Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Odpowiedź znajdziesz post wyżej Te końcówki z aukcji nie są do 1,9 tdi.
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
Bo luźny zacisk nie wyjdzie na szarpakach. Wystarczy zdjąć koło i złapać zacisk w ręce i mocno nim szarpać w różne strony. Lub jeszcze prościej. Podnieś auto, żeby koło było w powietrzu. Druga osoba niech naciśnie na pedał hamulca, a ty w tym czasie energicznie złap za koło o spróbuj obrócić do przodu i do tyłu. Jeżeli będzie coś stukało to szukaj przyczyny w zacisku h.
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Albo dziura w instalacji, albo nie domyka zawór upustowy na turbinie... Sprawdź wszystkie połączenia i chłodnicę turbiny.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
Jedna rzecz która mi się nie podoba i nie jest w porządku z prawidłowym dbaniem o diesla to to, że - napisałeś to wyżej - nie uzupełniasz oleju na bieżąco. Do motoru wchodzi bodajże 4 litry, a ty jeździsz mając 2,8? Szkoda motoru!!!!
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
Jeżeli dzieje się to tylko przy dohamowaniu, masz luźny zacisk hamulca lub luzy na tulejkach pływających tego zacisku. Mogą też latać klocki w prowadnicach, ale to bym raczej wykluczył.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
mój z litr wciągnie. 505.01 full synthetic 235/45/17 Siemka, może to nie mój wątek, ale podałem swoje wartości. Jaki wniosek z tego?
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
To jest skrawek logów, a Ty już mówisz że przepływka tnie. Brakuje 008 dynamicznego żeby konkretnie stwierdzic. Jeżeli turbina nie pompuje ile trzeba Actual Mass Air jest zaniżone. Jeżeli masz kolego jeszcze siły to zrób jutro 008. Jeżeli mechanik coś upierd..olił ci w przepływce to mówi samo za siebie - trzeba żądać zwrotu kosztów, bo LMM trochę kosztuje.
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Może masz zalepiony kolektor ssący? Miałem taki przypadek w golfie IV. Przekrój o połowę mniejszy w kanale głównym kolektora + zasyfiony EGR tak, że mały palec by nie wszedł.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów ( doładowanie )
Czy to znaczy, że logi już są prawidłowe?
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Pierwszy raz widze takie logi dynamiczne 011 To chyba na postoju ktoś dodawał gazu...? EGR do czyszczenia lub sterowanie uwalone.
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Dźwignia chodzi sprężyście, ponieważ w gruszce podciśnienia jest sprężyna. Nikt jeszcze nie był w stanie zmierzyć siły jaką trzeba przyłożyć, aby poruszyć dźwignię, więc odczucia nie mają racji bytu. Zdejmij wężyk z tej gruszki i załącz 011BS. Przytykając palec do wężyka powinieneś czuć jak zasysa cyklicznie palec. Jeżeli jest tak jak napisałem nałóż inny wężyk na gruszkę i zassij ustami. Jeżeli uda ci się wciągnąć sztangę to również jest dobrze. Jedno z tych dwóch musi nie grać, bo u ciebie 011BS nie reaguje w logach.
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Tu nie trzeba schematów - patrzysz gdzie idzie przewód gumowy i sprawdzasz czy nie jest gdzieś przetarty, luźny czy też pęknięty.
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
Tak, katalizator jak najbardziej masz pod maską - zaraz za turbiną i plecionką elastyczną. Jeżeli chodzi o kąt to nie poczujesz wielkiej różnicy, jednak jest on zbyt późny co może objawiać się dłuższym rozruchem przy niższych temperaturach.
-
[B7 BPW] Proszę o analizę logów
Sprawdź ustawienie statyczne pompowtrysków czyli ustawienie ich luzów na 220 stopni, ale wydaje mi się że wiele nie polepszysz.
-
[B5 AFF] Proszę o sprawdzenie log'ów.
Sprawdź najpierw to!
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
kolego popraw to co napisał wyżej goldik. Poza tym trzeba by wymienić filtr powietrza, bo przepływka na wyższych obrotach kuleje. Z tego co widzę po dynamicznych kąt wtrysku do korekty, ale bez BS i statycznych nie potwierdzam.
-
[B5 AJM] Spadek mocy - proszę o pomoc i analizę logów 003 i 011!
