Jump to content
0
Stichy

Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI

Recommended Posts

Znalazlem troszke wolnego czasu wiec chce sie podzielic swymi pomyslami
Potrzebne narzedzia i przedmioty
Szlifierka katowa (mala) najlepiej z cienka tarcza do ciecia - 1mm i tarcze do szlifowania z papierem sciernym
Wiertarka z wiertlem 4mm ze stali nierdzewnej bo takie slabej jakosci nie dadza rady bezradny
Kilka kolek z breloczka na klucze
No i najwazniejsze - sasiad z wycieraczka Areo na samochodzie :D

Wiadomo ze w przyrodzie nic sie nie marnuje, a u mnie tym bardziej ;) wiec postanowilem wykorzystac jeszcze do czegos stare pioro wycieraczki AREO
Poszukiwalem materialu na wyjmaki do radia i piknelo mnie ze tam sa 2 blaszki z ktorych mozna wyciac wyjmaki i po rozebraniu pomysl 100% do zrealizowania gdyz wymiary tych blaszek usztywniajacych sa jak z produkcji wyjmakow tylko ze duuuzo sztywniejsze niz te na aukcjach internetowych

dsc3786.jpg

A wiec zaczynamy:
Rozbieramy wycieraczke AREO na na elementy i odzyskujemy dwie czarne blaszki,
1 - tniemy odcinki na dlugosc min 70mm
2 - wycinamy grot wyjmaka scinajac jeden koniec jak na zdjeciu po paraboli aby latwo mozna bylo odchylic zatrzask i wciecie na zatrzask w odleglosci max 10mm od konca wyjmaka
3 - wiercimy otwor na przeciwleglym koncu otwor o srednicy 4mm
Nastepnie zdzieramy farbe z wyjmakow po czym polerujemy na polysk popierem 600
4 - zakladamy kolka z breloczka do kluczy w celu latwiejszego wyjmowania
I teraz mozemy juz sie cieszyc ze zas odzyskalismy cos ze zlomu i oszczedzilismy palcom niepotrzebnych skaleczen kupujac na aukcjach internetowych jednorazowe badziewie za jedyne 50 zeta

Mala rzecz a cieszy szczegolnie jak sie ja zrobilo ze zlomu B)

witam wszystkich, a moze by tak ktos obrysowal tego wyjmaka do okola i zrobil fote / rysunek lub skan tego wyjmaka w skali 1:1 i wtedy by sobie mozna bylo to naniesc na kawalek blachy i wyciac ? bo ja nieposiadam takiej wycieraczki znaczy sie tych blaszek

Hmmm. Znam prostszy sposób ja tak zawsze wyjmuje radio z audicy. Bierzemy opaski skręcane prostujemy je i mamy idealnie dopasowane do naszego radia wyjmaki

Tak wyglądają wyjmaki wg "Audi A4-Sam Naprawiam"

9EYqS.jpg

Mógłby ktoś zwymiarowac te wyjmaki?? Przede wszystkim interesuje mnie szerokość oraz wymiar tego nacięcia od jego początku. Pozdr

Audi A4 B6 1,9TDI

Audi A4 B8 2,0TDI

Audi A6 C7 3,0TDI Quattro

Kolego, ja mam takie wyjmaczki z blachy nierdzewnej wycinane laserowo.

Kilka osób już kupiło i są zadowoleni.

Materiał bardzo twardy, jak wiesz i bez problemu zdają egzamin.

http://img227.imageshack.us/i/wyjmaki.jpg/

Po 5zł za 2sztuki + 5zł wysyłka.

Panowie , takie wyjmaki wystarczy wyciac z jakiejs starej karty bankomatowej, dl:ok 50mm, szer:5mm, pod katem 45 stopni z jednego konca, dluzsza strona na zewnatrz wsuwamy i gotowe

Tylko wytłumacz, jak się ma wytrzymałość karty bankomatowej do stali nierdzewnej???

Chłopaki piszą, że nawet te metalowe z alledrogo są do du...y...

Guest

potwierdzam te z allegro to badziew, o ile RNS-D można wyjąc na nich, o tyle do RNS-E się nie nadają, za miękki materiał.

Posiadam kolejne sztuki wyjmaków...

Cena taka sama - 5zł za 2szt. + wysyłka pobraniowa 10,50 lub przy wpłacie na konto 5zł.

banshee a mógłbyś jakiś link wrzucić? :naughty:

Ja poza tym poszukuję jeszcze aukcji w której POZA wyjmakami będą graty jak poniżej:

http://allegro.pl/ramka-kostka-iso-audi-a4-b5-antena-klucze-x021-i1399002043.html

http://allegro.pl/ramka-do-radia-kostka-iso-audi-a4-b5-antena-klucze-i1398997892.html

Zamierzam wymienić oryginalne radio kasetowe na mojego niedawno zakupionego Kenwooda i z tego, co się orientuję, to same wyjmaki mnie nie urządzają :]

No i jeszcze ramki na zegary, ale gdzieś mi się zapodział link do tematu na forum :/

W sprawach komputerowych zapraszam na PW :)

nie mam linka, a wyjmaki są z nierdzewki - bardzo twarde i idealnie dopasowane (sprawdzone przez niejednego forumowicza) :)

Pzdr

DO wyjmowania radia nie potrzeba siły czy wytrzymałości materiału tylko wiedzy o danej blokadzie i sprytu. Najlepsze narzędzie to pilniczek do paznokci (np z obcinaczki). Najtrudniejszy do wyjęcie jest chyba chorus z B6 - ma najmniejszą płaszczyznę do trafienia kluczykiem.

OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI<br />(szczególnie gdy pchasz się do odprawy na lotnisku)

Można czymkolwiek, byle by weszło i odciągnęło zatrzask...

Jednak kilka złotych to nie majątek, a wyjmaki jeszcze mam:)

Polecam wyjmaki od banshee. Wcześniej kombinowalem różnymi sposobami i mi się nie udało wyjąć symphony II. Z tymi wyjmakami zajęło mi to 30 sekund :)

Też polecam wyjmaki od banshee,próbowałem różnymi wyjmakami i miałem problem z symphonyII natomiast od banshee bez problemu wyjołam sobie radyjko.

potwierdzam ze wyjmowaki zrobione ze starej karty sa najszybciej dostepne i najtansze zrobilem je w ok 4 min bez ekstra mierzenia itp dzialaja w 100% jak ktos ma wiele czasu wolnego i zestaw narzedzi z ktorymi nie ma co robic to powodzenia

Koledzy, wyjmaki ciągle posiadam.

Jeśli ktoś byłby chętny info na priv.

Poniżej zamieszczam fotki, jak będą pakowane od tej chwili - myślę, że wygląda to schludniej... :>

zdjcie0034rp.jpg

POLECAM.Wyjmaki kolegi banshee. Wykonanie I klasa. Wziąłem do swojego RNS-e.

Popoludniu wrzuce dokladniejsze wymiary :)

Awatar.JPG
Audi A4 2.0 TDI CAHA 2010 Avant S-Line

Ja wyjąłem bez problemów zwykłymi pilniczkami od żony.

Tylko że musiałem 3 dokupić :D

icon5.png (1.9 TDI)             

Czuję się Tu jak zboczeniec w krainie cycków..

Było: A3 8L 1.9TDI  110KM;  A6 C5 2.8 193KM;  A2 1.4TDI  75KM,    A3 8p 2.0 TDI 140KM,  A4 B6 1.9TDI 130KM,

Jest:  A3 8p 2.0 TDI 170KM,   A4 B7 2.0TDI 170KM

Te 2 otworki szerokie na 2mm są niepotrzebne - moimi wszystkie wychodzą bez problemu.

Poza tym mam łagodniejszy kąt natarcia ostrza - przy takim jak ty masz kluczyki ciężko wchodzą czasami...

Teraz można samemu rzeźbić, jeśli ktoś chce - tylko czy komuś będzie się chciało piłować 4 sztuki?

Sposoby są różne - nawet pilniczki do paznokci mają wzięcie, ale to chyba drożej wychodzi...

Te 2 otworki szerokie na 2mm są niepotrzebne - moimi wszystkie wychodzą bez problemu.

Poza tym mam łagodniejszy kąt natarcia ostrza - przy takim jak ty masz kluczyki ciężko wchodzą czasami...

Teraz można samemu rzeźbić, jeśli ktoś chce - tylko czy komuś będzie się chciało piłować 4 sztuki?

Sposoby są różne - nawet pilniczki do paznokci mają wzięcie, ale to chyba drożej wychodzi...

Nie zastanawialem sie nigdy nad tym czy warto sobie samemu to wyrezać...

Kiedys kupilem..trafilem na temat wiec wrzucilem te co posiadam...

Czy ktos sobie z tego skorzysta...to juz inny temat :)

Awatar.JPG
Audi A4 2.0 TDI CAHA 2010 Avant S-Line

Dzięki za schemacik, ja sobie wyrezam te kluczyki

A ja zrobiłem szybciej. Opaskę metalową, skręcaną, rozłożyłem. Wyprostowałem, a cienka część opaski służy do wyciągania radia. Włala.

panowie, nie zawsze własnoręczne rękodzieło smakuje lepiej ;-)

przecież w ASO można to za ok. 30pln kupić :facepalm:

MODY:

ACC, Side Assist, TPMS, Advanced Key, QQ1 2010 lift, Pakiet Schowek, Rolety szyb bocznych, Kenwood DVB-t tuner, Alpine 6-DVD changer, 2 ekrany Alpine w zagłówkach, Blenda Piano, Zegary lift 2010 z 3G i ACC

Ja sprawę załatwiłem tak. Wyjmaki wycięte z kart kredytowych.

2s9zwnl.jpg