Treść opublikowana przez banshee
-
[INNE] Prośba o Analizę logów z VW BORY 1.9 TDI 110 PS
ale da się wyciągnąć informacje, że kierownice się przycinają. Do czyszczenia turbinka.
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
nie mam linka, a wyjmaki są z nierdzewki - bardzo twarde i idealnie dopasowane (sprawdzone przez niejednego forumowicza) Pzdr
-
[B6 AWX] Korekcje
Korekcje zostały na razie na zadowalającym poziomie. Jeśli chodzi o zdjęcia pokazujące regulację - nie mam. W trakcie tego czasu wymieniałem popychacze hydrauliczne i wałek rozrządu, bo to również wada PD (podobnie jak słynne z tego 2,5 tdi) i jest na forum kilka zdjęć z tej operacji... Poniżej kilka fotek, które wykonałem podczas montażu. http://img258.imageshack.us/f/sdc14869.jpg/ http://img686.imageshack.us/f/sdc14874.jpg/ http://img441.imageshack.us/f/sdc14876.jpg/ http://img816.imageshack.us/f/sdc14879.jpg/ http://img823.imageshack.us/f/sdc14882n.jpg/ http://img222.imageshack.us/f/sdc14885.jpg/ http://img88.imageshack.us/f/sdc14888.jpg/ http://img220.imageshack.us/f/sdc14890.jpg/ - tutaj widać śruby regulacyjne PD http://img266.imageshack.us/f/sdc14895u.jpg/ http://img818.imageshack.us/f/sdc14896.jpg/ http://img837.imageshack.us/f/sdc14897.jpg/ http://img203.imageshack.us/f/sdc14898r.jpg/ A tutaj opisany mój problem na forum passata: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=91701&highlight=wa%B3ek+rozrz%B1du
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
Posiadam kolejne sztuki wyjmaków... Cena taka sama - 5zł za 2szt. + wysyłka pobraniowa 10,50 lub przy wpłacie na konto 5zł.
-
[B6 AWX] Doładowanie turbiny - diagnostyka VAG 003 i 011
Ciężko doszukać się właściwej kolumny, ale można zauwazyć że przepływka zdrowa, lecz turbo do czyszczenia lub nieszczelny węzyk podciśnieniowy. Ewidentnie zaworek N75 nie radzi sobie przy maksymalnym otwarciu stąd twoje problemy. Swoją drogą turbina wstaje bardzo szybko, więc podejrzewam że jeszcze długo polata w twoim aucie bez remontu.
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
jak piszczy to trzeba dobrze wyskrobać gniazda w jarzmach, gdzie opiera się klocek, a miejsce na klocku gdzie dociska go tłoczek lub opiera się o zacisk psiknąć specjalnym preparatem antypiskowym lub po prostu posmarować miejsca smarem miedzianym. Pisk wywołany jest w skutek przemieszczania się klocka w zacisku podczas dociskania go podczas hamowania, gdy tarcz wykazuje nierówności powierzchni lub bicie.
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
Pisałem wcześniej, że to nie klocki latają tylko zaciski w swoich tulejkach pływających.
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
Tylko wytłumacz, jak się ma wytrzymałość karty bankomatowej do stali nierdzewnej??? Chłopaki piszą, że nawet te metalowe z alledrogo są do du...y...
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
Sprawdź klapę gaszącą na dolocie. Czasami się zacina i za chiny nie odpalisz auta bez tlenu. Błąd w takim wypadku nie wyskakuje, bo jest to usterka mechaniczna. Rozumiem, że po wjechaniu na górkę zgasiłeś auto i nie mogłeś odpalić?
-
[B5 AHU] Prośba o analizę logów. Błąd 00575, zawór N75. Bloki 003 i 011
Jest bardzo dobrze.
