Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Napisałem ci w innym temacie na ile ustawić sztangę.
  2. Nagraj dźwięk grzechotania. Jeżeli to to co myślę to kwestia regulacji sztangi. Nie słuchaj mechaników, bo oni gówno wiedzą na ten temat. Miałem ten sam problem i żaden nie wpadł na sztangę a wymyślali różne cuda.
  3. Emejcz odpowiedział(a) na Emejcz temat w Audi A4 B5
    Dziś rozebrałem, póki co tylko rozciągnąłem sprężynki i wydmuchałem syfy, ale kupię niedługo szczotki. Niestety komutator od szczotek to ma już mega duży rowek, chyba ze 2mm! Mam jeszcze uszkodzonego sedana bez klimy, zobaczę czy tam jest taki sam wiatrak i jak tak to przełożę komutator.
  4. Ogólnie 1.8 bez turba tylko katalogowo pali mniej niż z turbem. Praktyka pokazuje, że jest inaczej. Myślałem, że moje poprzednie 1.8t brało za dużo, bo nawet 15 po mieście, ale mam teraz drugie i podobnie. Mi obecnie po mieście na krótkich odcinkach to wychodzi ze 14 l/lpg. Niektórym może i wychodzi 11, ale jak mają ustawioną wysoką temperaturę przełączania na LPG, że i tak rąbie kupę benzyny zanim się przełączy. Na trasie jadąc dziadkowo zrobisz 9l/100km.
  5. Emejcz odpowiedział(a) na Emejcz temat w Audi A4 B5
    Ok dzięki, jeszcze ostatnie pytanie, tam są 4 sztuki aż tak?
  6. Emejcz odpowiedział(a) na Emejcz temat w Audi A4 B5
    A masz może wymiary tych szczotek?
  7. Emejcz opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam, mam problem z wariującym nawiewem. Na początku było tak, że po prostu co jakiś czas same kreski się zwiększają/zmniejszają. Obecnie doszła już taka akcja, że wentylator całkowicie przestaje działać mimo widocznych kresek. Błąd występujący to 18.3. Czy ktoś miał coś podobnego i wie jak to rozwiązać? Czy to wiatrak czy co? Same bujanie się obrotów to nie tragedia, ale jak wiatrak mi przestanie działać przy opadach to będzie tragedia.
  8. Jeżdżę na krajowych Mikodach i są super, polecam.
  9. Powiem tak, sam kupuję MS, ale nie wierzę w to, że dobrze zamontowane niepodrobione Febi padło ci szybciej niż MS. Jak kupiłem poprzednie auto to siedział tam już górny Febi ze 2 lata, jeździłem potem kolejne dwa lata i teraz robiłem przekładkę wahaczy do nowego auta i ten sam Febi cały czas jest w idealnym stanie... O ile nie zgadzam się z Dzikiem, że MS to lipa, to całkowicie popieram jego słowa o poprawnym montażu. Jak ktoś zrypał montaż to każdy jeden padnie szybciej niż powinien.
  10. Ja walę młotem w zwrotnicę jedną ręką, a w drugiej mam breszkę i lekko naciągam banana w dół. Trochę postukam i wyskakuje. Oczywiście auto podniesione.
