Treść opublikowana przez banshee
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
A nie mówiłem...
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
04 dynamiczną? STATYCZNE 000, 001, 004, 007 http://img825.imageshack.us/f/statyczne000001004007.jpg/ DYNAMICZNE 004, 007, 008, 010, 011 http://img829.imageshack.us/f/dynamiczne0040070080100.jpg/ DYNAMICZNE 000, 001, 003, 023 http://img338.imageshack.us/f/dynamiczne000001003023.jpg/ DYNAMICZNE 011, 020 (wykresy) http://img526.imageshack.us/f/wykres011i020ztabelami.jpg/
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Logi wrzuciłem pierwsze zlogowane, nic nie wybierałem. Jeżeli chodzi o to buczenie to podjąłem decyzje w sprawie wałka - wczoraj do południa wywaliłem go z głowicy (40minut roboty), zawiozłem do Świątka na pomiar. Powiedział, że wałek ma ślady wytarcia ale można go szlifnąć. Dodatkowo wykona azotowanie (niewielki koszt), bo powiedział żę ogólnie fabryczna twardość pozostanie ale można poprawić azotowaniem współpracę z popychaczem (mniejsze tarcie). Po takim zabiegu wałek będzie trzymał osiowość do 0,01mm - powiedział że jest to w PD bardzo ważne, bo na samych panewkach luz wynosi tylko 0,04mm ze względu na pompki. Zamówiłem nowe popychacze INA - stare mają po środku małe wgłębienia - i uszczelniacz. Termin odbioru wałka - dopiero w piątek za tydzień. Mam nadzieje, że wszystko ucichnie, bo po przeczytaniu obszernego posta na forum VW właśnie takie rezultaty były :> Dziś zdejmę sobie kolektor ssący i go wyczyszczę. Niestety zdjęć mojego wałka nie zrobiłem, ale jak pomierzył Świątek, różnica była 0,3mm - dla mnie żadna, a wg nich duża.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Sprawdzałeś katalizator, czy nie lata w środku? Może plecionka przed nim tak hałasuje? Wejdź pod auto złap rurę i szarpnij parę razy...Powinno być coś słychać
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Tak, poduszki są ori załatwiane przez znajomego. To drżenie nie przechodzi przez poduszki - dotykając podstawy poduszek nie czuć nic drgań. Występuje samo głuche buczenie w kabinie i w dolocie przed filtrem powietrza (małe, ale słychać). Przed chipem było to samo. Byłem dziś u Świątka w Bydgoszczy - pokazał mi kilka zajechanych wałków i nówkę. W tym roku sprzedał ponad 80sztuk i ponad 60 do 2,0tdi - widać że problem dotyka wielu posiadaczy... Koleś dał mi duże rabaty, a nawet proponuje pomierzyć mój wałek i jeżeli będzie miał dopuszczalne zużycie (0,3mm) i tylko go liznąć, aby wygładzić. Twierdzi, że jeżeli jest oryginał to śmiało można taki zabieg wykonać. Natomiast ewidentnie u mnie na obwodzie poza krzywką widać przycierające się powierzchnie - jest to wynik ścierających się popychaczy, które są do PD z podwójnym tłoczkiem (czyt. droższe). Cała operacja po mega rabatach zamknęłaby się w 1100zł (wałek, popychacze, panewki) bez robocizny, bo to akurat zrobię sam. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na mniejsze śruby mostków - podobno są tak dokręcane na taśmie, że lubią się przeciągać - koszt 15zł/szt. i tylko w serwisie.
-
[B6 AWX] Indywidualne ramki do FIS wycinane laserowo
Na zdjęciu, gdzie są trzy rzeczy (2 ramki i 1 napis) po lewej ramka ma cieńsze boki.
-
[B6 AWX] Indywidualne ramki do FIS wycinane laserowo
Dodano na górze :>
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Opiłki lecą do wydechu chłopie, jeżeli w ogóle są! Ta blacha nie trze o wirnik tylko brzęczy - jest luźna.
