Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo-Szybkie pytanie


KubaWallace

Rekomendowane odpowiedzi

witam was drodzy koledzy:) mam jedno pytanko jutro wybieram sie po uzywane turbo kupic bo moje padlo...I tutaj nasuwa sie moje pytanie,czy moge od goscia rzadac gwarancje rozruchowa na 3 miesiace czy na turbo sie takiej nie daje ? Z góry dziekuje za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od gościa,myślę ze rozruchową może ci dać na jakiś tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak turbo będziesz miał w ręce to będziesz widział w jakim jest stanie.

W domu i tak trzeba je rozebrać i wyczyścić geometrię, bo nie wyobrażam sobie wyjmowania za chwilę drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dołożyć troche i zregenerować swoje? Dłużej Ci posłuży niż używka wyciągnięta z samochodu o xxx przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak turbo będziesz miał w ręce to będziesz widział w jakim jest stanie.

W domu i tak trzeba je rozebrać i wyczyścić geometrię, bo nie wyobrażam sobie wyjmowania za chwilę drugi raz.

Zrób tak jak radzi Sławek. Rozebrać i obejrzeć jaki jest stan turbinki. Jeśli wszystko będzie ok to tylko wyczyścić zamontować i cieszyć się ponownie z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze lepiej juz znalesc dobra uzywke niz regenerowac...

Dokladnie... "dobra" uzywke... a skad Ty Kuba bedziesz wiedzial na ile ona jest dobra...?

Jeszcze gdyby byla zamontowana w silniku, to mozna cos sprawdzic, ale tak...

Wrozenie z fusow...

Przecież jak turbo będziesz miał w ręce to będziesz widział w jakim jest stanie.

W domu i tak trzeba je rozebrać i wyczyścić geometrię, bo nie wyobrażam sobie wyjmowania za chwilę drugi raz.

Zrób tak jak radzi Sławek. Rozebrać i obejrzeć jaki jest stan turbinki. Jeśli wszystko będzie ok to tylko wyczyścić zamontować i cieszyć się ponownie z jazdy.

Witam Panow...

Doradzacie mu taką prace...?

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/czyszczenie-turbinki-trakcie-pilne-pare-pytan-zdjecia-228772/

Tu dostanie gwarancje na 12 miesiecy, a nie na 1 tydzien...

Zajmujemy się naprawą, diagnostyką oraz sprzedażą turbosprężarek

PS. Ale to tylko moje zdanie, kazdy ma prawo wyboru i decyzji.

Kuba i przeczytaj sobie jeszcze to, moze sie przyda.

Turbo-Serwis | Regeneracja turbosprężarek do wszystkich typów samochodów | Sprzedaż | Części zamienne | Akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zasięgnąć opinii tu na forum i znaleźć godny polecenia i zaufany warsztat, gdzie regenerują turbinki. Warto poświecić czas i jechać w Polskę żeby dobrze zregenerować. Przynajmniej masz wtedy wszystko wymienione, wyczyszczone, wyważone, o gwarancji nie wspominając. Zalewasz dobry olej i dbasz o turbo odpowiednim stylem jazdy. Cieszysz się bardzo bardzo długo dobrym dmuchaniem turbawki.

Kupisz używkę, dostaniesz gwarancję rozruchową. Tak czy inaczej wypada ją wyczyścić. Tak naprawdę nie wiadomo jaki ma przebieg, na jakim oleju jeździła, jak była szanowana.... same niewiadome, duże ryzyko. Może pochodzić długi długi czas, a może wysrać się za kilka miesięcy.

