Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Weź to auto od niego. Potencjometr można sprawdzić VAGiem, a na pewno to czy płynnie steruje wartością do ECU. Nic nie trzeba wykręcać!!! A ta dawka "fabryczna" to kolejny tekst niedouczonego mechanika. Sam nie wie ile ustawić i kombinuje. Pytałeś, jakie ustawił napięcie na RSW? Lepiej nie pytaj, bo zacznie się zastanawiać i się jeszcze zawstydzi... Sorry, za obraźliwe teksty w jego stronę, ale brakuje mu tylko szklanej kuli...
-
[B5 1Z] Zdziera oponę
Moje auto latało w koleinach i zdzierało prawą oponę od wewnątrz. Winna była tuleja wciskana w dolnym tylnym wahaczy z prawej strony. Zerwana była szmata.
-
[ALL] Tuleja wahacza dolnego tylnego (banan) - Zagadka.
Skąd wiesz, że ta tuleja jest z jakimś olejem? Osobiście wczoraj wymieniałem tuleje w dolnym tylnym bananie - o dziwo data '02 produkcji, jak auta. Tuleja zerwana, po uderzeniu młotkiem środek wypadł i nie było żądnego oleju... Drugi koniec - sworzeń w bardzo dobrym stanie. Jestem w szoku, bo auto ma 260 000km na tym wahaczu????
-
[ALL B5] Vag-brak komunikacji ze sterownikami
JAk mówi kolega. Ostatnio łączyłem się z Transporterem i bez załączenia - UWAGA - 4 ukrytych miejsc/przycisków ie było szans na połaczenie. Swoją drogą to ludzie mają pomysły antykradzieżowe
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
Mi na hamowni wyszło 157KM na przycinającej się turbinie i 377Nm. Po czyszczeniu zrobiłem log vagiem i moc wyszła 169KM i i 378Nm. Pomiar na oryginalnych kołach z pełnym zbiornikiem. Z tego co mówią inni błąd jest w granicach 10KM i 15Nm.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Czy ta wypowiedź wnosi coś konkretnego do tematu?
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Logicznie patrząc silnik ma ciężko, jednak pewnie są i tacy co by im to nie przeszkadzało... Leją i jeżdżą aż nie stanie. Osobiście uzbierałbym kasę i zainwestował w pompki. Cała reszta, o której piszesz nie ma sensu - mechanicznie również są lipne, więc szkoda dodatkowych operacji. Będziesz szukał używek?
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Nie ma sensu rozmawiać o mechaniku, bo to nie doprowadzi do rozwiązania problemu. Jeżeli się tego podjął miał jakąś wiedzę, tym bardziej że auto chodziło chwilę dobrze. A jeżeli tak było to pewnie odlutował się przewód w nastawniku od cewki lub czujnika RSW i stąd ten objaw. Ciekawe w ogóle jakie napięcie na nim ustawił?
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Nawet na niesprawnym N75 bylyły spore wartości w dolocie przy wysokich obrotach. Sprawdziłbym lub podmienił G71: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=45015.0
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
A myślisz, że czyszczenie w myjce jest lepsze? MIałem już przypadki, że nie były idealnie wyczyszczone. Poza tym, jeżeli ktoś się na tym zna to wystarczy 40min, żeby stwierdzić czy to nastawnik, czy wina pompy. Logując odpowiednio auto to 50% szans, że przyczyną jest nastawnik i tak samo jest z testerami. Wykryje diagnostycznie to samo co VAG, a mechaniczne sterowanie dawki będzie w du..pie i co ci da tester, jeżeli nastawnik siedzi na pompie?
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Rozumiem, że wtryski były już ALki. Jeżeli tak, to po prostu są do d... Z tego co się orientuję softem można poprawić tylko bipy (czyt.023), lecz tylko wówczas jeśli są z innego silnika, np BQ. Mogę jeszcze dodać - jak się mylę to niech mnie fachowcy poprawią - że jeżeli dawka jest w granicach 3mg/R (001 poz2), również świadczy to o kiepskich pompkach. Korekcji nie poprawisz żadnym softem. Masz jakieś objawy, typu drżenie przenoszone na karoserią na postoju, podczas przyśpieszania, nierówną pracę na biegu jałowym, czy jakieś inne objawy?
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Słucham tego na laptopie i widocznie mam zbyt słabe głośniki:)
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
jesteś pewny, że dobry filmik zamieściłeś? Nic tam nie słyszę :>
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Nastawnik - pompa.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
To nie jest błąd instalacji. Szukaj przyczyny w zasilaniu
-
[B6 AVF] Logi- Bardzo proszę o jakiś komentarz doświadczonych kolegów
001 ostatnia kolumna
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Rozbierz sprężarkę i będziesz wiedział... Opcje są 2: - blacha na części gorącej dzwoni - wirnik ociera o korpus przez luzy osiowe lub promieniowe Ale najpierw wywal kata.
-
[B6 AVF] Logi- Bardzo proszę o jakiś komentarz doświadczonych kolegów
A gdybyś przegazował auto przed logowaniem byłoby tak, jak powinno być.
-
[B6 AVF] Bardzo proszę o analizę logów
Wszystko super!
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
Nie ciekawe, tylko tak jest. Nie ma co więcej pisać w temacie.
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
wszystko z nim ok bs003
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
Tak myślałem, że to 4 bieg Sprawdź tylko, czy napinacz paska rozrządu (jeśli masz zwykły, nie hydrauliczny) jest dobrze ustawiony na znaki i możesz śmigać.
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Tym autem pewnie ledwo się odpychasz z górki... Może słyszysz jakiś świst powietrza przy dodawaniu gazu, bo mi tu wygląda na nieszczelność sporą w dolocie. Sprawdź wszystkie połączenia węży i intercooler, czy nie puszcza. Może źle podłączony N75??? Lecz nie stawiam na to.
-
[B6 AVF] Logi 3-8-11 Panowie rzućcie okiem:)
Za mało logów, żeby coś powiedzieć... Na przyszłość, log 011 lepiej wykonać osobno. Przy okazji zrób logi 013, 018, 023, jak będziesz odpalał auto - może coś wywnioskujemy. Co tu dużo pisać... 004 też by było potrzebne, po rozgrzaniu furmanki.
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Reklamacja kolego, albo zwrot kosztów... Sprawdź, czy podłączył wtyczkę od przepływomierza Lub spadł jakiś przewód/wąż od filtra powietrza. [br]Dopisany: 31 Październik 2010, 21:40_________________________________________________W nastawniku masz 7 pinów do których lutuje się wiązkę przewodów - może był zimny lut i odkleił się jeden przewód - przez to masz taki objaw...