  11. Hej, kilka spraw z układem chłodzenia. Miałem podejrzenia, że czujnik temperatury mam walnięty więc dzisiaj upuściłem płynu i założyłem sprawny. Układ odpowietrzyłem podnosząc zbiorniczek. Niestety po tej operacji bulgocze mi z nagrzewnicy przy dodawaniu gazu. Wcześniej nic takiego słychać nie było. Miał ktoś coś takiego? Myślicie, że układ się dobrze nie odpowietrzył czy to coś innego? Oba węże od nagrzewnicy gorące. Miałem też podejrzenia, że termostat może się zacinać, ale mam dziwny objaw, bo jak go nagrzeję to chłodnica jest gorąca, a dolny wąż od niej zimny... co wy o tym myślicie? Trochę inne pytanie o samo ogrzewanie. Jeździłem dotychczas sedanem bez klimy więc ustawiałem ciepło pokrętłem. Tam jak sobie wymieniłem nagrzewnicę to gorąco aż buchało, tutaj jak ustawię na High klimatronik to niby daje ciepłe, ale nie jest to tak gorące jakbym chciał na zimne dni. Oba węże od nagrzewnicy są gorące tak jak już wspomniałem. Miał ktoś takie doświadczenie z klimatronikiem, że za słabo grzało? Wymieniłem termostat - pomogło na grzanie, ale wciąż zostaje problem bulgotania. W wielu miejscach czytam, że to UPG może być, ale to bezsensu, bo ono się pojawiło bezpośrednio po tym jak spuściłem płyn i musiałem odpowietrzyć no i węże nie są twarde, a jak odkręcam korek od płynu to ciśnienie jest zwyczajne. Zauważyłem, że jak się mocno nagrzeje to objaw znika. Jeszcze jedna dziwna rzecz wpadła mi w oko. Jak odpowietrzałem sedana to podnosiłem zbiorniczek z zakręconym korkiem i wtedy leciało z dziurki od węża na nagrzewnicy i było ładnie odpowietrzone. Tutaj jak tak zrobię to nic nie leci, muszę odkręcić korek od zbiorniczka i dopiero zaczyna wylatywać. Nikt nie miał podobnie?
  12. Ja nie wiem, przesiadłem się z przedlifta ze zwykłymi światłami które świeciły przezajebiście na polifta z soczewami. O ile długie są ok, to mijania dla mnie jest tragedia... wyciągnąłem soczewki i wyczyściłem je, były trochę matowe, ale nie jakoś tragicznie no i według mnie zabieg ten wiele nie dał. Zastanawiam się nad tymi odbłyśnikami w które wkłada się żarówkę. W moim przypadku nie są idealne - jest trochę pofałdowania tego chromu, ale nie ma tragedii. Zastanawiam się czy taka mała różnica może wpływać w znaczący sposób na świecenie?
  13. Kurcze U mnie jest tak, że przy ostrej jeździe temperatura spada. Wymieniłem dziś termostat. Przy wymianie obadałem wirnik pompy palcami - ani drgnął, a łopatki wydawały się całe. Nie chcę jeszcze zapeszać, ale co do grzania się to problem chyba rozwiązany 93 podczas jazdy, 95-96 na postoju. Nagrzewnica swoją drogą jest pewnie zapchana tak jak zasugerował Artison, bo nie dość, że nie grzeje dobrze na wolnych, to jeszcze gulgocze przy dodawaniu gazu, będę musiał to przepłukać, choć nie mam póki co warunków.
  14. Próbuję doprowadzić układ chłodzenia do porządku. Zauważyłem, że temperatura za często rośnie powyżej 100 stopni, w zasadzie cały czas tak jest. Najpierw podejrzewałem czujnik temperatury, ale przełożyłem i tak samo - na zegarze powyżej 90 stopni i klimatronik pokazuje 100-104, a po zapaleniu silnika 110. Dzisiaj przełożyłem też wisko, bo myślałem, że może ono nie chłodzi. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że ogólnie mam słabe ogrzewanie i myślałem, że może zapchana nagrzewnica, ale nie wygląda na to, bo z robiłem test. Gazowałem go na 5 tys. na postoju przez kilka minut i zacząłem obserwować spadek temperatury aż do 82 stopni i jednocześnie zaczęło lecieć gorąco z nagrzewnicy! Momentalnie jak przestałem gazować, to temperatura zaczęła rosnąć, a ogrzewanie słabnąć... Jutro wymienię termostat, bo może z nim coś nie gra, choć chłodnica gorąca, ale mam dziwne wrażenie, że po prostu okaże się, że pompa wody jest walnięta... Miał ktoś podobnie? Może to nie pompa wody a coś się źle odpowietrza?
  15. A podniosłeś zbiorniczek z odkręconym czy zakręconym korkiem?
  16. Hej, przesiadłem się z Sedana AEB na Avanta APU. Wydaje mi się, że sedan był mocniejszy no i wedle katalogów rzeczywiście ma minimalnie lepsze przyspieszenie, ale chciałbym się upewnić czy wszystko jest ok. Zrobiłem dynamiczne - w jednym pliku są dwie próby. Duty cycle widzę spada jak trzeba. Nie wiem jak czytać actual i specific boost, ale są cały czas podobne więc chyba jest dobrze? Zastanawiam się nad przepływką, w sedanie miałem przy 6 tys. obrotów 125mg, a tutaj jest około 120mg i może stąd ciutkę słabszy? http://vaglog.pl/log_237451.html
  17. Emejcz odpowiedział(a) na Emejcz temat w 1.8T
    Wymieniłem gruchę - bez zdejmowania turba.
