będzie odpalała ty przesuwaj nastawnik w jedną lub drugą stronę. Jeśli trafisz wstępnie na dawkę w przedziale 2-15mg to auto zacznie palić. Później skorygujesz z VAGiem.
-
[B5 AFN] Po wymianie tłoczka w pompie wtryskowej nie leci ropa do wtrysków..
Elektrozawór na tłokorozdzielaczu działa? Może ropa nie przedostaje się przez zaworki zwrotne wychodzące z tłokorozdzielacza...
-
[B6 AWX] Wtryskiwacze czy popychacze?
I powierzchnie na szklankach powinny być gładkie! Jeśli są jakieś wytarcia, dołki, czy wgnioty to do wymiany.
-
[INNE] Silnik ARL - prośba o ocenę logów.
Po wymianie wałka należy ponownie wyregulować śrubami luzy na pompkach. Instrukcję znajdziesz na necie. Z dynamicznego 004 wynika, że pasek rozrządu jest słabo napięty a sam kąt synchronizacji ustawia się na rozgrzanym silniku, nie na zimnym. Powyżej koledzy podali ci ile ma on wynosić. Co do turbo to obstawiam na przycinające się kierownice - zasada jest prosta - aby zmniejszyć ciśnienie doładowania N75 otwiera się redukując podciśnienie. Sprężyna w gruszce ma za zadanie wypchnąć cięgno - jeśli ma opór objawia sie to przeładowaniem.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów dynamicznych
Wrzuć komplet logów statycznych, BS i dynamicznych na podmienionej przepływce. Jeśli nie wiadomo kiedy był robiony rozrząd to zerknąłbym pod pokrywę zaworów (kilka śrubek do odkręcenia) i sprawdziłbym jak wygląda wałek rozrządu. Jeśli z logów nic złego nie będzie wynikało przyczyny należy szukać w elementach niemierzalnych VAGiem (np. wałek, kompresja, katalizator, itd.).
-
[B5 AHU] FOTOSTORY - rozrząd, popychacze, pompa wody, termostat
To samo kolego.
-
[B6 AVF] Po wymianie rozrządu pojawil się błąd i dziwne logi
jeśli kąt zmniejszy do 0 lub zejdzie poniżej, czyli na "-" auto będzie więcej ciut palić, jednak szybciej będzie się wkręcało na obroty (sprawdzone dla przedziału -2 do +2 na swoim aucie).
-
[B5 AFN] Ciężko pali na ciepłym silniku
Stawiam na kostkę pod stacyjką, jak piszą już wyżej koledzy! Koszt to raptem około 40zł. Można wymienić samemu. Jeśli auto gaśnie od razu po odpaleniu to tylko ta kostka stykowa. Wyrobiły się już tam styki. Miałem to kiedyś w swojej.
-
[B6 AVF] Proszę a analizę logów
A mi ten log 1/2 nie pasuje wcale. N75 całkowicie otwarty!! Coś się przycina! zostaw tak jak napisałeś, ale za kilka tygodni zrób kilka logów 011 i sprawdź czy nie pojawia się przycinanie kierownic.
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
Można czymkolwiek, byle by weszło i odciągnęło zatrzask... Jednak kilka złotych to nie majątek, a wyjmaki jeszcze mam:)
-
[B6 AVF] Proszę a analizę logów
ja bym ją skrócił o 0,5-1 obr.
-
[B5 AFN] A4 1.9 tdi 110km Walka z telepaniem Pomocy
Masz niestety kolego uwaloną sekcję tłoczącą pompy wtryskowej. Takich przypadków jest sporo... Kolejny nastawnik nie pomoże. Dla potwierdzenia przydałby się log 001 gdy auto mocno szarpie.
-
[B6 AWX] Problem silnik
Kolego wtyczki wyciągasz podważając od zewnętrznej strony gniazda zatrzask. Najlepiej jakimś zagiętym małym śrubokrętem wciskasz zatrzask przez mały otworek w oprawce pompki.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Czyli byłem pierwszy
-
[B5 AFN] Logi do oceny
Do poprawy kąt wtrysku. Jest za późny.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Kolego N18 jest pod rurą dolotową (plastikową), przy ścianie grodziowej z prawej strony silnika (blisko zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego) patrząc od przodu. Podnosząc maskę widzisz czujnik ciśnienia doładowania znajdujący się obok zbiorniczka, a pod tą grubą rurą jestN18 od EGR.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Odpinałeś już tą wtyczkę od N18? Nie ma żadnej poprawy?
-
[B5 AJM] Dziwne wskazania grupy 23
Do wymiany najprawdopodobniej tarcz sprzęgła kolego. Podobno w niektórych tarczach używali kiepskich okładzin i występują szarpania podczas ruszania. Jak zaciągniesz hamulec ręczny i zaczniesz puszczać pedał sprzęgła to szarpania nie będzie.
-
[B5 AJM] Dziwne wskazania grupy 23
Przyjęło się, że tolerancja jest od-30 do +30. Jeśli dochodzi do -60 do +60 pompka kwalifikuje się do wymiany. Jak napisałem, nie przejmowałbym się skoro nie ma kolega żadnych objawów i auto jeździ bez problemów.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Mówiłem... Przepływka oszukuje
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Kolego, jeżeli komputer nie da ci tyle paliwa co ty chcesz poprzez naciskanie pedału gazu - log 008 ostatnia kolumna nie może być mniejsza od przed ostatniej ( u ciebie jest odwrotnie) - to nie masz odpowiedniego ciśnienia gazów do rozpędzenia turbiny dzięki małej dawce paliwa. Turbina w takim efekcie zbyt mało tłoczy i jednocześnie przez przepływomierz przelatuje mniej powietrza niż powinno. Stąd twoje niskie wartości w logu 010. Czasami popełniam błąd w swoich przemyśleniach, ale teraz będę się trzymał tego co napisałem wcześniej - albo przepływka, albo N18. Bardziej obstawiam to pierwsze. Tutaj masz przykład po wymianie wkładu u mnie na ori bosch - ułamek sekundy i dawka ostatnia pozycja wzorowo osiągnięta. http://img813.imageshack.us/f/003i008.jpg/
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Obudowa Bosch - wkład Bosch, analogicznie Pierburg. Zerknij, czy śrubki noszą ślady odkręcania. Oczywiście tylko sugeruje żeby to sprawdzić, bo jeśli chodzi o spóźnioną reakcję na gaz to u mnie świadomie kupiłem Pierburga wkład i od razu wyczułem zanik mocy przez kilka sekund po każdym dodaniu gazu...Później udało mi się go wymienić i jak ręką odjął.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów (czyszczenie turbo i wymiana EGR opóźnona reakcja na gaz)
Przepływka przez pierwsze 3 sekundy ogranicza dawkę. Założę się, że gdy rozpędzasz furę to przy każdej zmianie biegu i dodaniu gazu czujesz że zaczyna ciągnąć dopiero po 1-2 sekundach? Przyczyna: 1. Mechanik podmienił ci przepływkę (zamiast wkładu Boscha masz teraz Pierburga) - obudowy mają inne ukierunkowanie powietrza i wkłady nie są zamienne (przekonałem się o tym sam) 2. niesprawny N18 (zawór od EGR) - odłącz wtyczkę i sprawdź czy jest różnica.