-
[B5 AHU] Prośba o analizę logów. Błąd 00575, zawór N75. Bloki 003 i 011
Nie wiem skąd kupujesz te częsci, ale ori zaworek w sklepie interCars z małym rabatem nie jest droższy niż 140zł w twoim przypadku. Zawsze z nimi można ponegocjować... Poniżej podaje ci jego numer. Zawór regulacyjny ciśnienia doładowania PIERBURG 7.21895.55.0
-
[B5 AHU] Prośba o analizę logów. Błąd 00575, zawór N75. Bloki 003 i 011
N75 padł -zacięty w stałej pozycji. W dolnym zakresie zbyt małe doładowanie. Po wymianie wrzuć to o co prosił Przemik, tylko każda grupa logowana osobno.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
EGR do czyszczenia, tym samym należy udrożnić w nim i może kolektorze ssącym przepływ powietrza. Zasyfiony aż miło :>
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
Nie miałem na myśli twojego przypadku, wklepałem to patrząc globalnie. :> Nie jesteś w stanie vagiem zdiagnozować pompy, wtrysków i mieć pewność że jedno z dwóch jest do wymiany. Należy pamiętać, że na korekcje składa się również stan zużycia silnika, czyli stopień sprężania. Jeżeli przełożysz najgorszy wtrysk w inny cylinder, a korekcja nie poprawi się to znaczy, że wina wtrysku. Jeśli zmienią się korekcje to świadczy o zużyciu danego cylindra. Tyle mogę pomóc... P.s.Podobno paliwo ma też duży wpływ na korekcje - ja osobiście nigdy nie zauważyłem tej różnicy
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
Jeśli wszystko w aucie jest sprawne to z takimi wtryskami powyżej 3,5 tys.obr czuć przeważnie lekkie przymulenie...
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
Jestem ciekawy :>
-
[B5 AFN] Sztanga turbiny i wtryski
Nie bardzo można zrozumieć co zrobiłeś z turbiną, aby ją rozruszać... Jeśli silnik wchodzi w tryb awaryjny z powodu przeładowania to masz problem z podciśnieniem, N75, VACUM lub zapieczone kierownice. Więcej możesz dowiedzieć się wykorzystując VAGa co jest konieczne, żeby nie wymieniać sprawnych części w aucie. Co do pompy VP to jest ona rotacyjną. Oznacza to to, że posiada jeden tłok w sekcji toczącej na wszystkie cylindry silnika. Inaczej mówiąc jeden tłok pompy wytwarza ciśnienie i tłoczy ropę do wszystkich twoich wtryskiwaczy, więc korekcje zależą przeważnie od stanu końcówek wtryskiwaczy oraz ciśnienia sprężania danego cylindra. Czasami zamiana miejscami polepsza korekcję. Kanał 018 i 023 nie obsługiwany jest w VP.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Po drugie w 011 jest 003. Najpierw robi się komplet logów, a potem wrzuca na forum.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
No, pamiętam kolegę na twoim warsztacie z tamtej soboty. Wynik pozytywny! :-)
-
[B5 AHU] Prośba o analizę logów
Uszczelkę pod pokrywę nastawnika kupisz osobno w InterCarsie za ok.8zł. Już to rozpracowałem, więc nie potrzeba kupować z alledrogo czyteż kompletu za 65zł.
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
Nie inwestuj w regeneracje ani wymianę tylko chodzi o czyszczenie. Znajdziesz w sieci ładne opisy na ten temat. Póki co jeździj bardziej dynamicznie i zrób logi za jakiś czas. Co do pompek to uszczelniacze samych pompek nie mają z tym nic wspólnego, bo kanał 018 masz OK. Dodatki do paliwa działają tylko na psychikę - takie moje zdanie.
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
W początkowych logach widać, że kierownice nie regulują płynnie, a komentarz spanky'ego:"poza termiką jest OK" był chyba lekko przesadzony. Do zasyfionej sprężarki dorzuciłbym problem z pompkami. Wszystkie Bipy w dolnej granicy co może świadczyć, jak piszą wszyscy, o powietrzu w paliwie lub słabym zasilaniu paliwa.
-
[B5 AJM] Lekkie wibracje na jałowym - NOWE logi do oceny.
Ustawiłbym pompki na 180 stopni - prawdopodobnie bipy się zmniejszą.
-
[B5 AHU] FOTOSTORY - rozrząd, popychacze, pompa wody, termostat
Śruby najlepiej mierzyć suwmiarką elektroniczną. Bywa tak, że w połowie długości gwintu przeciągają się, czyli wydłużają w wyniku poprzedniego dokręcenia odpowiednim momentem. Wówczas skok gwintu jest ciut większy, a średnica mniejsza o około 0,2mm (dla M6). Taka śruba nie nadaje się do ponownego założenia, gdyż przy ponownym dokręceniu może się zerwać.
-
[B5 AJM] 023 BIPy - dlaczego są ujemne?
A dokładniej? Pod vacum poszła nowa uszczelka. Czyżby gdzieś w zbiorniku?