Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wymiana tarcz tył - odkręcenie jarzma.
Używałem przedłużki, te śruby nie ruszą się zwyczajnie... obrabiają się łby powoli. Jutro spróbuję grzać. Najgorsze jest to, że w takie miejsca dają imbusy, jakby to był zwykły sześciokąt to by poszedł z rurką.
-
Wymiana tarcz tył - odkręcenie jarzma.
Witam, chciałem dziś wymienić tarcze z tyłu. Nabiłem sobie już wcześniej łożyska i wszystko przygotowałem, a tu zonk! Okazało się, że muszę do wyjęcia tarcz odkręcić jarzmo, a śruby są nie do ruszenia :| Waliłem w nie młotem, oblewałem WD-40, ale nic z tego, nie chcą puścić. Zrezygnowałem z tego, bo zaraz obrobił bym łby, a chciałbym jeszcze tego uniknąć i tu moje pytanie. Czy komuś wystarczył palnik do ich wykręcenia czy bez cięcia się nie obejdzie? Trochę lipa, bo tarcze które mam na aucie maja 9mm więc nie aż tak dawno były wymieniane.
-
wiskoza
Od wewnątrz komory silnika jest śruba na imbus. Musisz złapać czymś koło pasowe wiskozy i odkręcić śrubę - nie daj się zwieść różnym informacjom, że lewy gwint jest - nie jest. Ja u siebie złapałem mocną żabą, ogólnie śruba trzyma mocno więc dobry imbus na przedłużce sobie załatw byś nie obrobił.
-
Wywalenie kata AEB
Będziesz miał tylko dupny dźwięk z okolic katalizatora przy przyśpieszaniu.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Co do niedrogich tarcz i dobrych do B5 to uważam, że nasza Polska Mikoda jest dobra. Założyłem rok temu na przód i jest git, na dniach zakładam takie same na tył. Ja akurat założyłem z klockami Steinhof aczkolwiek nie będę ich polecał, bo mimo tego, że dobrze hamują i wolno się ścierają to mocno pylą i troszeczkę piszczą.
-
znalezione tarcze przod czy tył
Według mnie tył z wersji która nie posiada jeszcze piasty zintegrowanej z tarczą. Jeżeli mają poniżej 10mm to tył.
-
Wyciek płynu.
Do warsztatu nie oddam na pewno. Albo zregeneruję albo zakupię całość... czy ktoś z was to regenerował osobiście?
-
montaż haka holowniczego
Czy ktoś mógłby mi pomóc z instalacją wiązki? Założyłem hak i przeciągnąłem 4 przewody na lewo i 3 na prawo, ale nie wiem pod co je wpiąć... Widzę tylko, że z prawej zielono czarny to kierunek, a z lewej biało czarny kierunek, ale nie wiem jak podłączyć pozostałe kable... ma ktoś może opis wtyczek lewej i prawej?
-
Wyciek płynu.
Witam, od jakiegoś czasu widzę ubywający płyn. Udało mi się go zlokalizować. Ma ktoś jakieś pomysły co tam przecieka i czy są jakieś zestawy naprawcze?
-
końcówki drążków
Zmierz suwmiarką długości od środka trzpienia i wkręć nowe końcówki podobnie. Jak zmierzysz solidnie to nie zetnie ci w ogóle.
-
[B5 ADR] Montaż haka zderzak z wlewem od gazu
Podzwoniłem po urzędach i już wiem co i jak. Ogólnie po założeniu haka jest 30 dni na rejestrację. Rejestracja w urzędzie jest bezpłatna, ale płatne jest uzyskanie homologacji - 35zł - na stacji diagnostycznej która sprawdza czy hak jest poprawnie zamontowany i ma tabliczkę znamionową. Słuchajcie potrzebuję pomocy. Kupiłem ten zasrany hak, goście przez telefon zapewniali, że pasuje do tego auta, bo sprzedają tego dużo. Kupiłem więc i dzisiaj zacząłem go montować. Wszystko było ok do momentu zakładania zderzaka... zderzak nie pasuje!!! Nie da się wepchnąć tych mocowań do haka... ja ich zajebe... co z tym zrobić?
-
[B5 ADR] Montaż haka zderzak z wlewem od gazu
No to czemu ludzie tak wożą rowery? Trochę to nielogiczne, widzę od groma aut z tymi bagażnikami.
-
[B5 ADR] Montaż haka zderzak z wlewem od gazu
Przyda się opis, ale ja mam pytanie, bo przymierzam się do kupna. -Czy można zamontować hak bez wiązki jeżeli potrzebuję tylko do montażu wieszaka na rowery I nie bedę ciągnął przyczepki? Czy diagnosta to później puści I wbiją mi taki hak do dowodu oraz czy nie dostanę mandatu?
-
Dziwnie zachowywujaca sie temperatura
Wiskoza może nie działać prawidłowo. Jak wolno się grzeje to cały czas zasprzęglona, a jak za mocno się grzeje to niezasprzęgla.
-
1.8t AEB. Grzeje się po zgaszeniu silnika.