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Siemka! Jak to Passat - masa problemów i pytań na które ciężko znaleźć odpowiedź... Zazwyczaj ludziom opadają ręce lub mówią "ten typ tak ma", jednak zwracam się do specjalistów, jako że ciut znam się na diagnostyce. Poniżej wrzucam wszystkie możliwe (przydatne) logi: STATYCZNE 000, 001, 004, 007 http://img825.imageshack.us/f/statyczne000001004007.jpg/ STATYCZNE 013, 017, 023 http://img121.imageshack.us/f/statyczne013017023.jpg/ DYNAMICZNE 004, 007, 008, 010, 011 http://img829.imageshack.us/f/dynamiczne0040070080100.jpg/ DYNAMICZNE 000, 001, 003, 023 http://img338.imageshack.us/f/dynamiczne000001003023.jpg/ DYNAMICZNE 011, 020 (wykresy) http://img526.imageshack.us/f/wykres011i020ztabelami.jpg/ BS 011 http://img838.imageshack.us/f/bs011.jpg/ Teraz trochę informacji o objawach. Normalnie obroty powinny być 819, lecz przy tych obrotach w środku czuć głuche buczenie. To samo odczuwa się podczas delikatnego, ostrego, i jakiego tam jeszcze przyśpieszania na każdym biegu pomiędzy 1700-2000obr. Nie wiem do czego porównać ten efekt - głuche buczenie, jakby rezonans wydechu lub czegoś innego. Nie ma żadnych odgłosów metalicznych, szurania, świstu... Po prostu, jakby ktoś dmuchał przez tubę komuś w ucho. Zwiększając obroty na 882 buczenie ustaje tylko na postoju. A teraz co zostało sprawdzone wymienione: 1. Koło dwumasowe kompletne nówka LUK 2. Wymieniony łącznik elastyczny pół roku temu + wywalenie kata (wstawienie w puchę rurki) 3. Wymienione poduszki silnika - wszystkie ORI 4. Wyczyszczona geometria w turbinie 5. Sprawdzony wałek rozrządu (krzywki) - wałek OK, niestety zaczynają być widoczne słynne ślady na popychaczach. 6. Odkręcone wszystkie osłony, obudowy, itp. - brak różnicy. Zauważyłem jedno - przy tych obrotach zaczyna drżeć plecionka wydechu i cała rura bardziej niż normalnie. Czy półroczna plecionka padłaby tak szybko? Przypadłość jest wg mojego oka również taka, że pomimo czystej geometrii, wymienionego N75, coś słabo wytwarza podciśnienie VACU. Dopiero na 4 biegu sterowanie jest płynne, a z kolei na 3 nadal ma trudności z szybkim zbiciem ciśnienia. Czy winna może być pompa VACU? Na 011BS podnoszenie sztangi idzie mozolnie - jest kilka filmików na YouTube i tam bardzo szybko zaciąga gruchę do góry... Czy 023 DYNAMICZNY nie świadczy również o kiepskim zasilaniu przez VACU pompek? Wiem, że pytań wiele, ale może macie jeszcze jakieś sugestie?
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Tak, jak mówisz
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Wirnik to raczej będzie obracał się cicho, tylko postaraj się go docisnąć do tej blachy i zobacz czy wtedy ociera. Jeżeli ociera to na osi wirnika masz za duży luz - regeneracja, albo wydłubanie tej blachy... Myślę, że ona pełni funkcję ochrony łożysk przed gorącymi spalinami, ale nie jestem pewien.
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Widzisz, napisałem to w tamtym poście: "Rozbierz sprężarkę i będziesz wiedział... Opcje są 2: - blacha na części gorącej dzwoni - wirnik ociera o korpus przez luzy osiowe lub promieniowe" :> Ta blacha powinna być dociskana do korpusu, jak widać po obwodzie masz ślady styku. Jeżeli wirnik dotyka tej blachy to stąd wydobywa się dźwięk - jak napisałem wcześniej. Nie wiem, czy można ją wywalić, czy podgiąć...
