Treść opublikowana przez Suli
- B6 DIVISION
-
B7 Crew
Tak pewnie będzie - B8 też to kiedyś czeka Czyli, że niby jak? Po prostu wszystko było już rozkminione, więc z nudów przestali pisać o samochodach i zaczęli spamować o pierdołach? Jako były posiadacz eS4 B5 nie zgodzę się z tym . Nowsze konstrukcje dają większe możliwości upgarde-ów i modzenia (nie mówię o silnikach - bo tu im młodsza konstrukcja tym większy kibel) tylko jest to bardziej skomplikowane, wymagające większego wysiłku i droższe. Np. wymodzenie pamięci ustawienia foteli w B8 według tego, co mi opowiadał Laguna to już istny Sajgon. A co to wogóle daje? Jak lubisz mieć nisko samochód, to brak możliwości regulacji kątów przednich kół powoduje że ścina od wew. opony, a ten wynalazek pozwala na regulację kątów. A jest coś takiego do B6? Zawsze jak ustawiałem zbieżność mechanik na Nowotyskiej narzekał, ze nie ma regulacji w jednej płaszczyźnie i nie może ustawić zbieżności perfekcyjnie
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Ja tam wolałem pomalować w kolorze karoserii. Czyli czarnym Uznałem, że nie ma się czym przesadnie chwalić Jakby to były zaciski z RS-a..., a to co innego
-
B7 Crew
A co to wogóle daje? Myślę, ze to dla tego, że B7 jest młodsze i z nieco droższe od B5 i B6 . Inna półka cenowa, inny profil użytkowników . B5 dotknął niestety już jakiś czas temu syndrom BMW, który zaczął się teraz z wolna przenosić na B6
-
B6 DIVISION
U mnie w B7 dla 2006 i 2007 jest P
-
B6 DIVISION
Podobnie jak AVF-a dłubniesz na 170 kucy i przy leciwym sprzęgle z miejsca zacznie Ci się ślizgać. A kiedy zmienisz sprzęgło na markowe nowe - będzie hulać. Ta sama zasada.
-
B6 DIVISION
W ETCE te do B6 mają końcówkę A a od B7 końcówkę P. I chyba nawet różnią się ceną - do b7 są tańsze. Mówimy oczywiście o produkcie OEM z ASO. Producenci zamienników mogą uśredniać pewne parametry i dedykować je do większej liczby typów produktów.
-
B6 DIVISION
Mam zdecydowanie odmienne wrażenie. Forum wreszcie normalnieje Jest szkoła, która mówi, że ma wpływ i to negatywny na zawias i łożyska jak każde zwiększenie masy nieresorowanej na końcach osi. Wszystkie elementy muszą być pod kontem siebie dobierane. Zwróćcie uwagę, że wahacze w B7 z zaciskami pod tarcze 320 mają inne numery niż w B6 pod 312. I jest druga szkoła, która mówi, że każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie, że zawsze projektant i producent na poszczególnych częściach czy układach przewidują margines tolerancji (inaczej standaryzacja produkcji byłaby fikcją i koszty byłyby horrendalne) i że jeśli zmiana jest nieznaczna i mieści się w owym marginesie nie powinno być problemu.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jak bym wiedział że będziesz to bym przyjechał ;-)Procedura poszła,najpóźniej w piątek będziesz miał ;-) Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka To dla Żony - ja oficjalnie póki co o niczym mam nie wiedzieć :wink4:
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dzięki wszystkim - fajnie znowu Was było widzieć Do pełnej radości brakowało mi tylko kolegi Białego
-
B6 DIVISION
Mam przeczucie, że jeszcze chwila i sytuacja się wyklaruje i ustabilizuje. Dajmy co poniektórym kapkę czasu na oswojenie się z nowym/ starym i z dawna oczekiwanym porządkiem.
-
Spotkania na drodze
Pozdrowienia dla kierownika bordowej B5 w avancie, ramki klubowe - na Grochowie w Warszawie. Skręcałeś ok. 16.30 z Chłopickiego w Szaserów w kierunku Szpitala
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Podziękował
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Nie będzie żadnych pisków ani niszczenia tarczy? A możesz podać numery seryjne pasujące do zacisków z B7 3.0 TDI?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
:shock3: :shock3: :shock3: Widzę, że żona tu była... Dev z racji tego, że jesteś guru jeśli chodzi o hamulce więc poradź Poprzednio miałem ferodo premier. Widzę, że tym razem też je poleciłeś. Zastanawiam... się czy nie zarzucić tym razem klocków DS Performace? Czy miałoby to sens i hulałoby z moimi tarczami? Z tego, co pamiętam brałem wtedy i mam założone zimmermany. Byłoby lepsze hamowanie czy różnica byłaby niezauważalna?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev oczyść PW bo mam sprawę
-
B6 DIVISION
Według mnie 215 do takiej felgi jest zdecydowanie za wąska. Ja bym niżej niż 225 nie schodził.
-
Co wiedzieć na temat 2.7BiTurbo.
Poza tradycyjnymi - jak np. jak turbiny, zwróć uwagę na napinacz zmiennych faz rozrządu, bo potrafią padać a nie występują w zamienniku i trochę kosztują.
-
B6 DIVISION
Tak... sobie do Waszego wątku zaszedłem :kox: i jak wrazenia..? Niepowtarzalne To teraz mozesz isc na rękodzieło do toalety :grin: Nie sądź ludzi wedłóg siebie
-
B6 DIVISION
Tak... sobie do Waszego wątku zaszedłem :kox: i jak wrazenia..? Niepowtarzalne
-
B6 DIVISION
Sprawdziłem - na mojej wlepce dla rozmiaru 215/55/16 i dla 235/45/17 dla trzech osób jest wskazane ciśnienie 2,3 Może dlatego, że na pusto waży 1755 kg Motyla noga - nie mam jak wrzucić zdjęcia , konto na imagehacku zdechło
-
B6 DIVISION
Tak... sobie do Waszego wątku zaszedłem :kox:
-
B6 DIVISION
Byłbym gotów przysiąc, że u mnie jest 2,3 Zrobię zdjęcie i wkleję wieczorem True. 2.6 to już beton na cienkiej gumie Co Ty swirujesz! Ja mam 225/40 r18 i wiatru 2.6 i jest zaje***** ;-) kiedyś jeździłem na 3.0 ale trochę twardo było... Kolego 225 a 235 to jest zasadnicza różnica. Ja w eSie B5 przy szerokości 225/40/18 też nie schodziłem poniżej 2,5 - 2,6.
-
B6 DIVISION
Bez przesady. Standardowe ciśnienie dla 235/45/17 przy dwóch osobach to przecież 2.3. Przy 3 osobach i bez większego ładunku - a jednocześnie niższym profilu opony,nie pompowałbym więcej niż 2.4, max 2.5. Zależy jeszcze , jak ciężkie te osoby. Ja przy dwóch osobach i bez ładunku jeżdżę zazwyczaj przy 2.4. i to po mieście ze zwalonymi krawężniaki i koszmarnymi torami tramwajowymi.