Znam doskonale te objawy. Miałem tak bardzo często jak miałem niesprawną wiskozę-przed zgaszeniem silnika temperatura wynosiła często koło 97-98 stopni (wskazówka ruszy się z 90 dopiero jak przekroczy 100 stopni) więc po zapaleniu szybko bujała się na ponad 100 stopni. Jak wymieniłem wiskoze to zdarza się, że wskoczy mi na 100 stopni po zapaleniu ponownym, ale bardzo rzadko i jak już wskoczy to wiskoza go w kilkanaście sekund schładza. Moja rada jest taka, sprawdz VAGiem jakie masz temperatury przed zgaszeniem. Jak są blisko 100 stopni to wymień wisko, jak są w okolicach 93 to nie przejmuj się tym. Co do odpowietrzania... różne cuda ludzie wypisują i stosuja, ja stosuję prostą metodę na zasadach ASO która nie wymaga pracy przy włączonym silniku: -Odkręcasz śruby zbiorniczka wyrównawczego i korek -Odkręcasz węża od nagrzewnicy i ściągasz go na tyle aby przez dziurkę mógł lecieć płyn -Przekręcasz ogrzewanie na ciepłe -Jedną ręką podnosisz zbiorniczek wyrównawczy do góry i tak go trzymasz patrząc czy przez dziurkę w przewodzie nagrzewnicy leci płyn, w momencie jak przestają lecieć bąbelki powietrza i leci sam płyn to druga ręką nasuwasz przewód nagrzewnicy do końca -Możesz teraz opuścić zbiorniczek i wszystko poskręcać Metoda prosta i sprawdzona. W ASO nie podnoszą zbiorniczków tylko nakręcają na nie króćce i nalewają płynu powyżej poziomu mocowania nagrzewnicy.
-
Wyciek z maglownicy
No to miałeś fajnie, że udało ci się utrafić dobrą używkę.
-
końcówki drążków
Jeżeli górne wahacze masz nowe - one najczęściej pukają - to końcówki możesz także słyszeć. Łatwo to sprawdzić, wystarczy złapać za końcówkę i poruszać kierownicą a od razu czuć czy jest luz.
-
Wyciek z maglownicy
Jak nie ucieka dużo płynu, a wspomaganie działa normalnie to nie opłaca się regenerować, bo gnoje dają gwarancję na rok. Ja mam wyciek z prawej strony i przez półtora roku dolałem płynu może za 50 zł.
-
Analiza spalin - przekroczone normy.
Zdążyłem już przejechać kilka kilometrów, więc był raczej rozgrzany. Czytałem jeszcze po tym zdarzeniu różne rzeczy i podobno u niektórych nawet jak nie ma kata to spaliny przechodzą.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mylisz się kolego, bo opisałem przykład jednego z większych sklepów w kraju...
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Niestety w naszym kraju to oszustwo goni oszustwo. Reklamowałem ostatnio też korek febiego, bo skurczybyk napuchł i pękł przy odkręcaniu... oczywiście wina użytkownika. W naszym kraju gwarancja to fikcja, ale nawet biorąc to pod uwagę bardziej opłaca się kupić podróbki niż oryginały.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Z tą fakturą też tak myślałem, ale to nie prawda, bo próbowałem. Mechanicy nie chcą tego robić. Dla przykładu kupiłem komplet świec Championa i zerwały się przy tym gównie gwinty po pierwszym wykręceniu... chciałem reklamować, ale żądali faktury z montażu... próbowałem uzyskać od mechaników, ale nie chcieli w to brnąć twierdząc, że takie firmy to potrafią się sądzić później i im się to nie opłaca.
-
Mokry dywan od strony kierowcy
Jak sprawdzałem to odkręciłem podpórkę na nogę i odciągnąłem dywan oraz na tyle na ile mogłem odciągnąłem też to mokre wygłuszenie, bo chciałem zobaczyć czy będzie kapało coś po grodzi... niestety nic nie leciało. Tak podejrzewałem, że z okolic kolumny leci, bo tam jest najbardziej mokro no ale kurde przy laniu wodą nic się nie dzieje. Od spodu nie lałem. Ogólnie to odniosłem wrażenie, że mokro się robi nawet jak nie jeżdżę, bo odkąd mam auto to tak się działo i najpierw myślałem, że leci mi przez progi albo coś, bo nie było zaślepek od spodu, ale zakupiłem i to samo. Szyberu nie mam. To co silikonowałem to zrobione jest dokładnie. Sprawdzałem to na wszelki wypadek - zdjąłem pokrywę kompa ale tam jest sucho i tak samo te wygłuszenia pod samym kompem oraz pod filtrem kabinowym są suche
-
Mokry dywan od strony kierowcy
Niestety mój problem nie rozwiązany... nadal jak pada deszcz to robi się mokro. Najwięcej wody zbiera się w tym wygłuszeniu które otacza kolumnę kierowniczą pod pedałami. Z tego wygłuszenia spływa później na gąbkę. Nie mam pojęcia skąd tyle tego leci. Uszczelniłem do tej pory: -komputer -linkę maski -uszczelkę obudowy filtra kabinowego -uszczelkę nagrzewnicy -odpływy pod aku i serwem czyste Robiłem testy z laniem wodą na przednią szybę wiadrami i nic... nic nie leci jak zaglądam podczas lania. Ma ktoś może wiedzę, czy z przodu są cieniutkie wężyki odpływowe takie jak są np. z tyłu?
-
Wystrzeliła poduszka siedzenia pasażera...
Ogólnie masakra, goście kręcą jak się da, mówią, że kasowanie nie jest takie proste, że trzeba lutować czasem, przeprogramować itp. BZDURA. Pojechałem do gościa z polecenia i za 70zł podłączył kasownik, kliknął 2 przyciski i w ciągu minuty było czysto. Niezła stawka... Tapicerkę sam zdjąłem i dałem przyszłej teściowej do zszycia, bo jak mi krzyknęli w jednym miejscu 180 a w innych 120zł za przeszycie to zrezygnowałem z takich usług. Przy okazji zrobiłem pranie ręczne Strasznie dużo problemów z tego wyszło, ale w końcu się uporałem i wszystko działa.