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
(Prędkość obrotowa X Moment)/7022 = moc
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
Ładnie, ale trzeba było robić loga od 1200obr./min, aż do 4200 przynajmniej A wracając do 011 - widać że masz wirusa. Dziś mam trochę czasu i chyba zrobię dokładnego właśnie ciągnąc go ponad 4200
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów- błąd 17965
Po pierwsze to sprawdzaj co ci wyszło w tym excelu przed wrzuceniem na forum... - już widzisz? Należałoby zrobić kilka logów 011Dyn jedne po drugim (przynajmniej 4) wówczas byłoby widać więcej... Prawdopodobnie zacinają się kierownice w turbinie, bo najpierw ciśnienie idzie w góre, później poniżej, ale przeładowania nie widać stąd ta prośba.
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
Wrzuć wykresy to zobaczymy co tam vag powie
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
Nie wiem, czy nie byłoby różnicy, ale wszelkie pomiary, jak i vagowanie powinno być wykonane na 4 biegu. Tym bardziej, że w AVF masz 6 biegów, jak się nie mylę. Myślę, że należałoby to sprawdzić. Na taki moment to chyba zbyt mała moc? Chyba, że te 130KM nie są wynikiem ze wzorów. Pytanie kolejne to, jak płynnie wzrasta moment, bo jeśli nagle wzbija się ostro w górę może świadczyć o przeładowaniu turbiny, co należałoby poprzeć innymi logami. U mnie po czyszczeniu turbiny wyszło coś takiego - i powiem, że przy zacinającej się geometrii bardziej wyrywał do przodu... (niestety ciągnąłem tylko do 3500obr.) http://img163.imageshack.us/f/pomiarmomentu.jpg/
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
No to pięknie! Witamy w gronie czystych suszarek
-
[ALL] Tuleja wahacza dolnego tylnego (banan) - Zagadka.
U mnie nic nie skrzypi... Przecież to metalowy rdzeń tej tulei styka się z nadwoziem i to nie pracuje przecież po dokręceniu. Może skręciłeś na sztywno ten koniec bez ustawienia poziomu i bujania wstępnego autem?
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
dokładnie, za tą kasę to masz płyn chłodniczy, termostat i może spawanko rury
-
[B6 AWX] Indywidualne ramki do FIS wycinane laserowo
Wpadłem na fajny pomysł zrobienia do swojego paska ramki ze stali nierdzewnej polerowanej... Jeżeli miałby ktoś ochotę skusić się to zapraszam. Mogę wykonać również Wasze własne pomysły. Elementy normalnie są matowe, ale osobiście mogę je wypolerować co widać również na fotkach. Efekt poniżej. http://img819.imageshack.us/f/wauciepowiekszenie.jpg/ http://img530.imageshack.us/f/nakompie.jpg/ http://img130.imageshack.us/f/monta.jpg/ Cena:15zł + wysyłka listowa Inne projekty - Wasze - wycenię indywidualnie :-) Na dzień dzisiejszy w ofercie: 1. Ramka na FIS z każdej strony równa szerokość - 3 szt. - 15zł/szt. 2. Ramka na FIS bo bokach węższa - 3szt. - 15zł/szt. 3. Napisy "PASSAT" - 6szt. - 10zł/szt. 4. Wyjmaki do radia - 10szt. - 5zł/parę Wszystko oprócz wyjmaków polerowane własnoręcznie :-))) http://img831.imageshack.us/f/ramki3rodzaje.jpg/ http://img227.imageshack.us/f/wyjmaki.jpg/ Wszystkie rzeczy z twardej blachy nierdzewnej. Wszystko przetestowane :-)
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
No to fajnie, że wiadomo co... Ale trochę nie logiczne, chyba że wirnik stanął. Wrzuć log 011 po czyszczeniu
-
[ALL B5] Vag-brak komunikacji ze sterownikami
To po co się chwalisz?
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
Logujesz dynamicznie 020 w aucie na pompkach - starsze nie mają tej opcji Zabawa fajna, jak wychodzi to co nas zadawala
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
Kąta nie ustawiał...