Mam kanał, ale rozbierałem przed garażem. Wyjąłem cały filtr powietrza, okrągły akumulator podciśnienia i wszystko się udało. Pamiętaj, że od spodu musisz rozłączyć wąż powietrza i przewód olejowy przykręcony na 2 śrubki M6 na klucz 10 i sama turbina wspornikiem na samym dole od strony rury wydechowej.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
Witaj. Na kompie mam tylko 3 grupy z mojego auta odpalonego na zimnym silniku. http://img836.imageshack.us/f/013018023podczasodpalan.jpg/ Myślę, że błędu nie znajdziesz w vagu. Jest to typowy objaw, gdy silnik lekko bierze olej. U mnie też po odpaleniu pojawia się dymek niebieski. Gdziekolwiek bym nie rozłączył rury doprowadzającej powietrze za turbiną mam trochę oleju - jest to mokre. Myślę, a raczej jestem pewien że jest to powodem dymienia. Spalony olej objawia się niebieskim dymem. Lejące, czy też niesprawne wtryski to czarny dym. Gdybyś potrzebował jakiś logów to mogę przy okazji zrobić. Pzdr
-
[B5 AJM] Spadek mocy - proszę o pomoc i analizę logów 003 i 011!
Delikatnie z gazem,żeby nie ładował tyle co widać na logach i możesz jeździć. Możesz też przejechać się z podłączonym vagiem i zobaczyć jak należy dodawać gazu. Później tylko stosować taki styl jazdy. Stan kilku śrubek może wzrokowo jest nieciekawy, ale na pewno się odkręcą - w weekend wyciągałem swoją (może po przebiegu 260 000km) i jak już puściła to dalej nie było problemu. Te śruby są chyba miedziane lub mają jakąś powłokę... Przy montażu smaruj smarem miedzianym wszystkie śruby Mi to zajęło 5h z bardzo starannym czyszczeniem. Zwróć uwagę przy okazji na same kierownice - lubią być oblepione nagarem z tej grubszej strony i na płaskich bokach - u mnie tak było.
-
[B5 AJM] Spadek mocy - proszę o pomoc i analizę logów 003 i 011!
kolego nie ma co czarować. Ewidentnie zapieczone kierownice z tego co piszesz. Twoja grucha nie wygląda źle z zewnątrz, jest po prostu lekko ruda.
-
[B5 AJM] Spadek mocy od 120 km/h - proszę o pomoc
Nie spotkałem już dawno diagnosty, który sprawdza tak szczegółowo auta. Im się nawet nie chce wejść pod auto a co dopiero zapinać sonde... Jeżdżę bez kata z 5 m-cy i nie widzę żadnych minusów, poza tym że z rana trochę śmierdzą spaliny tak jakoś ostro, aż w nosie szczypie Co do kolegi, który pisał o N75 na turbinie może miał na myśli ejakulator - czyli gruszka podciśnienia sterująca sztangą...
-
[B6 AVF] Temperatura silnika czy jest ok.
dzięki kolego za odpowiedz jeszcze trochę pojerzdze i zobacze co się bedzie dzało bo ten spadek temperatury nie jest tak duży tak jak u ciebie do 60*C tylko delikatny.To znaczy czy jadę powli czy stoje i mam włączone ogrzewanie to ma trzymać cały czas 90*C Również polecam wahlera. Ja bym wymieniał póki nie ma mrozów...
-
[B5 AFN] Przerywa, trzęsie się, nagle 5000 obr., nie odpala
Wg mnie takie elementy przechodzą testy RTG lub jakieś ultradźwiękowe na taśmie produkcyjnej. To nie jest płaska podkładka, żeby robić lipę. Nie jestem rzeczoznawcą, ale wydaje mi się, że rozerwało go od komory spalania, a nacisk sworznia mu pomógł. Trzymam kciuki, żeby motor chodził jak dawniej.
-
[B5 AJM] Spadek mocy od 120 km/h - proszę o pomoc
Kolego nie strasz nikogo takimi wydatkami. U ciebie był n75, a u innego forumowicza nie musi być to samo. Poza tym nowy zawór pierburga kosztuje bez zniżek w IC 170zł więc ktoś zrobił cię w balona... Kolego, skoro pojeździłeś trochę dynamiczniej i nie masz już trybu awaryjnego zapewne mieścisz się na granicy notlaufa, czyli tak czy siak turbina pompuje zbyt dużo. VAG prawdę ci powie. Jak koledzy piszą pogoń troszkę auto i nie trzymaj buta w podłodze nieruchomo tylko masuj go - puszczaj naciskaj, puszczaj naciskaj. Powodzenia!!!
-
[B6 AVF] Temperatura silnika czy jest ok.
Co mówi VAG??? Jest tyle wątków na ten temat, więc poszukaj.