  18. Witam, będę musiał wymienić rozrząd. Chciałbym zrobić to samemu, ale jeszcze nigdy tego nie robiłem w związku z tym mam trochę pytań - w szczególności do osób które już same zmieniały w tym silniku. -Nie do końca rozumiem jak to jest z blokowaniem tych kół, czy one muszą być blokowane? Czy mogą się samoistnie mocno przekręcić? -Czy można zastosować taką metodę jak na tym filmiku że po prostu zaznaczamy sobie położenie paska na starym pasku, przenosimy na nowy i zakładamy?-Słyszałem, że wypada wymienić simeringi... jak to zrobić? Jak odkręci się koło pasowe to wtedy wałek może się przekręcić, bo nie będzie zablokowany, czy się mylę? Teraz tak, chciałem kupić gotowy zestaw, ale jest tego strasznie dużo i nie jestem w 100% pewien co będzie pasowało. Sprawdzałem ORI części, ale te zamienniki to sobie opisują jak chcą. Czy ten zestaw będzie pasował? Co to w ogóle jest SNR? Gość napisał, że montowane jako ORI, ale czy to nie jakaś bajka? http://allegro.pl/rozrzad-audi-a6-1-8-20v-afy-aeb-ark-anb-apu-ajl-ct-i5729239461.html Chciałem zestaw rolka, napinacz INA a pasek Conti, ale nie mogę takich znaleźć. A te dwa poniżej, który z nich będzie pasował? http://motoneo.pl/szcz/530036710/ina_204/14165/10103/all.php http://motoneo.pl/szcz/530035910/ina_204/14165/10103/all.php
  19. Kurde, to jestem w takim razie niedoinformowany, ja już się nastawiałem, że dostane ponad 1000 w razie czego
  20. No mi się wydawało, że już wzrosły, bo były 500z za +50 a teraz jest 1600+prawko na 3 miesiące.
  21. Mylę się a i owszem, ale uważam, że nie powinno się popadać w paranoje. Jestem zwolennikiem surowych kar jak coś się zadzieje aby każdy mógł brać odpowiedzialność za swoje czyny, by mógł sobie odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście godzi się podjąć takie ryzyko i mówię ogólnie, a nie tylko w kontekście ruchu drogowego. Sprzeciwiam się jednak stanowczo karaniu za bzdury na lewo i prawo w celu zarobienia kasy.
  22. Ale takie podejście do sprawy jest nieuzasadnione. Co innego jak chodzą ludzie, masz co chwila pasy, droga jest wąska i co chwila jedzie ktoś z przeciwka, a co innego jak droga, szeroka pusta albo jest noc... No sory, ale z podziemia ci nikt nie wyskoczy, przecież widzisz czy ktoś jest przy drodze lub się do niej zbliża. Jeżdżąc szybko najbardziej boje się zwierząt, bo ludzie nie wyskakują ci przecież z kukurydzy! Zobacz przykładowo tutaj - cały czas jest zabudowany: https://www.google.pl/maps/place/Konstantyn%C3%B3w+%C5%81%C3%B3dzki/@51.7585747,19.2705726,3a,75y,289.22h,74.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjq_THklP1m6zPJp77PAk6A!2e0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x471a4ae5535334c7:0x5107b380d9b503ac!6m1!1e1 I co wszyscy mają jechać 50, bo jakiś idiota tak sobie wymyślił?
  23. Przecież wzrosły już ponad 3 krotnie czy mi się wydaje?
  24. Nawet nie budżetu państwa a samorządów. Czekam aż jakieś porządne antyradary skonstruują, bo póki co to co jest na rynku raczej słabo się spisuje.
  25. Mogę ci tylko współczuć, że dajesz się tak manipulować. Jak już wspomniałem wcześniej, WWA i wszystko jasne Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać po wyborach, a nieuczciwi....? Niech się boją i nastawiają na pryczę, o to chodzi i tak powinno być! I uprzedzę ewentualne domysły - nie, nie jestem wyborcą PIS'u

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.