Treść opublikowana przez banshee
-
[B6 AVF] Świeże logi po zakupie, czy wszystko ok?
+ zasyfiony egr
-
[B6 AWX] Prośba o sprawdzenie logów - dziwny odgłos z okolic turbo.
Gdybyś miał 2,5 tdi to odpowiedź byłaby inna. Po zdjęciu pokrywy ukazuje ci się króciec od termostatu za alternatorem, więc co tu pisać
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Jedynym objawem, jaki opisują użytkownicy, którzy zmuszeni byli wymienić wałek to buczenie powracających spalin we wlocie powietrza pasa przedniego przed filtrem. Słychać takie głuche buczenie: bu bu bu bu. W VAGu? To byłoby super, ale jest to część mechaniczna i w żaden sposób nie kontrolujemy pracy zaworów, czy też krzywek wałka... Może, gdyby ktoś przeprowadził testy w jakimś stopniu wartość doładowania, czy też rozpędzania turbiny w początkowej fazie miałaby jakiś sens. Tu z kolei nie będziemy mieć pewności, bo może być winna sama turbina.
-
[B6 AWX] Prośba o sprawdzenie logów - dziwny odgłos z okolic turbo.
Na pomiar wielkiego wpływu nie miał, ale spalanie może ciut wzrosnąć. Termostat wymieniasz, jak w każdym innym aucie. Termostat masz już zdiagnozowany i nie wiem po co chcesz coś jeszcze sprawdzać.
-
[B5 AJM] 023 BIPy - dlaczego są ujemne?
Chciałbym dowiedzieć się, czy podczas przyśpieszania BIPy mogą tak wyglądać? Silnik AJM. Został wcześniej wymieniony filtr paliwa na Knechta, ale efektu nie ma. http://img6.imageshack.us/f/023dyn.jpg/
-
[B6 AWX] Prośba o sprawdzenie logów - dziwny odgłos z okolic turbo.
003 źle wykonany, fura niedogrzana. Turbina pracuje bardzo dobrze.
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
I tu muszę ci powiedzieć, że zrobiłeś bardzo źle! Nie wiem skąd masz takie info, ale widziałem wałek od 2,0tdi i ma jedną różnicę. Inna jest krzywka od pompek stąd inna jest charakterystyka pracy tłoka pompki. Mi to akurat pokazywał Świątek, więc jestem pewien, że postąpiłeś źle zakładając od AWX.
-
[B6 AWX] Prośba o ocenę logów
Czy dobrze widze- ta poduszka ma pękniętą podstawę? A drugą obejrzyj dobrze dookoła, tam gdzie ma otwór, czy nie cieknie.
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
JAkbym wymieniał po kolei to bym napisał, że wałek lub szklanki. Jeśli wykazuje zużycie część współpracująca z inną, na której już robi się jakiś ślad to zawsze należy wymienić parę elementów, czyli i wałek i szklanki. Jeśli wałek jeszcze nie dostał (nie jest przytarty), a krzywka ma wymiar nominalny/dopuszczalny i garb ma łagodny promień to wałka nie trzeba wymieniać.
-
[INNE] Proszę o ocenę logów Golf 4 ALH
Najpierw sprawdzić, czyli zdemontować i zobaczyć czy płynnie się rusza + czy jest szczelna.
-
Wyjmaki do Nawigacji i innych radyjek AUDI
Kolego, ja mam takie wyjmaczki z blachy nierdzewnej wycinane laserowo. Kilka osób już kupiło i są zadowoleni. Materiał bardzo twardy, jak wiesz i bez problemu zdają egzamin. http://img227.imageshack.us/i/wyjmaki.jpg/ Po 5zł za 2sztuki + 5zł wysyłka.
-
[ALL] Moduł komfortowych kierunkowskazów i doświetlenia zakrętu
Takie coś jest seryjnie w seatach już od wersji 6L i te zegary wyglądają od tego auta. Ciekawe, czy ich pudełko działa tak samo...
-
[INNE] Proszę o ocenę logów Golf 4 ALH
JA również stawiam na gruszkę z powodu jej położenia :>
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Najlepiej ustawić lekko ponad środkową kreskę na TDI TIMMING. To wychodzi ok 60, jednak zmian nie odczujesz. Miałem kilka dni temu paska z kątem 22 i palił na dotyk po nocy.
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
Auto odżyło, ale turbinkę szybko wykończysz. Podmień N75, bo masz przeładowanie - czego najprawdopodobniej nie zauważyłeś.
-
[B5 AVG] Proszę o analizę logów.
Wtryski zdrowe, ale turbo nie ładuje w dolnym zakresie jak powinno.
-
[B6 AWX] Prośba o ocenę logów
No właśnie buczenie nie występowało zawsze. Bardziej odczułem to teraz, jak temperatura otoczenia spadła. Jeśli wycieka ci olej z poduszki to wymień najpierw ją.
-
[INNE] Proszę o analizę logów ( A8 2.5 tdi, 98r. AFB )
Kąt pomiędzy 51..73 dla AFB.
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów-silnik się dławi, dymi, trzęsie itp
Napisałem "Przeważnie", ale nie zawsze. Życzę oby to nie była wina pompy.
-
[INNE] Proszę o analizę logów ( A8 2.5 tdi, 98r. AFB )
003 BS nie reaguje kolego. Jeśli nie zaślepiony to sprawdź układ.
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów-silnik się dławi, dymi, trzęsie itp
nie całkiem
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów-silnik się dławi, dymi, trzęsie itp
To zależy od sytuacji... Przeważnie kontrolka zaczyna mrugać, jak trzymamy gaz do dechy na wysokich obrotach. W wyniku awarii mechanicznej pompy na dźwignię nastawnika działa siła, która zakłóca jego pozycję ustaloną przez ECU. Sygnał z RSW wraca więc do ECU i informuje o błędzie. Taa Raaa!!! P.S.Właśnie jestem na tropie części do pompy, które są tego powodem - jak już mówiłem, mam 50% procent takich przypadków nieuleczalnych czyszczeniem
-
[B6 AWX] Logi do sprawdzenia- szarpnięcie pow.2000 obr + brak mocy
i 018
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów-silnik się dławi, dymi, trzęsie itp
A na moje siada sekcja tłocząca, a nie nastawnik. Każdy myśli tylko o nastawniku, jak pokazuje się ten błąd, a to w 50% przypadków jest tylko wina nastawnika Przerabiam to co kilka dni...
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
Dawkę podcina dopiero powyżej 3000obr/min.