Dlatego osobiście wolałbym regenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wszystko fajnie kolorowo ale jako ze jestem swiezym kierowca i to moje pierwsze auto,mieszkam w dosyc malym miescie to wszyscy tutaj mowili mi ze regenracji nie polecaja...wiec sie ich posluchalem...wlasnie co do gwarancji duzo osob mialo zastrzezenia ze firmy ktore regeneruja turbo czesto odmawiaja gwarancji mowiac ze to nie wina ich lecz np innej zepsutej czesci ktora zniszczyla turbo...poza tym mowili ze jak cos wyslac ja do wrocka a to juz kost okolo 1000zl z regeneracja a ja znalazlem dzisaj i jutro montuje niby turbo zadbane bo bylem u wielu fachowcow mowili ze wyglada ladnie i bede jutro je montowal...na dodatek gosciu powiedzial ze mam 2 tygodnie na to ze jezeli turbo nie bedzie zadowalajaco chodzic moge je bez problemu oddac pod warunkiem ze go nie rozkrece(poprsykal sruby zeby widziec ze go nie rozkrecalem) miuejmy nadzieje ze zrobilem dobry zakup za te 700zl i ze jeszcze pojezdze na tym turbo...aha i jeszcze jedno pytanko...czy to moje co mam teraz w aucie moge sprzedac na allegro zeby np ktos je kupi i nie wiem na czesci albo je sam zregenerowal ? czy takiego nikt nie kupi ? i dziekuje za wszystkie odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości (wioska pod trn i okolice) wszyscy mówią żeby lać mineralny, a kasowaniem błędów naprawiają silniki. Także w mojej opinii zawsze należy słuchać głosu sumienia i przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo czytać wszelkich porad na forach. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Co do Twojego "starego" turbo... na razie zostaw. Jak używka będzie dobra, to sprzedaj. Jak oddasz używkę, to zregeneruj swoją.

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze bedzie okej...jutro zobaczymy czy moja niunia bedzie zdrowa :) a co do czesci pytam sie z ciekawosci bo moze cos dostane za to turbo moze ktos zregneruje tak samo mam pompe wspomagania kierownicy ktora mi ciekla i ja tez wyeminialem tyle ze na nowa i moze ja tez by dalo rade sprzedac i troszke pieniazkow by bylo na jakies piwo ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze bedzie okej...jutro zobaczymy czy moja niunia bedzie zdrowa :)

Oczywiscie, Ty albo ktos kto wymienia to turbo zrobi logi, zeby sprawdzic czy turbo jest OK...?

Czy zadowolisz sie tym ze zalozone i jest OK..?

PS. No i do tego nawet nie mozesz zobaczyc co w srodku "piszczy"...

A 7-stówek poszlo...

Ale oczywiscie zycze Ci zeby sie wszystko dobrze udalo i turbo super dzialalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety...odebralem auto od mechanika wszystko pieknie ladnie auto zasuwa jak zasuwalo na poczatku wracam na warsztat dac kase patrze a z pod maski leci dym...otwieram a tam kopci sie katalizator...nie wiem co znowu sie zepsolo ale mam tego dosc...moje auto to jakies fatum...nie wiem czy to ich wina czy co ale chyba spale to auto gdzies daleko stad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze oliwa jakas przy demontarzu turbiny sie polala i dlatego !!!!!!

dlugo po wymainie jezdziles fura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,poniewaz zapomnialem zostawic im dokumenty wiec nim w ogole nie jezdzili...ja sie przejechalem na okolo warsztatu jakis moze kilometr na pelnym gazie zeby sprawdzic czy turbo dziala...dziala jak talala tyle ze jak przyjechalem pod warsztat zaczelo dymic spod maski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze regeneracje swojego. A gwarancja jak najbardziej powinnien udzielic ale to zalezy tylko od sprzedajacego. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba spale to auto gdzies daleko stad...

No prosze Cie, nie przesadzaj, nic sie wielkiego nie dzieje. Masz super autko.

Moze mechanika masz troche niechluja, bo jakby zadbal o czystosc przy pracy i po, to by tego nie bylo.

Podjedz na myjke i delikatnie opłucz te strone od turbo...

Pamietaj tylko zeby silnik nie byl goracy... najlepiej zimny-chlodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...